Ötletelő

• Szőlő játékos ne lépjen be Alma játékoshoz Alma játékos jelszavával. Ugyanis sokan elmentik a jelszavukat is a rendszerbe, s "véletlenül" az előbb leírtak szerint lépkednek be. Így multi gyanú, s lehet kimagyarázni a dolgot :D

• Nyam nyam, nem tudom miről beszéltek srácok, én mind a kettőt megettem, még a csutkát is, a mag erős itt, az autóval meg elgurultam, brrrrrrrrrrrrrrrrrrrr... :D

Nem kértem, mégis megérkeztem, maradok míg tehetem, majd mikor felemeltek, rögtön utána el is temettek, végül odafentről lenézek rátok, közben pedig eltapossátok az emlékem...

• Szőlő játékos ne lépjen be Alma játékoshoz Alma játékos jelszavával. Ugyanis sokan elmentik a jelszavukat is a rendszerbe, s "véletlenül" az előbb leírtak szerint lépkednek be. Így multi gyanú, s lehet kimagyarázni a dolgot :D

de honnan akarja tudni hogy szölö vagy alma jatekos ül a gepnel, erre celzok…. nem tudhatja senki hogy alma lep be a sajat jelszavaval vagy szölö lep be almahoz alma jelszavavl erted mar mire celzok?

• Értem, s ezt kell majd zárolás esetén tisztázni az MH-val :D Ami egy külön kategória. Mert mindenki állít valamit, csak az igazságtartalma a kérdés.

• Nem az emberek a rosszak, a rendszer az ami rossz, rosszul működik, szóval a rendszerrel van a baj, az ember az soha nem bűnös, csak kihasználja a lehetőségeit... :(

Nem kértem, mégis megérkeztem, maradok míg tehetem, majd mikor felemeltek, rögtön utána el is temettek, végül odafentről lenézek rátok, közben pedig eltapossátok az emlékem...

• Értem, s ezt kell majd zárolás esetén tisztázni az MH-val :D Ami egy külön kategória. Mert mindenki állít valamit, csak az igazságtartalma a kérdés.

sztem ezen nincs mit tisztazni!

vagy az van hogy egy gepröl több jatekos is jatszhat pl csaladon belül, es akkor a multizas fogalma ugymond megszünik mert nem bizonyithato hogy valaki csal

vagy pedig egy gepröl maximum egy account lehet egy adott szerverre regisztralva es itt a törtenet vege. mert akkor minden tovabbi acc multizasnak szamit.

en sosem multiztam nem is all szandekomba mindigis a becsületes jatek hive voltam, csak szimplan fennakadtam Gyevocska irasan, mert az alapjan amit ö leirt nyugodtan beregisztralhat valaki 2-3 accot is egy gepre, es nem fogjak zarolni mert bizonyitani nem lehet hogy csal maximum gyanitani. Vagy ilyen esetben ez ugy müködik hogy feldobnak egy ermet es ha fej akkor csal ha iras akkor igazat Mond es valoban jatszik a fel csalad…..

• Maradjunk annyiban Csubi, hogy nem 1 Goldos próbálta tanítani a gyengébbeket, de a feleséged félélből(lolxd) túl sokan vannak akik mindent tudnak és nem kérnek a tanácsokból...(voltam már villámba, ahol azt mondták túl gyenge vagyok, voltam FFA ba ahol azt mondták csaló vagyok) szóval erről ennyit ;)

Álljál már le senkit nem érdekell a nagy pofád. anyád a feleséged.

A Legveszélyesebb ember az aki:
    Hallgat, gondolkodik és
    figyel. 8)

• Azért ettől jóval több adat áll rendelkezésünkre ahhoz, hogy megállapíthassuk valaki csal-e vagy sem.

Természetesen nem lehetetlen megoldani, hogy tisztának tűnjön a multizás, de legtöbbször csak azért ússzák meg a játékosok, mert egyszerűen nem kerülnek ellenőrzésre. Senki sem jelenti be őket, és az Mh sem ellenőrzi.

Egyébként épp most fejeztem be egy levelezés sorozatot zárolt játékosokkal. Elég hosszú ideje csinálom ezt a munkát, de a mai napig elcsodálkozok azon, hogy mit csinálnak, miket írnak, milyen kifogásokat találnak ki, és mennyire értetlenek. Az pedig különösen fura, hogy néhányan szó szerint leírják mit csináltak, és azt hiszik, az úgy teljesen rendben van, és nem értik miért lettek zárolva.

Lehet gyűjtenem kellett volna ezeket a leveleket, és egyszer megmutatni nektek, hogy picit ti is belelássatok a mindennapjainkba :) Szerintem sokan fognátok a fejeteket...

• Azért ettől jóval több adat áll rendelkezésünkre ahhoz, hogy megállapíthassuk valaki csal-e vagy sem.

Természetesen nem lehetetlen megoldani, hogy tisztának tűnjön a multizás, de legtöbbször csak azért ússzák meg a játékosok, mert egyszerűen nem kerülnek ellenőrzésre. Senki sem jelenti be őket, és az Mh sem ellenőrzi.

Egyébként épp most fejeztem be egy levelezés sorozatot zárolt játékosokkal. Elég hosszú ideje csinálom ezt a munkát, de a mai napig elcsodálkozok azon, hogy mit csinálnak, miket írnak, milyen kifogásokat találnak ki, és mennyire értetlenek. Az pedig különösen fura, hogy néhányan szó szerint leírják mit csináltak, és azt hiszik, az úgy teljesen rendben van, és nem értik miért lettek zárolva.

Lehet gyűjtenem kellett volna ezeket a leveleket, és egyszer megmutatni nektek, hogy picit ti is belelássatok a mindennapjainkba :) Szerintem sokan fognátok a fejeteket...

biztosan es nem is vonom ketsegbe hogy megvannak a modszerek en nem ertek ennyire a szamitastechnikahoz, sosem erdekelt hogyan tudnek Proxy szervert vagy mi a csudat letrhozni meg különbözö modszerekkel elbujni a mh elöl. Ezert is allok ilyen laikus csodalkozo emberkent itt.
    En nem igazan tudom elkepzelni hogy ha beregisztralnek a gepemröl 2 accot, akkor hogyan is bizonyitod be, hogy en egyedül jatszom. Ezert kivancsiskodtam.
    Sajnso meg mindig rengeteg multizo es egyeb mas modon csalo jatekos van uton a szervereken, es ahogy irod is egyreszt ez a jatekosok hibaja is, mert nem jelentik es a MH nem csakkolhat vegig több Ezer accot tüzetesen. De a kerdesemre visszaterve, ha egy adott jatekosnal latod hogy egyazon gepröl 2 account megy, es irsz neki ö pedig valaszol hogy az egyik account az öve a masikat a battya viszi, akkor mivan? onnantol igazabol allitas van allitassal szemben. Meg az is lehet hogy igazat Mond es megis zarolva lesz.

• Vannak esetek, amikor nehéz dönteni, mert nem tudod, hogy a játékos igazat ír, vagy csak így próbálja menteni magát. Ilyenkor az adott ügyintézőn múlik, és persze a rendelkezésre álló adatokon, hogy kap esélyt, vagy mindenképpen törlésre kerül az egyik acc.

Jómagam szeretem megadni az esélyt, és nem feltételezem mindenkiről azt, hogy hazudik. Viszont, ha később kiderül, hogy valótlanságot állított, akkor megkapja a keményebb büntetést. Jó lenne, ha senki sem szabálytalankodna, és egyenlő esélyekkel játszhatnának a játékosok, de ez álom marad. Sajnos túl kevés az olyan játékos, aki elvből nem csal, és önerőből éri el azt, amit. Pedig az sokkal nagyobb dicsőség, mint bármi...

• Hi! Anno mikor en elsonek jatszottam a jatekkal 2008 kornyeken,utana volt egy komoylabb kihagyasom sajna es ha jol emlekszem akkor meg nem volt ez a hos rendszer! En tokre szeretnek es adnek egy ilyen oldscool hux3 as szervert esetleg x2ben egy esetleges arany korlatozassal is! Szerintem kicsit visszatudna adni a jatekelmenybe, hiaba lenne “gyors” szerver megsem lenne 0-24 es es egyenlobb esellyel indulhatna mindenki! :)

• A statisztikák/hős esetében ne a hős tapasztalat számítson, hanem a tp+vp/hős tapasztalat. Elég vicces a jelenlegi állapot.

És ahogy annyi év után, hogy végre a védő statisztika is a valóságot tükrözi, a feltörekvő statisztikába is célszerű lenne bevenni a klán méretét. Hiszen egy 60 tagú klán esetében értelemszerűen nagyobb lesz a pop növekedés, mint egy 10 tagúnál.

• Kedves Gab!

Az első részét a javaslatodnak nem egészen értem.

Van külön Védő/Támadó pont játékosonként. A hős TP-t még kalandozásokból szerezhet. Azt szeretnéd, ha a hős TP-je lebontva látszódna, hogy milyen harcokban szerezte?

• Tapasztalati pontokat lehet venni is, papírtekercsért. És innen elég vicces, a hős statisztika elején egy olyan játékos akinek a tapasztalati pontjainak 90%-a pénzért vett. Értem én, de akkor legyen olyan statisztika is, hogy ki tolta bele a legtöbb pénzt.

Kapjon "Legaranyosabb játékosunk" medált, akár lehetne minden héten is ilyen:)

A fenti képlet alapján ennek a játékosnak 0,076 a hős arányszáma. Míg a top támadóé, aki gondolom legtöbbször a hőst is vitte a sereggel 1,05.

Esetleg a vásárolt TP ne számítson bele a hős statba. Áh, inkább bedobok egy sört, minthogy itt írogassak hülyeségeket!:)

• De az ugye megvan, hogy a támadó is támadhat csak natart, és a védő is védhet csak natar elé ?! Nagyjából ugyanannyit tesz, mint a hősnél a tekercs. Lehetne 100 ilyen statisztika, ami lebontja ezeket a dolgokat, de szerintem felesleges... évek óta ez megy, a hőst ráadásul már nem is jegyzik a végén.

ƓƠLƉ Ƈŏ. ȚŏțǻɭŴǻȓ

„Engem nem érdekel a sulitok, a nevem rég tananyag!”

• Ha a támadó natart támad, akkor abból lesz TP, védőnél védő pont. Így az arányszám közelítene az 1-hez. Míg tekecsekkel ez csökken.

Igazából arra gondoltam, hogy ha már van hős statisztika, akkor legyen értelme is. Ahogy hosszú évekig értelmetlen volt a védő statisztika is, aztán végre az is értelmet nyert.

• Az én jelenlegi, egyetlen játékomban az adatok:

tp: 3.190

vp: 1776

TP: 17.468

A hősöm ott volt az összes támadásban (hősedzés az oázisokban), és nem volt ott egyetlen védésnél sem. (Csak egyszer védtem a saját falvamban, de abban nem vett részt a hős. A védőpontjaim 6 kivételével kiküldetésből vannak, de a hőst nem küldtem. Tudom, mázli.) Tekercset nem vettem, talán ha egyszer találtam. (Ha igen, akkor felraktam a hősre.) Az arány 0,2843. A szerver 90-valahány napos, 1*-es sebességű.

Az általad javasolt statisztikával az a baj, hogy az aktív, de a kalandokat nem használó játékosokat helyezi előre. (Ami nem gond, mert vannak, akik így játszanak, nem is gyengén.) Szintén nyerő, ha valaki szándékosan alacsonyan tartja a hős tapasztalati pontjait.

• Ha a támadó natart támad, akkor abból lesz TP, védőnél védő pont. Így az arányszám közelítene az 1-hez. Míg tekecsekkel ez csökken.

Igazából arra gondoltam, hogy ha már van hős statisztika, akkor legyen értelme is. Ahogy hosszú évekig értelmetlen volt a védő statisztika is, aztán végre az is értelmet nyert.

Arra próbáltam rámutatni, hogy te értelmet keresel a hős tapasztalati pontjaiban, de ezen az úton az is "értelmetlen" statisztikai adat, ha valaki natart támad, vagy natar elé véd be, jóval több pontot bezsebelve, mint az, aki beüt egy védelmet. Ugyan nem a liciten vásárolható, de ugyanabba a kategóriába sorolnám.

Egyébként felesleges szerintem lebontani ennyire ezeket az adatokat, nem befolyásolja a játék menetét..

ƓƠLƉ Ƈŏ. ȚŏțǻɭŴǻȓ

„Engem nem érdekel a sulitok, a nevem rég tananyag!”

• Na ja, a Tapasztalati Pont statisztikának valóban nem sok értelme van, és igen nehéz lenne értelmet adni neki. Én is csak a támadó és védőt szoktam nézegetni, azt is leginkább a heti bontásban.

• A támadó játékot segítve, minden klán kijelölhetne egy db falut ahol a játék eleje óta nincsen éhenhalás. Ezen faluk védése illetve levadászása már a játék igen korai szakaszában plusz izgalmakat vinne bele. Csökkenne talán a multizási hajlam is valamely szinten.