Legends Awards 2018

• Dragi jucători,

vă mulțumim pentru nominalizări. Acum este timpul să votați!

Am deschis sondajul tot în acest topic. Selectați jucătorul pe care doriți să-l votați și apoi apăsați pe butonul „Vote”.

Sondajul se încheie pe 31 ianuarie la ora 11:00.

• Jucatorul Bad de pe calificari sau keepcalm cum mai este cunoscut.A reusit sa ia un ww pentru DACIA,sa coordoneze alianta incat sa castige griul si 2 artefacte unice din zona sa,lumea dandui 0 sanse si a facut acest lucru sa devina posibil.

Jucatorul:Bad

Defapt s-a cam certat cu toata Dacia si a luat un WW care nu isi avea rostul...Imi amintesc.Poate trebuie apreciat pt loc26 deff dar cam atata.Interesant vechimea contului care l-a nominalizat.26.01.2019...Poate de la anul o sa schimbe regulile cei care administreaza si nu va mai permite votul conturilor care au sub un an!!!

Nu pune gheata pe sufletul meu fierbinte ca tot ce-mi faci mie iti faci tie tine minte!Binele meu e si binele tau,daca tu intelegi, nu o sa mai fie greu mi s-a acrit sa tot vorbesc de parte,ia tu viata mea si fa-ti parte…intelegi?;)

• dintre cei de au activat pe .ro am cateva nominalizari:
    s1 - tanathos, bravehart, irishcoffe, fanez si falfal
    s2 - marius- bolo, chebeleu - traian, surtur
    s3- irishcaffe, liman, divinos, tcristi, calin4vis, OWL, red iris
    s4- alex967, pulp, bello, zeita atena, ionut - hanibal, sam11, alin, tbancu, bauwuau si nu am prins bushido sa stiu liderii de acolo, cea mai buna alianta de pe s4 de a activat

s5- rock, fiind alianta mea de suflet, the collector, daiwa, daiwa my, sam11, emil matasareanu, volk, OWL, ibr&scroafa, tracul, cinacem, elocvent(un maiestru al cuceririlor si atacurilor pe secundare, cand activau 7-10000 de insi pe .ro
    s6 - falfal, fanez
    s7 - enyo, mugali
    speed: smenaru.ro, ipfoneteam, teamelite, hooligans, emerik

s5 moris_rapid si morientes
    s2 cobra_the_best
    s4 morientes si moris_rapid
    finals: moris rapid (2013,2014,2015-2016 Dacia V); ROCK FOREVER(2016-2017 Dacia R) si 3 betivi(2017-2018 Dacia E)

The post was edited 4 times, last by Moris ().

• Buna ziua

Am decis să mă retrag din acest concurs,deoarece nu vreau sa mai particip.

Va rog frumos retrageți numele "BAD" de la acest concurs.Va mulțumesc !

• Salutare tuturor,

Vreau sa le multumesc atat jucatorilor care m-au nominalizat, m-au votat cat si tuturor jucatorilor alaturi de care am jucat in ultimii 2-3 ani in special pe S1 dar si pe S4 si alaturi de care am castigat ultimile 2-3 servere atat pe S1 cat si pe S4.

Sunt foarte multi jucatori buni si cred ca foarte multi dintre ei ar fi meritat sa fie nominalizati cu sanse reale de a castiga un titlu. (jucatori care au facut diferenta pe plan ofensiv jucand cu 2 sau 3 armate foarte mari, jucatori care au depasit recorduri de hammere, jucatori care au luat detasat loc 1 def pe S1 sau S4, jucatori care au inteles ce inseamna sa joci in echipa si au pus umarul seminificativ in castigarea ultimilor servere)

Cred ca e putin nedrept sa fie un singur castigator si poate pe viitor va ganditi la un alt sistem impartit pe diverse categorii unde la sfarsitul fiacarui an sa nominalizam best off, best def, best hammer, best lider etc...ar fi o motivatie pentru mai multi jucatori de performa si de a progresa in ale travianului.

Tocmai de aceea vreau sa dedic titlul tuturor jucatorilor care au jucat alaturi de mine, care 'm-au suportat', care au pierdut nopti, timp, gold si care au pus umarul semnificativ in castigarea ultimilor servere pe care am activat.

N-am castigat niciun server singur si n-am atins nici`o performanta travianistica de unul singur.

Cei care spun ca ei castiga de unii singuri cate un server, denota ipocrizie, 'aroganta ieftina' si lipsa de respect fata de zecile si sutele de colegi alaturi de care joaca si pierd nopti, timp, gold etc..

Iar cei care ma cunosc cu adevarat si au fost alaturi de mine stiu ca pentru mine corectitudinea si respectul primeaza in fata unui titlu sau au unui premiu in gold si cand sesizez nereguli, iau de fiecare data atitudine in acest sens.

Lucru pe care am sa-l fac si de data aceasta.

Am fost neplacut surprins sa constat ca inainte cu aproximativ o ora de finalizarea voturilor, au disparut 9-10 voturi din dreptul meu din partea unor jucatori REALI nu conturi fictive (pentru ca nu-mi sta in caracter sa fac 30 de adrese de mail si sa ma votez singur) fiecare vot anulat de acolo a fost de la oameni care chiar au jucat pe ultimile servere dar care nu aveau cont pe forum si care si-au facut cont in aceasta perioada tocmai pentru a ma vota si a ma sustine (LordAnders, Infinity, Lord Snail=Melcul Agresiv, edih=Heimdall, lexmarkya etc)

[...]

Pentru mine personal era mai important sa apara alaturi de mine in 'lista de voturi' oamenii cu care am jucat si mi-au fost alaturi, fata de care am un respect deosebit, decat un titlu personal si un premiu in gold.

Tocmai de aceea doresc sa ma retrag din concurs iar daca vreti sa-l facem pe keepcalm 'campion' il facem. Dupa care puteti realiza un sondaj preintre jucatorii de travian de pe toate serverele sa vedeti ca sunt peste 300 de jucatori care au avut performante individuale mai mari atat pe serverele ro cat si pe calificari/finala.

[...]

O zi minunata va doresc si un an plin de realizari dar mai putin cu cca 150-200 de jucatori pe s1.

Dan

The post was edited 1 time, last by Yaenara: Mesaj editat - flame ().

• Salut!

Echipa RO nu a șters voturi la acest concurs. Abia am ajuns acasă, o să mă informez corespunzător și revin cu un mesaj.

• Salut!

Am fost informată de sediul central că aceștia au realizat o verificare pe toate domeniile și au șters voturile suspicioase.

Îmi pare rău pentru eventualele neplăceri, însă dacă au fost șterse voturi de sediul central, au fost șterse cu un motiv real.

Așadar, clasamentul arată astfel:

Locul I: Syler

Locul al II-lea: Alfa71

Locul al III-lea: DeathLord01

___

Bad a decis să se retragă. (era câștigătorul locului al II-lea.

Syler, dacă într-adevăr dorești și tu să te retragi din concurs, te rog să confirmi acest lucru.

Rog câștigătorii să mă contacteze pe forum prin mesaj privat (duceți mouse-ul deasupra nick-ului meu și selectați butonul „Create conversation”), pentru a le oferi premiul.

Vă mulțumim pentru feedback / sugestii. Înțelegem faptul că mai mulți jucători ar merita acest titlu, însă este vorba de un concurs și jucătorii comunității RO aleg câștigătorul, prin oferirea votului lor.

Vă așteptăm și la viitoarele concursuri!

Spor la joc tuturor,

Echipa voastră Travian

• Buna seara ,

Imi cer scuze ca intervin, nu vreau sa creez discutii inutile dar, sunt foarte multi jucatori, care nu au reusit sa isi acceseze conturile vechi de forum . Si de aceea au ales sa isi faca alte conturi, pentru a putea vota. Practic, din ce am vazut, s-au sters acele voturi, de la jucatorii care nu au scris nimic la acest post si care eveau conturile facute de cateva ore/zile. Se poate verifica usor, daca acesti jucatori au incercat sa-si acceseze conturile vechi . Si daca au incercat sa-si recupereze parolele, ajungand sa isi faca un alt cont impinsi de imprejurari .

O seara buna

• Buna seara ,

Imi cer scuze ca intervin, nu vreau sa creez discutii inutile dar, sunt foarte multi jucatori, care nu au reusit sa isi acceseze conturile vechi de forum . Si de aceea au ales sa isi faca alte conturi, pentru a putea vota. Practic, din ce am vazut, s-au sters acele voturi, de la jucatorii care nu au scris nimic la acest post si care eveau conturile facute de cateva ore/zile. Se poate verifica usor, daca acesti jucatori au incercat sa-si acceseze conturile vechi . Si daca au incercat sa-si recupereze parolele, ajungand sa isi faca un alt cont impinsi de imprejurari .

O seara buna

Salut!

Anul trecut ne-am mutat de pe platforma vBulletin pe Burning Board și în același timp a avut loc fuzionarea forumurilor Travian. Doar conturile active au fost mutate pe noul forum.

Utilizatorii inactivi își găsesc contul în continuare pe vechiul forum, care e arhivat: archive.forum.travian.ro

Forumul actual este un forum nou.

Toate detaliile despre schimbarea platformei pot fi găsite în topicurile de mai jos:

Schimbări ale forumului

FAQ Fuzionarea forumurilor

Dacă au existat probleme cu utilizatori care nu și-au putut accesa conturile active de pe forumul actual, aceștia trebuia să mă contacteze la admin@travian.ro. Există o formă de contact și de pe forum.

Situația actuală a voturilor nu se va modifica.

Acest concurs a avut o durată suficient de lungă pentru ca jucătorii care ar fi dorit să participe la vot să-și verifice conturile pe forum.

The post was edited 1 time, last by Yaenara ().