Penktoji diena. Vaistas


 • Taigi, mūsų herojai praėjo labirintą ir įėjo į vidinę šventyklą. Ant akmeninio stalo stovėjo trys buteliai.


  - Tai yra grynos mirties buteliai. - paaiškino Nefertari. - Dviejuose buteliuose yra tokios stiprios mirtinos ligos, kad, jei jį atidarysime, išmirs viso pasaulio žmonės. Likusiame butelyje yra vaistas nuo ligos, kurį turime išpilti į Nilą, kad jis amžinai neutralizuotų.


  Tokie buteliai buvo pagaminti tik dviejų kunigų – Nilo ir Meno. Mes žinome, kad Nilas visada pateikia tik tikrus teiginius apie butelius, kuriuos jis pagamino, o Menas – tik melagingus. Mes turime rasti teisingą butelį su vaistu. Štai, kas užrašyta ant kiekvieno butelio.
  Geltonas butelis Mėlynas butelis Raudonas butelis
  Čia yra vaistas. Čia yra vaistas. Bent du iš šių butelių pagamino Menas.  Užduotis: kur yra vaistas? Norėdami atlikti šią užduotį, turite sužinoti, kur yra vaistas, ir savo teiginį ĮRODYTI pateikiant logiką.


  Atsakymus rašykite šioje temoje iki 2018-04-16 11:00. Prie atsakymo nurodykite savo žaidimo serverį ir vartotojo vardą.

 • Vaistas yra raudoname butelyje.
  Ts29
  Marlboro


  Įrodymas:
  Jeigu užrašas ant raudono butelio būtų melagingas, tai reikštų, kad tik vienas butelis yra pagamintas Meno, tai reikštų kad yra vienas melagingas atsakymas kuris ir yra ant raudono butelio. Tokiu atveju geltono ir mėlyno butelio užrašai turėtų būti teisingi nes juos gamino Nilas, bet tai nėra teisinga nes užduotis teigia, kad yra tik vienas vaistas. Todėl darome logišką išvadą, kad užrašas ant raudono butelio yra tiesa, kas reiškia, kad geltonas ir mėlynas buteliai yra pagaminti Meno ir abu užrašai melagingi, todėl ten yra nuodai. Lieka raudonas butelis kuris ir yra Vaistai.

 • Raudonas butelis yra su vaistais, nes jį gamino Nilas, kuris sako tiesą - tuomet jo teiginys, kad su buteliai ne jo- veda prie to kad gamino Menas, kuris visad meluoja.
  Ceo of,TS2

 • Ant geltono parasyta - cia yra vaistas
  Ant melyno - cia yra vaistas
  Ant raudono - bent 2 is siu buteliu pagamino Menas.
  Gadangi Menas sukcius, tai jis ir pagamino nuodingus ir uzrase ‘cia yra vaistas’. O kadangi tas kitas gerietis tai ir parase kad bent 2 butelius pagamino Menas, reiskias tas raudonas to geriecio su vaistais.
  Melo kojos trumpos

 • Kadangi nerašo kas kiek pagamino:
  Jei Nilas 3 buteliukus būtu pagaminęs atkrenta nes vaistas 1 o menas paminėtas irgi netiktu;
  Jei Nilas 2 buteliukus irgi netiktu;
  Lieka kad vienas Nilo o kiti 2 Meno;
  Jei Nilas pagaminęs būtų raudoną arba geltoną tada Menas turėtu pasakyti vieną teisingą teiginį "Bent du iš šių butelių pagamino Menas". Todėl lieka kad Nilo pagamintas buteliukas yra Raudonasis "Vaistas nuo ligos" o likę du geltonas ir mėlynas yra Meno "mirties buteliai".


  Ats: Raudona buteliuką pilį į Nilą, o likusius du pasiemi ir panaudoji uošvienei į arbatą ar kur kitur :D


  Ramzis LT2 serweris

 • Vaistas yra raudoname butelyje. Logika: Taigi iš viso galimų variantų trims buteliams pagaminti yra 8, įtraukiant ir tuos, kad visus butelius pagamino vienas asmuo. Kaip bebūtų, tai nėra įmanoma, nes jei visus 3 būtų pagaminęs Nilas, jo teiginys apie raudoną butelį butų neteisingas ir atvirkščiai - jei visus tris pagamino Menas. Lieka 6 variantai.


  G M R
  N N M
  N M N
  N M M
  M M N
  M N M
  M N N  Čia G, R ir M pirmoje eilutėje žymi butelio spalvą, o sekančiose eilutėse N ir M žymi kunigų vardus.


  Iš karto galime atmesti eilutes, kuriose Melui priskirtas raudonas butelis ir bet kuris kitas, nes tokiu atveju jo faktas parašytas ant raudono butelio būtų teisingas. Taigi, 3 ir 5 eilutės nėra įmanomos.
  Tą patį galime pritaikyti ir Nilui, tik atvirkščiai, kadangi jei jis pagamino raudoną butelį ir bet kurį kitą, jo faktas parašytas ant raudono butelio būtų klaidingas. Taigi, 2 ir 6 eilutės nėra įmanomos.


  Lieka 1 (N N M) ir 4 (M M N) eilutės. Nagrinėjame pirmąją ir matome, kad faktai galėtų būti teisingi, tačiau tokiu atveju vaistai būtų dvejuose buteliuose, o mes žinome, jog jie yra tik viename.


  Taigi, galime daryti išvadą, kad geltoną ir mėlyną butelius pagamino Melas, o raudoną Nilas. Tokiu atveju, vaistas yra raudoname butelyje, nes Melas meluoja, kad vaistai yra geltoname ir mėlyname.


 • Nilas negalėjo pagaminti ir geltono, ir mėlyno butelio, o Menas raudono ir bet kokio kito, nes tai reikštų, kad teiginys jog jis pagamino raudoną - teisingas. Lieka tik kad geltoną mėlyną pagamino Menas, o raudoną - Nilas
 • Aridhy ts29


  Vaistas yra Raudoname butelyje.


  Sprendimas:
  Yra du kunigai, trys buteliai - 2 x 3 = 6 variantai
  Susirašiau visus į lentelę ir tikrinau teiginius ar jie neprieštarauja vienas kitam.


 • Raudonas butelis.


  Todel kad tera 1 geras butelis o 2 yra blogi. Tai ant raudono butelio parasytas teiginiys teisingas 2 buteliai ir padaryti Meno ir jie nuodingi.

 • Vaistas yra raudoname butelyje ir jis yra pagamintas Nilo, kadangi teigia, kad du buteliai yra Melo, jis yra teisus, nes jie yra geltonas ir mėlynas. Melas apie savo butelius visad meluoja, todėl teigia, kad tiek geltonam, tiek mėlynam yra vaistai, nors ten yra nuodai.


  Baltics F&S x3
  Blaivas

 • na suzinoti nelabai man sekesi {kazin ar isvis kam sekesi},bet manau vaistas turetu but melyna. Kodel?
  Ogi daug kur yra rodomas antivirusas melyna forma nezinau,kodel tokia spalva,gal delto kad tai asocijuojasi su dangum.
  Raudona nemanau kad galetu buti,nes tai juk kraujo spalva,todel ir asociajuojasi su liga.
  Geltona zemes spalva,tai dar viena spalva kuri galetu butu virusas{liga} Neaisku kai kure buteliukas kaip jie rinkosi spalva gal pagal ora,gal pagal nuotaika,o gal siaip is lempos :),todel atsakymas butu teisingas Melynas buteliukas.


  ts1. Analginas

 • Teisingas atsakymas yra Raudonam buteliuke yra vaistai, nes buvo pazymeta ,kad vaistai yra tik 1 is 3 buteliuku,bet prie geltono ir melyno parasytas atsakymas vienodas o vaistu buteliukas tik 1 taigi cia melas, o prie raudono parasyta kad bent 2 buteliukus pagamino Menas cia yra tiesa. Taigi geltonas ir melynas yra su mirtinomis ligomis, o raudonas buteliukas yra vaistai. Vysniukas01 ts29.

 • Manau, jog raudonas butelis yra teisingas ir jame yra vaistas, o kiti du - melagingi ir juose yra minėtos stiprios mirtinos ligos. Kodėl? Paprasčiausia logika: užduotyje buvo minėta, jog Nilas visada sako tiesa, o Menas - meluoja. Kadangi tik viename butelyje yra vaistas, o kituose dvejuose - ligos, tai logiška, jog tarp šių trijų butelių yra du melai ir viena tiesa. Geltonas ir mėlynas buteliai yra melagingi, nes raudonas butelis tiesiog logiškai negali būti melagingas, kadangi ant jo parašyta, jog bent du iš šių butelių pagamino Menas, o Menas visados skleidžia tik melą. Taigi, 100% žinome, kad yra du melagingi buteliai, kuriuos pagamino Menas ir būtent todėl raudonas butelis negali būti melagingas, kadangi ant jo parašyta faktinė tiesa - bent du iš šių butelių pagamino Menas.


  Vartotojo vardas - aVantiura
  Serveris - Baltics F&S x3 (startavęs prieš 3 dienas)

 • Vaistas yra raudoname butelyje, nes 2 buteliuose yra nuodai ir tik vienam yra vaistas. Menas kadangi visada meluoja tai jis negali buti pagamines raudono butelio nes ji pagamino NIlas. Kadangi yra tik 1 vaistas tai Nilas negalejo pagaminti nei geltono nei melyno nes tada uzrasai ant buletiu kirstusi su Meno melagingumu. Pvz jeigu Nilas sako tiesa ir jis pagamino geltona buteliuka, kuriame yra vaistas, o Menas pagamino melyna, kuriame yra vaistas ir raudona, kuriame parasyta bent du is siu buteliu pagamino Menas. Jei pasirenkamas toks variantas tai Menas tada sako tiesa raudona buteliuko, o to jis negali padaryti. Identiska situacija jei pasirenkame, kad nilas pagamino melyna buteliuka. Taip pat jeigu sakysime, kad nilas pagamino 2 buteliukus tai irgi negali but nes bet kokiu atveju vaistas yra tik 1. Taigi geltono su melynu negali nes vaistas yra vienas, geltonas su raudonu, negali nes nes pagala uzrasa raudonu butelio bent du turi but Meno pagaminti, o pavyzdys yra toks, kad Nilas pagamino 2. Tas pats jei pasirinktume melyna su raudonu, kad pagamino Nilas.
  Teisingas atsakymas yra raudonas butelis, kuri pagamino Nilas.


  TS29 fighterdl1