Hyde Park

• Niewiele mówię o polityce - najczęściej zaczepiana jak w dziale propagandy

Myślę jednak, że teraz jest taki czas dawania świadectwa - ja pamiętam jak mi rodzice mówili o Katyniu, czy komunistycznych czystkach, jak trzeba było po cichu o tym mówić, jak baliśmy się jako dzieciaki czarnej wołgi - bo tym nas rodzicie straszyli.

Później był 89 rok i spokój przed prawie 30 lat i teraz przyszedł czas dawania świadectwa takiego jak moi rodzice czy dziadkowie dawali. Wykreśla się z podręczników ludzi takich jak np Wałęsa - najpierw IPN pisze ze to Bolek wielkimi literami a w ubiegłym tygodniu małymi - ze to były fałszywki sporządzone przez UB. Wykreśla się Radka Sikorskiego, czy też profesora Geremka, Bartoszewski tez nie jest mile widziany - w programach w szkołach zmienia się historię, którą ja pamiętam bo działa się na moich oczach. Jest czas dawania świadectwa - mówienia o tym, co jest złe, jak nie powinno być - o tym że jest miejsce dla wszystkich i tych z kolorowa flagą i tych co jak ja lubią Rysia Petru albo tych co to go nie lubią a i tych co serce mają mocniej po lewej albo po prawej stronie - po prostu.

Możecie mnie tu wyśmiewać i moich liderów też, ale w czwartek, gdy byłam na proteście jeden z moich znajomych, którego spotkałam w Warszawie - krajan z Mazur powiedział "wiesz co Kaska - ja nie znam innej Warszawy jak te z zasiekami, policjantami, ogrodzonym Sejmem - nie przyjeżdżałem tu wcześniej a teraz nie wiem jak wyglądała ta inna Warszawa. Słabe to, prawda?

Tu nie chodzi o to jaka ma być polityka - ale chodzi o to by móc wybierać, różnic się, mieć inne zdania a ciągle te same prawa. Ja nie mogę wejść do Sejmu na tymczasowa przepustkę bo jestem asystentem społecznym posła z N a ktoś kto jest asystentem społecznym posła PIS może - tak jest teraz. Sąd Najwyższy zatwierdza wybory - ta zmiana w Sądzie, która buciorami wrzuca PIS - moze skonczyć się taką równościa jak wejście do Sejmu - tak będa te wybory powtarzane aż wynik będzie pasowny dla jedynej słusznej opcji.

• Wałęsa to Bolek nie ma żadnych wątpliwosci to raz ;) Poza tym zamiast robic jakies manifestacje durne i prowokacje wezcie sie za robote . Rzadziliscie 8 lat i co ? Dostaliscie kopa teraz kwik bo koryto zabrali. PiS nie wiele lepsze ale odpowiedz sobie na pytanie jak rzadziliscie przez 8 lat ze Kaczynski sam zebral samodzielna wiekszosc;)

Te tasmy od Sowy , ksiażki Sumlińskiego itd pokazaly cala hipokryzje tamtego rzadu :) zapewne obce sluzby sie do tego wyplyniecia przyczynily tak czy siak , wezcie sie lepiej za program a nie durne demonstracje , np ta Scheuring Wielgus albo Scchmidt wez mi powiedz co ona madrego kiedykolwiek powiedziala albo zaproponowal oprocz odsuniecia Kaczora od wladzy :p

System trzeba rozwalic calkowicie , zmienic konstytucje , wzorowac sie na innych panstwach np Szwajcarii bo inaczej nigdy sie tu nic nie zmieni :D

The post was edited 1 time, last by Sakura: obraza ().

• do Szwajcarii nam daleko w zakresie społeczeństwa obywatelskiego - i chociaż nie wchodze w dyskusje z wyznawcami Kukiza - akceptując fakt że są to raz się odezwę- w sumie dwa razy - pierwszy i ostatni.
    Nigdy nie rządziłam, do 2015 roku nawet w partii nie byłam, nie słysze kwiku i sama go nie wydzielam, bo mi na robocie w budżetówce w ogole nie zależy, mam co robić i z czego żyć. Zamiast taśm od Sowy polecam informacje z NIK (Naczelnej Izby kontroli) na temat okradania budżetu państwa w ostatnich 3 latach - ośmiorniczki to mały pikuś przy tym skoku na państwowe = miernot bez wykształcenia i doświadczenia - ale o nich szkoda pisac - dla przykładu premie i nagrody dla ministrów - ukryte płacone 2x po kilkadziesiąt tysięcy złoty a po aferze oddane do - Caritas a nie tam skąd zostały ukradzione. Ponad 160 milionów zł dla ojca Rydzyka - to sie nie ma jak obronić.

Asia Szmidt - kilkadziesiąt poprawek do ustawy Gowina zaproponowała które w ogole oczywiście nie przeszły - była kanclerzem szkoły wyższej, prowadzila ją. W Sejmie zajmuje sie rozdziałem państwa od kościoła była tez jedną z wspólautorek projektu łagodzącego zakaz aborcji w Polsce. Z ciekawostek - pierwsza firme założyła już na studiach - kupowała i sprzedawała towary hurtowo - cięzko pracuje zna kilka języków i nie zyla na państwowym a na tym co swoimi rekami wypracowała.

Aska Wielgus - dziala w sferze organizacji pozarządowych i ruchach miejskich, startowała na burmistrza Torunia i choć jej ostatnio nie wybrano to sporo z programu burmistrz realizuje. Ukończyła dwa kierunki studiów, socjologie i kulturoznawstwo. W Sejmie zajmuje się sprawami obywatelskimi i tym, by wszystkich traktowac równo oraz kulturą - bo jak mówi - każdy z nas rodzi się z jakims talentem i trzeba go tylko pielęgnowac a państwo, gdzie zaniedbuje się szeroko pojęta kulture jest dziadowskie. jest wszędzie tam, gdzie jej potrzebują osoby protestujące bo nie wiem czy wiesz - prawo do protestów to filar demokracji - nawet jesli chce się protestowac w sejmie to sie ma do tego prawo.

Nowoczesna program miała dawno, więc powielasz jakieś stereotypy a ja o tej godzinie nie planuję agitką się zajmować partyjną. Mówienie o rozwaleniu systemu to powielanie tego co mówi Kukiz, który jednocześnie ręka w rekę głosuje tak jak starszy brat PIS mówi - liroy o tym ostatnio mówił.

• jaki strategiczny teren?

Sejm nigdy nie był zamknięty ani przed wojną ani po ani w czasach Rzeczpospolitej szlacheckiej!
    (Mówię o pomieszczeniach otwartych, bo tam zostali "przewiezieni" W Bagażniku obywatele

kierując się słowami kardynała niepotrzebnie korzystasz z internetu - bo bierze ciebie w niewolę. Kościół zawsze chciał zarządzać ciemnym ludem bo takim jest zarządzać łatwiej po prostu

• ukonczenie jakiejs szkoly nie jest wyznacznikiem inteligencji. Znam ludzi co studiuja na UW kierunki scisle a dali sie wkrecic aby kupic w sklepie skrzydelka wieprzowe.xD

• nigdzie nie napisałam że ukończenie jakiejś szkoły jest wyznacznikiem inteligencji

nie jest też powodem do wstydu - bo jednakowoż jest różnica pomiedzy kimś kto swoją inteligencję rozwijął, poszerzał swoja wiedzę przez lata z kimś kto ukończył szkołe podstawową a nie chciało miu się uczyć dalej pomimo tego że na starcie iloraz inteligencji mieli taki sam.

• Nie wiem czy on mial jakies "szkoły" wiem za to ze wysmiewali go i to bardzo , jednak po latach musze przyznac ze miał racje ..

Informuje tych którzy nie wiedza ze Unia a strefa Schengen to dwie różne rzeczy

• Z jakiej racji miejsce strategiczne? Chcesz wejść do środka to musisz miec przepustkę ale na zewnątrz pomiędzy budynkami? Ludzie sobie skrótami szli do domów, można było zobaczyć jak usytuowane są budynki - przypominam - nikt nie chciał wprowadzić nikogo do środka tylko przewieźć tam, gdzie można swobodnie chodzić bo Sejm to nie jakieś miejsce świętych krów tylko ludzi których my wybieramy.
    Dla porównania - budynek kongresu USA

Kapitol Stanów Zjednoczonych – Wikipedia, wolna encyklopedia

• Moje zdanie na temat polityki jest takie
    Od wielu lat światem już nie rządzą politycy lecz koncerny
    Dziś partie polityczne są na usługach tych koncernów
    I wszelkie hasła wyborcze są puste jak murzyński tam-tam
    Prosty przykład z okresu II-ej wojny światowej gdy bombardowano Niemcy koncerny amerykańskie nie dopuściły do zniszczenia wielu obiektów przemysłowych (strategicznych dla Iii Rzeszy) tylko dlatego że miało tam swoje udziały w zamian za to dopuściły do bombardowania miast z ludnością cywilną

• oczywiście ze działania różnych lobby kierowane są w strone polityki bo tam najszybciej dostaną ogromne pieniądze - ciekawe dlaczego pis zgodził się na najtańsze szczepionki, dlaczego była zgoda na masowe wycinanie drzew a teraz zmieniono prawo o zagospodarowaniu przestrzennym gdzie wojewoda powołany przez rząd będzie mógł dowolnie zmieniac przeznaczenie działek samorządom, bez pytania ich o zgodę - to jeden z przykładów działania lobby w tym przypadkiu farcmaceutycznego i deweloperskiejgo

Ważne jest by wybierać ludzi dla których polityka nie jest mozliwością dorobienia się - bo poza polityką będą mogli spokojnie odnaleźc się na rynku pracy. Myśle że ważne jest też by w takim np Sejmie nie siedzieć za długo - maksymalnie dwie kadencje- 8 lat i wypad - do roboty a nie po 26 lat siedzą w sali bez okien (sala plenarna nie ma okien). Ważne jest też by będąc w polityce zarabiac duże pieniądze - wtedy nie jest się podatny na działania róznych lobby.

• Kasia moje zdanie jest jedno w Polsce nie było od czasu upadku komunizmu partii która jest reprezentantem narodu
    Wszystkie te partie obecnie to partie które mają nas "w głębokim poważaniu" i w sejmie reprezentują tylko własne interesy nawet Nowoczesna

• no nie bardzo mogę prowadzic dalszą rozmowę bo to taki poziom ogólności jak to że na księżyc lecą tylko ci co mają dobre układy w centrali

partie nigdy nie maja w poważaniu swoich wyborców - ale działają tak ze to wyborcy mają ich w poważaniu
    ide na śniadanie - dobrego dnia