MH

• Co chceš odepsat, že až to bude, tak to bude? V nedávném oznámení jsi se mohl dočíst, že předvánoční čas bývá (!překvapivě) krizový - (finišování projektů v práci, lítání po obchodech, po návštěvách atp.), takže se nezlob, že zrovna MH (kteří dělají svoji "práci" bez nároku na mzdu a ve svém volném čase) nemají zrovna pár dní v roce čas řešit někoho, kdo dostal ban, protože porušoval pravidla.

Nicméně jsem tvoji "urgenci" už v noci posunul k MH jiným komunikačním kanálem, abych pro tebe udělal maximum, takže ti nezbývá, než vydržet.

• ... že zrovna MH (kteří dělají svoji "práci" bez nároku na mzdu a ve svém volném čase) ...

Prečo to robíte pre zmilovanie božie? Toto je biznis, firma zarába veľmi slušné peniaze a vy pracujete pre nich a na ich zisk zadarmo? Máte vy vôbec rozum? To je šialenstvo, omg.

• Autaritus, to je to same kdyz nekdo zacatecniky farmi a dela si z nich srandu, a nekdo jim rad poradi, veme je do aliance, zauci je a pomuze. Nekdo chape smysl fair play a rad prispeje svym volnym casem, nekdo radsi fetuje nebo chodi do hospody...

• A niekto príde do nejakej firmy a začne pre nich robiť zadarmo, čisto z filantropie. To je nonsense. Mali ste sa nato vykašlať, a nerobiť to dokiaľ vám nezaplatia. Však oni by museli urobiť ten krok, aby zaplatili nejakých MH, ale načo by platili, keď niekto pre nich už pracuje zadarmo. Však sa nebojte, neubudne im z kapes ;)

• Autaritus, pred Vanoci bylo propusteno 45 zamestnancu, nemyslim, ze to je tak ruzove jak to podavas. Samozrejme, bez MH by bylo vse komplikovanejsi, a i proto jim a vsem dobrovolnikum patri dik za jejich snahu a praci.

• Je to snáď každého vlastná vec, na čo použije svoj čas nie?

A ja vravím, že nie je? No je hlúposť pracovať zadarmo na zisk iného. Chápem prácu pre charitu apod. Použijem obraznejší príklad. Toto je ako by si prišiel do nejakého závodu, kde beží linka, že máš voľný čas a ideš si trochu popracovať bez nároku na mzdu. Videl si dakedy v živote takého človeka, čo by to urobil? No určite nie, každý by si klepal na čelo a myslím, že by možno niekto zavolal aj na psychiatriu, či im niekto neutiekol :D Pritom je to úplne to isté :D

• Autaritus - veď nad sebou máš asi troch :)

Ja ťa chápem, ja by som to napríklad tiež zadarmo nerobil, no nájdu sa aj takí, čo sú ochotní to robiť bez nároku na odmenu a robia to :) - a nemyslím, že má nejaký zmysel presviedčať niekoho, kto sa už rozhodol venovať svoj čas na pomoc projektu (áno - firme :D), ktorý sa mu pozdáva a baví ho to.

Xenu - občas býva konkurz :)

• Xenu muzes se ridit timto: Hledáme zkušené hráče na post Multihunter

Autaritus bez dobrovolniku by jednoduse nebyl nikdo na podporu v rodnem jazyce. Rada her ma podporu jen v anglictine, pak hodne hracu sve problemy nebo potize ani neresi, protoze vi, ze skonci u neschopnosti komunikovat... Tve srovnani s vyrobni linkou je nesmysl. MH ta hra bavi, tak chce ji poznat i z jine strany, zda u toho vydrzi dlouho uz je vec jina. Nekoho zase jako studenta zajima technicke reseni, tak se do toho prihlasi. Je to tak vsude, na ruznych forech jsou moderatory dobrovolnici, protoze jsou soucasti, chteji neco dokazat.

• Ale tie rôzne fóra neslúžia firme k vytváraniu zisku. Keby sa prešlo na angličtinu alebo nemčinu a schopnosť riešiť problémy v hre by poklesla, a ľudia by stratili záujem, no tak by firma stratila časť príjmu a nevytvorila by taký zisk. Čo by si rozmysleli, či by im nestálo zato zaplatiť vás, ver tomu. Ak nie, tak nech, potom ich produkt upadne do zabudnutia a ľudia sa dajú na niečo iné, kde sa zabavia vo voľnom čase. Vyzdvihne sa vďaka tomu iná hra, ktorá môže byť lepšia ;) Svet sa mení, moderátori a multihunteri a iné virtuálne povolania sa stávajú reálnejšími a reálnejšie platenými, netreba zaspať dobu, že je to len novinka-koníček. Ale tak koho presviedčam, človeka čo robí zadarmo, ak by uznal, že mám v niečom pravdu, tak tým prisvedčil, že je blbec, čo je jasné, že neurobí. Prirodzenejšie pre človeka je zotrvávať v pozitívnom presvedčení a sebahodnotení :D