5. Gün - Gizli Kutsal Oda

 • İlaç kırmızı şişede çünkü kırmızı şişenin yalan söylüyor olması diğer şişelerde '2 yanlış ilaç 1 doğru ilaç' mantığına ters düşüyor,
  sarı ya da mavi şişe doğru olsaydı kırmızı şişenin beyanı birden fazla doğru şişe olduğunu gösterirdi. Bu sebepten ötürü ilaç kırmızı şişededir.
  BOLUBEYI tr20

 • Oyuncu Adı: oguzeren9 Server: tr20 ( Fire and Sand)


  İlaç kırmızı şişede Nil;in hazırladığı şişe ve üzerinde yazan ifade doğru. Diğer iki şişede yazan ifade ise yanlış ve menes tarafından yapılmış.
  Diğer iki şişenin üzerinde yazan ifadeler aynı olduğundan zaten ikisinden biri doğru olduğunda diğeri yanlış olur. Kırmızı şişedeki ifadesi doğru veya yanlış olmasındaki her iki durumda sonuç sağlanmaz.

 • İlaç kırmızı şişede çünkü sadece bir doğru cevabımız olduğu için ve menes de yanlış cevapları yazdığı için 2 tane şişe menes tarafından yapılmıştır.Bu yüzden doğru şişemiz kırmızı şişe.

 • İlaç kırmızı şişede çünkü sadece bir doğru cevabımız olduğu için ve menes de yanlış cevapları yazdığı için 2 tane şişe menes tarafından yapılmıştır.Bu yüzden doğru şişemiz kırmızı şişe.


  tx3 severi
  nick:Cermenliler

 • ilaç kırmızı şişede. Eğer sarı veya maçı şişede olsaydı iki şişede yazan doğru olacaktı. Ancak sadece bir doğru olacağı için sari veya mavi şişeyi menes yapmış kırmızı şişeyi bil yapmış sonuç olarak ilaç kırmızı şişede.


  Kullanıcıları adım StjLavyer06
  Sunucu : tr4

 • Kiırmızı şişededir. Çünkü Bir müfettiş dedektifine sınav yapar 4 kağıt vardır biri sarı, biri kırmızı, biri yuvarlak biri kare, rengin arkasında çizgi, çizginin arkasında renk var.Dedektif diyor ki yuvarlağın arkasında sarı var.Bu kurala göre en az kaç kart değiştirmelidir.Yani arkasına bakmalıdır.

 • ilaç kırmızı şişenin içinde kırmızı şişenin altındaki yazıyı nil yazdığına göre kırmızı şişeyi nil yapmıştır. diğer iki şişeyi de nilin söyleminden anlıyoruz menes te her zaman yanlış söylediğine sarı ve mavi de ilaç burada diyerek yanıltmak istiyor.
  osman demirçan
  osdem32 ts4 (180-150)

 • server : tr20
  kullanıcı adı : hardman


  cevap : kırımızı şişe
  açıklama : Nil'in hazırladığı şişelere her zaman sadece doğru ifadeleri koyduğunu ve Menes'in ise yanlış ifadeleri işlediğini biliyoruz o yüzden

 • 5. Gün - Gizli Kutsal Oda etkinliği sona erdi.


  İşte cevap:
  İlk olarak kırmızı şişenin Nil tarafından yapıldığını ispatlamamız gerekiyor (ve dolayısıyla bunun üzerindeki ifadesi doğrudur).


  Kırmızı şişenin Menes tarafından yapıldığını varsayalım. Buradaki ifadenin yanlış olduğu anlamına gelir, bu da Nil tarafından yapılmış en az 2 şişe olması gerektiği anlamına gelir ve bu sarı ve mavi şişeler olmalıdır. Ancak bu imkansızdır, çünkü göreve göre, tedavi sadece bir şişede ve aynı anda hem sarı hem de mavi renkte olamaz. Yani, bu kırmızı şişenin Nil tarafından yapıldığı anlamına gelir. Bu, diğer 2 şişenin Menes tarafından yapıldığı ve her ikisinin de öldürücü ve tedaviyi içermediği anlamına gelir. Yani, tedavi kırmızı şişede olmalı.


  Kazananlar;


  @ramcoozlu , @xosich , @warmech , @mutasyon , @Revolt , @A.S.Ş._TR  NOT Kazanan oyuncularımızı belirtilen ödül miktarını ve etkinliğin ismini belirterek Odin'e özel sohbet aracılığı ile oynadıkları oyun dünyası ve nicklerini bildirmeleri gerekmektedir. Ödül gönderimleri etkinlik sona erdiğinde toplu şekilde gönderilebilir.