Soutěž - Den čtvrtý

• Den čtvrtý: Sopky

Vaše císařská Výsosti,

podařilo se mi rozluštit obsah tabulky. Je to obrázek sopky. Samozřejmě. Náš národ je již tradičně spjat se sopkami, které nám dávají neobvyklé síly a schopnosti.Naši řemeslníci mohli stvořit artefakty jen v hlubinách sopky.Když mistr řemeslník zmizel a vzal s sebou všechny své znalosti o tom, jak artefakty vytvořit, náš národ začal upadat. Už jsme nebyli tak silní jako předtím a ostatní národy toho začaly využívat – osidlovat naše území, dobývat naše divy světa a krást zbytky našich artefaktů. Teď se ale všechno změní. Nikdo neví, kam mistr řemeslník zmizel a kde svá tajemství ukryl. Až doteď. Zjistil jsem, že v těchto končinách jsou pouze dvě sopky a rozhodl jsem se, že je navštívím. Nenet z toho není moc nadšený, protože nesnáší horký vzduch nad sopkami, ale bude mě následovat kamkoli.

K jedné sopce v oblasti Brundisium jsem dorazil brzy ráno. Když jsem došel k úpatí hory, spatřil jsem cestu vedoucí k vrcholku, kterou společně hlídali haeduan a druid jezdec. Na bráně visela cedule hlásající, že jsou dlouholetými strážci tohoto místa, že o něm ví všechno, a že každý z nich buď vždy mluví pravdu, nebo vždy lže. Když jsem přišel blíž, haeduan mi řekl: „Alespoň jeden z nás vždy lže.“ Druid jezdec dodal: „Tohle je místo, které hledáš.“

Úkol: Říkají haeduan a druid pravdu, nebo lžou? Je tahle sopka tím místem, po kterém Shu pátrá?

• Pokud jeden vždy mluví pravdu a druhý vždy lže, tak Haeduanova věta je pravdivá a tzn. že Druid lže. Takže tahle sopka není tím místem.

Born
    CZ19

• Haeduan hovorí PRAVDU
    Druid jazdec hovorí LOŽ

Táto sopka nie je tá po kterej pátra Shu

Těšíme sa na darčeky a darčieky :). Volám sa Tibor, som z Humenného, čiže som východniar. Zaujímam sa o muziku (dobrý rap, Rytmus ) a o svoju vlasť. Mojim koníčkom je Travian a občas dedková 60% samohonka :S . Dedko je chudák slepý :(, čiže mu akotak pomáham na dedine. 8o
    6cvj.png