Yeni Irkları Deniyoruz Oyuncu Gözüyle Ön Bilgilendirme "HUNLAR"

 • 2 servar açıldı ve kaldı .


  X3 yakında biter yeni açılacak x3 de yeni ırkları görebilecekmiyiz. Bu soru birkaç defa soruldu lakin net cevap verilmedi.


  Hunlar’ı gerçekten merak ediyorum cesar gibi sağlam atlı tokmak gibi çok yaya güzel ikili olabilir :)

  Bence hunun paralısı tokmağa yaklaşamaz.Atlısına gelirsek çoğu Hun tam gelişmeden atlıyı kastı tr19 da ve koruma bittikten 3-4 gün boyunca sağlam yağma yaptı ama sonra çakıldı.Yani bir hun cermene karşı 0.Tabii bu şahsi görüşüm.
  Mısıra gelirsek mısır en iyi 2 ırkdan biri bence.Eğer oynanacaksa ya mısır ya cermen oynanmalı bu oyun.Mısırda köle milisler çok iyi.Eğer tahıl sorununuz olmazsa mısır ırkının en iyi defçisi o çünkü ciddi bir kısa sürede yetişiyor.WoW alacaklar mısır oynasın arkadaşlar.Roma tarih olmalı zaten mısırdan sonra.Kahraman üretimiyle oyun başında eğer altınınız varsa 45 saatten kısa sürede köy kurabilirsiniz.Tabii cermenle 35 saatte de atabiliyorsunuz 2.köyü.Mısırın su işleriyle trx de 694.575 tahıl üretimi sağlanabiliyor.Bunun içinde kahraman yok yani anlayacağınız mısırlar istese 700k tahıl üretir.Eğer yan hesap açtıysanız ki asla tavsiye etmem mısır alıp 15 tarlalıyı bu hale sokup saatte 1m yağma yapabilirsiniz.Bu sayede çok köyden tokmak+toyton kasarsınız.Olmadı bir arkadaşınızda sizin için mısır açıp hem yağma hem def sağlayabilir.


  Hadi eyvallah beyler.

  JOLLY JOKER / JOLLY&GONDOR / CHM

 • Bence hunun paralısı tokmağa yaklaşamaz.Atlısına gelirsek çoğu Hun tam gelişmeden atlıyı kastı tr19 da ve koruma bittikten 3-4 gün boyunca sağlam yağma yaptı ama sonra çakıldı.Yani bir hun cermene karşı 0.Tabii bu şahsi görüşüm.Mısıra gelirsek mısır en iyi 2 ırkdan biri bence.Eğer oynanacaksa ya mısır ya cermen oynanmalı bu oyun.Mısırda köle milisler çok iyi.Eğer tahıl sorununuz olmazsa mısır ırkının en iyi defçisi o çünkü ciddi bir kısa sürede yetişiyor.WoW alacaklar mısır oynasın arkadaşlar.Roma tarih olmalı zaten mısırdan sonra.Kahraman üretimiyle oyun başında eğer altınınız varsa 45 saatten kısa sürede köy kurabilirsiniz.Tabii cermenle 35 saatte de atabiliyorsunuz 2.köyü.Mısırın su işleriyle trx de 694.575 tahıl üretimi sağlanabiliyor.Bunun içinde kahraman yok yani anlayacağınız mısırlar istese 700k tahıl üretir.Eğer yan hesap açtıysanız ki asla tavsiye etmem mısır alıp 15 tarlalıyı bu hale sokup saatte 1m yağma yapabilirsiniz.Bu sayede çok köyden tokmak+toyton kasarsınız.Olmadı bir arkadaşınızda sizin için mısır açıp hem yağma hem def sağlayabilir.


  Hadi eyvallah beyler.

  çok büyük oranda katılıyorum Hun diyince biz biraz milliyetçi davranıyoruz ama kendinize özellikle def köyü bulamazsanız Hunlar bi hiç aslında. Server başı deli gibi atlı çıkartabilirsiniz ama tahıl bir süre sonra engel olacak. Bir de def te yakalanırsa o atlılar vay haline.


  Mısır dengeli bir ırk özellikle kahraman üretimi ilaç gibi. Zaten şuan açık artırmada bilgelik Kitabı almak çok zor iş oldu bu yüzden. Çünkü o kadar büyük üretimleri var ki kahramanın herkes puanlar hamda dursun saldırı zamanı saldıraya çekip sonra telrar hama alayım istiyor :)


  Mısırın da tek kötü tarafı en iyi atlısının saldırı gücü çok az. Ama tahıl bonusları sayesinde (özellikle su işleri) çok sayıda basılıp bu dez avantaj avantaja çevrilebilir. Mısır oynayanların herkesden daha çok asker kasacağı şüphesiz ama server başında çok it dalaşına girmemek gerek işte.


  Arkadaşa katılmadığım tek hususda bu zaten oyun başında mısırla yağma yapmak zor oluyor ama asker sayınız çoğaldıkça bu sorun çözülecek. Keza mısır da ki sur çok iyi yıkmak zor ve galya gibi def bonusu veriyor. Bu özellik ne roma da ne cermende var. Malum roma suru çok kolay yıkılır cermende de bonus az verir.


  Herşeye rağmen hızlı başlangıç yapmak isteyen arkadaşlar yine cermen takılmaya devam. Çünkü askeri ucuz ve mızrakçı gibi kaliteli bi def askeri var. Geleceğe yatırım yapmak isteyen arkadaşlara da Mısır tavsiye ederim. Roma artık atıl bi duruma düştü diyebiliriz.

  S2 Kafka - MAVİ Birlikleri

 • 2 servar açıldı ve kaldı .


  X3 yakında biter yeni açılacak x3 de yeni ırkları görebilecekmiyiz. Bu soru birkaç defa soruldu lakin net cevap verilmedi.


  Hunlar’ı gerçekten merak ediyorum cesar gibi sağlam atlı tokmak gibi çok yaya güzel ikili olabilir :)

  kış speedinde hun ve mısır ırklarını seçebileceğiz
  yani evet yeni ırklar dahil :)

  Testere
  Bir takım afilli raporlar...

 • Speed yapacak çok fazla şey kalmadı ufak ufak yeni servar açılacak bilgisi gelse :)
  Portekiz x3 2 gün önce açıldı yeni ırklar yok bizdede aynı durum olabilirmi ?

  ADALETİN OLMADIGI YERDE HERKES SUÇLUDUR

 • Kırmızı yazım arada kaynamasın diye başlangıça siyahla girdim.


  Yeni açıklanan bilgilere göre; aşağıdaki bilgiler geldi, bunlar üzerinden konuşmaya devam edeceğim. Kırmızı ile yazdığım yazılar kendi görüşlerimdir. Siyah ile yazılan kısımlar ise yöneticilerin açıklamasıdır.

  Hunların Makeshift surları, en zayıf savunma yeteneklerine sahiptir - bir Cermen surlarının bonusunu verir ve dayanıklılığı, Roma Kenti surlarına benzerdir. (burda anlatılmak istenileni bir türlü anlamadım ben, cermen surları en zor yıkılan surdur, bu yüzden dayanıklığı cermenle eş sayabiliriz, akabinde roma surlarına benzerdir denmiş. Burada benzerlik görüntü olarak mı yoksa dayanıklılık mı olduğunu henüz anlamdım ilerleyen günlerde bunu keşfedeceğim)


  Diğer temel özellikler:

  • Bir sürü hızlı ve güçlü süvari (4 Tip Süvarisi mevcuttur, 1'i Casus, 3'ü Saldırıda güçlü defansta muazzam zayıf atlı askerdir)
  • Derme çatma duvarın zayıf savunması (Üst kısımda cermen dayanıklılığı denmiş, burada zayıf denmiş. Çok garip olmadı mı gerçekten?)
  • Gerçekten iyi bir savunma birliğinin olmaması ( En iyi süvari askeri bile 1 pretoryan ile eşit neredeyse gerçekten çok zayıf )
  • Tüccarlar 500 kaynak götürebilir (hız: 20 kare / saat) (romadan hızlı, galyadan yavaş. Seviye 20 yapıp tüccar kurduktan sonra işe yarar hale gelicektir.)
  • Bir kahraman ile donatılmış ordu daha da hızlıdır (Diğer ırklarda bu özelliği kapsıyordu, bu ırka özel bir yenilik mi deneyeceğim. Ekstra hızlandırma olabilir)
  • Ek bina: Komuta Merkezi, genişleme olanakları geliştirme (Bakın bu çok iyi her köyden 3 reis alabilirsiniz :D )
  • Hun reisi düşman köyü sadakatini% 15-30 düşürür (Ortalama diyebiliriz, pek fazla yoruma gerek yok)

  hunların makeshift surları, burdaki cümleye göre: bonusu düşük yani misal % 50 falan..ama dayanklı değil, kolay yıkılıyor(roma surları gibi). anlatılan bu..

 • Arkedeşler sonuç nedir şimdi denedinizmi hepiçiğini .. Ne oynayacagız hele diyi verin

  • tırtıl ile böçüğün hikayesini bilinmi gardaşşşşş..

  nerden bileceksin sen hiç ayı olmadınki

 • Arkedeşler sonuç nedir şimdi denedinizmi hepiçiğini .. Ne oynayacagız hele diyi verin

  Atlı basmak çok meziyet isteyen iş, basıp merkezden sadece yağma yapmak çok muazzam iş Hem hızlı hem iyi mal taşıyor toytat gibi. ama çerez gibi ölüyor tokmak gibi.
  Romalı ile neredeyse aynı seviyelerde ilerliyor. Oynanmaz özetle.. tutmaz bu iş .

  OLD BUT GOOD
  ltx Game of Teuton(KAZANDI) Videosunu TIKLA İZLE
  s9 Serintürk(KAZANDI)
  Inx Game of Teuton(KAZANDI) Videosunu TIKLA İZLE
  s5 4Monarch(KAZANDI)
  x2C Serintürk(KAZANDI)
  Fnls TIRSIN ULAN(KAYBETTİ) Videosunu TIKLA İZLE

 • Atlı basmak çok meziyet isteyen iş, basıp merkezden sadece yağma yapmak çok muazzam iş Hem hızlı hem iyi mal taşıyor toytat gibi. ama çerez gibi ölüyor tokmak gibi.Romalı ile neredeyse aynı seviyelerde ilerliyor. Oynanmaz özetle.. tutmaz bu iş .

  Kopan fırtına boşunamı yani :D

  • tırtıl ile böçüğün hikayesini bilinmi gardaşşşşş..

  nerden bileceksin sen hiç ayı olmadınki

 • Hunları deniyorum bende. Savunma yönünden zayıf. Burada zayıftan kastettiğim nasıl ki bir Cermen tokmaklarını korumak zorunda bir Hun'da Bozkır Atlılarını iyi korumalı. Roma - Galya arasında bir şey olmuş genel olarak. Yağmada oldukça iyi ayrıca Akasir Atlısı çok güçlü. Bozkır atlıları, toytatlardan ucuz, daha güçlü ve daha fazla taşıma kapasitesine sahip sadece toytata göre 3 birim yavaş. Mancınıkları vasat.
  Genel olarak atlıları hem yağma hem de saldırı olarak çok iyi savunmaları zayıf olduğu için korunmalı. Mancınıkları ise vasat yıkım yapmak için çok fazla mancınığa ihtiyaç duyulur. Server başında kolay saldırı almaz. Paralı askerleri iyi bir savunma birimi. İlk haftayı atlatır bozkır atlısını iyi kullanırsanız yağma top10 gelir. Ben sevdim, farklılık arayan deneyebilir. Asker üretim süreli bir romalı gibi uzun değil, cermen kadar da kısa değil.

  JrAppretince & Fişek Süvari & Jr ROKET & Rebel Bilzerian

 • Yani şöle kısaca özetlesek uygunmudur


  Hala en iyi saldırgan cermen


  En iyi savunma galya (tercih meselesi romada seçilebilir)


  Tek değişen ise ne kadar hoş görmesekte multi açtırıp yağmalayanlar roma değilde mısırlıları tercih edecek

  Cehalet,
  Ayrıcalıklı sınıfın elinde ustaca kullandığı bir silahtır...
  •Bilgili Adam•

 • Ben pek katılmıyorum sizlere.. s29'da hunları ve mısır'lıları denemiş biri olarak..
  Ani baskınlar için Hun ırkına hiç bi ırk kafa tutamaz..
  Oyun başında cermen'ler avantajlı ama prof. bir hun oyuncusu karşısında yapabilecek hiç bişeyi yok..
  Casusları ile çok hızlı bi şekilde etrafı görebildiğinden çevre hakimiyetini kolayca sağlıyor..
  Atlıların vuruş gücünden ziyade akasir atlısının hem ucuz hemde 3 tahıl yemesi en büyük avantajı..
  Hunların zayıf yönüne gelirsek sur dayanıksızlılığında hem fikirim ama yan köyden çıkarabileceği ordunun yanına 3 reis'te koyduğu zaman.. Her türlü opersyonda taktiksel avantajıyla birliklere en çok yarar sağlayacak ırk diyebilirim..
  Gelelim Mısırlılara..
  Mısır ırkıyla çok büyük ordular çıkabilir yanlız genel olarak savunma ağırlıklı bi ırk olduğu için vuruş gücü olarak tatmin etmiyor.. bunun yerine savunmacı hesapların ellerinde istediği yeri kaleye çevirebilir..
  Wow köylerini mısırlıların alması +1 avantaj olur..
  Su işleri kurarak aldığı vahaların hammadde katkısını çifte katlayabilirsiniz..
  Saldırı oyanayan arkadaşlar en fazla 3 gün dayanır mısırlılara :)
  Yeni ırkların gelmesiyle en çok roma oynamaya seven arkadaşlar üzüldü Hunlardaki akasir atlısının hem vuruş gücü hem hızı hemde hammadesi hemde yediği tahılı görünce biraz zorlarını gitti :) Ama yinede roma ordusunun vuruş gücünü tek geçerim..

  ÇEKO


  Açılmamış Kanatların Büyüklüğü Bilinmez.  2007 / 20∞

 • hunlular ve mısırlılar kafa karıştırıyor hala güçlü veya güçsüz diye hunlarda saldırgan da savunması nasıl olacak bence hunlular saldırı askeri güçlü oolduğundan savunma askeri de aynı köy de basabilirler yüksek saldırı yüksek savunma .. mısırlılar vaha da başka birşey yok saldırı askeri denilen bir şeyi de yok çok sıkıcı oluyor atlıları 110 den yukarı vuruş gücü yok pahalı .. mısırlılara vaha yuı yarı ya düşürüp etkisini biraz daha saldırı askeri ekleseler ouna katsalardı güzel olurdu


  bozkır atlısı , tokmak salllayanın atlı hali herkes tarafından beyeniliyor .. bence de çok güzel .. herkes tokmak sallayanların geri gelmesini beklerken yaşlandı i hızlı ve güzel bozkır atlısı geldi .. mısırlıların atlısı resmen unutulmuş gibi olmuş .. bari atlı ekliyelim demişler ..

  Post was edited 2 times, last by efendi ().

 • Sur konusunda şunu demiş, Cermen bonusu verir yani en az korumayı sağlar ve Roma suru kadar dayanıklıdır yani kolay yıkılır, kısaca en kötü iki sur özelliğini bir araya getirmişler.

 • Ben codex te mısırlı denedim, gerçekten içim şişti kapadım oyunu. Askerleri çok pahalı, saldırı gücü çok düşük, server başında farm kasmak imkansız.. Hiç tavsiye etmiyorum..

 • Ben codex te mısırlı denedim, gerçekten içim şişti kapadım oyunu. Askerleri çok pahalı, saldırı gücü çok düşük, server başında farm kasmak imkansız.. Hiç tavsiye etmiyorum..

  5 ırk olayı başlı başına bir hata zaten onun yerine mevcut 3 ırkın askerlerini güncelleseler daha iyi olurdu

 • Ben codex te mısırlı denedim, gerçekten içim şişti kapadım oyunu. Askerleri çok pahalı, saldırı gücü çok düşük, server başında farm kasmak imkansız.. Hiç tavsiye etmiyorum..

  Ben de bu yeni ırklar ilk çıktığında mısır oynamıştım, o zaman mısır kaho ham üretimi diğer ırkların kaho üretimlerinin iki katıydı bi de. Altınsız oynamak gerçekten eziyet oluyor. Çok fazla ham birikiyor, inşaat süreleri çok uzun, hammaddeleri yeterince hızlı harcayamıyosun. Sürekli bi depo taşma tehlikesi var. Mısırın askerleri defansif, yağma ağırlıklı oynamaya pek müsait değil oyun başında. Ama yağmaya gerek de yok yani, kahraman acayip üretiyo zaten.