Poradnik młodocianego farmera [2018]

• EC można szkolić na stolicy (są do defa niezłe)

Są tak samo opłacalne jak heudani - czyli w ogóle. Jeśli grasz deff i potrzebujesz dodatkowych surowców to na stolicy polecam szkolić EI dla rzymka i GT dla gala.

• Są tak samo opłacalne jak heudani - czyli w ogóle. Jeśli grasz deff i potrzebujesz dodatkowych surowców to na stolicy polecam szkolić EI dla rzymka i GT dla gala.

11,73 tyle surki potrzeba aby 1pkt defa uzyskać z EC
    12,3 a tyle surki potrzeba aby 1pkt defa uzyskać z EI

To EC są bardziej opłacalne;)

Oczywiście JD w tej kategorii jest niedoścignione bo tylko 6,41 surki potrzeba.

Pytanie było natomiast o def dla rzymka do grabienia - i takim defem może być EC (co prawda trochę zółwie, ale jak rozumiem to nie będzie szaleńcza grabka tylko raczej bliskie rejony).

• W poradniku na początku opisany jest jeden z rodzajów grabieży - ja go roboczo nazywam grabieniem systematycznym.
    Jest jeszcze inny system grabienia, który wymaga trochę więcej doświadczenia, odwagi i umiejętności korzystania z posiadanych narzędzi do farmingu (wspomniane travianstats, gettertool czy inactiveFinder).

Ten system nazwałbym farmingiem heroicznym - polecam jako jako uzupełnienie do farmingu systematycznego.

Nie umiem niestety ładnie powklejać screenów ale postaram się w przystępny sposób wyjaśnić zasady.

ZASOBY jakie będą potrzebne:

1. Trochę czasu - mniej niż przy farmingu systematycznym, ale w określonych porach (zwykle nocnych)
    2. Dużo skanu (najlepiej na sitowanym koncie nie w głównym sojuszu)
    3. Szybkie jednostki do grabki - najlepsze Gromy albo EI

METODA:

[b]
    [/b]
    1. W wyszukiwarkach znajdujemy mało aktywne konta ( mały przyrost popa, trzeba uważać w późniejszych etapach gry bo wtedy zdarza się że komuś się nie chce już klepać domków - albo jest to german off który chce mieć niski pop)
    2. Skanujemy osady/oazki takie nieaktywnego gracza - (ja zwykle szukam takich co co najmniej 1 dzień nie podnieśli popa) - zwykle są pełne surowców a nie zawsze pełne wojska (oazy w 95% puste). Skany najlepiej wysyłać tak aby u naszej Farmy była np 1 w nocy albo 6 nad ranem - pora doby w której nie spodziewasz się, że gracz olewający serwer będzie wchodził na konto.
    3. Sprawdzasz czas przejścia wojsk - jak dotrą do osad/oazek Farmy w dogodnych godzinach (patrz zdanie ostatnie pkt 2) wysyłasz wojsko jak po swoje :D Zwykle z takiego
    4. Czasem można ataki powtarzać, gdy konto dalej nieaktywne z czasem wstawić jego oazy na LG jak w systematycznej metodzie. Ale zwykle są to wypady jednorazowe dlatego trzeba ciągle powtarzać pkt 1 i 2.

Dużo czasu schodzi na wysyłaniu skanów i decydowaniu czy potencjalna Farma "obudzi" się i wstawi deff czy nie. Metoda ta jest dobra dla kogoś kto lubi ryzyko. Ale po dłuższym stosowaniu stosunek zysków do strat jest naprawdę wysoki.

Metodę opisałem skrótowo - zwykle najsłabiej działa na początku serwera gdy jeszcze spora liczba osób coś klika na kontach - z czasem farmy się pojawiają jak grzyby po deszczu.

Ps. - dlaczego skaner nie w głównym sojuszu - na dobre skany (np 320 k surki) zaraz się zleci sporo "przyjaciół" farmerów, jak nie zobaczą skanu to nie będzie ich kusić ukraść Twoich ciężko znalezionych surowców.

• Dobra wszystko fajnie pięknie, ale jak ktoś gra deffem, np. rzymianin to jaką jednostką ma grabić??
    pretorian nie na daje się do farmienia a legiony są średnie w deffie..

Jakieś pomysły? :)

pozdro

Grałem parę razy na koncie def, zazwyczaj bez farmienia. Bo def jest potrzebny od ręki. Czyli nie możesz czekać paru-parunastu godzin aż Ci pręty czy fale wrócą z grabieży. Bo atak leci w tej chwili i def jest potrzebny teraz prawda? Ale ostatnio zagrałem z gromówką i surowce jakie generowała, zdecydowanie przewyższały oczekiwania. Gdyby nie to, że pakowałem dalej w gromy, bo miały być do OH, to spokojnie myślę, że aktywny defowiec może zrobić jedną, lub więcej gromówek, zatrzymać się na docelowej ilości gromów 5-10k lub więcej i wszelkie zyski wysyłać na robienie defa. Tak samo w wypadku rzymków tylko zamiast gromówek, osady z EI.

EDIT . Oczywiście odnoszę się do normalnych serwerów a nie ms.

• Szkoda, że poradnik jest pod najłatwiejszą nację do farmienia. Mógłbys dodać jak rozpocząć galami lub rzymkiem. Czy isc w centy czy w EI, jak wiele falang/legio wyprodukować przed wynajdowaniem lepszej jednostki, jak wiele eko trzeba do tego miec...

• A moze zamiast tego wejsc na twoje konto i rozkrecic ci top grabki gdy ty bedziesz popijac herbatke? :thumbsup:

raczej nie wpuszczał bym obcych na moje konto i pomocy nie potrzebuję, ale jeżeli wypowiedz jest sarkastyczna to nie bardzo rozumiem powód tego, gdyż ten temat pełni funkcję poradnika do farmienia, a autor sam pisał, że bedzie wdzieczny za kazda informacje lub sugestie co mógłby dodać... :thumbup:

• Odpowiedz byla niestety sarkastyczna gdyz jedno to zapytac sie o update do innych nacji drugie zas to zadawanie trywialnych pytan typu:

no to chyba jestem po prostu za głupi by zrozumieć trywialność tego pytania, bo wg. mnie jest istotna różnica na początku pomiędzy wydawaniem surki na dodatkowe falangi lub wydawaniem jej na dodatkowe pola surowcow. Jeden gracz rozwinie eko i zacznie robic gromy przed wyszkoleniem jakiejkolwiek falangi, a drugi wyszkoli 30 falang i dopiero pozniej bedzie staral sie wynajdować gromy, analogicznie z rzymkiem. Ja zaproponowałem dodanie informacji dot. właśnie tej kwesti, jaki wybor jest najbardziej optymalny i całkowicie nie potrafię pojąć co jest w tym takie trywialne...

• no to chyba jestem po prostu za głupi by zrozumieć trywialność tego pytania, bo wg. mnie jest istotna różnica na początku pomiędzy wydawaniem surki na dodatkowe falangi lub wydawaniem jej na dodatkowe pola surowcow. Jeden gracz rozwinie eko i zacznie robic gromy przed wyszkoleniem jakiejkolwiek falangi, a drugi wyszkoli 30 falang i dopiero pozniej bedzie staral sie wynajdować gromy, analogicznie z rzymkiem. Ja zaproponowałem dodanie informacji dot. właśnie tej kwesti, jaki wybor jest najbardziej optymalny i całkowicie nie potrafię pojąć co jest w tym takie trywialne...

... By farmic falanga na poczatku serwera na rowni z germanskimi palkarzami chociazby:)

Lecz by odpowiedziec na twe pytanie zadane w 1 kolejnosci ja bym uwazal iz na tyle germanie sa w stanie zawladnac farmami na poczatku rozgrywki na tyle i rzymek i gal wpuerw skupia sie na dobrym eko zanim orzystapi do tego typu dzialan, inaczej konto sie przytyka, malo co sie zbiera a czas leci:)