3. dan: napušteno naselje

• Njegovom carskom Veličanstvu,

Nešto čudno se dogodilo jutros. I dalje sam se odmarao u malom naselju, pokušavajući saznati više informacija o svim ostalim plemenima prije nego što se vratim kući. Tada sam vidio starog druida koji je krenuo prema susjednoj kući. Ubrzo nakon što je ušao u zgradu, sivi vjetar pun prašine je došao niotkuda, a naselje se pretvorilo u natarsko naselje. Isprva, nisam osjetio ništa neobično – i prije sam vidio takvu transformaciju. Međutim, naselje je bilo naše samo nekoliko minuta, a onda se vratilo u prvobitno stanje kao da se ništa nije dogodilo. Imao sam jaku sumnju da je na neki način bilo povezano s arhaičnom druidskom manipulacijom i pitao Nenet da potajno pregleda njegovu kuću. Ono što mi je Nenet donio zgrušalo mi je krv. Bio je to komad pergamenta sa samo jednim retkom: “Dnevnik prvog obrtnika”. Nije li to bio naslov rada dostojnog poštovanja vašeg najvećeg pretka, stvoritelja najmoćnijih artefakata iz prošlosti? Sjećam se legendi o dnevniku, u kojem je detaljno opisao kako napraviti velike artefakte moći. Znanje za koje smo vjerovali da je izgubljeno zauvijek izgleda da je negdje ovdje, u ovim dalekim zemljama. I neki drugi su u potrazi za ovim znanjem. Pregledao sam pergament i tek tada sam primijetio nešto ugravirano na drugoj strani. Što je to bilo? Trag?

Zadatak: što je prikazano na slici?

• Vulkan na koordinatama 0/0

Hr2
    Mesar

Nešto me zeza prt. scr i ne mogu kopirati i umetnuti.. Ako uspijem, pošaljem naknadno

The post was edited 2 times, last by Nikola ().