Tılsımlar ve Özellikleri

• Her oyuncu sadece bir eşsiz veya tüm hesabı etkileyen tılsım sahibi olabilir. Her oyuncuda 3 tılsım işleme alınır, 3 tılsımdan fazlası olan oyuncularda sadece ilk aldığı 3 tılsım etki gösterir. Bu tılsımlardan sadece biri eşsiz veya tüm hesabı etkileyen tılsım olabilir.

Köye etki veren tılsımlar tüm hesabi etkileyen tılsımın etkisini o köyde hükmeder. Tılsımların etkisi bir birini katlamaz.

MİMAR TILSIMI

Mancınık ve koçbası saldırılarında binalariniz daha dayanıklı olur.

• Köy – 4 kez daha dayanıklı
    • Hesap – 3 kez daha dayanıklı
    • Eşsiz – 5 kez daha dayanıklı

HIZ TILSIMI

Askerlerinizin hızını artırır.

• Köy – 2 kez daha hızlı
    • Hesap – 1.5 * daha hızlı
    • Eşsız – 2 kez daha hızlı

CASUS TILSIMI

Casuslarınızın gücünü hem savunmada hem de saldırıda etkiler. Ayrıca gelen saldırılardaki birliklerin tiplerini görebilirsiniz. Köyünüzde ya da hesabinizda bulunan tüm casusları etkiler.

• Köy – 5 kez daha etkili
    • Hesap – 3 kez daha etkili
    • Eşsiz – 10 kez daha etkili

TAHIL TILSIMI

Askerlerinizin tahıl tüketimini düşürür.

• Köy – %50 oranında
    • Hesap – %25 oranında
    • Eşsiz – %50 oranında

ASKER YETİŞTİRME TILSIMI

Askerleriniz daha hızlı yetiştirilir.

• Köy – %50 daha hızlı
    • Hesap – %25 daha hızlı
    • Eşsiz – %50 daha hızlı

DEPO TILSIMI

Bu tılsım ile büyük hammadde deposu veya büyük tahıl ambarı kurabilirsiniz.

SIĞINAK TILSIMI

Bu tılsım sığınak kapasitesini ve düsmanların mancınık ile nişan alabilmesini etkiler. (Dünya harikası harıç)

• Köy – Sığınak kapasitesi %200 artar. Hazineye nişan edilebilir.
    • Hesap – Sığınak kapasitesi %100 artar. Hazineye nişan edilebilir.
    • Eşsiz – Sığınak kapasitesi %500 artar.

ÇILGIN TILSIM

Çılgın tılsım her 24 saatte etkisini değiştirir. Normal tılsımlar olumsuz etki de verebilir. Eşsiz tılsımlar sadece olumlu etki verir.

• Normal tılsım – olumsuz etki verebilir.
    • Eşsiz tılsım – sadece faydalı etki gösterir.

• Eğer fake saldırı çıkmak isterseniz 19 yaya askeri +1mancınık yollarayarak hedef şaırtabilirsiniz koç başı ile duvarı(sur çit) yıkmadan mancınık saldırısında çok etkili olamazsınız ve sıralı saldırı çıkmanız için sıralı saldırı dalgası almanız gerekecek istediğiniz köy için altın karşılığında oyun sonuna kadar alabilirsinsiniz

• Eğer fake saldırı çıkmak isterseniz 19 yaya askeri +1mancınık yollarayarak hedef şaırtabilirsiniz koç başı ile duvarı(sur çit) yıkmadan mancınık saldırısında çok etkili olamazsınız ve sıralı saldırı çıkmanız için sıralı saldırı dalgası almanız gerekecek istediğiniz köy için altın karşılığında oyun sonuna kadar alabilirsinsiniz

Ayaz bey grubumuz sadece müzik paylaşımlarına açıktır.

• speed3x te büyük ve küçük tılsım almak için olması gerekn tokmak toyton mancınık sayısnı söyleyebilecek olan var mı baktım hiç bir yerde bulamadım hep normal server için yazmışlar speed3x te farklıdır diye düşünüyorum yanlış da düşünüyor olabilirm.

not:3x te uzun süredir oynamadım o yüzden soruyorum.

• speed3x te büyük ve küçük tılsım almak için olması gerekn tokmak toyton mancınık sayısnı söyleyebilecek olan var mı baktım hiç bir yerde bulamadım hep normal server için yazmışlar speed3x te farklıdır diye düşünüyorum yanlış da düşünüyor olabilirm.

not:3x te uzun süredir oynamadım o yüzden soruyorum.

Aslında 10 k Tokmak 2 k mancınık yeter diyebileceğimiz bir şey yok malesef. Tılsımlardaki asker sayıları oynanılan sunucudaki en çok asker basımlarının yüzdesiyle hesaplanıyor. Dolayısıyla farklı bir durum yok :). 3x sunucusu olduğu için asker sayısını yüksek tutmakta fayda var. İyi forumlar

• Aslında 10 k Tokmak 2 k mancınık yeter diyebileceğimiz bir şey yok malesef. Tılsımlardaki asker sayıları oynanılan sunucudaki en çok asker basımlarının yüzdesiyle hesaplanıyor. Dolayısıyla farklı bir durum yok :). 3x sunucusu olduğu için asker sayısını yüksek tutmakta fayda var. İyi forumlar

teşekkür ederim tabiki belli bir sayı yok servera göre belirleniyor ama yaklaşık sayılar var anladığım kadarıyla edindiğim biilgilere göre 30k ts 5k toyton 600 mancınık küçük için 50k ts 10k toyton ve aynı mancınık sayısı da büyük tılsım için yeterli olacak gibi.

tg_TL-DQ4_970x250_181126.jpg