Možnosť zlúčenia českej a slovenskej domény

We are testing a brand new User Interface, a new background and some other small changes on our PTRx3 gameworld! 🎨
📌 PTR is the acronym of Public Test Realm. PTRs are used to test patches before we release them to the public. Unlike standard game worlds, you’re one of the first people testing a new build which can often be unstable or otherwise non-functional. Accessing the PTR and reporting bugs is one of the biggest services you can provide ❤️

➡️ Join now ⬅️

✍️ ➡️ Give your feedback about the new User Interface
✍️ ➡️ Give your feedback about the new Backgrounds
 • Vážení hráči,


  počas posledných týždňov a mesiacov sme monitorovali aktivitu na českých a slovenských herných svetoch a zároveň zbierali od vás spätnú väzbu. Zistili sme, že by bolo dobré tieto dve domény zlúčiť, aby bola hra pre vás akčnejšia a zábavnejšia.


  Predtým, ako urobíme konečné rozhodnutie, radi by sme poznali váš názor, a preto vás chceme poprosiť, aby ste sa pozreli na našu anketu, ktorú nájdete v hre (v infoboxe) a hlasovaním vyjadrili svoj názor na trvalé zlúčenie českej a slovenskej domény.


  Keď rozhodnete o tom, že chcete domény zlúčiť, spustíme spojené servery hneď, ako to bude technicky možné. V prípade hlasovania proti tomuto riešeniu v interných diskusiách rozhodneme o tom, čo bude ďalej.


  Tu je prehľad toho, čo by sa pre vás zmenilo:

  • Nové herné svety budú dostupné na hlavnej stránke https://www.travian.com/sk . Registrovať sa môžete z oboch domén, z CZ alebo SK, a následne budete presmerovaní do rovnakého herného sveta, aby ste mohli hrať spoločne.
  • Štart herného sveta bude ako doteraz o 10:00.
  • Hra bude stále prekladaná do oboch jazykoch a aj support budete môcť kontaktovať v češtine aj slovenčine.
  • Staré odkazy na prevod zlatiek z oboch domén budú fungovať aj na spoločných serveroch. To znamená, že bude možný prevod zlatiek z pôvodných CZ/SK serverov na nové spoločné herné svety.


  Čo fórum?

  • Pokiaľ budú bežať herné svety, ktoré začali na CZ alebo SK doméne, na fóre sa nič nezmení.
  • Pokiaľ chcete sledovať témy v oboch jazykoch, môžete si ich nastaviť vo svojom profile (viď návod https://wbb.forum.travian.com/index.php?thread/465877/) a pri zakladaní novej témy si budete musieť zvoliť správny jazyk.
  • Akonáhle pôvodné herné svety skončia, nastavíme fórum tak, aby boli všetky témy dostupné všetkým, bez potreby nastavovania v profile. Tým pádom bude komunikácia medzi všetkými hráčmi na rovnakom hernom svete jednoduchšia.


  A ako sa bude nová doména menovať?

  • Tu budeme potrebovať vašu pomoc. Pokiaľ v prieskume rozhodnete o zlúčení domén, radi by sme vás požiadali o návrhy na názov zlúčených herných svetov. Viac informácií sa dozviete neskôr.


  Čo teraz? Pozrite sa do infoboxu na svojom hernom účte a do 20. 12. 2018 12:00 vyplňte dotazník. S výsledkami sa s vami podelíme začiatkom januára.


  Váš Travian Team

 • Vážení hráči,


  jak jsme vám slíbili, níže najdete výsledky průzkumu ohledně sloučení českých a slovenských herních světů.


  Vzhledem k tomu, že většina z vás (84 % všech hlasujících) hlasovala pro společné herní světy, rozhodli jsme se, že od ledna budeme spouštět pouze společné herní světy. Co nejdříve aktualizujeme komunitní kalendář, do nějž přidáme datum prvního společného herního světa. V tuto chvíli předpokládáme, že to bude zhruba v polovině ledna.


  Abychom byli maximálně transparentní, rádi bychom vám ukázali i data, která jsme nasbírali, abyste měli lepší představu o výsledcích.

  Pojďme se na ně nyní podívat!


  Zde vidíte mapu Evropy, která znázorňuje, odkud bylo nejvíce hlasů.


  CZSK_Voters_Map.png


  Zde vidíte, ze které země hlasovalo kolik hráčů.


  CZSK_Voters_Origin.png


  Tento graf ukazuje, kolik hráčů ze které země volilo kterou možnost.


  CZSK_PerCountry_Survey_Results.png


  Kdy začne první společný server Travian: Legends?


  Jak jsme již zmínili výše, první společný CZ/SK server můžete očekávat zhruba kolem poloviny ledna.

  Herní světy budou začínat v 10:00 středoevropského času.


  CZSK_ServerStartTime.png


  A jak se bude server jmenovat?


  Zde potřebujeme vaši pomoc. Otevřeli jsme diskusní téma Hledáme jméno pro sloučené CZ a SK domény, kde můžete navrhovat jméno pro budoucí společné herní světy. Pamatujte prosím na to, že jméno by nemělo být příliš dlouhé, protože bude součástí odkazu na herní svět, a smí obsahovat pouze písmena latinské abecedy bez diakritiky.


  Jako příklad uvádíme ostatní domény sestávající ze sloučených herních světů:

  ts1.hispano.travian.com

  ts1.anglosphere.travian.com

  ts1.balkans.travian.com

  ts1.nordics.travian.com


  Doufáme, že si v budoucnu užijete mnoho zábavy na nových společných herních světech!

  Váš Travian: Legends Team