Soutěž - Den druhý

• Den druhý: Daleko, předaleko!

Vaše císařská Výsosti,

jsem opět volný! Vše vyšlo podle plánu. Když jsem došel k bráně, nikdo si mě nevšiml a podařilo se mi proklouznout z vesnice společně s jezdci. Nenet teď opět spokojeně sedí na mém rameni a oždibuje mi ucho jako trest za to, že jsem ho nechal samotného. Pohladil jsem ho po zádech – chyběl mi také!

Naštěstí mám i všechno své oblečení a můžu opět cestovat v přestrojení. Rozhodl jsem se tuto výhodu využít a dostat se co nejdál od hunské vesnice. Otevřel jsem mapu a podíval se na souřadnice: (104|−59).

Během první části svého dobrodružství jsem cestoval jako druid jezdec, nejprve hodinu na východ, poté jsem se otočil k jihu a pokračoval tři hodiny tímto směrem rychlostí nájezdníka. Stále ve strachu z toho, že Hunové z Askuzai mě najdou, jsem se oblékl do germánského oblečení a jel jsem jako rytíř sedm hodin směrem na západ. Tam jsem potkal skupinu egyptských průzkumníků mířících na jih a připojil jsem se k nim. Nebylo to nijak obtížné, protože své obličeje měli kvůli slunci a písku zakryté. Po hodině jízdy jsme konečně minuli hory. Vešel jsem do malé galské vesnice, kde jsem se cítil dostatečně v bezpečí na to, abych tam pár dní zůstal.

Úkol: Zjisti souřadnice cílové vesnice.

• optim
    server ts2/cz2

50/-117

• 50/-117 je jediný správny výsledok na takto zadaný (preložený úkol).

Myslím že vznikli 2 chyby v preklade.

1) Na mezinárodnom fore je v tejto úlohe Teutonic knight - slovensky Teuton jazdec rýchlosť 9 / h. Ale tu bolo preložené Rytier, čiže Paladin, rýchlosť 10 / h.

2) 2. nezrovnalosť ľahko zavádzajúcu vidím vo vete: " Tam jsem potkal skupinu egyptských průzkumníků mířících na jih a připojil jsem se k nim ." - pravdepodobne logicky pokračoval rýchlosťou egyptských prieskumníkov. Ale určite nejeden odpovidájuci za tým uvidí chyták, lebo nieje jasné že sa k nim pripojil v prestrojení za prieskumníka (ich rýchlosťou). A budem myslieť že stále pokračoval Ako Rytier.

short : chybí v překladě POKRAČOVAL SOM V PRESTROJENÍ PRIESKUMNIKOV.

správna odpoveď na tomto CZ fóre zle preložený Rytier je 50/-117
    správna odpoveď na INTERNATIONAL fóre v originálnom zadaní Teuton knight je 57/-117

Těšíme sa na darčeky a darčieky :). Volám sa Tibor, som z Humenného, čiže som východniar. Zaujímam sa o muziku (dobrý rap, Rytmus ) a o svoju vlasť. Mojim koníčkom je Travian a občas dedková 60% samohonka :S . Dedko je chudák slepý :(, čiže mu akotak pomáham na dedine. 8o
    6cvj.png

• Souřadnice cílové vesnice jsou (50/-117). Hráč Robi na serveru cz19.