TR Serverları Analiz-Onur Listesi

• Merhaba arkadaşlar,

Bildiğiniz üzere Hall of Fame kapsamındaki röportajları önümüzdeki bir kaç gün içerisinde başlayacak olan Speed Serverdan katılmak isteyen Birlikler ile gerçekleştirdik.Röpotaj hakkındaki tartışmalarınızı burada yapabilirsiniz.

Bugün Hall of Fame'deki konuğumuz ıYı Birliklerinden Hun Beyi .Bu güzel ve eğlenceli röportajı sizlerle paylaşmak istiyoruz.

S-1)Öncelikli olarak kendinizi ve birliğinizi tanıtabilir misiniz?

Ben Atilla KONUKCU, bu oyuna başlangıcım "The Hun Attila" nickiyle olmuştu zaten. Sonrasında bu evrile evrile Hun Beyi'ne kadar değişti. En dibi ve en zirveyi gördüm. Oyuna bakış açım zamanla değişti. Bir tutku haline geldi. Tabii bunda asıl payı dostlarıma biçeceğim. Bu yüzden tekrar tekrar x3 açılsa yine biz burada oluyoruz. :) ıYı Birliği bilindiği üzere eski bir birlik. Lakin 3-4 senedir hiçbir sunucuda adı geçmedi. Bu unutulan efsaneyi canlandırmak için x5 serverında bir karar aldık dostlarımla. Bu karardan sonra bu ad ile ilk servera çıkışımızı şampiyonlukla taçlandırdık. ıYı Birliği kendini x5'de yeterince tanıttı. Benim yönettiğim IYI DREA birliği 28 milyon savunma puanıyla bir ilke zaten imza attı. Server başı bol bol saldırır, tılsımlardan sonra operasyonlarda vitesi arttırırız. Aksiyon = Biz sanırım :) x5 oynamışlar birliğimizi iyi tanır, tanımayanlar içinse bu server onlar için bir fırsat.

S-2)Birliğinizin adı ve eğer varsa sloganının oluşum sürecini anlatabilir misiniz?

ıYı Birliğimizin adı. Birliğimizin sloganı "BİLDİĞİNİZ HER ŞEYİ UNUTUN ÇÜNKÜ BİZ GELİYORUZ". Bu sloganın oluşma sebebi bazı tabular vardır insanların kafasında. Bir birlik saldırıda iyiyse savunmada eksiktir veya tam tersi. Bu herkesin kafasında olur ister istemez. Lakin öyle şeyler başardık ki, birçok kişi bizim karşımızda afalladı. x5'de elde ettiğimiz en büyük avantaj buydu. Hem saldırdık, hem savunduk. Hiçbir şekilde şans vermedik. Bu şekilde oluşmuş bir slogan.

S-3)Şimdiye kadar birliğiniz ile oynamış olduğunuz serverlardaki başarılarınızı eksileri ve artıları ile nasıl yorumlarsınız?

Biz birliğimiz ile bu oyunda kazanılmış en büyük başarıyı kazandık. Bu başarıyı kazanırken birlikte hareket etmemiz, birbirimize saygı duymamız ve fikir alıp-vermeye borçluyuz. Eksi yönlerimiz çok fazla düşünmemiz ve kolayca halledilecek bir operasyonu bile allayıp pullamamız sanırım. :)

S-4)Serverlardaki yerleşim bölgenizi nasıl belirliyorsunuz? Her zaman sabit bir bölgede oynuyorsanız bunu nasıl

belirlediğinizi anlatır mısınız?

ıYı Birlikleri x3 için ( -/- ) bölgesine yerleşecektir. Bunun öncesinde ( -/+ ) da olmamıza rağmen yine sınıra yerleştik. Ben şahsen ( -/- )'yim. Birliğimde bana ayak uyduruyor. :) Tabii yerleşim yeri seçerken strateji en dikkat ettiğimiz husustur.

S-5)Speed Servera gelme kararını nasıl aldınız? Speed serverda ıYı Birliklerinin hedefleri ve onların çatısı altında

oynayacak olan oyunculara vaatleri ne yönde olacak?

Bu kararı almak hiç zor olmadı. Çok güzel ve aksiyon dolu bir x5 serverı geçirmiştik. Her anlamda çok güzel işlerin altına imza atmıştık. Bu yüzden x3'e de gidip bu havayı devam ettirmeliyiz dedik. Bizimle oynayabilecek oyunculara şunu söyleyeyim; Saldırı oynayanlar geceleri uyku uyumak istemeyecek, savunma oynayanlar daha gelen yok mu diyecek. :) Geçen server bizzat bana kaç tane defans oyuncusu ilk defa böylesine keyif aldığım bir server oldu diye çokça mesaj attı.

S-6)Speed Serverdaki diğer birlikleri nasıl değerlendiriyorsunuz?(10 üzerinden puanlama yaparak yorumlayabilirsiniz.)

Her birlikte tanıdığım oyuncular var. Onlardan yola çıkarak ve turnuvadan gelecek arkadaşları hesaba katarsak 10 üzerinden 10 veririm. Her birlik güçlü olacak.

S-7)ıYı Birliklerini oyuncular için ilgi çekici kılan yanı nedir? Birliğinizin yönetim anlayışından biraz bahseder misiniz?

Bizimle oynayan şunu bilir, çiftçilik yapmayız. Çiftçilik yaparken bile savaştığımız için bu oyunu keyif için oynayanlar bizden ayrılmazlar. Birliğimizde üst, alt kavramı yoktur. Yönetim olarak birini yetkili seçeceksek birlikte herkesle arası iyi olan, samimi ve cana yakın bir büyüğümüzü seçeriz. Şu ana kadar hiçbir şekilde kendi birliklerim yönetimimden şikayetçi olmadı. Ben zaten birliğimin elçisiyim. Onlar için stratejik olarak ne gerekiyorsa onu yapıyorum.

S-8)Birlik olarak sıkıntılı zamanalar geçirdiğinizde problem çözme bakımından kendinize örnek aldığınız birileri var mı? ıYı Birliklerinde kriz nasıl yönetilir?

Her birlikte problemler olur, bu problemleri çözmek adına iletişimin en etkili yollarını kullanıyoruz. Burada yazılan mesajlar tam olarak karşıya hissiyatlı aktarılmıyor. Bir sorun olduysa konuşulur, kişiler ayrı ayrı dinlenir. Sonrasında sorun her iki tarafında zarar görmeyeceği şekilde çözülür.

S-9)Ne zamandır Travian oynuyorsunuz? Hangi birliklerde oynadınız? Travian hayatınızda ne kadar zaman alıyor?

6 sene oldu. Aralıklarla oynuyordum eskiden. Son 2 yıldır düzenli oynuyorum. Oynadığım birlikler ŞAFAK, ıYı(Eski), TAHRİP, STELL, KaÇıKLaR, GÖKTÜRK, OKÇULAR. Turnuvada TURKEY. Gün içi işim gereği genelde bilgisayar başındayım. Süreklilik arz ediyor. Ayakta olduğum zamanlar Travian içinde online oluyorum.

S-10)Favori ırkınız hangisi ve neden?

CERMEN. Saldırıda rakipsiz bir ırk. Hem saldırı gücü, hem yağması, askerinin ucuzluğu.

S-11)Travian'da yaşadığınız en ilginç olay nedir?

4 sene önce 2 birlik toplam 70-80 kişi ile o senenin şampiyonu bir birlikle savaşıyorduk. Ana birlik başkanı gelip 2 kez merkezimi sıfırladı tekrar kurdum beni yıkanı gidip komple sıfırladım. :)

S-12)Travian'dan tanışıp hayatınızda biriktirdiğiniz insanlar var mı? Varsa birkaçının hikayesini bizimle paylaşır mısınız?

En eskilere değinmek gerekirse Hüseyin, Mert ve Murat Abi. Hüseyin ve Mert ile TAHRİP döneminde tanıştık. Ondan sonra ikisiyle de İstanbul'da görüştük. Buluştuk. Server bitti dostluğumuz baki kaldı. Murat Abi'yi bir sonraki server aramıza aldık. Önce casus sanmıştım. O yüzden grubumuza dahil etmek istemedim. Lakin aldık. Sonrasında kendi hesabını bizim için kullandı. O günden bu güne o farklı şehirde olduğu için arar, sorarım. :)

S-13)Hayatın hep tecrübelerden oluştuğu söylenir. Peki Travian'ın size kattığı tecrübeler neler?

Dediğim gibi uzun bir süredir bu oyunun içerisindeyim. Herkesten her gün yeni yeni şeyler öğreniyoruz. Bu oyundan öğreneceklerim daha bitmedi, bitmeyecek. Bu oyunda her türlü insanla karşılaştım ve bunlarla nasıl başa çıkmam gerektiğini öğrendim. Bir eğitimci olarak bu kitlenin bize yansıttıkları sadece mesajlarla olduğu için çok farklı.

S-14)Kendiniz ya da birliğiniz için zirvedeyiz dediğiniz bir anınız veya şöyle olursa zirvedir diye düşündüğünüz bir olay var mı ?

Daha 4 hafta öncesinde en zirvedeydik. Şampiyonluk yaşadık. Kusursuz bir performansın altına imza attık.

S-15)Travian'a yeni başlayan oyuncular için tavsiyeleriniz neler olur?

Yeni başlayan oyuncular lütfen önce görevde yazanları okusun. :) Zaten bunu yaptıklarında oyunu ufaktan kavrarlar. Sonrasında bir birliğe girip yardım alsınlar. Destek istesinler. Kimse onlara yazmazsa araştırma yapsınlar ve Multihunter arkadaşlarımızı rahatsız etsinler. :)

Bu güzel röportajınız için teşekkür ederim.Size ve ekibinize başarılar dilerim.Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı ?

Herkes bu servera emek veriyor, keyif almaya geliyor. Tüm birliklere ve x3 oyuncularına şunu söylemek istiyorum. Kimsenin kalbini kırmayın, oyunumuzu oynayalım, güzel izler bırakalım, dostlar kazanalım ve x3 defterini hoş bir şekilde kapatalım..

Post was edited 1 time, last by Posiedon ().