Barış Teklifi Nasıl Yapılır?

• Sevgili oyuncularımız!

Travian Topraklarında uzun soluklu bir gelenek vardır: eğer birisi bir barış önerisi yapmak isterse, zeytin dalıyla bir güvercin eski düşmana nazik bir mesaj gönderir.

Bugün barış teklifi yarışmasını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz!

Sürekli saldırdığınız kişiye (ya da belki bir birliğe) nasıl barış önerisi yaparsınız? Hiç yaptınız mı? Bir barış teklifinin en olağandışı yolu ne olabilir?

Barış tekliflerinizi 16.02.2018 saat 12.00'ye kadar gönderin ve muhteşem ödüller kazanma şansınıelde edin. Her oyuncu bu yarışmaya birden fazla kez katılabilir, ancak yalnızca bir ödül kazanabilir.

Yarışma bilgileri:

Başlangıç Zamanı: 13.02.2018 – 12:00 GMT+3
    Bitiş Zamanı: 16.02.2018 – 12:00 GMT+3
    Kazananlar ne zaman duyuralacak: 16.02.2018
    Kazananlar nasıl seçilecek: Travian Ekibi tarafından
    Birinci 100 Altın
    İkinci ve üçüncü 50 Altın
    4., 5. ve 6. 30 Altın
    Ek ödüller En çok beğeni alan gönderiye + 30 Altın
    Nasıl katılırım Cevabınızla birlikte, oynadığınız oyun dünyasını ve oyuncu adınızı gönderin
    Ödüller nerede geçerli TR Oyun Dünyaları
    Ödüller ne zamana kadar geçerli 31/12/2019
  • Aramızdaki bazı sürtüşmeler sonucu iki tarafta zaiyata uğradı.Birbirimize bu şekilde zarar vermek yerine,bilek bileğe verip ortak çıkarlarımızın peşine düşebiliriz.Birbirimize güvenmeyi başarabilirsek,birbirimizi desteklersek bölgenin çıkarlarından da birlikte faydalanabiliriz.
    Bu mesajımda mütabık kalırsak bundan sonraki süreçte elimden geldiğince askeri ve maddi yardımı yapacağımdan şüphen olmasın.
    Teklifime karşı cevabını bekliyor olacağım...

-NEW YEARS SPECİAL-TR
    -ALFA

• Bugün mesaj kutuma düşen bir ileti bence en güzel barış isteme cümlesidir. Ne kendisi, ne de rakip savaştan sorumlu değil de, 3. bi şahıs savaşı başlatmış izlenimi uyandırıyor. İnsafa gelmedim değil de hani ama... Cümle şu:

-Savaş ikimize de yeteri kadar zarar vermedi mi...

Ek olarak isim vermeden resim olarak sizinde görmenizi istedim.

NEW YEARS SPECİAL-TR
    gomis

• İyi bir savaş ve kötü bir barış hiç olmamıştır. Birisi yakıp, yıkarken diğeri onarıp, güçlendirir. Ateşkes teklifi sunarak birbirimizi onarıp, güçlendirmeyi umut ediyorum.

Server; TR29 - Kullanıcı Adı; ssdg16

• Merhaba dostum;

Görünen köy kılavuz istemez iki tarafta birbirinden güçlü ve sonunda tek yönlü değil çiftli yönlü biticez gel el sıkışıp bi son verelim bu savaşa ne dersin bir barışa :)

NEW YEARS SPECİAL-TR
    zVac

• Romalılar! kardeşlerim, çok kanlar döküldü dağlarda, ovalarda, bayırlarda, savaşlar oldu çok savaşlar, bu kanlı meydanlarda. savaş her gün olur barış bir gün bugün o gün o tek gün geldi.bugün kanlarımız toprakları, ekinleri tarlaları sulamayacak. Kardeşlerim bugün şenlik alevleri yakılacak köylerde, otağlarda, ovalarda bugün barış yapılacak!

TR2

göktürkhan

• Bu savaş ikimize de korku, endişe, gerginlik ve yüksek dozda stres yarattı. İkimiz de çok iyi biliyoruz ki bu savaş yaşam tarzımızı da olumsuz yönde değiştirdi, değiştirecek. Mutsuz, uykusuz , gergin... vb birçok psikolojik rahatsızlık. Aşağıda ki sıraladığım maddelerin güvenliği ve sağlığı açısından size barışma teklif ediyorum.

1) Kendi sağlığımız açısından
    2) Askerimizin can güvenliği açısından
    3) Köy/ köylerimizin gelişimi açısından

BENİMLE BARIŞIR MISIN ?

NEW YEARS SPECİAL-TR
    waterix

• Şimdi vakti zamanında bu oyunu gerçek bir dostum bana göstermiş,öğretmişti tabi o zamanlar ne dokunmatik telefonlar bu kadar yaygın ne de bilgisayarım vardı.Gerçi bilgisayarım olsada yurtta kalıyordum lisede devlet yurtlarında internet yoktu o zamanlar kalanlar bilir.Sonra bu dostumda ailesinin yanında kalıyordu yan sınıftan da arkadaşımdı telefonu dokunmatik evinde bilgisayar var internet var.Her neyse gel zaman git zaman biz bununla küstük bir şeye bu beni attı birlikten saldırıyor .Bende de hiçbir şey yok ne para ne internet borç alıp gidiyorum arkadaşlardan internet kafeye savunmaya çalışıyorum.Bu tabi birliğide doldurmuş üstüme saldırtıyor. İşte mesajlaşıyoruz bu bana diyor ki '' Uzun yolları kat ile memleketine girdik; fakat sen meydanda görünmüyorsun. Padişahların ellerindeki memleket onların nikahlısı gibidir; erkek ve yiğit olanlar kendisinden başkasının ona elini dokundurtmazlar; halbuki bunca gündür askerimle memlektine girip yürüyorum, hala senden bir haber yok.'' Bak hele bak laflara Yavuz Selimden çalıp bana atıyor lafları sebep ne ben Şah İsmail de Türk,Yavuz da Türk benim için ikisi arasında olacak savaşta taraf tutmak olmaz diyip Şah İsmail in mahlası olan Hatai den esinlenip ismimi Hataylı olduğum için Hatayi yazmışım adam resmen kendini Yavuz sanıyor.Ben de sinirlendim dedim ''Sen de merkeze saldıracak cesaret yok ancak yan köylere saldırırsın Er isen merkezime gel'' dedim.Tabi bu direk atladı ben de başka birliğe geçmiş biraz asker yardımı almıştım tabi bu geldi takıldı askerlere ye bak hem yan köye saldırıyor hem kendini Yavuz sanıyor.Tabi yılbaşı geldiği için barış zamanı olmuştu Travian da buna saldırıya gittiğimde kutlamış işte bunun Yılbaşını.Baktım saldıramıyorum buna 1 tane Odun yolladım.Tabi o zamanlar oyunu o kadar çok bilmediğimizden yağma listesi filan bilmiyoruz kendimiz çıkıyoruz yağmaları filan.Tabi gelen tüm raporlara bakıyoruz bu da görmüş benim odun raporunu bana 1 tane tahıl yollayıp şöyle mesaj yazmış ''Herkes yediğinden gönderir.'' Bak daha kendini Yavuz sanıyor bende buna yazdım dedim '' Biz yedirdiğimizden yolluyoruz.'' tabi iş artık bu safhaya gelince gerçek hayatta karşılaşıp kavga etmememiz mümkün değil tabi aynı okulda yan sınıflarda olsak bile küsüz diye bakmıyoruz yol değiştiriyoruz o zamanlar ergenlik işte :) Tabi bu mesajlardan sonra biz karşı karşıya geldik tabi o kadar yakın dostuz ki karşı karşıya gelince gülüp barıştık.O yüzden de birisiyle ve ya bir birlikle barışmak istersem bir odun yollarım.

Biraz uzun oldu kusura bakmayın.

Tr2 AAlpereNN

The post was edited 2 times, last by Sirius: ! ().

• Biz seninle hükümet ve cemaat gibi amansızca savaştık durduk doğru, :) lakin artık bu kirli savaş yordu beni ve bu bölge ikimizin de hüküm süreceği kadar büyük sana ağzında zeytin dalıyla barış güvercinleri uçuruyorum umarım sende bu teklifimi kabul edersin ve bu topraklarda büyük kayıplar vereceğimiz kanlı savaşlarımız değil müttefik olarak ebedi dostluğumuz konuşulur.
    Teşekkür ederim...

ts29.travian.com.tr

deli-cermen

• şuana kadar hep karşılıklı saldırılar yolladık ve birçok asker kaybettik, her iki tarafta bu oyunu istekle ve sürekli oynadığına göre düşündümde belkide birlik olursak daha iyi işler başarabiliriz. birbirimize yapacağımız hammadde ve asker destekleri ile beraber yapabileceğimiz ortak saldırılar, köylerimizi bir adım öteye taşıyacakır. tabi barış teklifleri karşılıklı olmalı eğer sende kabul edersen barış yapmak ve bunun ötesinde birlikte bu oyunu oynamak istiyorum?

ts1.travian.com.tr

mars

• BAK DOSTUM UZUN ZAMANDIR SENİNLE SAVAŞIYORUZ.VE EN GÜZEL DOSTLUKLAR KAVGAYLA BAŞLARMIŞ YA HANİ, BAK YARIN SEVGİLİLER GÜNÜ MANİTAM YOK BARİ SAĞLAM BİR DOSTUM OLSUN. :)

/ts29.travian.com.tr

deli-cermen

• selamun aleyküm şimdiye kadar hep sana saldırdım.Biliyorum geç yattın strese girdin köyünü geliştiremedin.Ama artık gel beraber savaşalım.Ben senin sayende geliştim sıra sende sende geliş hammadde yardımı yapayım yağma kanalları açayım sana.Birlikte savaşa gidelim önde ben saldırayım arkadan sen yağma köyü yapalım sana ki sende rahat et.birlikte bu bölgede travian ruhunu dosta düşmana gösterelim...