zor soru

• sadece bilenler cevaplasın lütfen..100 tokmakla saldırınca 5 kayıp oluyor...20 toytonla ise kayıp olmuyor..
    atlı askerlerle ilgili özel bişey var mı?
    dedikodu değil sadece somut cevaplar bekliyorum..kriter , sayısal somut veriler veya net şeyler olsun..

• Saldırı değeri - piyade savunma değeri - süvari savunma değeri
    tokmak;

40 20 5

toyton;

150 50 75

saldırdığınız askerlerin bu özellikleri ile savunan köydeki askerlere göre değişiyor

• size yakışmadı sayın süper moderatör..ben ne sordum..siz ne yazdınız.
    100 tokmak 20 toytondan daha fazla saldırı gücü içerir.
    ama , hal böyleyken tokmaklar ölüyor.misal 5 tane... toyton saldırınca ölmüyor..ben açıklama istedim.siz yeni başlayan oyuncular için tanıtım yazısı yazdınız..
    sorumun cevabını ( tatmin edici) yanıtlayan bulamadım diye belirteyim belki cevap yazarken faydası olur..

daha ayrıntılı yazayım ki gereksiz yorum yapılmasın..
    ben a köyümden f adlı düşman köyüne 100 tokmakla yağmalama modunda( saldırı modu olsa fark var mı bu da diğer sorum) saldırınca adamın köşk+suru nedeniyle-0 defans var- 5 tokmağım ölüyor.
    bunun üzerine ben de artık 20 toytonla yağma yağmaya başlıyorum ve asker kaybım olmuyor..100 tokmakla yaptığım saldırının vuruş gücü daha fazla olduğu halde neden asker kaybı yaşıyorum...atlı askerlerin ekstra bir özelliği var mı ve başka kriterler var mı..TEKRAR SÖYLÜYORUM..SADECE BİLENLER YAZSIN.

• Bu tür soruları da profesyonel oyuncular sormaz :)

tokmak;

40 20 5

toyton;

150 50 75

Askerlerin zırhı ve piyadeye ve süvariye karşı savunma değeri de önemlidir. Tokmak saldırı askeri değildir toyton ile daha çok verim alırsınız ancak hakim değilseniz anlaşılan olabilir :) Burada diğer oyuncu arkadaşlar da yazmak isterse bir kaç şey söyleyebilirler belki o zaman kafanıza yatar :)

• toytonlar atı olduğu için paşa surlarda atıyorlar tokmaklar yaya oldukları için sur ve saldırdığın köyün nıfusun savunması ile birleşince kayıp veriyor .. yada toytonun zırh dökmanesi 20 dir ondan kayıp vermiyor tokmağa genelde zırh dökümanası basılmıyor az basılıyor.. paşa .. kahraman saldırı puanındahem saldırı yapıyor hem savunma saldırırken diyelim toytonunda tokmak sallayana göre savunması a var saldırırken o yüzden .. iki tane tokmak sallayan yeni başladığında köyde ölmez ken biraz daha nufuslu ve savunmasız köye saldırken ölüyor ise nufusun direnci ile alakalı artık işin içine saldırırken hem savunması ve saldırısı olan asker olursa kayıp vermiyor

• sadece bilenler cevaplasın lütfen..100 tokmakla saldırınca 5 kayıp oluyor...20 toytonla ise kayıp olmuyor..
    dedikodu değil sadece somut cevaplar bekliyorum..kriter , sayısal somut veriler veya net şeyler olsun..

saldırılarda köydeki sur ve köşk seviyesinden dolayı kayıp oluyor. 5 tokmağın öldüğü köyde toytonun ölmemesi; tokmak zayıf asker, atlıların anlık vuruş gücü fazla olduğu içindir

• ya bi tane de düzgün cevap alsaydım. bu soruyu kime sorduysam uydurma cevap verdi.sıradan oyunculardan bahsetmiyorum..server 1.2. si wow kuran kişiler.
    sanırım cevabı bilen yok..

• Hangi oyunun forumda görevlisiniz :D

ne hallere düştük ah ahhh

• tırtıl ile böçüğün hikayesini bilinmi gardaşşşşş..

nerden bileceksin sen hiç ayı olmadınki

Saldırı yaptıgın köyün savunma değerlerini köşk / saray sur içerdeki askerin cinsi falan bunları hep düşğndün zaten. Tek eksik saldırı hesaplama algoritması. Excel biliyorsan savaş similatörü yazmayı dene çok net göreceksin olayı. Veya hesap makinası ile tüm verileri topla çıkart çarp böl kalem kagıt ile bir simülasyon hesapla aynı askeri sayısal değeri savaş simülatorğne gir senin kalem kagıt ile hesapladıgın sonuç ile sümülasyon farklı sonuç olur. peki neden ?

Sen saldırı attın. Karşılayan asker defans yaptı. Peki defans yapmak ne demek?

reel hayattan örnek afrinde biz saldırıyoruz twrerüst savunmada nasış savunuyor kendini bize kurşun sıkarak.

yani defans saglayan asker mukavemet gösterecek buda şu demek tokmak saldırı ve savunma değerine bak.

mızrakcı tokmagı karşılasın. mızrakcının def bonusuna bak birde saldırı degerine bak

resim eklemeye çalıştım

• Hangi oyunun forumda görevlisiniz :D
    ne hallere düştük ah ahhh

hiçbişey anlamadım..
    adamın sıfır defansı var.zaten yazdım..
    köşk seviye x. ve belki sur seviye z olsun.
    saldırı yaptığım tokmak saldırı gücü 100*40 4000 yapar. 20 toytonla saldırsam 3000 yapar. özetle tokmaklı saldırı vuruş gücü daha yüksek. niye tokmaklar misal 5 tane ölürken toyton saldırısında kayıp yok..

• Arkadaş x seviyede ki köşkün savunma degeri var değilmi o savunmayı nasıl yapıyor sence ? en pasif savunma da paaif bir saldırı degeri değilmidir.

bilerek asker varmış gibi yazdım.

yahu asker var füşün sayısal deger için.

mızrakçı yaya sav degeri
    mızrakcı süvari sav degeri
    mızrakcı saldırı değeri

olay bu sen mızraklara karşı tokmakla gidiyorsun
    mızrakcı yaya sav degeri
    mızrakcı saldırı degeri
    bu iki degere karşı mukavemet alıyorsun

• Olay şu tokmak ne kadar saldırsada savunması düşük ondan ölüyor sen ne kadar saldırı yapsanda adamın suruna +köşküne karşı bir savunman oluyor . o değerin düşük olduğu için ölüyor.
    Toytan daha güçlü bir asker hem saldırsı hem savunmasıdaha iyi bu yüzden ölmüyor.

• demek istediğin tokmakla saldırırken direnç var ve tokmak defansif gücü ölürken önemliyse;

o zaman aynı soruyu mızrakla saldırırken askerim ölmemeli diye eklemem gerek.misal 1000 mızrakla saldırırsam hem savunmada hem saldırıda toytona fark atarım.ama mızraklı saldırıda kaybım yine oluyor..(o yüzden ,bu yorum mantıksız.)

• demek istediğin tokmakla saldırırken direnç var ve tokmak defansif gücü ölürken önemliyse;
    o zaman aynı soruyu mızrakla saldırırken askerim ölmemeli diye eklemem gerek.misal 1000 mızrakla saldırırsam hem savunmada hem saldırıda toytona fark atarım.ama mızraklı saldırıda kaybım yine oluyor..(o yüzden ,bu yorum mantıksız.)

Askerini toplu düşünüyorsun ama ... Birey olarak düşünürsen 5 seviye bir suru aşmak için illaki askerin ölür. Hepsi bir vuruş yapsa 1000 düşürür atıyorum ama 1 tanesi güçsüz ölür. Kahraman gibi düşün canı azalınca ölüyor. Sur da direnç gösteriyor 1 tane askerini öldürüyor işte :) Askerin suru geçemiyor kafa atyıor :D

• hiçbişey anlamadım..adamın sıfır defansı var.zaten yazdım..
    köşk seviye x. ve belki sur seviye z olsun.
    saldırı yaptığım tokmak saldırı gücü 100*40 4000 yapar. 20 toytonla saldırsam 3000 yapar. özetle tokmaklı saldırı vuruş gücü daha yüksek. niye tokmaklar misal 5 tane ölürken toyton saldırısında kayıp yok..

kardeş her iki raporu da atsana buraya

OLD BUT GOOD
    ltx Game of Teuton(KAZANDI) Videosunu TIKLA İZLE
    s9 Serintürk(KAZANDI)
    Inx Game of Teuton(KAZANDI) Videosunu TIKLA İZLE
    s5 4Monarch(KAZANDI)
    x2C Serintürk(KAZANDI)
    Fnls TIRSIN ULAN(KAYBETTİ) Videosunu TIKLA İZLE

• kardeş her iki raporu da atsana buraya

rapora ne gerek.

neyse..3800 phalanx la saldırınca 1 asker kaybettim.. 250 toytatın şimşeğiyle kayıp yok.(saldırı kopyalayınca çıkmıyor ,uzun olduğu için mi bilemedim...)

AskerlerKayıplarGanimet5956

6211
    5895
    12286
    ‭30348‬/‭134155‬

3834 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
    1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

AskerlerKayıplarGanimet1057

1102
    1046
    2181
    ‭5386‬/‭18785‬

0 0 0 250 1 0 0 0 0 0 0
    0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
  • yıllar önce dev travianin ilk ciktigi zamanlarda belki biraz daha eski bununla alakalı bir makale yayınlandı neden 1 asker kaybediyorum başlıgı ile sanırım. biraz ingilizcen varsa araştırıp bulabilirsin hala.
    tüm saldırılarda tüm bonusların değerlendirildiği bir havuz sisteminin olduğu ve bin asker ile de saldırsan yinede savunmanın çok küçük miktarlarda savunma değeri olduğundan bahsetmişti. köşk ve surun nasıl katkısı varsa moral bonusunun da katkısı da etken, ve bu yüzden saldırdığın değer 1 milyon saldırı gücünde de olsa savunan değer tüm savunma değer ve bonuslarla birlikte savunma puanı kazanıyordu.
    toyton 150 vuruyor tokmak 40, savunan değer 50 olduğu zaman 1 tokmağı kapabiliyor. çünkü saldıran değer savunan değeri aşamıyor.
    basitçe anlatmaya çalıştığım

1 tokmak = 40 saldırı gücü
    köyün defans etkeni >40

tabii tüm matematiksel işlemleri bilseydik daha kolay bir açıklama yapabilirdim qwe eskilerden aklımda kalan bu olmuş:d

aklıma geldi bak defans hesaplanırken saldıran kişiden 10 asker ile 20 asker arasında 2 kat fark olmadığından sözetmişti. sayı büyüdükçe aradaki büyüme miktarı azalıyor gibi bir şeydi.

OLD BUT GOOD
    ltx Game of Teuton(KAZANDI) Videosunu TIKLA İZLE
    s9 Serintürk(KAZANDI)
    Inx Game of Teuton(KAZANDI) Videosunu TIKLA İZLE
    s5 4Monarch(KAZANDI)
    x2C Serintürk(KAZANDI)
    Fnls TIRSIN ULAN(KAYBETTİ) Videosunu TIKLA İZLE

The post was edited 2 times, last by ultrAslan ().