Koňské napajedlo

 • Neviem, ako sa budova volá priamo v hre pre rimanov, ale v možnostiach cieľov katapultu je "Koňské napajedlo", kým v travian answers je to "Napajedlo koní".

 • ahoj Ahimtar,


  môžeš zostať v klidu. Je to v poriadku. Obe dve možnosti su spravne. Akorát nedošlo k jejich totálnemu sjednoceni. Prečo ?


  Čeština je flektivny jazyk, čiže dá sa povedať že slovosled sa označuje ako premenlivý, nie však úplne voľný alebo snáď ľubovoľný. To znamená, že jednotlivé vetné členy nemusí byť radené v pevne danom poradí. Tento poriadok je značne flexibilný a umožňuje značnú variabilitu oznámenie. Pokjal slovosled neporuša projektivitu vetných konstukcí, je v poriadku.


  KOŇSKÉ napajedlo VS. napajedlo KONÍ


  slovosled sa volí podľa komunikačného cieľa. Daný tvorca či tvorcovia týchto dvoch zdrojou informací (výber CIELA KATOU vs. Travian ANSWEARS ) volili slovosled postavenie prívlastkov (vetný člen) či pridavného mena (slovný druh) dle nominálnej skupiny.


  Cíl katou prečo takto :
  Keďže rýchlo vybieram ciel pro katy medzi týma triciati budovami, myslím skôr na slovo KOŇSKÉ, abych znemožnil obráncovi úlevu od spotrieby KONÍ. Preto je v cieli pro katy KOŇSKÉ napajedlo, toto slovo na 1. miestě. Snadnejšie nalezenie v roloviatku cielov.


  Answears, prečo takto :
  ve FAQ answears kedže hladám tuto budovu, myslíš skôr na jej vlastnosti, jej popis, kolko že bude kvoň spotrebovávat, čiže na jeho pitný režim a zdravotný stav, rýchlajšie množenie (rýchlajši výcvik). Takže slovo NAPAJEDLO v tomto pripade dominuje.


  Záverom, je v tom hlbši zmysel. Vytvorený preklad je zámerne takto.


  " dobro pochopil si to hádam " - počkaj, čo toto je za vetu ? tato veta je typickým prikladom porušenie projektivity vetné konstukcie. Čo sa v pripadě privlastku KOŇSKÉHO napajedla či NAPAJEDLA koní nestalo. Pokjal nie si majster Yoda ze Star Wars. Ten sa nikdy projektivitu slovosledu nenaučil.


  ve hre se tá budova volá : Horse Drinking Trough - doslovne : kôňské pítko. Alebo Pítko kôní.


  S pozdravom Tiborko

  Těšíme sa na darčeky a darčieky :). Volám sa Tibor, som z Humenného, čiže som východniar. Zaujímam sa o muziku (dobrý rap, Rytmus ) a o svoju vlasť. Mojim koníčkom je Travian a občas dedková 60% samohonka :S . Dedko je chudák slepý :(, čiže mu akotak pomáham na dedine. 8o
  6cvj.png

 • myslim, ze odpoved je podstatne jednodussi: proste to je nekonzistentni, protoze v answers to nejspis psal nekdo jiny nez ve hre.


  Diky za nahlaseni, mrkneme, co by se s tim dalo delat.