S2 Diplomasinin son halleri ve süreç

 • WOW'u kim hakediyor? (Birden fazla oy verilebilir) (Seçimler demokratik olması için kapalıdır :) ) 32

  1. Etliye sütlüye bulaşmayan "ne,ha" edasıyla gündemi izleyen Sinerji mi? (18) 56%
  2. Sw başından beri birbirine etmedik hakaret bırakmayan Süvari-Metal-Rest-sans bloğu mu? (6) 19%
  3. Bir yandan çerezini yiyen bir yandan bu gereksiz konuyu açan ben deniz Regnum ve beraberimdekiler mi? (9) 28%

  MAVİ WOWA NEDEN VE NASIL BAŞLADI?
  Bu sene MAVİ BİRLİKLERİ'de davet edilirken bana tek söylenen bir şey vardı. "SÜVARİ ile savaşacağız." Tek amacımız Süvarinin wow kuramamasını sağlamaktı lakin Mavi'nin içinde yakaladığımız enerji bize wow kapısını araladı ( ya da öyle sandık ). Neden olmasın dedik. Bir yandan Süvarinin içinden ayrılan grup/gruplar ile de görüşüyordum bu süreçte, Ç&T ile Rest ittifak denemiş, başarısız olmuşlardı. CPT kendi içinde tılsım için parçalandı. Genel tabloda iki isim vardı Sinerji ve Mavi. Ally üzerine allyler çektik. Tek tek wowa köy atmayan hesapları denetledik. Köylerini attırdık. Tek tek hesaplara girip savunma durumlarını kontrol ettik tablolar halinde raporladık, değerlendirdik, wowa atılacakları attık. Bunları yapanlar kimlerdi? Burakx kuzeyce Mavi35 ve bendik. Hesaplayamadığımız tek şey wowu kime emanet ettiğimiz oldu maalesef. Mavinin dağılmasına sevinen, alay edenler ile aynı safı tutabilecek birine wow vermişiz.
  DİPLOMASİ SAVAŞLARI NASIL BAŞLADI VE İLERLEDİ?
  Her neyse bu süreç dedemin (JACKSON) bana ve ekibime ateşkes teklifini sunması ile başladı. Kendi içimizde görüşmelere devam ederken akşam saatlerinde Fullman ( sevgili dostum )hesap sahibi ile görüştüm. No_Cry'ın ateşkesi bizim adımıza onayladığını itiraz edenlerin karşısına çıkacağını söyledi. Akşam saatlerinde duvar grubuna no_cry alındı "antlaşma yaptım itirazı olan beni arasın anlatırım" dedi. Bir çok kişiden itiraz yükselince grupta antlaşmayı anlatmasını talep ettik. Uğraşamam ile başlayıp hakaretvari sözlerde bulundu. İlk kavgamızı orada verdik. Benim Rayis'in Sarıklı Voyvodanın ve Ariskopat'ın da başını çektiği bir grup ateşkes antlaşmasını sorgusuz sualsiz kabul edenleri Mavi'den oy birliği ile ihraç etti ve Metal'e sürdü. Aslında birlikler arası diplomasiler tam istediğim gibi olmuştu. Ağır wow ordusu basan hesapları Metale göndermek için uğraştım. Aynı şey kuzeycenin de aklına gelmişti o da aynı şeyi yaptı. Böylece süvari tehditi olmaksızın sinerjiye karşı metal adı altında ordu basabilecektik. Süvarinin önüne ise bölgede ki küçük ordular ile geçecektik. Burada ki en önemli husus CPT idi. Süvari ile antlaşmamızın diplomasimize zarar vereceğini bildiğim için antlaşmaya hep karşı durdum. Bu sayede Ali abinin desteğini kaybetmeyecektim. Olaylar istemediğim zamanda istemediğim şekilde patlak verse dahi lehime sonuçlanmıştı. Bu diplamatik durumu sans hesap sahibi bir wp grubu kurana kadar koruduk. wp grubunda duvarda ki üç beş kendini bilmezin kendisinin emeklerini h*iç ettiğini, benim dengesiz olduğumu vesaire yazdıktan sonra gruplardan ve yönetimden ayrıldım. Derslerimin, yeni açtığımız dükkanın, sosyal sıkıntılarımın ( SEVGİLİMDEN AYRILDIM... ÇOK YALNIZIMMMM) içinde savrulurken Kuzeycenin beni "SIR" grubuna alması, akabinde yayınladığı manifesto okumam ile uyandım ve geri geldim.
  MEVCUT DİPLOMASİNİN TARAFLARI KİMLERDİR?
  100/0 wowunu çalan sans (mavi2 ekibi, aslında burası benim ekibim ama bu konuda farklı düşünüyoruz hepsi abim canım ciğerimdir) / Süvari / Rest ittifakının karşısında Sinerji Birliği resmi olarak tek başına duruyor. SIR birliklerinin içinde hala bir amaç belirlenmiş değil. CPT ekibi ( ya da geriye kalanlar) Süvarinin düşmanılar. Üstünde süvari yazan wowlara saldıracaklarına inanıyorum-umut ediyorum. Şahsi olarak kalan 3-5 defans askerim ile bir aksilik çıkmazsa Sinerji başkanı ile görüşüp Sinerjiyi desteklemeyi uygun görüyorum.

  Kahrolsun akıllı sistem kölesi insanlar! Yaşasın tam bağımsız ruh hastaları !

 • CPT kendi içinde tılsım için parçalandı

  yanlışın var parçalanma söz konusu degil servere yaklaşık 10-15 kadar üst düzey oyuncuyla geldik ve eklemelerle sayımızı 20+ ya cıkardık gerek saldırı gerek savunma olarak üst düzey işler başardığımıza inanıyorum tek derdimiz serverden keyif alıp güzel şekilde noktalamaktı herhangibi bir ayrılık vs olmadı 1-2 istisna oldu tabiki oda her birlikte olan farklı görüşlerdendir. başladığımızdan daha saglam şekilde devam ediyoruz en büyük darbeyi ref link ten yedik orası ayrı :)

  Yaşasın tam bağımsız Ruh Hastaları !

  RH

 • aa mustafa konu acmıs zaten durun beyler burdan devam edelım :D


  dedıgım gıbı benı sevnler oldugu surece ben de var ol ocafım World Of Kuzeyce :SD:SD:DS

 • Hataları sıralamamışın mustafaaa.


  - Kerem paşqan neden wowu hammadde çekecem diye 15lisi silinen ( yanlışım var ise düzeltin ) Multi cenneti ile oynayan ( diğer sayfada siz koca birlik 50k def atarken ben 300 k def cıkarttım demişti veysel emmi ile beraber ) ( Multi oynamak suçmu suç ama gakalanmaz isen sorun yok sorun mimli bir hesap olması ) bir hesaba wow verdi ?  - Sinerjiden erdal emice daha önce bir anlaşma var süvari /mavi için resmi olarak açıklayacakmısınız yazdıgında ( forumda kayıtlıdır post duruyor okuyunuz isterseniz ) kerem paşqanım hüzünbaz bir diyalog var ama daha net değil gibilerinden laflar yazmıştı. Demekki sinerji ye karşı blog yeni değil.


  - Savaş bölgesine isteyerek bilerek gelindi Kerem her konultuğu kişiye süvari ile savaşacagız dedi gelen panpişlerde bunu kabul ederek geldi.( Mustafaam kendide açıklamış zaten ) Savaşmak için gelen karşıda kim varsa var sinerji rahattı vs demesi abes.
  Neden siz savaşmaya geldiniz adamlarda bölge bütünlüğü vardı.


  - Savaşdan ne ara vaz geçildi de anlaşmaya gidildi sonra ne olduda dün aga nız olan veysel emmi bugün kötü oldu? Bu özgüveni yetkiyi siz veysel emmiye vermeseydiniz veysel emmi kendi başına çıkıpda size ragmen o işi yapmazdı.


  -Burak dün agam dediklerine bu gün neden küfrediyor?


  - Dedem dedem dediğin Erol paşqan mavi sevdasında oldugu için kimin ne yaptıgı önemsizdir Mavi olsun çamurdan olsun mu dedi yine ? Kereme oylamada ( birlik isimi için ) attıgımız kazıgı hala unutamam :)
  - Bey ekibi Nefes Ekibi şuan hangi tarafta ?


  Ben bıcağım İsteyen Ekmek keser isteyen İNSAN sözünün sahibi hasta hatta beyin ölümü gerçekleşmiş durumda Cenab-ı Allah magfiretini eksik etmesin .

  • tırtıl ile böçüğün hikayesini bilinmi gardaşşşşş..

  nerden bileceksin sen hiç ayı olmadınki

 • abı döktürmüşsün yine :D bak bende dıyorum ben hatalarımdan utanmıyorum. önemlı olan hataları fark edebılmektır. servere suvarı ıle savasmaya geldım VE SIR olarak 2 bırlık savasıma devam edecegım. bu bu sekılde nettır.

 • abı döktürmüşsün yine :D bak bende dıyorum ben hatalarımdan utanmıyorum. önemlı olan hataları fark edebılmektır. servere suvarı ıle savasmaya geldım VE SIR olarak 2 bırlık savasıma devam edecegım. bu bu sekılde nettır.

  Savaş paşqanım savaş. Bende geleyimmi savaşmaya :D

  • tırtıl ile böçüğün hikayesini bilinmi gardaşşşşş..

  nerden bileceksin sen hiç ayı olmadınki

 • 5 oy almışım ben bu gazla 24 Hazirana bile girerim. :p

  Kahrolsun akıllı sistem kölesi insanlar! Yaşasın tam bağımsız ruh hastaları !

 • EkHataları sıralamamışın mustafaaa.

  Ekşide bir laf vardır. "insan okuyacak özet geç."

  Kahrolsun akıllı sistem kölesi insanlar! Yaşasın tam bağımsız ruh hastaları !

 • Oooo güzel stratejiler üretmişsin mustafa kardeşim ama elinde patlamış.Demekki birşeyleri düzgün hesaplayamamışsın :D

  Süvarinin içinden ayrılan grup/gruplar ile görüşüyordum ifadesine değineyim.Ben bunu daha önce matematik hesabıyla da gettertools üzerinden size anlattım.Bizim içimizden ayrılanlar bizi bu süreçte düşürmedi.Bunu anlamış olman lazımdı.Bunu oyundan düşmeyerek saldırı/savunma alanındaki aktif hareketlerimizle gösterdik :D

  Wow dönemine aynı şekil girilseydi Mavi birliğinden yine defansımız fazlaydı .Saldırı ordusu olarak da ben fazla olduğumuzu düşünüyorum sizin güvenceniz CPT den gelecek 3 tane ordu :D onlar da güzel ordu amma :)

  Bu süreç başladığında Coskun abiye ; "Coskun abi oyun kazanmak adına tek şansları bizimle ittifak yapmak olan adamlara wow hediye ediyoruz.Bırak yapma Sinerji kazansın" dedim.Ve bu konuda coskun abiden çok no_cry in üstelemesi olmuştur.Burada yanlış birşey yok oyunu bitirmek için 2 birliği birleştirmeye çalısıyor.Bu olduğunda bizim birlikten de cok tepki geldi.Hatta bazı arkadaşlara çık birlikten istediğine saldır da dedim.Bana verdikleri cevap da güzeldi "Ayıp olur kardeşim artık böyle bitireceğiz".İşte burası ayrıldığımız nokta dağılmış ayrılmış dediğiniz (çok güldük) Süvari birliği yönetiminin aldığı karara saygı duyarken Mavi 3 parçaya bölünüyor.Şimdi bunun da sucunu dönüp bize atarsanız ben şaşırmam .Denge kurmak önemli .

  Bizi silmesi ile etkileyen bir grup olmadı.Silmesine üzüldüğüm 1-2 arkadaşım/abim mevcuttur .Cpt nin başkanı,wowcusu ve görevini bilmediğim Ulm ( cpt nin kurucularından olduğunu söylüyor ) sildi .Yani bu parçalanma değilse bizimki hiç değil :D
  Son bölüm hakkında ; Ben böyle bir yol tercih etmeyeceğimi söylemiştim.Geçen sene gibi olmasını tercih ederdim.Herkesin bize saldırmasını -yine istatistikleri tartısmayalım sererim hepsini :) - Wow yolunda bütün birliklere başarılar diliyorum.


  Dipnot => Sw başından beri birbirine etmedik hakaret bırakmayan Süvari-Metal-Rest-sans bloğu mu?

  Rest le birbirimize hakaret mi etmişiz nerde gördün sallamasyon :D
  Metal den birçok kişiyle muhabbetimiz var en basitinden v.aydoğan gayet güzel aramız ne hakaretinden bahsediyorsun.Sevmediğim kişiler var onları daha önce belirtmiştim ama bu üstelemeyi yanlış kılmaya yeter :)
  Sans la zaten pek bir diyalogumuzun olduğunu sanmıyorum .Son dönemde reisleme ile ilgili bir polemik geçti o kadar :)

  Bunları sayıyorsak daha 2 gün önce burda Sinerji ye sallıyordunuz yani simdi onlara destek veriyorsunuz :D

 • La sen kimsin herşeyi biliyon :D


  Kendimle ilgili kısma gelecek olursak, ben hiçbir zaman dostlarımı satan tarafta olmam, bizi sattılar o yüzden dün abi dediklerimizle bugün rakip olduk.
  Dolayısı ile biz emeklerimizin karşılığını alamıyorsak, kimse alamayacak.


  Bu yüzden 100 / 0 wow etrafına def atımı hiçbir şekilde durdurulmayacak. Gerekirse tüm npc köyleri yağmalanacak. Sinerjiye gelecek olursak sinerji ile aramda bir problem yoktu, ben sadece server boyunca savaşmadıklarını ve yapılan bir diplomasi varsa da buna neden yaptınız falan demenin abes olduğunu düşündüğüm için burada yazdım. Hatta savunma listesi paylaştım. Bu gayet doğal birşeydir diye.


  Doğal olmayan şey bizim rakibimiz Süvari ile server başından beri bizim yanımızda olan kişilerin onların tarafına geçmesi. Ve bunu hiç elleri titremeden yapmaları. Yazık günah. Biz o kadar uğraşalım didinelim. Hazır wowa konsunlar. O yetkiyi onlara kimse vermedi. Kendi başlarına mavi adına karar aldılar. Bizim haberimiz bile yoktu...

  Dünya da hiçbir millet yoktur ki tarihini anlatırken Osmanlıya temas etmesin.

  The post was edited 1 time, last by SlyCat: kısaltsanız da farketmez ().

 • Dedem dedem dediğin Erol paşqan mavi sevdasında oldugu için kimin ne yaptıgı önemsizdir Mavi olsun çamurdan olsun mu dedi yine ? Kereme oylamada ( birlik isimi için ) attıgımız kazıgı hala unutamam

  Bu konuda sv başlamadan önce uyardım arkadaşları.Mavi eskiden gelen isim dedim dinlemediler :D


  Demek sen yaptın oyunu :D

 • 1- Bize söylenen şey süvarinin bu anlaşmayı istemesi, ve bunun için üstelemesi.


  2- Sizin üyeleriniz yönetim böyle bir karar aldıysa çıkmayız diyen kişiler gerçekten benim zannımca omurgasız sınıfındadır. Ben her zaman ne düşündüysem ne için çabaladıysam onun arkasından giden bir insanım. Eğer seninle rakipsem, oyun sonuna kadar rakibimsin. Ben normal bir üye olsaydım ve yönetim seninle ( Süvari ile ) anlaşma yaptık saldıramazsın dediğinde tabi ki de rest çekip birlikten çıkardım. Bizde böyle delikanlıyız.


  3- Bu bence saygı duymak değil tamamen tükürdüğünü yalamaktır. Sen kendin diyorsun bende istemedim diye, istemiyorsan yaptırmayacaksın, yapanların karşısında duracaksın ki seni kaale alıp dinleyelim.


  4- Süvari hiçbir zaman bizim ekibimiz ile aynı yolda ilerleyemez, buna siz katılsanız bile biz müsade etmeyiz. Etmeyenler gördüğün gibi, şuan Mavi isminde birlik göremiyorum. Metal adı altında oynayan birliğin yarısından çoğu multi olan bir birlik ile aynı yolda ilerliyorsunuz. Bizim dostlarımız her zaman arkamızda oldular. Eğer ben böyle bir karar alacak olsaydım bana karşı çıkan herkesin alnından öperdim.


  NOKTA.

  Dünya da hiçbir millet yoktur ki tarihini anlatırken Osmanlıya temas etmesin.