Hux - 2018.09.12.

• Kedves Travian játékos,

Minden jó dolognak vége szakad egyszer, és ez igaz most erre a korra is. Egyszer Salamon kapott egy gyűrűt, amire egy üzenet volt vésve, amely a világ minden örömét és bánatát eltüntetheti, az üzenet durván így fordítható: "Egyszer ez is elmúlik." Számunkra is öröm és bánat is, hogy bejelentjük minden Travian játékosnak: ez is elmúlt! Reméljük, hogy annyira élveztétek a velünk töltött időt, amennyire mi élveztük, hogy kiszolgálhattunk benneteket, és köszönjük, hogy egészen a végéig velünk voltatok!

Az eredmények: A nappal már régen éjszakába váltott, de !Hell Csoda falujának dolgozói az egész téli éjszakát átdolgozták, óvakodtak a számtalan seregtől, melyek munkájuk megsemmisítéséért meneteltek, tudták, hogy az idővel állnak versenyben, és a legnagyobb fenyegetéssel néznek szembe a szabad népek. Pontosan 19:29-kor beépítette az utolsó követ egy névtelen munkás a leghatalmasabb és egyben legimpozánsabb építménybe, amilyet a világ a natar nép bukása óta nem látott.

Az építményt több millió egységnyi nyersanyag felhasználásával és szövetségesei segítségével, a "Hell" klánnal együtt építette meg "MadPet". A bátor védők milliói ezzel a teljesítménnyel, mint a kor győztesei bevonulnak a történelembe, hiszen elsőként teljesítették a nagy célt. Ezért "MadPet" kapja meg a "korszak nyertese" címet!

E napok végén "GloryOfTheSnow" került a legnagyobb birodalmak élére, őt "kisgyerek" majd "Zoltan" követik a sorban.
    "MadPet" volt ennek a kornak a legnagyobb és legfélelmetesebb hadvezére.
    "GloryOfTheSnow" volt a legdicsőségesebb védő, aki már a kapuknál lemészárolta az ellenséget.

Üdvözlettel,
    A Ti Travian Csapatotok

(Történet: Grozoth)

• No koment. Inkább megtartom a véleményem. Csak esetleg annyit írok nem érdemeltek győzelmet. Ki is fogom hagyni a speedeket ezután.:( MadPet ugye Nizdam gondolom senkinek nem kell a múltját bemutatni...

A Legveszélyesebb ember az aki:
    Hallgat, gondolkodik és
    figyel. 8)

• Brian-I figyi haver én nem bántottalak szóval ne kóstolgassál mert nem vagyok cukorka.
    Milyen igérettemet tartsak be? Kérdezz meg a Rebels klánból vagy a többi klánból jó sok játékost szerintem megfogsz lepődni mennyienfogják szidni a Helleseket és nem azért mert olyan jók hanem olyan csaló 0ák azért. Amúgy jobb szervert akarsz????? A Pandora is jó szerver. Piszkállak? Nem akkor meg le lehet akadni rólam. Meg van rá az okom miért szidom a speedet. Ott voltam és tönkretették a játékomat ott voltam MadPet melett közvetlen láttam mit müvel tapasztaltam és az nagyon nem tiszta játék volt. Szívesen a szemébe néznék ennek az alaknak a valóséletben is. Amúgy Nizdan az igazi játékos neve kérdez rá a többi régi játékostól mennyire játszik is ő tisztán. Szóval ne velem foglalkozz.

Hallgat, gondolkodik és
    figyel. 8)

• Majd a következő jobb lesz.... ;)

Ƥʋвℓɨƈ Єиєɱʏ

ƘɨƝƓ ØƑ ΉƠȒȒƠȒƇƠȒƎ & ƓƠLƉ Ƈŏ. ȚŏțǻɭŴǻȓ

hu1: Hammerman (Mentha), Jeti, AMG GT Coupé

hu2: kubu

hu4: Apo

hu5: Strycy, Bone Brigade

hu7: 3 Big Pigs

hux: roller, THUNDER, HellsToyMaster, Yugen, YourMomSaidKiss, Skizo, TEJE5K4VEK, Tyrant, Rikoltó, Ras Ibn-La Ahad, Pirosszka, DeadlyWarPlayer

frx: MiD0RiStAr

nlx: Mr. Madness

dex: Winnie the Pooh

comx: F4M0US_D3X, SiCARiO

TT: xiSNABEROx, xTyraeL, TEJE5K4VEK

finals: NotFound

• Jó lenne ha lennétek. A GOLD lecsapná őket mint Pisti a legyet az ablakról.:P

Hallgat, gondolkodik és
    figyel. 8)

• A goldnak is csak egyszer-kétszer jött be, sok együttható közös ráhatása kell ahhoz, hogy egy klánnak olyan nagy szerencséje legyen mint a goldnak. ;) Csak mondom. :D Szerintem és ezt úgy mondom, hogy nem voltam ott, nem csak játéktudás hanem nagy adag szerencse is kell hozzá, hogy egy klánba pont olyan tagok kerüljenek, és pont kiemelkedhessen a többi közül, de hát ez is, a szerencse, is csak egy képesség. Fejleszthető, ugyanúgy mint bármi más egészen addig míg az élet végül beint és azt nem mondja hogy így jártál fiam, menj vissza legózni, nem való ez neked. ;) :D :D :D
    Ilyenkor lehet azt mondani, hogy nem, hogy mégis küzdesz tovább, de sokan ugy vannak vele minek erőltetni ami nem megy, és lépnek is. Ezért szűkül annyira a Magyar travian playerek száma. :( Persze ezt már sokan elmondták elöttem, de nem sokan emlékeznek a régi szép időkre, nem túlzok ha azt mondhatom, hogy én még emlékszem egy játékra amit több mint 100 000 játékos játszott, és hajdan az egész országban a legismertebb és legkeresettebb online stratégiai háborús játék volt a világon. Ez volt a travian. Most mi? Harmadrangú játék régi veteránokkal és esélytelen újoncokkal... Mármint ha a Magyar részére gondolunk, mert hogy a travian közben nemzetközi vizekre evezett itthonról, megtalálható a távoli japánban, ahogy a soha le nem nyugvó nap országában és mindenhol, ahol internetkapcsolat van. :) Ezért mondom már évek óta, menjünk ki komra egy kis dáridóra. :) Persze mindez még álom csupán, de hamarosan vagy majd egyszer. TT is jó, de nehéz, ott tényleg csak a nagyágyúknak van helyük...

• Ezeket a hozzászólásokat nem tudom hova tenni, de imádom. Nyilván csak a szerencsének köszönhető, hogy évek óta fent vagyunk a csúcson ?! Meg persze nem a jobb stratégia, nem a nagyobb seregek, a több védő, tapasztaltabb játékosok.... hanem a szerencse fogja eldönteni, hogy éppen kinek van esélye a szerveren ?! Ez némileg úgy hangzik, mintha becsukott szemmel beletalálok-e vagy sem a wc-be. Ne haragudj, de ennél nagyobb hülyeséget nem tudtál volna összeírni. Nem tudom komolyan gondoltad-e ezeket, de nagyon rossz úton haladsz.....

"A hazugságotok ássa a gödröt, de mi tesszük rá a keresztet..."

Nem tudom mikor lett menő dolog, hogy a GOLD-ot fikázzák, fejtegetik, vagy éppen megpróbálják lekicsinyíteni az érdemeit, de valóban szánalmas, s sajnos már a sokadik. Azzal nincs baj, hogy a GOLD a mérce mindenhol, de mi fog változni attól, hogy elhazudtolja valaki az igazságot ?! Pont az lett a baj a Traviannal, hogy a játékosok szavakkal próbálják megvívni a csatákat, ha pedig a valódi harcra kerülne sor, eltűnnek. Rengeteg ilyennel találkoztunk az évek során. Olyanok írták azt, hogy elverték a GOLD-ot, akikről azt sem tudtuk addig, hogy létezik-e, vagy éppen bementünk ellenük a szerverre, mint pl. az AVG ellen, s azóta hírük sincs. Egyszerűen menő dolog lett fikázni, kritizálni egy jobb klánt, akkor is ha tudod, hogy soha nem fogtok felérni hozzájuk, de tök mindegy, mert a lényeg, hogy elmeneküljetek előlük, s akkor nem lehet baj, maradhattok sztárok, üthetitek a levegőt. Menő dolog lett, hogy már előre leírják a klánokat, játékosokat, el sem indul a szerver, már azon megy a csámcsogás, hogy ki mekkora ász lesz, ki kit fog ledönteni. Már azt is megbeszélik a klánszobákban az első nap, hogy szerintük megnyerték a szervert. Talán ezen kellene elgondolkodni, és változtatni a hozzáálláson. Nem szégyen elismerni ha valaki jobb, vagy jobb volt egy bizonyos szituációba, az már más kérdés, hogy nem szeretünk veszíteni.

Álljatok össze, építsetek csapatot. Már rég meg kellett volna tennie 1-2 önjelölt kiskirálynak (csak a szavakkal kényelmesebb háborúzni). Ne mások sikereire irigykedjetek. Kezdjetek el dolgozni a saját sikereitekért. Ne egy szerver alatt próbáljatok meg legyőzni mindenkit, megtanulni mindent, összekovácsolódni. Idő és türelem kell ahhoz, hogy kiforrjon valami belőle..... :) A vereség pedig motiváció hatású kellene legyen, nem pedig romboló... hisz gondoljunk bele milyen lenne, ha egy kevésbé tapasztaltabb klán legyőzne egy nála sokkal tapasztaltabb, jobb klánt. A döntés rajtatok áll, maradtok ilyen kis fogpiszkálók, vagy elkezdtek végre játszani....

*

Feleslegesen próbáljátok meg csinálni a tüzet, betámadás helyett, mi a sikerekben úszunk, és bármilyen hihetetlen.... nekünk is jobb lenne ha végre találnánk ellenfeleket a magyar szervereken, s nem külföldire kellene mennünk, hogy esetleg ott megizzasztanak-e minket, vagy ott sem.... és sajnos egyre kevesebb az izgalom már kint is.

Ƥʋвℓɨƈ Єиєɱʏ

hux: roller, THUNDER, HellsToyMaster, Yugen, YourMomSaidKiss, Skizo, TEJE5K4VEK, Tyrant, Rikoltó, Ras Ibn-La Ahad, Pirosszka, DeadlyWarPlayer

The post was edited 3 times, last by GOLDCo_Gang Machete ().

• Már nekem is osszák az észt.:D Úgyse érek el semmit se meg blablabla.:D Majd meglássuk.:D

Hallgat, gondolkodik és
    figyel. 8)

• Nagyon is sokat elértem. Amig ilyen sok irigy van aki beszologat addig azt mondom nagyon sokat is elértem. Akinek sokan beszólnak azzal foglalkoznak tehát az már csinált valami olyat, hogy foglalkozzanak vele.::) És szerintem sokkal többet elértem mint te. Engem mindenki ismer te meg csak egy 0 vagy.:)

Hallgat, gondolkodik és
    figyel. 8)

• Hú most aztán nagyon beszóltatok ám.Kezdjük azon, hogy én soha nem játszottam az agyamat, hogy tudok játszani. Habár ha jól belegondolok a 10 év alatt mint csapatjátékos ... hát nem is tudom. Rengeteg játékos köszönheti azt a sok nyersi támogatást és védőket amit kapott tőlem. Ja , hogy én nem vagyok katapultozó kocka aki minden szerveren telerakja piros és lila medálokkal a profilják akkor már az a ti szemetekbe senki mi???? Hát az a ti véleményetek engem az hidegen hagy.:) Néha egy háborúba vagy a sportban is egy jó védő többet ér mint a harcosok. Aharcosok csak mennek előre észnélkül. Tudjátok most is jókat röhögök azokon a kockákon a Pandorán akik lelkesen futkosnak a falumban 2-6 órákról farmolásba állitva a támadást és semmit se visznek.:D Ők fogják előbb abba hagyni.:) Ráunnak... Sok kockát láttam akik a szero végén már sehol sevoltak.:) Arany és észnélkül hadszoljon aztán a végén az uncsi lego helyett a törlés. Vagy a leszólt játékos éppen fel erösödik és seggbe rúgja azt aki leszólta.:D

Hallgat, gondolkodik és
    figyel. 8)

• Nagyjából minden MMO játékra igaz, hogy a sikerességre három dolog van hatással:

1, idő: mennyire vagy aktív az adott világban;
    2, pénz: mennyi prémium szolgáltatást veszel igénybe;
    3, tudás: mennyire érted, hogy minek milyen hatása van a játékbeli dolgokra.

Az, hogy melyiknek mekkora szerepe van a sikerben, játék, de akár játékosfüggő is lehet. Az, hogy a Travianban melyik mennyire fontos... nos, ilyen statisztikáról nem tudok, nekem nincs meg hozzá a megfelelő rálátásom.

A GOLD meg mind a háromból bőven átlag felett hoz, emiatt vannak a topon, emiatt legendásak. Meg a játékbeli kommunikációs stílusuk miatt, de az már inkább hírhedtség.

• A travian még a dial-up interneten volt népszerű, de az is csoda, hogy idáig elment. Ma már az internetes böngészős játékokra nem sok igény van, olyan játékok mellett, mint a Fortnite vagy a LoL.... persze lehetne írni bármelyik más játékot. Másrészt pedig, sokkal idő és pénzigényesebb lett a játék, ami már nem mindenkinek éri meg. Pl. amíg a Fortnite-ba az idők végezetéig megmarad amiért pénzt költöttél (skinek), addig egy speed 3 hónap alatt véget ér, és nem marad belőle semmid. Én csupán azt nem értem, ha látják, hogy ez van, miért indítanak olyan szülinapi szervereket, aminek direkt az a lényege, hogy vagyonokat tudj elkölteni..... :popcorn:

Tény, mindkét dolog kell ahhoz, hogy fejlődni tudj, mert vannak olyan épület szintek, amiket arany nélkül már építeni sem tudnál. Ezzel amúgy nincs baj, aki egyedül nem bírja - az keressen acctársakat. 2-3 ember már össze tud dobni annyi aranyat, ami esetleg végig elég lesz. Segítsetek magatokon.... ;) De ezt egy másik topic alatt kibeszéltük már.......

A GOLD meg mind a háromból bőven átlag felett hoz, emiatt vannak a topon, emiatt legendásak. Meg a játékbeli kommunikációs stílusuk miatt, de az már inkább hírhedtség

Ezt úgy írod, mintha tudnád, hogy nálunk ki mennyit költ a játékra, pedig biztos vagyok benne, hogy nem tudod. Eleve nem is értem ez miben viszonyul a sikerekhez, mert nálunk is azok vannak többségben akik kevesebb pénzt és időt költenek a játékra, ugyanakkor mindenhol vannak olyan játékosok, akik többet költenek, mégsem tudnak egyről a kettőre jutni. Holland speeden, a TOP1 klánban a legnagyobb accokat 5en-6an vitték átlagosan, telenyomva arannyal, idővel. A vége mégis az lett, hogy feloszlott az egész klánjuk, és hozzánk jelentkeztek játékra....

Ez egy óriási kapufa, ha azt hiszed, hogy emiatt szalad a szekér....

Ƥʋвℓɨƈ Єиєɱʏ

• Természetesen, honnan is tudnám, hogy egy GOLD-os mennyi aranyat költ egy szerveren.

Az átlagnak megvan a rossz tulajdonsága, hogy a többség mindig alatta van. Tehát a kérdés csak az, hogy milyen csoportban nézed az átlagot. Ha csak a GOLD-ot, akkor igazad van, a többség az átlag alatt van. Viszont, ha veszel egy 600 aranyas csomagot (a komplett szerveren, nem havonta), akkor már bőven a szerver átlaga felett vagy. Talán már a 250-es csomaggal is. És van egy olyan tippem, hogy ez utóbbi érték a GOLD-on belül, az átlag alattinak is csak aprópénz.

És igen, a múltkor valaki kitett egy monitorképet, megnéztem, és a pár napos szerveren 1500 arany, de nem tudja, hogy is működik egy bizonyos funkció.

És még valamit:

Tény, mindkét dolog kell ahhoz, hogy fejlődni tudj

Nem írtad, melyik két dologra gondolsz, mert én hármat írtam. És a hozzászólásomat azért írtam, mert LOL azt írta, csak nagy szerencsével érhettétek el a sikereiteket. Hát, szerintem nem, és ebben benne van a tudás is.

• Én nagyon jól szórakoztam a Ø klánban is, ahol a tagok 80%-a nem vásárolt 250-nél több aranyat (talán ennyit sem), mégsem volt kihívója a klánnak.... :) nlx-en az egyik legnagyobb védőnk szintén minimális aranyköltséggel hozott egy olyan szintet, amit sok játékos rengeteg arannyal sem tudna elérni....

Tehát nem nagyon értem, hogy miért érdekes az átlagos aranyfogyasztás a GOLD-on belül, vagy a játékon belül. Egy olyan dolgot akarsz megmagyarázni, ami nem bizonyít semmit. Hozzátenném, mi nem véletlenül játszunk évi 1 szervert, ami komoly a klánnak, és tudtommal senki sem milliomos a klánunkban. De ahogy írtam is, minden klánban megvannak az aranyozók / nem aranyozók. Az, hogy ez milyen arányban oszlik el, nem tudod megmondani. Ettől függetlenül, láthattunk már olyan játékosokat vagy klánokat akik rengeteg aranyat költöttek, mégsem tudták, hogy miről szól ez a játék, és láttunk olyanokat is, akik kevés aranyból értek el nagyobb sikereket. Aki pedig nem hajlandó minimálisat sem költeni a játékra, az ne is hőbörögjön, hogy miért nem tud elérni semmit.... ez szerintem egyértelmű.

Nem írtad, melyik két dologra gondolsz, mert én hármat írtam. És a hozzászólásomat azért írtam, mert LOL azt írta, csak nagy szerencsével érhettétek el a sikereiteket. Hát, szerintem nem, és ebben benne van a tudás is.

Az idő és az arany, alapdolog ebben a játékban, hogy több legyél, mint egy egyszerű natarfalu a szerveren. A tapasztalat / tudás lesz az, ami előre fog vinni. A kérdés az, hogy mennyire vagy az.
    Minket nem azért nem tud megizzasztani egy klán sem, mert több aranyat vagy időt költünk a játékra náluk. Nem. Ha igazán átlagot akarsz számolni, a nagy igazság ott van a GOLD és a többi klán között, hogy mi tényleg együtt játszunk, nem pedig csak összegyűlünk páran, s majd vége lesz valahogy. Nem egymást kritizáljuk, vagy elhanyagoljuk a társainkat ha segítséget kér. Minden lépésünk megvan tervezve, minden akciónál vagy védésnél itt van mindenki, és teszi a dolgát. Fegyelem, önzetlenség, csapatmunka. Nem fejtem ki, hogy mi mit jelent. A szervezettség, az összetartás, a húzó emberek - akik mögé vakon beállnak a többiék, és a már annyira rutinos, tapasztalt vezetőink, akik az évek alatt annyira kimaxolták a stratégiáját a klánnak, hogy már tényleg nincs tovább. Már a 2. falu alapítása is egy stratégiát képez, nem pedig random dobáljuk az égtájon belül, hogy majd lesz valami. Mindenkinek megvan a maga szerepe, mindenkinek megvan a segítsége és / vagy, hogy kit segít. :)

Lényegtelen. Látni kellene, hogy milyen a GOLD belülről, s akkor értenétek...

Ƥʋвℓɨƈ Єиєɱʏ

• Ezt azért nehéz azt mondani, hogy senki nem ér fel a GOLD-hoz. Azért sok sok olyan játékos van még aki felérnek a GOLD tagjaihoz bizony.:) Csak amit Baddy is írt idő és pénz. És hát vannak itt családos emberek is akiknek nincsen annyi idejük rá mert mondjuk a család a gyermekük inná meg a levét ők lennének el hanyagolva. Sokan egészségügyi okok miatt se tehetik meg a napi 24 órás acc felügyeletet több hónapon keresztül. Aztán meg a klánok komunikációja szervezettsége. Mindegyik klánban akad egy vagy több olyan játékos aki méltó ellenfele lenne a GOLD klán tagjainak csak mondjuk az adott klánban kevesebben vannak és így a túlerő győz. Jártam már én is úgy, hogy hetekig vertem egy egész klánt például. És láttam viszont olyat is ahol volt 3-4 jó játékos a többi 0 így azt a 3-4et et széttszedték túlerővela nagyobb top klánok. Lást a mostani s4 szervert. Ott a BS torony magasan vezetett az IMMO és a többi klán előtt de most a csodaépítésnél már sehol se lesznek szerintem. Szóval minden változhat minden alakulhat. A GOLD is legyőzhető és előbb utobb le is fogja győzni egy másik klán.

Hallgat, gondolkodik és
    figyel. 8)