Tüm Sorular İçin Hızlı Yardım

• Merhaba Travian'ın Cesur Savaşçıları,

Bu konu altında tüm sorularınızı açık ve öz bir dille anlatarak, tecrübeli oyuncular ve yetkililerimizden cevap alabilirsiniz.

*Öncelikle sorularınız için mevcut açılmış konu olup olmadığını kontrol etmenizi tavsiye ederiz.
    **Cevabını alamadığınız ve bulamadığınız sorular için tekrar edecek konular açmayınız. Yetkili arkadaşlar 7/24 online olmadığı gibi sorularınıza hemen cevap verilmesini beklemeyiniz. Sabırlı olun ve takip ediniz.

İlginiz için teşekkürler..
    İyi Forumlar.

• ben oyuna yeni başladım ben köyümü geliştirince kime karşı savaşacağım amacım ne oyunda ?

saygılarımla hertz

Çevreniz bulunan oyunculara saldırı yapabilirsiniz. Ayrıca bir birliğe girerseniz, diğer birlikte ki oyunculara karşı da saldırı düzenlenme gibi aktiviteler söz konusudur. Amaç önce eğlenmektir. Oyun amacı ise tamamen kişinin insiyatifine kalmış bir seçenek; sadece saldırmak ve destek olmak amaçlıda oynayabilirsiniz, Wow kurup ileri ki dönemlerde güçlü rakiplerle de çarpışabilirsiniz.

• wow kurmak nedir ?

Dünya Harikası Nedir?

Dünya Harikası (diğer bir deyişle WoW)' nın anlamı.. Bu bina oyunu kazanmak için kurulur. Dünya Harikası' nın her bir seviyesi yüzbinlerce hatta milyonlarca hammadde gerektirir.

• oyunda nasıl gümüş para kasabilirim

Gümüş için altın ticareti yapabilirsiniz.
    Şefin görevlerini tamamlayarak ödül olarak gümüş alabilirsiniz.
    Maceralarda gümüş bulabilirsiniz.
    Gümüş için ihalelerde nesne(ayrıca maceralarda bulunur) satabilirsiniz.

• oyunda nasıl gümüş para kasabilirim

Gelişimini hızlandırmak için bol miktarda gümüş ve altın kullanman gerekiyor. Ne yazık ki oyundan kastığın gümüşler de bu konuda pek yeterli olmuyor :(

Ayrıca rakiplerinden de geri kalmamak için altın satın almanı öneririm. Başlangıç için 250 altın alıp denemeni tavsiye ederim :)

Conqueror41 {RH}
    s1 : Ruh Hastaları
    s2 : Ruh Hastaları

• Merhaba bende oyunda yeniyim 200 nufusum ve 500 kadar askerim var hammadelerim ort 5 seviye baslangic korumasindan cikmama az kaldi sizce hammaddelere mi odaklaniyim asker agirlik li mi gidiyim?

• Merhaba bende oyunda yeniyim 200 nufusum ve 500 kadar askerim var hammadelerim ort 5 seviye baslangic korumasindan cikmama az kaldi sizce hammaddelere mi odaklaniyim asker agirlik li mi gidiyim?

çevrene göre oyna dostum. strateji budur işte, biri der asker bas, diğeri der üretim. Bundan sonrası sana kalmış. Askerlerini kaybedersen yenisini basman biraz zaman alacak ham eksikliğinden dolayı. Ona göre davran ve ilerle

OLD BUT GOOD
    ltx Game of Teuton(KAZANDI) Videosunu TIKLA İZLE
    s9 Serintürk(KAZANDI)
    Inx Game of Teuton(KAZANDI) Videosunu TIKLA İZLE
    s5 4Monarch(KAZANDI)
    x2C Serintürk(KAZANDI)
    Fnls TIRSIN ULAN(KAYBETTİ) Videosunu TIKLA İZLE

• soruma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.Bir sorum daha olacak travian kingdomsu uygulamasindan oynuyorum da hesabımı nasıl silebilirim?

• soruma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.Bir sorum daha olacak travian kingdomsu uygulamasindan oynuyorum da hesabımı nasıl silebilirim?

Oyun dünyalarına genel bakışta, bir oyun dünyasındaki hesabınızın ne zaman silindiğini de görürsünüz. Bu, avatarınız geçerli bir oyun turunda faal duruma geçtiğinde otomatik olarak olur. Oyunda, köyleriniz gri renkte gösterilir. Tüm etkin olmayan hesaplar 3 hafta sonra silinir. Şimdi, geri sayımı lobide göreceksiniz. Oyun turunda oturum açarak veya silme bildiriminin kırmızı şeridindeki bölme simgesini tıklatarak silme işlemini bozabilirsiniz.

Post was edited 1 time, last by Gri ().

• 25lik sargı senatörü geri döndürebilir mi? sargı askerleri iyileştirirken hangi sırayı izliyor senatörü iyileştirme ihtimalini nasıl artırabilirim ?

• 25lik sargı senatörü geri döndürebilir mi? sargı askerleri iyileştirirken hangi sırayı izliyor senatörü iyileştirme ihtimalini nasıl artırabilirim ?

Mantık olarak her asker türünün %25ini iyileleştirir. Yani senatör 1 tane olduğu ve %25, i herhangi tam bir sayıya eşit olmadığı için senatör sargı ile asla iyileşmez. Ama büyük sargı %33 olarak iyileştiriyor, bu durumda aynı anda tek saldırıda 3 senatör yollarsanız 1 tanesi kesin olmamakla birlikte iyileşebilir. Deneyip görmek lazım güzel soru tebrikler:D

OLD BUT GOOD
    ltx Game of Teuton(KAZANDI) Videosunu TIKLA İZLE
    s9 Serintürk(KAZANDI)
    Inx Game of Teuton(KAZANDI) Videosunu TIKLA İZLE
    s5 4Monarch(KAZANDI)
    x2C Serintürk(KAZANDI)
    Fnls TIRSIN ULAN(KAYBETTİ) Videosunu TIKLA İZLE

• Mantık olarak her asker türünün %25ini iyileleştirir. Yani senatör 1 tane olduğu ve %25, i herhangi tam bir sayıya eşit olmadığı için senatör sargı ile asla iyileşmez. Ama büyük sargı %33 olarak iyileştiriyor, bu durumda aynı anda tek saldırıda 3 senatör yollarsanız 1 tanesi kesin olmamakla birlikte iyileşebilir. Deneyip görmek lazım güzel soru tebrikler:D

cevap için teşşekkür ederim.
    2 sorum var.
    senatör eğitimi çok masraflı olduğu için eğitim yaptığım köyde köşk mü kurayım yoksa saray kurup ilerde fazladan 2 tane daha mı basayım karar veremedim. bu köyü merkez köy olarak kullanmayı düşünmüyorum ve köşk basmak daha ucuz olduğu için daha cazip geliyor merak ettiğim şey şu an köşkü 10. seviye yapıp senatör çıkarsam ilerde köşkü yıkıp sarayla 2tane daha senatör çıkarabilir miyim? 15 ve 20lvlde. 1den fazla köyde yıkmadan saray kurabilir miyim?

asker üretim sürelerini kısaltan nesneleri takıp asker üretim emrini verdikten sonra çıkartabilir miyim? takdığım andan önce verdiğim emirlerin süresi kısalır mı?

• cevap için teşşekkür ederim.2 sorum var.
    senatör eğitimi çok masraflı olduğu için eğitim yaptığım köyde köşk mü kurayım yoksa saray kurup ilerde fazladan 2 tane daha mı basayım karar veremedim. bu köyü merkez köy olarak kullanmayı düşünmüyorum ve köşk basmak daha ucuz olduğu için daha cazip geliyor merak ettiğim şey şu an köşkü 10. seviye yapıp senatör çıkarsam ilerde köşkü yıkıp sarayla 2tane daha senatör çıkarabilir miyim? 15 ve 20lvlde. 1den fazla köyde yıkmadan saray kurabilir miyim?

asker üretim sürelerini kısaltan nesneleri takıp asker üretim emrini verdikten sonra çıkartabilir miyim? takdığım andan önce verdiğim emirlerin süresi kısalır mı?

tersten başlıyayım. Asker süreleri anlık belirlenir. Bastığınız andaki süre geçerlidir ve bastığınız askeri o köyü reislemediğiniz sürece kışladan silemessiniz. Reislerseniz de o köye bağlı tüm askerler silinir. Yani askeri basarken takarsınız askeri basarsınız ve sonra çıkarırsınız hiçbirşey kaybetmessiniz.

Reis konusuna gelince. Ben reis bastığım köylerden genele saray basarım. Çünkü reisi geliştirmek yüksek hammadde maliyeti olan bişey. aktifleştirmişken insan 2 veya 3 tane basmak ister. Saray 15'te ve köşk 20 de 2 reis basılır yayılma yoksa başka(10. seviyede köy kurulumu için reis veya göçmen kullanılmadıysa veya reislediğiniz köyde eski sahibi benzer şeyleri yapmadıysa). Saray 15 köşk 20 ye göre daha az madde istediğinden daha mantıklı oluyor. Ama saray 1 kere kurlduğundan yıkıp yıkıp farklı köye kurmak gerekiyor. Durum bu gerisi sizin tercihleriniz :)

Emperor of HZZ/Mer-And&KaSiS/For Larathian/ F&S 3x BURSASPOR/// iso

• Galya Tuzaklarından kurtulan askerlerin %25 i ölüyor mu ?

Birde askerler sıra ile mi yakalanıyor yani galyada 200 tuzak varsa bende 250 tokmak + 30 Toyton varsa. Sadece tokmaklar mı yakalanır ?

• Bu Travian eleme serverinde Def puanlarının askeri gönderen kişiye yazılması olayı sadece bu final ve eleme serveri için mi geçerli yoksa artık normal serverlerde de bu şşekilde mi yazılacak savunma puanları ?

blueghost

GhosTBey

Bütün Savaşlar Önce İnsanların Zihninde Kazanılır.