Rzymianie - jak grać tą nacją? Rozmowy poczatkujących i doświadczonych graczy.

• No właśnie nie do końca, bo grałem na classicu. Chodzi mi o to głównie jak z wojem działać (w co najbardziej opłaca się iść), jakie budynki opłaca się stawiać a jakie nie, w jakie atrybuty iść w bohaterze, czy stawiać pałac w pierwszej wiosce czy w cropie?

Co poziom otrzymujemy do rozdania 4 punkty umiejętności. Na samym początku powinniśmy dawać bohaterowi 3 punkty w surowce oraz 1 w siłę. Produkcja surowców bohatera na samym początku jest bardzo istotna, a 1 punkt w siłę dajemy po to, aby bohater nie ponosił dużych strat na wyzwaniach. Możemy sami obserwować kiedy ta siła jest potrzebna, gdy np. bohater znajdzie jakiś przedmiot zwiększający ten atrybut, być może nie musimy na początku inwestować w siłę.

Dzięki Księdze mądrości, jaką na pewno znajdziemy na początku będzie można później te punkty zresetować i przydzielić wszystkie ponownie.
    Kompletnie omijamy bonusy do obrony oraz do ataku. Działają one na jednostki, których na początku będziemy mieli mało, więc bonus ten jest kompletnie bezużyteczny oraz niezauważalny.

Pałac jedynie w stolicy i to zazwyczaj tez tylko 1 lvl żeby przenieść, potem rezyda bo tańsza.
    Co do stolicy... niekoniecznie polecam cropa. Najprawdopodobniej po prostu cie spowolni i go niewykorzystasz.

15c w nieodpowiednich rękach to po prostu hamulec dla rozwoju konta. Pierwszą Twoją myślą powinno być: "Co ja będę miał 30-50 dnia od rozpoczęcia, czy będę w stanie już katasować wroga, czy będę miał wystarczającą ilość jednostek defowych aby zapewnić dobrą obronę dla sojuszu". To powinny być Twoje priorytety - dopiero później powinieneś martwić się o to czy kiedyś tam utrzymasz jakiegoś tam offa wyprodukowanego jakoś tam. W mojej ocenie może z 20% kont grających jest w stanie odpowiednio wykorzystać 15c, z 20-30% powinno skupić się na 9c, reszta nie powinna w ogóle myśleć o 9c i 15c póki się odpowiednio nie rozwinie/nie wyprodukuje odpowiednio dużej armii.

Więc stolica na zwyklej osadce z dobrym bonusem jest jak najbardziej w porządku.

Co do budynków to budujesz po prostu te, które potrzebujesz. Nie stawiasz w 1 dniu amby na 5 lvl bo to nie oplacalne, ale np. w 30 dniu już możesz ją walnąć chociaz na 10 bo to darmowe PK.

Co do wojska to jest to teoretycznie proste: Def to pret, atak to cent +EC, w praktyce raczej to troche bardziej skomplikowane, ale nie chce mi się o tym pisać.

I zadając w/w pytania raczej obalasz swoją tezę:

Takie podstawy znam :p

• To co chcesz wiedzieć? Bo pytanie "Jak się gra na początku" w takim razie nie odnosi się kompletnie do niczego. Normalnie się gra, czy zupełnie tak samo jak kilka lat temu.

a próbując farmić rzymkiem na początku, bez przedłużania OO powinno się iść w centy czy w EI ? Jak gram galami to spokojnie od razu w gromy idę.

• farmić rzymkiem na początku bez przedłużania OO jest bardzo trudno, albo ktoś z sojuszników wyczyści dla Ciebie oazy/farmy, albo masz po prostu szczescie. koszt centa to 600surki, EI 1410. legio są dużo tańsze, a niosą tyle samo co centy.

druga sprawa to taka że nie robisz NIC ponad samouczek (pola surowców na zasadzie: pola zboża 6x5 lvl, drewno 4x4 lvl, glina 4x4 lvl, złom 4x3 lvl) i nie produkujesz ani jednej jednostki. tak żeby trzeciego dnia, zanim skończy Ci się OO wysłać osadników.

a jak już ich wyślesz to podnosisz rynek do 2-3 lvl w zalezności od odległosci i cała surkę wysyłasz na drugą osadę (w moim przypadku jest to 15c z bonusem minimum 125%), ewentualnie zaczynasz trochę podnosić eko w startówce.

w jednym zdaniu - grabienie rzymkiem wymaga dużo czasu, a jak masz dużo czasu na grę to lepiej zainwestować w cropowca przed końcem OO.

Post was edited 1 time, last by tanceflam_PL: i tak w ogóle to możesz grabic tym co przyniesie bohater - czyli będziesz miał 5 leionistów, potem różnie - raz mi wpadło kilkanaście pretków, raz przyniósł kilka (tak z 10szt) EC. ale dalej wg mnie bardziej opłaca się wysłać 6k surki żeby pola w 15c podnieść zamiast robić w tej samej cenie 10szt centa albo 4szt ei. i jeszcze jedno - rób jak chcesz ale jeśli chodzi o mnie nigdy nie zbadałem centów w startówce w pierwszym tygodniu-dwóch serwera, za to jak tylko osadnicy wyjdą to buduję infrę pod zwiad i szkolę kilka sztuk by skany udaremnić. ().