TD Final Duyurusu

• Merhabalar,

18-19 final serveri içerisinde TD birlikleri olarak -\+ da yer alacağız.

Bu seneyi, eleme serveri içerisinde bilete dayalı götürdüğümüz oyunu biri 95 biri 93 olmak üzere 3. Ve 4. Sırada iki Dünya Harikası getirmek, hırslı rakibimizi gride wow kurmaya sevketmek ve ciddi miktarda zaiyat vererek gerçekten güzel bir noktada bitirdik. Ve bu konuda beraber olduğumuz dostlarımıza teşekkür ederim.

Bu konuya istinaden TD birlikleri adına birinci olan Wowu kutlar, oyuncularını da ayrıca tebrik ederim.

Ancak, vakit azdır. Ve yaklaşık finale bir ay vardır. Bildiğiniz gibi wildcard(çekiliş ile bilet) ile final serveri arası da çok kısadır

Türklerin tek çatı altında oyna(ya)madığı, alenen bir gerçek olduğu gibi sadece manevi olarak hedef birliği oluşturulabilir. Ve Bu sebeple kendini hakim, savcı, polis veyahut “Türkler zaten birleşti burada “ diye fetva verenlere, tanıtanlara inanmayınız. Bireyler, kendi düşüncelerine göre istedikleri bölgede oynamakta özgürlerdir, -\+ adına ortada olan planlamaya uymak şartı ile gelecek her oyuncu/ekibe kapımız sonuna kadar açıktır.

-/+ için, çizilmiş bir yol haritası, belirli bir plan vardır. Bu plan da günümüz şartlarına revize edilmiştir..

Planlamalar, ekiplerin verimliliği/büyüklüğü/üstlenebilecekleri rol üzerinde verilen yerleşim/hedef üzerine yapılmaktadır. Ana fikir ise ;”her birey kapısının önünü süpürürse, sokak temiz olur”
    Kendi bölgemizde diplomasimiz, ve mantık çerçevemizde bir performans sergileyeceğiz.

Final serveri için, forum üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Zekanı test etmek için BURAYA tıkla.

The post was edited 3 times, last by Nicholai Hel ().

• Planlamalar, ekiplerin verimliliği/büyüklüğü/üstlenebilecekleri rol üzerinde verilen yerleşim/hedef üzerine yapılmaktadır. Ana fikir ise ;”her birey kapısının önünü süpürürse, sokak temiz olur”

Kendi bölgemizde diplomasimiz, ve mantık çerçevemizde bir performans sergileyeceğiz.

++ güzel seçim olmuş siz kendinizi hangi role uygun görüyorsunuz :)

Tırsın Ulan-AT ın İntikamı
    Royal Flush-Tesla-Crixalis
    Gnc-Game of Teuton-AGA

KB-Animals

• Bu ne hız bu ne özgüven yangından ne kaçırılıyordu ? İnşallah elemedeki yapılan plansızlanma gibi değildir.
    +/+ seçimi harbiden güzel seçim olmuş :D
    Bu elemeki durumunuz peşinizden gelen oyuncuların bile dilindeyken eleme hakkındaki ifadelerin gülümsetti. :D

Şimdiden başarılar ne diyelim :)

• Merhaba;
    Öncelikle Üstlendiğiniz Misyonda Gençlik Vizyonunuz İle TÜRK Travian Severleri İçin Güzel Başarılara İmza Atmanızı Dilerim.

Son Dönemde Temeli Sportif Arena , İçeriği Cominty Managment Olan Bu Platformda Gerek Sosyal Kültürümüz Kapasitesinde Gerekse Bilgi Düzeyimiz Kapasitesinde CİDDİ OLARAK KAVRAM EROZYONU Yaşamaktayız.
    Kavramlar Felsefik Temelli Olmakla Birlikte, Kendilerini EYLEMSELLİK ile Gösterirler, Hayat Bulurlar, Salt Söylemsel İfadeler İle Kavramların İçini Boşaltmaktan HASSAS DEĞERLERE ZARAR vermekten Başka Hiç Bir Sonuç Üretilemez.
    TÜRK' lük
    KARDEŞLİK
    DOSTLUK
    BİR OLMAK" BİZ"
    Bu Kavramlar Hiç Bir Zaman Kendilerine Söylemlerde Hayat Bulamaz, Sadece Söylemle Ancak Yıpranırlar. Bu Kavramların Hayat Bulması Sadece Eylemsellik İle Gerçekleşir.
    TÜRK lük Hiç Bir Kimse veya Grubun Tekelinde Olacak veya Sadece Bir Taraf Tarafından Temsil Edilebilecek Bir Kavram Değildir. Gerek Bu Coğrafyada Gerekse Tüm Dünyada TÜRK lük Her Bireyin Kendi Sosyo Kültürel Alt Yapısı ve Bilgi Birikimi Kadar Kendini İfade Eder. Hiç Birinin Diğerine Bu Kavram Üzerinden Ötekileştirme HAKKI YOKTUR.
    Gerek TÜRK Gerekse TÜRK Gibi Yaşayan Her Bir Ferdin Kendini İfade Etme Özgürlüğü Vardır, Birey Sadece Kendini Eylemsellikte İfade Eden Bu Kavram İçin Özgün Felsefesine, Kişisel Vizyonuna Uygun Gruplarda Misyonunu Tamamlama Tercihine Sahiptir.
    TÜRK' lüğün Dna'sında Bir Çok Özellikler Vardır, Bu Özellikler İle de Diğer Irklardan Ayrışır.
    TÜRK lük Ah-De Vefa İle Başlar. TÜRK' lük Komşusu Açken Tok Yatmayacak Erdemliliğin Tezahür Etmesidir,TÜRK'lük Mertlik ve Merhametlilikdir. TÜRK'lük Gıybetden Sakınmaktır. TÜRK'lük Obasına, Otağına Ailesine Vatanına Sahip Olmak CAN Vermektir. TÜRK'lük Saygı ve Sevgidir. Daha Bir Çok Genetik Özelliğe Sahip Olan Bu Kavramsal Gerçeklilik Her Hangi Kişi Yada Kişilerin TEKEL'inde Değildir Olmayacakta.

Bu Mihval Üzre;
    Tüm Kavram Karmaşalarından Sıyrılarak THE OTTOMANS Genişletilmiş Kadrosuyla ve THE OTTOMANS Felsefesinde Bizlerle Birlikte Olmayı İsteyen DOST'larımızla Birlikte ( +/+) Bölgesinde Başlatılan Bu Yeni Oluşumda Tarafımıza Atfedilecek Görev ve Sorumluluk İçin Hazırız.
    Tüm Katılımcılara Hayırlı Olması Dileğiyle...........

THE OTTOMANS ve GÖNÜLDAŞ Bİrlikleri Adına;
    Cihat ZERGER

• @Turkish Power

Duyuruyu tek seferde okuyup, cihat zergerin mesajının son kısmına odaklanıldığında zaten ortaya çıkıyor. Kutuplaşmak yerine bir alternatif öne sürüyoruz :rolleyes:

@Epsilon

Aslında acele edilen bir durum yok, bir duyuru ve açık davet diyelim. Lakin mesajının kalan kısmına cevap verirsem, zekana ihanet etmiş olacağım. Gece 4 de uykusuzluğa veriyorum, çünkü hepsi turnuva c diplomaside cevaplanan sorular..

Basit bir kaç soru sorayim cevabı sende kalsın.

Td elemenin ilk günü mü kuruldu ? Neyin üzerine kuruldu? Ve gelme amacı ne idi ?
    Plansızlanma dediğiniz hadise için zaten duyuruda yanıtını vermişim..

Gülümsediysen ne mutlu, :) zaten tahsis ettiğimiz bilince sahip olmayıp sorgulayan oyuncular başka yere gidebilir, başka servere geçebilir. Kimseyi zorlamıyoruz, bireysel özgürlüğe inanan insanlarız. Bizlerden biri ile görüşüp, giden olursa zaten mülteci yollamış esad tadında rahatlık sağlanır.

@Cihat ZERGER_TR
    Hepimiz adına hayırlısı olsun, desteğiniz herkes için çok güzel ve önemli

@Replikon

Çok teşekkür ediyoruz <3

• Hakkinizda ve hakkimizda hayirlisi olsun.

Şimdiden başarılar dilerim beraberde-ayrida olsa bizden olam bizdendir.

Kurt öldürmeye,koyun gönderilmez...
    By Pegasus
    Asalet Barista Degil,Savasta Belli Olur.

• @Nicholai Hel

Elemedeki TD birliklerine göre fazla iddaalı açıklamalar değil mi bunlar.
    İki wow kurduk diye övünüyorsunuz ama o iki wowda toplam 10milyon def yoktu.Açıkçası rakip sizi kaale alıp saldırı bile düzenlemedi.Benim bile kanıma dokundu bu durum. Allahtan ellerinde ordu kalmadı da Türkler kazandı serveri.

Türkler birlikte olamıyor diye bir açıklama da yapmışsınız.Bu cümlede bile bir kabullenmişlik görüyorum. Neden kabulleniyorsunuz bu durumu.Tek başınaza gideceğiniz +\+ bölgesinde yıkılmaktan başka ne yapabileceksiniz.Elemede çekleri yenemeyen TD tek başına gidip finalde ruslarla polonyalılarla yarışacak.(Komik duruyor)

Bence biraz ılımlı olunmalı.Diğer türk birlikleri ile birleşin demiyorum.Adınız bir olmak zorunda değil ama gayeniz bir olmalı.Birbirinizi sevmeyebilirsiniz hatalar olmuş olabilir birbirinize karşı ama bunları bir kenara bırakıp finaldeki adımları ona göre atmanız lazım.Kendiniz ya da bir başka birliğin çıkarı için değil Türkiye için yapılamalı bu. Ben şuraya gidiyorum isteyen gelsin demekle olmaz bu iş.

Beraber hareket edilme temennisi ile..
    iyi forumlar

• Öncelikle hayırlı olsun. İnşallah bireysellikten uzak, final kazanma amacına hizmet edecek şekilde ilerlerleyebilirsiniz.

Yalnız açıklamanızda biri 95, biri 93 seviye iki wow demişsiniz. Ben dışarıdan takip eden biri olsam helal olsun derdim. Fakat gerçekler bu şekilde değil.

Server boyunca herhangi bir icraatınız olmadı.
    Wowlarınıza saldırı dahi olmadı. Cof-çek arasında vardı çekişme. Diğer wowlarda ortalama 1 m civarı def vardı veya yoktu. Bu yüzden hollanda wowunu vurmadık, hata ettik. 20 m def olan çek wowunun iddası kalmayınca defleri hollandaya kaydırıp 50 li seviyelerdeki wowla devam ettiler. Oraya gerekli müdahale yapıldı ve 2-3 saat farkla öne geçildi.

Yani iki tane 20 m defli wowu yıktık. Altımıza çektik.

Sizinde 1-2 m ortalama def vardı wowlarınızda. Malum şahıs oyunun ortalarından bu yana madalya sevdası uğruna, savunma birinciliği için defleri çaktırdı kendine.
    Hatta oyuncularınızdan bize "hesabıma girip defleri kendine çakmış" diye mesaj atan vardı. Bizde hak eden arkadaşımız antonina yı, arada 2 m fark varken 15 saatte 1 m fark attırıp birinci yaptık. Gereken cevapta verilmiş oldu.

Birleşme konusuna gelirsek bu tarz insanlar olduğu sürece imkansız. O yüzden herkes elini vicdanına koyup düşünmeli. Yoksa buraya yazdıklarımızdan öteye gidemeyiz.

Bu yazdıklarımı kişisel algılama, emeği olan, mücadele eden herkese saygım var. Fakat açıklama ile gerçekler çok farklı. Umarım yazdıklarınıza kendiniz inanmamışsınızdır.

Bol şans.

Tournament // armınıus&usmblt // usmblt // u&a // L3mdqq NAZDROVİA COF!

The post was edited 5 times, last by usmblt ().

• ELEMEDE WOW ASKER SAYILARINDAN ÇOK, CS VE HOL. İLE TD VE TUĞRA SAVAŞTIK SALDIRI OLSUN SAVUNMA OLSUN ARTIK İNSANLARI YARGILAMAYIN.BÖLGEMİZDE TD OLARAK KATILIM YAPILACAK TÜRKLERLE ORTAK HARAKET EDİLECEK.

Düşünmeden konuşmanın cezası sonradan düşünmeye mahkûm olmaktır...

• ELEMEDE WOW ASKER SAYILARINDAN ÇOK, CS VE HOL. İLE TD VE TUĞRA SAVAŞTIK SALDIRI OLSUN SAVUNMA OLSUN ARTIK İNSANLARI YARGILAMAYIN.BÖLGEMİZDE TD OLARAK KATILIM YAPILACAK TÜRKLERLE ORTAK HARAKET EDİLECEK.

kesin öyledir :D
    Yoksa bütün server kendine def çakman bile etkilemedi :thumbsup:

İnsan önce kendi yalanına inanırmış açıklamalarla bunu kanıtladınız tebrikler ;)

Edit:İçerik raporlanmış.İyi güldürdünüz ya şu mesajdan ne istediniz :rolleyes:

bu dediğinize oyunu oynamayan bile inanmaz :whistling:

Medeni olmayan insanlar, medeni olanların ayakları altında kalmaya mahkumdurlar.

The post was edited 1 time, last by Tony Stark ().

• Sevgili Thror ile başlayayim,

Ortada asacağı keseceğiz yakacağız parçalayacağız vb sözler göremediğim için, idda konusunda ki bakış açınızı gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

Sadece elimizdekilere göre plan yapacağız dedim ki bu olması gereken bir şey.

İki wow kısmına gelince -burası usmblt- için de geçerli; birer kere daha okumanızı tavsiye ederim. " bilete odaklı oynanan bir ortamda, iki adet wow .... vsvs " demişim. Çok basit cümlelerden çıkalım maksat.

Bu oyunda 2. ile sonuncu wow arasında fark yoktur. lakin -tekrar ediyorum ki- pasif oyuna rağmen bu iki wowun buraya gelmesi güzel bir detaydır.

Ayrıca biriniz 10milyon yoktu diyor diğeriniz 1-2 milyon diyor, siz ağız birliği yapın da abes durmasın. İçeride geçen elemedeki polonya kadar olmasa da defans vardı. Ama yabancılar bu wowları ziyaret etmedilerse bunun birinci sebebi ana wowun ceza almasıdır(içeriden komple 2şer seviye), ikinci sebebi wow etrafı yerleşimin yetersiz olmasıdır. -Bunu da forumda sizlerin de aktif olduğu zamanlarda iki ya da üç kere söylemişimdir-

Türklerin birlik olamaması ılım gibi soruları hala masaya yatırıyorsanız burada zaten konuşmaya gerek yok. Bunu size detaylı olarak kendi başkanınız anlatmıştır/anlatıyordur da. dinlersiniz

ha yine de özetin özeti olarak ; BURAYI okuyabilirsiniz.

Zaten cof birliğinin bize ihtiyacı yok. Bizimde cof diye eksik bir parçamız yok. Ayrıca yine aynı şeyi söylüyorum ki ilk mesajımı " OKUYAMAMIŞSINIZ"

Bakalım orada ne yazmışım;

sadece manevi olarak hedef birliği oluşturulabilir.

Eğer her kuşu seversiniz de sıra leyleğe kalırsa, Cof ya da Speed ittifakı,Gep vs vs adı gözetmeksizin kim olursa son aşamada desteklenir. Ama, 2016 da son güne kadar güllük gülistanlık devam ettikten sonra alınan mağlubiyete fatura kesilmesi çabasından bugüne kadar taşınan çok şey var. Ve bunlar sebebiyle "aynı bölge de kardeş kardeş" oyun her ekibe zarar verebilir.

Ayrıca thror, " ben şuraya gidiyom hadi gelin " demedim, turnuvada daha önce finalde TD nin +/+ da olacağını belirttim (ayrı bir başlıkta), bu zaten alınmış bir karar idi, wowu kurmanızla da deklare ettik.

Usmbolt;

bahsettiğin wow, -100/-100 de kurulmadı. gride, cof ordularına 30-40 sektör mesafe de kurulmaya çalışıldı(-15/-2). "Keyiflerinden -100/-100 de kurmadılar" dersen. Haklısın kardeşim der, finalde sana savunma basarım söz.

yani şunu diyeceğine, o son orduyu boşa salladın Aras desen daha mantıklı eleştiri olurdu.

def çakma olayına gelince, hak vermiyor değilim. Kesinlikle. O defans, bir çok insanın işine yarayabilecek iken böyle bir girişim, güzel değil. Bunun finalde yaşanmayacağına eminim. Çünkü Tırsın Ulan bu sene kırmızı madalyalarda doldurmak istiyor. ve Rakip defansları keserek :) İnşallah da istediği gibi olur. Bu durum da hepimizin lehine olur.

Tekrarda söylediğim gibi; Gayemiz sadece alternatif yaratmak, kutup yaratmak değil. Final bilinci ile, sınırımda yanımda, ötemde berimde olan Türk, hangi birliğe mensup olursa olsun yardım edebiliyor isek ederiz.

Ve bu yazılanlar kişisel olarak değil, bir topluluğun fikridir.
    Final umarım her Türk oyuncusu adına keyifli geçer.

The post was edited 1 time, last by Nicholai Hel ().

• Turnuva Final Serverinde +/+ Bölgesinde TD Birlikleri Olarak Yapilanmamizi kuracagimizi belirtmek isterim..

KIZIL SULTAN/AKSAKAL - Mücahit

• @Nicholai Hel

Şimdi haklı olarak şunları sorabilirim: (bilmiyorum daha önce cevapladın mı?)

• Geçtiğimiz yıl Ruslar için oynarken, kendince Ruslar için casusluk yaparken bu sene ne değişti de TD diye bir ekipte yer alıyorsunuz?
    • Sizi birlik arkadaşlarınız bu şekilde kabul edebilir. Ona eyvallah. Ama siz onlarla Rus dostlarınız arasında bir tercih yapmanız gerektiğinde ne yapacaksınız?
    • Oyundaki rotanız nereye olacak? Hedefinizi ne olarak belirlediniz?

@Cihat ZERGER_TR

• Ben tam anlamadım mesajınızı maalesef. Az önce bu birlikle birlikte hareket edeceğinizi mi söylediniz? Biraz şaşırdım da. İlginç geldi.

Dipnot: Asla tartışma amacı güdülen, uzatılacak bir mesaj yazmadım. Sadece sorularıma cevap almak istiyorum. Cevaplayıp-cevaplamamak sizin elinizdedir. Finalde başarılar.