2. dan: daleko, daleko!

• Njegovom carskom Veličanstvu,

Ponovno sam slobodan! Sve je išlo prema planu. Kad sam došao do vrata, nitko me nije primijetio i ja sam se uspio iskrasti iz naselja zajedno s jahačima. Sada Nenet sretno sjedi na mom ramenu i štipka mi uho za svo vrijeme što sam ga ostavio ovdje samog. Potapšao sam ga po leđima – nedostajao je i on meni!
    Srećom, opet imam svu svoju odjeću i mogu putovati prerušen. Odlučio sam iskoristiti ovu prednost i otići što je dalje moguće od hunskog naselja. Otvorio sam kartu i pogledao neke koordinate: (104|−59).
    Tijekom prvog dijela mog puta, putovao sam kao druid jahač prema istoku sat vremena, okrenuo se prema jugu, i nastavio u tom smjeru tri sata brzinom marodera. Još uvijek preplašen da će me Huni iz Askuzaija pronaći, obukao sam Teutonsku odjeću i putovao kao Teutonski vitez prema zapadu sedam sati. Tamo sam sreo skupinu Sopduovih izviđača koji su se kretali prema jugu i pridružio im se prerušen. Uopće nije bilo teško jer pokrivaju lica zbog sunca i pijeska. Konačno, nakon samo jednog sata prešli smo planine i ušli u malo galsko naselje gdje sam se osjećao dovoljno sigurno da ostanem neko vrijeme.

Zadatak: pronađite krajnje koordinate.