"Legends on Tour", czyli wycieczka do siedziby Traviana w Monachium

• W dniach 02-05.05.2018 będę miał przyjemność gościć w siedzibie Traviana w Monachium. Na "Legends on Tour" zostało zaproszonych w sumie 10 osób z różnych domen (2xDE, FR, 2xIT, PL, RU, 2xCOM i UK), więc jest to ogromne wyróżnienie nie tylko dla mnie, ale też dla całej polskiej społeczności Traviana, że ktoś od nas się tam pojawi. To pierwsza tego typu impreza organizowana przez Traviana, że zapraszają i opłacają wszystkie koszty dla kilku graczy, aby móc z nimi porozmawiać osobiście, nie wiadomo czy kiedykolwiek taka okazja się powtórzy. W najbliższym czasie powinny się pojawić artykuły o wszystkich uczestnikach tej wyprawy (chyba na blogu Traviana), więc na razie nie będę zdradzał nicków, ale jest tam kilka znanych osobistości na międzynarodowej arenie Traviana (dla ciekawskich można sobie poszukać podobnych postów jak ten w innych domenach).

Podczas pobytu w Monachium mamy brać udział m. in. w livestreamie z losowania do turnieju kwalifikacyjnego mistrzostw Traviana oraz w kilku warsztatach:
    - o turnieju Traviana,
    - z Game Design,
    - z Art,
    - z Community Management.
    Na wszelki wypadek nie tłumaczę tych angielskich nazw, bo nie jestem pewny jak te stanowiska po polsku nazwać, ale zapewne chodzi o projektantów gry, jakiś zespół odpowiedzialny za walory artystyczne oraz zespół do komunikacji.

Dlaczego o tym piszę?
    Może Wy macie jakieś pytania, sugestie, propozycje, które mógłbym poruszyć na powyższych warsztatach. Może chcecie zapytać o coś twórców tej gry, a nigdy nie mieliście ku temu okazji. Może chcecie zapytać o coś co może interesować tylko Polaków.

W tym wątku możecie zgłaszać propozycję, bardzo proszę abyście pisali najpierw na których warsztatach Wasz temat można poruszyć, a dopiero potem to o co macie ochotę zapytać.

Jeżeli zainteresowanie w tym temacie będzie duże (a pewnie od tego zalezy czy Travian w przyszłości będzie zapraszał do siebie kolejne osoby) to oczywiście wybiorę tylko te najciekawsze propozycje, bo zakładam, że nie będę tam miał zbyt dużo czasu na przedstawienie Waszych opinii. Jak mi się uda to dla autorów najciekawszych postów załatwię po 150 Złotych Monet (nie obiecuję, ale się postaram). Żebym nie został posądzony o stronniczość to w wyborze na pewno pomoże mi znany, wybitny gracz Traviana Spinifex, na forum znany pod nickiem Eragon104 oraz postaram się zaprosić do komisji jeszcze jakieś inne znane osobistości (o ile oczywiście zainteresowanie będzie na tyle duże, że będzie z czego wybierać).

Gdybyście mieli jakieś pytania odnośnie samego "Legends on Tour" albo mojej nieskromnej osoby, czy też jakieś przemyślenia związane z tym tematem to śmiało możecie też tu o tym pisać w tym wątku lub pytać się mnie bezpośrednio na privku czy też na skypie.

Ze swojej strony dodam, że na pewno postaram się zapytać o to co zamierzają zrobić z licznymi bugami na serwerze mistrzowskim oraz o to dlaczego podali błędne informacje odnośnie planów budowy cudu, więc o tym pisać nie musicie.

• wow gratuluje wyroznienia :) sam chcialbym kiedys odwiedzic to legendarne miejsce tam gdzie wszystko sie zaczelo. Zapytaj czy organizuja sobie zloty moderatorow :)

• wow gratuluje wyroznienia :) sam chcialbym kiedys odwiedzic to legendarne miejsce tam gdzie wszystko sie zaczelo. Zapytaj czy organizuja sobie zloty moderatorow :)

Tak, odbywają się takie spotkania. A na pewno tak było za Agiego.
    Tylko firma nie sponsorowała wszystkich kosztów, ale Agi załatwiał jakieś zniżki (chyba).
    Nie pamietam już, bo było to dawno, a ja i tak tam nie pojechałem :)
    A dlaczego Ciebie akurat Turek wybrali ? Jakimi kryteriami się sugerowali ?
    Gratuluję wyróżnienia :)

Po słowie KOCHAĆ, najpiękniejszym słowem jest POMAGAĆ ♥♥♥

• Ja mam jedno pytanie :)
    Zapytaj się czy są plany rozwijania aplikacji mobilnej do travian legends. Niby jest do kingdoms (nie sprawdzałem czy działa, bo nie gram) ale może są jakieś plany stworzenia i rozwijania wersji mobilnej do pełnoprawnej obsługi travki legends na smartfonach/tabletach.

• Ja mam jedno pytanie :)
    Zapytaj się czy są plany rozwijania aplikacji mobilnej do travian legends. Niby jest do kingdoms (nie sprawdzałem czy działa, bo nie gram) ale może są jakieś plany stworzenia i rozwijania wersji mobilnej do pełnoprawnej obsługi travki legends na smartfonach/tabletach.

nie ma i jak na razie nie będzie.
    Zresztą travian działa o tyle dobrze w zwyklej przeglądarce na telefonie, że żadne aplikacje nie są potrzebne

• A dlaczego Ciebie akurat Turek wybrali ? Jakimi kryteriami się sugerowali ?

Bo @LordTurek_PL jest bogiem tej gry! Nie zadawaj śmiesznych pytań, któż inny miałby tam jechać! :thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup:

A tak serio to gratulacje wyróżnienia :)

Myślę, że warto zapytać się o to czy rzeczywiście potrzebna jest aż taka liczba serwerów na każdej domenie. Nie dość, że obecnie każdy kraj ma swoją domenę to jeszcze ma kilka serwerów na biegu. Powoduje to naprawdę bardzo duże rozproszenie graczy i ich małą ilość na poszczególnych serwerach.
    Każdy gracz, któremu lekko nie wyjdzie na początku odchodzi zamiast grać do końca, bo przecież zaraz startuje inny serwer i tam spróbuje swojego szczęścia. Ja rozumiem, że różne osoby lubią różne serwery z różnymi prędkościami, ale można by trochę ograniczyć częstotliwość ich startowania (ewentualnie startować naprzemiennie). Rozumiem również chęć zarabiania właścicieli gry na zakupie monet przez graczy (każdy nowy start na serwerze zazwyczaj równa się z zakupem nowego pakietu monetek na start), ale jednak odbija się to na jakości gry w środkowej i końcowej fazie serwera. To żadna przyjemność grać serwer, który kończy zaledwie 300 aktywnych osób. Rozumiem też rozbicie gry na różne domeny, zapewne wiązało się to z chęcią integracji graczy danego kraju jak również miało swoje przełożenie na koszt zakupu ZM, które są dostosowane do pewnych uwarunkowań gospodarczych poszczególnych krajów.
    Nie mniej w mojej ocenie warto podjąć jakieś działania, które doprowadzą do zwiększenia ilości graczy na poszczególnych światach gry. Ja upatruję osiągniecie tego celu w ograniczeniu ilości światów (serwerów), ale może włodarze Traviana mają inne pomysły? A być może w ogóle nie widzą problemu tam gdzie ja go widzę?

Gamba Osaka Team - Nowe Miasto Crew
    a.k.a. Gamba Boy, AciutekPro, gambaosakateam

• Ja mam pytanie odnośnie nowych nacji w travianie - pewnie będzie do działu game design:

Czy docelowo planowane jest włączenie 2 nowych nacji (hunów i egipcjan) na stałe do wszystkich serwerów?

Oraz pytanie w ramach warsztatów:Turniej Traviana - czy są plany na 3 nacje czy 5 na następnych finałach?

• Gratuluję wyróżnienia. Moje pytanie chyba do Community Management.
    Czy twórcy gry myślą o tym jak zmniejszyć oszustwa w grze. Większość ofów na poważnych serwerach powstaje przy wykorzystaniu prywatnych farm, używanie TOR-a i logowanie się w trakcje serwera na wiele kont jest powszechnie stosowane.

• Nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie.

Czy w związku z postawą niektórych graczy na serwerze finałowym rozważają, aby punkty off i def zdobywane na własnych jednostkach nie nabijały punktów w statystykach. Choć zapewne problemu to nie rozwiąże - tak jak Janek wspomniał są mulciaki.

Gamba Osaka Team - Nowe Miasto Crew
    a.k.a. Gamba Boy, AciutekPro, gambaosakateam

• Nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie.

Czy w związku z postawą niektórych graczy na serwerze finałowym rozważają, aby punkty off i def zdobywane na własnych jednostkach nie nabijały punktów w statystykach. Choć zapewne problemu to nie rozwiąże - tak jak Janek wspomniał są mulciaki.

I jak mi Mappetka wjedzie moim wojem w moje katasy, znowu, to nawet punktów nie dostanę? :C Chociaż w sumie jej już więcej sitta nie dam <X

• Tak, to faktycznie wyróżnienie dla Ciebie i nie będe gratulować - bo zaproszenie Ciebie jest w mojej opinii nieporozumieniem.

Jesteś cham, ludzie nie lubią z Tobą grać i nie, nie tylko nooby i lemingi. Nie potrafisz współpracować w grupie, uważasz sie za najmądrzejszego a jedyna koalicja która prowadziłeś w grze przegrała walkę o cud z natarami.
    Dla mnie i dla wielu innych graczy zaproszenie tam Ciebie to obraza.

Jesli ktos mysli ze jestem zazdrosna to sie grubo myli - jestem za stara, za duzo pracuję, nie mam czasu i nie władam biegle angielskim - wiec nie o to chodzi że nie zaproszono mnie. Byłam ciekawa kogo zaproszono, myślałam że moze pzm, moze moriii, może Kaja z Cwaniakow, moze frog, byłam zła ze to na pewno burza - ale w najczarniejszych snach nie pomyslałam ze zaproszono tam turka - legenda tej gry czy nie

Tyle w temacie

• @Rudolfina
    "Dla mnie i dla wielu innych graczy zaproszenie tam Ciebie to obraza."

Ruda to się obraź na Traviana i już nie graj jak i nie wchodź na fg- zrobisz wtedy najwięcej dla społeczności tej gry

A co do zaproszenia Turka to popieram, nie wiem kto inny by mógł być na chwilę obecną zaproszony - z tych co zostali