1. Gün - Bir Güzel Mısırlı

• Mark Atilius hayatı boyunca kendini hiç bu kadar yorgun hissetmemişti. Boş boş durmaktan ve o sıralarda sık sık gördüğü rüya yüzünden bitap düşmüştü. Lucius ve Tiberius, Mısır piramitlerine önceden planlanan sefer için son hazırlıklarını yaparken geç kaldılar. Ona ara sıra hazırlıklarının hangi aşamada olduğu ile ilgili bilgi veren ve her zamanki buluşma yerlerini onlar olmadan terk etmemesi için yalvaran mesajlar gönderiyorlardı. Arkadaşları için bu seyahatin ne kadar önemli olduğunu bilen Mark, başka bir yere gitmeyi aklından bile geçirmedi. Ancak ikinci haftanın sonunda burada sıkıntıdan ölmemek için ne yapacağını şaşırdı. Burası, hayatı boyunca bulunduğu en az ilginç yerdi!

Şimdi de başka bir handa, diğer müşterilerle ilgili tahminler yürüterek kendini oyalıyor, biraz zaman geçiriyordu. Elinde bir parşömenle sessizce yanındaki masaya oturan güzel bir kadın dikkatini çekti. Hmm… Mark afalladı. Böylesine görkemli bir insanı bu tozlu köşeye getiren şey ne olabilirdi ve bu güzel kadın neden yalnız başına yolculuk ediyordu? Narin yapısı, tepesinde toplanmış saçları ve parşömeni okurkenki hızı; bunların tümü, bu kadının geçmişte çok farklı ve çok varlıklı bir hayat sürmüş olduğunu apaçık ortaya seriyordu. Badem rengi gözleri, buğday rengi teni ve koyu kahverengi saçlarıyla onun güneyden geldiği apaçık ortadaydı.

Mısırlı bir kadın mı? Burada mı? İmparator sınırları açtığından beri Mısırlı erkekler İmparatorlukta alışılmamış bir manzara değildi. Onları, soğuk kış aylarında bile çıplak olan gövdeleriyle yerel halkı dehşete düşürerek garip silahlarıyla yürürken görmek mümkündü. Öte yandan Mısırlı kadınlar nadir olarak evlerini terk ederlerdi. Kocalarının savaştan dönmelerini beklerken zaman geçirmeyi tercih ettikleri yer yuvalarıydı.

Güzel komşusu nihayet Mark'ın ona olan ilgisini hissetti ve gözlerini ona dikti. Sonrasında yaptığı şey Mark'ı tamamen şaşkınlığa düşürdü.

"Kirli bir handa, düzgün bir şekilde takdim edilmeden bir yabancıyla konuştuğumu bilseydi, zavallı yaşlı büyükannem öfkesinden ölürdü" dedi ve gülümsedi. "Sen Mark Atilius'sun, değil mi? Ünlü kaşif olan?"

Mark o kadar şaşırdı ki cevap vermesi biraz zaman aldı.

"Ben mi?" diye karşılık verdi, şaşkınlığını açık etmemeye çalışarak. Halen sahip olduğu üne alışamamıştı. Beceriksiz bir şakayla karşılık verdi: "Daha çok, ünlü bir avare olan. Ama doğrudur, bu benim ismim."

"Harika!" diye bağırdı hanımefendi. "Sen tam da aradığım kişisin! Benim adım Nefertari, Ben Mısırlıyım. Büyükannem bunu sana vermemi ve onun, hemen şimdi seni beklediğini söylememi istedi; eğer zamanında gelmezsen onunla olan anlaşman sona erecek ve çok uzun zamandır aradığın şey her ne ise onu sana vermeyecek."

Sonrasında okumuş olduğu parşömeni ona verdi.

AA3+2=AAA
    CC6+6=CBB
    (AB|C) ->G57->D73->G47->D57->G43->B26->G18->?

Görev: Koordinatları bul.

Tartışma konusuna buradan ulaşabilirsiniz.

The post was edited 1 time, last by Odin ().

• koordinatlar. (52-1)

(52

• 156/-164 cevap G Güney d Doğu b batı ilk koordinatlarda 52/1

Bhm10 - yenf - KuZuMaTAa - hbk - yenf & bhm10 - tiarbeal - The hbk - TE4M
    COF SPT - COF ONUR - 57. COF - 57. Alay - MÜFREZE - THE BİRLİKLERİ - GİYOTİN - SPT - OTTOMANS