Zima je zde...

 • Letos byly severní větry neobvykle silné a z ledových vrcholků hor obklopujících vesnici přinesly mrazivé počasí. I veteráni prvních válek v Travianu, jejichž oblíbenou činností je nyní scházení se u ohniště a vyprávění válečných příběhů, jež prožili, ještě takovou zimu nepamatují. Svět se mění...  The post was edited 1 time, last by Black ().

 • Sněhová bouře zuřila bez ustání tři dny, uvěznila vesničany v jejich domech a způsobila, že se obávali o své životy. Když bouře konečně ustala, celý svět byl bílý. Děti se okamžitě vrhly do stavění sněhových pevností a koulování, ale dospělí se mračili a neklidně se dívali na nyní již opět modré nebe.
  Něco nebylo v pořádku. Něco chybělo...  Co myslíte, že se chystá? Můžete o tom diskutovat ZDE.


  A také zůstaňte na příjmu - během následujících dní odhalíme další podrobnosti!

  The post was edited 1 time, last by Black ().


 • Dnes se prvním poslům podařilo přejít zasněžené hory a oznámit novinky, které se již staly zřejmými: lidé pohánění špatným počasím a obavami z hladomoru, který by mohlo toto počasí způsobit, se již začali připravovat na další válku o ovládnutí posledních natarských pevností. Všichni již věděli, že ti, kterým se podaří postavit div světa jako prvním, získají jeho veškerou moc.


  Ano, je to tak! Na začátku roku 2018 spustíme speciální herní svět, kterým oslavíme začátek nového roku. Zůstaňte na příjmu - další podrobnosti budou následovat. Jedno už ale je jisté: budou tam divy světa!


 • Jakmile byli spatřeni první nepřátelé na výzvědách v údolí, lidé pochopili, že ve svých předpovědích se mýlili. Toto nebude klasický boj o postavení divu světa. I z velké vzdálenosti bylo možné zřetelně vidět nelítostně vyhlížejícího nomáda na rychlém koni a doprovázeného sokolem, který zmizel stejně rychle jako se objevil. Zvěsti, které se již šířily mezi lidmi, byly nyní potvrzeny: nové národy nezůstanou stranou, ale zapojí se do boje!


  Novoroční speciál uvidí pět národů bojujících o postavení divu světa. Vyslyšeli jsme vaše žádosti a zde je náš dárek k novému roku!


 • Ale proč? Proč se dva jižanské národy, které nejevily zájem o dědictví Natarů, rozhodly také zapojit? Odpověď, kterou přinesl poslední posel, byla znepokojivá, ale prostá: studené počasí, které přineslo tolik radosti dětem v údolí, mělo neblahý vliv na úrodná pole. Části světa, které byly poblíž ledovců, se staly neobyvatelnými, což způsobilo stěhování národů a boj o holou existenci. Přichází nejlítější válka všech dob. Válka o přežití.


  Zbývá už jen odpovědět na jedinou otázku: Který národ si vybereš?


  Novoroční speciál se bude odehrávat na klasické mapě - jen s jinými rozměry: 501x501 místo 801x801!