Travian: Path to Pandora - herní mechanika

The blacksmith once again looked at the parchment a visitor had just given him.
There was nothing particularly unusual about this order – to decorate armor and a weapon with an emblem... ⚔️ #ShadowEmpires

Curious to know more? ➡️ Follow the story!⬅️

 • V roce 2013 jsme se (tedy spíše Brian) rozhodli oslavit narozeniny Travian: Legends se speciální verzí hry. Což se mezitím stalo tradicí.


  Od té doby každé září spouštíme nový výroční speciál, který má vždy vlastní jméno. Letos, jak už jste možná uhodli, to bude Travian: Path to Pandora.


  Během minulých týdnů jsme odhalili náznaky – nyní je čas na představení kompletního konceptu a detailů o změnách v herní mechanice, které jsme vymysleli pro letošní speciál.  Základní funkce jsou stejné jako v loňském Travian: Fire and Sand:

  • Mapa starověké Evropy o velikosti 401x401 políček, s výjimkou domén IR, SA, Arabia, COM a TR, které budou mít větší mapu (801x801)
  • 87 regionů, které lze dobýt a které poté generují vítězné body
  • Přeposílání a slučování jednotek
  • Vítězem serveru je aliance, která bude mít nejvyšší počet vítězných bodů po 200 dnech


  Tyto speciální funkce pro Travian: Path to Pandora jsou stejné jako loni. Co bude nového v roce 2018?  Nová grafika budov  Jak jste už viděli v obrázcích u Shuova příběhu a ve videích, která jsme nedávno publikovali, každý národ bude mít specifickou grafiku budov (prosím berte na vědomí, že zveřejněné obrázky se můžou od těch finálních do určité míry lišit).
  TribeBuildings.gif  Dobývání vesnic  V Travianu můžete hrát na jednom serveru jen jeden účet, ale pořád bychom vám rádi dopřáli možnost vidět tuto úžasnou grafiku u všech národů. Tým, který má na starosti design hry, se proto rozhodl změnit základní mechaniku dobývání vesnic a trochu situaci ozvláštnit.


  Pokud ve verzi Travian: Path to Pandora přeberete vesnici jiného národa, národ vesničanů se nezmění, s výjimkou Natarů (viz níže). Podívejme se na grafické znázornění, jak to funguje.  conquering1.jpg  Jak vidíte, v případě, že budete hrát jako Hunové a podaří se vám dobýt galskou vesnici, tak pokud budou v této vesnici stát pasti, zůstanou ve vesnici i po dobytí (jediná budova, která nezůstane, je zeď, stejně jako v Travian: Legends). Co se ještě stane?

  • V přebrané vesnici nebudete moct stavět specifické hunské budovy, protože tato vesnice patří Galům.
  • Budete zde moct cvičit galské jednotky, náčelníky a osadníky.
  • Pokud z této vesnice pošlete osadníky založit novou vesnici, bude nová vesnice také galská.
  • Pokud z této vesnice pošlete náčelníka dobýt jinou vesnici, dobytá vesnice svůj národ nezmění.
  • Pokud z této vesnice pošlete náčelníka dobýt natarskou vesnici, dobytá vesnice se změní na galskou.


  Jak to bude s hrdinou?

  • Váš hrdina bude vždy patřit národu účtu, tzn. v tomto případě zůstane Hunem.
  • Pokud pošlete hrdinu do dobyté galské vesnice a nastavíte ji jako jeho domovskou vesnici, bonus hrdiny bude ovlivňovat galské jednotky, pokud s nimi bude hrdina bojovat. A pokud bude mít hrdina galskou zbraň, budou jí ovlivněny i jednotky
  • Pokud je domovskou vesnicí hunského hrdiny galská vesnice, hrdina může na dobrodružstvích najít galské jednotky.
  • Nicméně jelikož je hrdina na hunském účtu a bude vždy Hunem, může na dobrodružstvích najít pouze hunské zbraně.


  Jak to bude s jednotkami?

  • Jednotky různých národů patřících stejnému účtu NELZE sloučit.


  Systém spojenectví


  V Travian: Path to Pandora dojde i ke změně systému spojenectví. Bude možné uzavřít spojenecký pakt (konfederace) sestávající až ze čtyř aliancí, které musí být vzájemně propojeny.  Co to znamená?

  • Aliance A a aliance B se můžou stát spojenci – jedna z nich pošle žádost o spojenectví té druhé, která pak žádost přijme. To funguje stejně jako v Travian: Legends.
  • V tuto chvíli chce aliance A uzavřít spojenectví i s aliancí C. Zde musí být žádost o spojenectví poslána od aliance A i od aliance B, jinak ji nebude aliance C moct přijmout.


  Co se ještě změní?

  • S tímto novým systémem bude možné posílat suroviny a jednotky pouze do vesnic na vlastním účtu a do vesnic hráčů z vlastní aliance a spojeneckých aliancí.
  • Veřejné nabídky na tržišti budou stále k dispozici pro všechny – pokud nezaškrtnete možnost „jen vlastní aliance“. V takovém případě budou k dispozici jen ve vlastní alianci.


  Statistika  V Travian: Path to Pandora odstraníme dosavadní statistiky Plus a nahradíme je novým systémem, který poskytne hráčům více informací. Tento systém bude zdarma a dostupný pro všechny hráče na účtu.


  Na stránce se statistikami najdete novou záložku „Obecné“ se spoustou informací, o nichž doufáme, že vám pomůžou se správou vašeho účtu. Tato informace je k dispozici jen pro hráče, kteří mají přístup na účet, včetně zástupců.


  Co tam uvidíte? Mnoho věcí – níže najdete pár podrobností, ale ještě neprozradíme úplně všechno:

  • Vývoj serveru – se základními informacemi o herním světě včetně dne serveru, počtu aktivovaných účtů a rozdělení národů.
  • Žebříček surovin – informace o loupežích, obchodu a produkci ve srovnání s vlastní aliancí a celým herním světem
  • Žebříček síly vesnice – informace o obranné a útočné síle ve srovnání s vlastní aliancí a celým herním světem
  • Žebříček kulturních bodů – za den a ve srovnání s vlastní aliancí a celým herním světem


  Zajímá vás více? Podívejte se na tyto obrázky (prosím berte na vědomí, že zveřejněné obrázky se můžou od těch finálních do určité míry lišit).


  Village-Strenght.png


  ResourcesRank.png


  CP_0_rank.jpg


  CP_0_rank.jpg


  CP_1_distribution.jpg


  CP_2_rank.png


  CP_2_progression.jpg


  Vyrovnávací změny  artwork.png

  V Travian: Path to Pandora můžete použít jedno umělecké dílo každých 24 hodin (stejně jako živou vodu).

  stendard.png

  V Travian: Path to Pandora bylo změněno chování standarty aliance, aby fungovala i pro spojenecké aliance.

  waterworksicon-e1531393411911.png

  Za účelem zlepšení herní balance byly výrazně změněny ceny egyptské vodárny (viz podrobnější tabulky níže).

  Alianční bonusy

  Aby byly alianční bonusy užitečnější a hráči byli ochotnější darovat suroviny, změnili jsme výši bonusu u Filozofie a Obchodu a snížili potřebné investice u prvních čtyř úrovní.


  • Bonus k produkci kulturních bodů byl zvýšen ze 2 % na 4 % za úroveň.
  • Kapacita obchodníků byla zvýšena ze 20 % na 30 % za úroveň.

  Zde je přehled změn cen za jednotlivé úrovně:


  • Suroviny potřebné na úroveň 1 byly sníženy na 1 200 000.
  • Suroviny potřebné na úroveň 2 byly sníženy na 5 600 000.
  • Suroviny potřebné na úroveň 3 byly sníženy na 17 100 000.
  • Suroviny potřebné na úroveň 4 byly sníženy na 51 200 000.
  • Suroviny potřebné na úroveň 5 zůstávají stejné – 153 600 000.
  STARÉ náklady na stavbu vodárny


  old-waterworks-costs-Excel.jpg


  NOVÉ náklady na stavbu vodárny


  new-waterworks-costs-Excel.jpg


  Toto je základní shrnutí hlavních funkcí verze Travian: Path to Pandora. Níže najdete tabulku, která shrnuje rozdíly mezi Travian: Legends a Travian: Path to Pandora.


  Pokud máte jakékoli otázky ohledně herní mechaniky, napište je zde na fóru a nezapomeňte se podívat na Q&A Livestream (živý přenos s otázkami a odpověďmi) na Facebooku, který proběhne ve čtvrtek 26. 7. 2018 a kde bude herní designér Jake odpovídat ŽIVĚ na vaše otázky.


  Tvůj Travian Team

  Post was edited 1 time, last by Black ().

 • Co Travian: Legends Travian: Path to Pandora  Všeobecně
  Mapa Plochá 801x801 Evropa 401x401
  Regiony Žádné regiony 87 regionů, které lze dobýt
  Vítězné body Ne Aliance má více než 50% teritoriální kontrolu a odpočet "zajištění regionu" již skončil. Hráči z aliance můžou využívat efekt artefaktu a jejich aliance získává vítězné body. Vítězné body získávané každý den lze vidět v přehledu regionů.
  Národy 3 (Galové, Germáni a Římané) 5 (Galové, Germáni, Římané, Egypťané a Hunové)
  Budovy jednotlivých národů Všechny národy mají budovy se stejným vzhledem Každý národ má jiný vzhled budov
  Div světa Ano Ne
  Slučování jednotek Ne Ano
  Přeposílání jednotek Ne Ano
  Obchodní cesty Lze vytvořit obchodní cesty do vlastních vesnic, do vesnice s divem světa vlastní/spojenecké aliance a do vesnic s artefakty ve vlastní/spojenecké alianci. Lze vytvořit obchodní cesty do vlastních vesnic.
  Efekt obchodní kanceláře Normální Dvojnásobný
  Efekt turnajového hřiště Normální Dvojnásobný
  Stavební sloty Římské účty mají jeden slot ve stavební frontě navíc Římské vesnice mají jeden slot ve stavební frontě navíc
  Kapacita úkrytů a obchodníků Každý účet má kapacitu úkrytu a obchodníků podle toho, jaký je národ účtu. Každá vesnice má kapacitu úkrytu a obchodníků podle toho, jaký je národ vesnice.
  Konec serveru Sever končí ve chvíli, kdy hráč (nebo Nataři) postaví div světa na úroveň 100 Server končí po 200 dnech
  Statistika K dispozici jsou obecné statistiky a Plus statistiky Obecné a Plus statistiky jsou odstraněny a k dispozici je nová stránka se statistikami (viz příspěvek výše)


  Artefakty
  Název Artefakt Antická síla
  K dispozici Odolnější budovy, rychlejší jednotky, lepší špehové, nižší spotřeba obilí, rychlejší výcvik jednotek, plány na stavbu velkého skladu a velké sýpky, větší úkryty + náhodné míření, artefakt blázna, stavební plány Odolnější budovy, rychlejší jednotky, lepší špehové, nižší spotřeba obilí, rychlejší výcvik jednotek, plány na stavbu velkého skladu a velké sýpky, větší úkryty + náhodné míření
  Dobývání Artefakt lze získat zničením pokladnice a útokem s hrdinou, pokud máte dostatečnou úroveň pokladnice ve své vesnici. Jakmile vaše aliance ovládne region, získá přístup k antické síle, kterou lze aktivovat ve vesnici s dostatečnou úrovní pokladnice.
  Aktivace Artefakty se aktivují automaticky 24 hodin po dobytí. Antickou sílu je potřeba aktivovat ručně každých 24 hodin a tutéž antickou sílu může aktivovat více členů asociace.
  Doba trvání efektu Efekt je aktivní trvale. Antickou sílu je potřeba aktivovat ručně každých 24 hodin a tutéž antickou sílu může aktivovat více členů asociace.
  Omezení počtu artefaktů/antických sil Pomocí hrdiny můžete získat maximálně 3 artefakty, z čehož jen jeden může být unikátní či mít efekt na celý účet. Na účtu můžete mít více než 3 artefakty. Ty ale lze dobýt pouze s celou vesnicí, v níž jsou.

  Pouze 3 nejstarší artefakty jsou aktivní, z čehož jen jeden může být unikátní či mít efekt na celý účet. Pokud máte mezi 3 nejstaršími artefakty 3 artefakty s efektem na celý účet, aktivuje se čtvrtý nejstarší.

  Výjimka: mezi vlastními vesnicemi lze přesouvat artefakty pomocí hrdiny i v případě, že máte více než 3 artefakty.
  Zatímco v Travian: Legends je artefakt vždy aktivní ve vesnici či na účtu, který ho vlastní, antické síly v Travian: Path of Pandora musí být aktivovány. Lze je aktivovat ve chvíli, kdy vaše aliance získá více než 50% územní kontrolu a udrží území po dobu 24 hodin. Pro aktivaci antické sily je potřeba mít pokladnici na úrovni 10 pro sílu s efektem na vesnici a pokladnici na úrovni 20 pro sílu s efektem na celý účet.

  Omezení: v každé vesnici lze aktivovat jen jednu antickou sílu a na každém účtu lze aktivovat jen jednu antickou sílu s efektem na celý účet. Na jednu vesnici tak můžou mít efekt i dvě antické síly.  Dobývání
  Vesnice Při dobytí vesnice, která patří účtu s jiným národem, se národ vesnice změní na národ tvého účtu. Všechny speciální budovy daného národa zmizí. Při dobytí vesnice, která patří účtu s jiným národem, zůstane vesnice příslušného národa. Všechny speciální budovy daného národa zůstanou stát, pokud nebyly zničeny během dobývání. Váš účet bude i nadále mít stejný národ, jaký jste si vybrali při registraci.
  Nataři Při dobytí natarské vesnice se tato vesnice přemění na vesnici národa, se kterým hraješ. Při dobytí natarské vesnice se tato vesnice přemění na vesnici národa, k němuž patří vůdce, který vesnici dobyl.


  Osidlování
  Kde Bez omezení Osídlit lze pouze regiony, jež sousedí s regionem, který už má více než 4000 populace. Na začátku hry lze bez omezení osidlovat jen centrální regiony uprostřed mapy.
  Vesnice Při zakládání nové vesnice patří tato vesnice ke stejnému národu jako tvůj účet. Při zakládání nové vesnice patří tato vesnice ke stejnému národu jako vesnice, z níž byli vysláni osadníci.


  Dobrodružství a předměty pro hrdinu
  Předměty pro hrdinu Předměty ostatních národů nezlepšují vaše jednotky. Předměty ostatních národů zlepšují hodnoty jednotek daného národa v aktuální vesnici.
  Předměty z dobrodružných výprav Váš hrdina může nalézt pouze předměty národa, za který daný účet hraje. Váš hrdina může nalézt pouze předměty národa, za který daný účet hraje.
  Jednotky z dobrodružných výprav Váš hrdina může nalézt pouze jednotky národa, za který daný účet hraje. Váš hrdina může nalézt jednotky národa z vesnice, ze které byl na dobrodružství vyslán.
  Standarta aliance Standarta aliance ovlivňuje pohyb jednotek mezi členy aliance. Standarta aliance ovlivňuje pohyb jednotek mezi členy spojeneckých aliancí.


  Vyrovnávací změny
  Umělecká díla Umělecká díla lze používat bez omezení. Umělecké dílo lze použít pouze jednou za 24 hodin (podobně jako živou vodu).
  Vodárna Neexistuje, protože zde nejsou Egypťané. Viz změny v příspěvku výše.
  Alianční bonusy Beze změn. Viz změny v příspěvku výše.


  Spojenectví
  Velikost Každá aliance může mít až 3 různé spojenecké aliance. Každá aliance může patřit do jedné konfederace sestávající z maximálně 4 aliancí (viz informace v příspěvku výše).
  Podpora Hráči můžou podpořit libovolnou vesnici. Hráči můžou podpořit své vesnice a vesnice svých spoluhráčů z aliance a ze spojeneckých aliancí.
  Posílání surovin Hráči můžou poslat suroviny libovolnému hráči. Hráči můžou poslat suroviny pouze do svých vesnic a vesnic svých spoluhráčů z aliance a ze spojeneckých aliancí. Nabídky na tržišti nejsou tímto omezením nijak ovlivněny.
 • Ahoj, chtěl bych se zeptat kdy to vypukne, zatím jsem viděl na fóru jen slovenský server, tak se zajímám zda se neví i o našem :)
  kaleh

  Český výroční TS19 začíná 12. září.


 • Mám pocit, že je vše standardní 1x, kromě efektu Turnajového Hřiště, viz změny.

 • Poslední dotaz, jelikož se se mnou všichni hádají, je možné ve vesnici jiného národa, než je národ můj původní, třeba hun a obsadim Egyptskou vesnici, je možné v ní postavit palác a zvolit jí hlavní vesnici?

 • Poslední dotaz, jelikož se se mnou všichni hádají, je možné ve vesnici jiného národa, než je národ můj původní, třeba hun a obsadim Egyptskou vesnici, je možné v ní postavit palác a zvolit jí hlavní vesnici?

  Nevidím důvod, proč by to nemělo jít, ničemu, co je popsáno v prvním příspěvku o herních mechanikách, to neodporuje.

 • Nedávno jsem se dozvěděl, že na pandoře je výjimka, že není porušování pravidel pokud hráč staví vesnice pro jiný účet, chtěl bych vědět co je na tom pravdy. Kaleh

 • Dobrý den,


  chtěl bych se zeptat jakým způsobem funguje přátelské přebírání vesnice, pokud jsou tito hráči v aliancích které mají spojenectví. Je stále nutné na 48 h opustit alianci?


  Předem díky za odpověď

 • Dobrý den,


  chtěl bych se zeptat jakým způsobem funguje přátelské přebírání vesnice, pokud jsou tito hráči v aliancích které mají spojenectví. Je stále nutné na 48 h opustit alianci?


  Předem díky za odpověď

  ano

 • Zdar, chtel bych se zeptat na ty všeobecné statistiky podle čeho se počítají, po posledním update, jsou nake rozhasene, mám na mysli porovnání síly. Kolegovi z aliance to ukazuje vyšší rakn než nám přitom v propočtu síly, má daleko menší než my. Díky

 • Jak je to s off/deff body? Nepočítají se body získané na soupeři nebo i body získane díky alianci ? Blíží se konec serveru tak bychom rádi věděli jestli má cenu neco klikat dál nebo se spokojit do teď s body které jsou získané fér cestou a ne že celá ally pošle na své spoluhráče jednotky, díky

 • Muzes prosim tvou otazku upresnit? "Nepočítají se body získané na soupeři" - napriklad toto mi nedava smysl. Pripadne pouzij interpunkci...

 • Ahoj, chci se zeptat, jak to funguje pokud sloučím jednotky ze dvou vesnic, kdy v každé vesnici mám danou jednotku vyzkoumanou na jiný level.


  Příklad:

  Vesnice A: 50 legionářů na úrovni 5

  Vesnice B: 100 legionářů na úrovni 7


  Řekněme, že je sloučím do vesnice B. Jakou úroveň tedy jednotky budou mít? Pamatuje si hra, ze které vesnice jednotky pocházejí a podle toho určuje jejich úroveň nebo mají jednotky úroveň dle toho, ve které vesnici se právě nacházejí, za předpokladu, že samozřejmě nejsou na podpoře?


  Díky :)

 • Ahoj,

  jednotky se nauci uroven z dane vesnice. Nelze rozlisit jednotky dle jejich urovne, to by v pripade rozdeleni armady nebylo mozne urcit ktera jednotka kam pujde ;)

tg_TL-DQ4_970x250_181126.jpg