Den druhý: Opuštěný

• Den druhý: Opuštěný

Když se následující den Edward probudil, ve vesnici bylo něco jinak. Všechno bylo šedivé. Bylo tam naprosté ticho. Ani ptáci nezpívali a z nedalekých hliněných a železných dolů se neozýval žádný ruch. Vypadalo to jako kdyby nějaká zlá moc odstranila ze světa všechny zvuky a barvy. Vyšel ven. Vesnice byla prázdná. Opuštěná.

Edwardovi ztuhla krev v žilách.

Něco podobného viděl nedávno, když šel na svou první výzvědnou výpravu: v natarské vesnici. I když byla zcela prázdná, nějakým zvláštním způsobem se zdála být živá. Jako kdyby na něco čekala. Bylo to děsivé. Až zlověstné. Budovy se stavěly samy od sebe a z kasáren se ozývaly podivné zvuky. Všude jen šedá barva. A nikdo živý poblíž.

Ale jak se to mohlo stát v jeho vesnici? Nikdy předtím neviděl, že by aktivní vesnice plná života byla obsazena Natary. Pospíchal zpátky domů, kde v kuchyni našel starého druida sedícího u stolu. Před ním ležely na stole dva svitky.

„Nedávno jsem v jedné knize narazil na toto kouzlo, a tvá krádež, Edwarde, mě přiměla vyzkoušet tento malý trik v téhle vesnici,“ ušklíbl se druid. „Jsem už starý, nemůžu moc cestovat a potřebuji někoho mladého a chytrého ve svých službách. Vyzkouším si tě a pokud si vybereš správně, vesnice bude zachráněna, ale na oplátku budeš muset pro mě vyřešit sedm úkolů. Nebo...,“ podíval se na Edwarda, který se pokusil nenápadně sáhnout po kuchyňském noži, „můžeš mě zabít, to ano, ale poté tě bude navždy pronásledovat nemožnost přivést tvou vesnici opět k životu.“ Edward ztuhl a přikývl.

Úkol: Vyberte správný svitek, který přivede vesnici zpět k životu.
    Položil před něj dva svitky se štítky. Rozvinutím svitku se okamžitě aplikuje kouzlo, které je na něm napsané.

Popisek na prvním svitku Popisek na druhém svitku
    Minimálně jeden z těchto dvou svitků obsahuje kouzlo pro navrácení života této vesnici. Kouzlo, které navždy přemění tvou vesnici na natarskou, je napsané na prvním svitku.

„Jsou tvrzení na svitcích pravdivá?“ zeptal se Edward.
    „Buď jsou obě pravdivá, nebo obě nepravdivá,“ odpověděl starý druid.
    „A co když ani jeden ze svitků neobsahuje potřebné kouzlo?“
    „Pak máš smůlu,“ podíval se starý druid na Edwarda s mrazivým úšklebkem. „Teď si vyber.“

Odpovědi vkládejte do tohoto vlákna nejpozději do 10:00 30. 6., nezapomeňte připsat herní nick a server, na kterém hrajete. Platná je pouze vaše první odpověď.

The post was edited 2 times, last by Cisa ().

• Ahoj, tohle jsem řešil o pár minut déle, než úkol 1., ale i tak se to dalo
    Odpověď je: první svitek (oba dva svitky hovoří pravdu).
    Nick: Mithrandir, S4

• Zdravím,

ze zadání vyplývá, že není jak ověřit, zda jsou rčení na svitcích pravdivá nebo nepravdivá.

Pokud jsou obě pravdivá, pak vesnici oživí kouzlo obsažené ve svitku č.2.

Pokud jsou obě rčení nepravdivá, pak popisek 1 znamená - Minimálně jeden z těchto dvou svitků NEobsahuje kouzlo pro navrácení života této vesnici a popisek 2 - [i]Kouzlo, které navždy přemění tvou vesnici na natarskou, NENÍ napsané na prvním svitku.[/i]

• Zdravím,

ze zadání vyplývá, že není jak ověřit, zda jsou rčení na svitcích pravdivá nebo nepravdivá.

Pokud jsou obě pravdivá, pak vesnici oživí kouzlo obsažené ve svitku č.2.

Pokud jsou obě rčení nepravdivá, pak popisek 1 znamená - Minimálně jeden z těchto dvou svitků NEobsahuje kouzlo pro navrácení života této vesnici a popisek 2 - [i]Kouzlo, které navždy přemění tvou vesnici na natarskou, NENÍ napsané na prvním svitku.[/i]

Takže i tak mi z toho vychází, že vesnici oživí 2. svitek.

• Ahoj, tohle jsem řešil o pár minut déle, než úkol 1., ale i tak se to dalo
    Odpověď je: první svitek (oba dva svitky hovoří pravdu).
    Nick: Mithrandir, S4