Beszélgetés a játékról

• Na jó, segítség kell, mert látom van olyan mondat, amit egyáltalán nem értek, és gondolom számotokra sem értelmezhető :) Vagy megkeresem az angol verziót és az alapján javítom. Egy biztos, a fordítónk nagyon szereti az immár szót használni :) Párat ki is vettem a szövegből :)

Az angol verzió jó volna, és akkor tudunk segíteni a fordításban.

• Még nem volt időm vele foglalkozni, de a com fórumon is kint kell legyen.

Egyébként már jó ideje a fordítás nem a feladatunk, tehát elvileg azt kell kitenni, amit kapunk. Ha esetleg mégis rászánod az időt, és találsz hibákat, nyugodtan jelezheted :)

• Hajrá!

Az angol verzió jó volna, és akkor tudunk segíteni a fordításban.

Hotdog 219.2 (3737) and Hotdog 219.6 (3750)

Improvements:

TRAIVBXXIV-6462 - Building information has been added regarding the benefits of upgrading a building.

TRAIVBXXIV-6412 - Building effect information has been expanded to show the next level's effect.

TRAIVBXXIV-6404 - Building upgrade UI now shows culture points and population.

TRAIVBXXIV-6425 - Building upgrade UI now has larger icons with an improved look.

TRAIVBXXIV-6430 - Some resource icons have been replaced with new icons.

TRAIVBXXIV-6463 - Resource icons related to cost information have been replaced with larger icons with an improved look.

TRAIVBXXIV-6415 - Building window now has collapsible information.

TRAIVBXXIV-6227 - Trading limit of less than 50 resources has been removed for the NPC trader.

TRAIVBXXIV-5752 - Tribe selection images have been replaced for the Gauls.

TRAIVBXXIV-6433 - Server names are now generally longer.

TRAIVBXXIV-6512 - Reports that show the target village being deleted now also have the new background.

Bug-fixes and other changes:

TRAIVBXXIV-6485 - Unused horizontal scroll bar in the statistics has been removed for IE11 and Edge.

TRAIVBXXIV-6509 - Spy attacks with low numbers against Natars or oases are now calculated correctly in the simulator.

TRAIVBXXIV-6500 - When writing a message in Chrome and using a BB button, the scroll bar no longer jumps to the bottom.

TRAIVBXXIV-6471 - Overlapping elements on the statistics page no longer overlap in Firefox.

TRAIVBXXIV-6483 - It is now possible to unassign alliance rights from yourself and simultaneously re-assign them to someone else.

TRAIVBXXIV-6461 - Smithy upgrades should now always start when there is an available slot and enough resources.

TRAIVBXXIV-6344 - Viewing more than the first page of reinforcing troops should no longer produce errors.

TRAIVBXXIV-6285 - Pagination elements are no longer misplaced in Safari.

TRAIVBXXIV-6474 - Switching between villages now switches to the right tribe.

TRAIVBXXIV-6467 - Village names are no longer cut off when they are too long in the "send resources" window.

TRAIVBXXIV-6431 - Simulating a spy attack on a village defended by nature units will no longer result in the spies surviving.

TRAIVBXXIV-6440 - Sitters will no longer have "raid" selected as the default movement instead of "reinforcement".

TRAIVBXXIV-6434 - Regenerated troops will no longer be shown as the account's tribe instead of the village's tribe.

TRAIVBXXIV-5779 - Copy and pasting in coordinates should now work more reliably.

TRAIVBXXIV-6419 - Conquering buildings from a village taken over by Natars will no longer leave the tribe building standing.

TRAIVBXXIV-6379 - Starving troops and troops arriving from an adventure now correctly update their offensive strength.

TRAIVBXXIV-6396 - Combat Simulator: Target level for catapults is now taken into account when above level 20.

TRAIVBXXIV-6454 - When troops were freed by a second attack, an incorrect number was released from the traps; this is now fixed.

TRAIVBXXIV-6470 - When creating an account, the player can no longer get two villages.

TRAIVBXXIV-6560 - Giving a Wonder of the World a name is no longer possible at level 0.

• Na, ezek azért durva változások, kíváncsi leszek, hogy adja vissza magát a játékban. Viszont pár dolgot nem értek. Nem olyan rég, még azon ment a siránkozás, hogy jajj így éjjeli betámadások, jajj úgy támadások... akkor, hogy lehet az, hogy megemelik a gyakorlótér sebességnövekedését ?! :/ Ez számomra most nagyon vicces változás, főleg azok után, hogy még a térképet is kisebbre vették. Ezt egy gyorsítóval kiegészítve, szerintem game over. Aki kevésbé aktív, az innentől kezdve jogosan fogja magát kellemetlenül érezni mondjuk egy speed szerveren.

A statisztikákat is érdekesnek találom. Bár ebből még nem derült ki, hogy miként fogják elénk tárni ezt, de szerintem ez olyan dolog amit nem szívesen osztunk meg külső játékosokkal. Remélem csak egy globális adatot mutat majd, és nem lesz lebontva név szerint, mint pl. a TOP10 statisztika, mert az olyan lenne, mintha megadnám a jelszavamat az egész szervernek. Érdekes lesz... =O

• Gyevocska_HU az új népek nem kerülnek be Legends-be, igaz ? Félreértelmezhető, mert a Legends alatt van feltüntetve a 2 új nép változtatásával kapcsolatos leírás is....

• Szerintem nem. Egyébként a Legends alatt fut minden játék, csak éppen vannak speciális változatok, mint a Pandora, vagy az újévi speciális szerver, ami hamarosan következik.

• Na, ezek azért durva változások, kíváncsi leszek, hogy adja vissza magát a játékban. Viszont pár dolgot nem értek. Nem olyan rég, még azon ment a siránkozás, hogy jajj így éjjeli betámadások, jajj úgy támadások... akkor, hogy lehet az, hogy megemelik a gyakorlótér sebességnövekedését ?! :/ Ez számomra most nagyon vicces változás, főleg azok után, hogy még a térképet is kisebbre vették. Ezt egy gyorsítóval kiegészítve, szerintem game over. Aki kevésbé aktív, az innentől kezdve jogosan fogja magát kellemetlenül érezni mondjuk egy speed szerveren.

A statisztikákat is érdekesnek találom. Bár ebből még nem derült ki, hogy miként fogják elénk tárni ezt, de szerintem ez olyan dolog amit nem szívesen osztunk meg külső játékosokkal. Remélem csak egy globális adatot mutat majd, és nem lesz lebontva név szerint, mint pl. a TOP10 statisztika, mert az olyan lenne, mintha megadnám a jelszavamat az egész szervernek. Érdekes lesz... =O

A statisztikarol szolo valtoztatas a leirtak alapjan, a pandoran tapasztalhato statisztikak/altalanos resze fog bekerulni majd szerintem.

• Egy megjegyzés, és két kérdés a változásokkal kapcsolatban:

Megjegyzés a hős fegyverekkel/vértekkel kapcsolatban: a kicsi csökkentése, illetve a nagyok növelése inkább a nagyobb játékosoknak kedvez (mindkettő).

Kérdés 1: a hősnél a Napok* rovat az mit takar?

Kérdés 2: kereskedelmi központnál a római nép bónusza hogy változik? Mert ha felmegy a Pandorás 40%-ra, az nagyon durva!

GOLDCo_Gang Machete:

A képet a római védőről köszönöm! Nem gondoltam volna, hogy rómairól van szó (ki is zártam), mivel ennél a népnél, egy szint fölött muszáj majd minden falvában gyártani a védőket.

Két kérdés: speedes acc? Az ereklyék érkezte az ugye nem az építési tervek érkezte? (Tippem: gyors, és félidős szerver.)

• GOLDCo_Gang Machete:

A képet a római védőről köszönöm! Nem gondoltam volna, hogy rómairól van szó (ki is zártam), mivel ennél a népnél, egy szint fölött muszáj majd minden falvában gyártani a védőket.

Két kérdés: speedes acc? Az ereklyék érkezte az ugye nem az építési tervek érkezte? (Tippem: gyors, és félidős szerver.)

Igen, speed szerver volt szemléltetve, de ezt többször jeleztem is, s a képen is látható, hogy speed (comx) szerver. Nem tudom, hogy a második kérdésed komoly-e vagy vicc, de egyébként az illetőnek volt 200k testőre legyártva, ereklyék érkezésekor.

• A "napok" gondolom a különböző szintű tárgyak megjelenésének napját jelenti. A kereskedelmi központ jó kérdés, mert nem volt külön kiemelve a római, de úgy gondolom az marad 20%. Ha más nem, az 5x szervereken ki fog derülni hamarosan :)

• Ezek a változások ténylegesen inkább majd a nagyobb játékosállománnyal rendelkező szervereken lesz lényeges. Az aktivitás meg mindig is egy másik kérdés. Majd mindenki jobban figyel, helyettesek még több figyelmet kapnak stb, stb.

• Ezek a változások ténylegesen inkább majd a nagyobb játékosállománnyal rendelkező szervereken lesz lényeges. Az aktivitás meg mindig is egy másik kérdés. Majd mindenki jobban figyel, helyettesek még több figyelmet kapnak stb, stb.

Részben igen, de nem feltétlen mondanám, hogy a nagyobb szervereken lesz érdekes, inkább azt gondolom, hogy az aktív, jobb, keményebb játékosoknál / klánoknál lesz durva a kihasználtsága. Legalábbis a gyakorlótér duplája most durván megfogja erősíteni a gyors védéseket, függetlenül attól, hogy a támadófél is megkapja a hatását. Mondjuk én arra leszek kíváncsi, hogy amíg a 20x20-ban nincs hatása a gyakorlótérnek, és te mondjuk 19 mezőre mennél katázni, ami ugye 3 óra kb., addig oda 200 mezőről is befognak érni a lovas védők mondjuk 20-as gyaktérrel... ezáltal.:D:D

• Gyevocska_HU a lassú szerverek és a speed szerverek "végeredmény hirdetései" miért különböznek ?? Hiányolom a top1 hőst a speedről..... :rolleyes:

• Nem tudom. Én is láttam a különbséget, és fogalmam sincs miért van változtattak az egyiken.

Sajnos mióta külsős fordítók vannak, azóta ezeket a változásokat én is csak utólag látom :(