Soutěž: Rozhodující bitva - 1. část

• Rozhodující bitva – 1. část – Stín

Vážení hráči,

Už se k vám také donesly ty zvěsti? Rozhodující bitva se rychle blíží a my se musíme rozhodnout, na čí stranu se v bitvě o osud Nové říše římské přidáme. Sledujte, kam nás zavedou cesty a dobrodružství našeho hrdiny, a dozvíte se, jak celý příběh dopadne.

doors.png

Nebylo jednoduchým úkolem postavit něco nového na starých základech. Zejména v případě, že staré základy byly pozůstatky kdysi velkolepé, nyní však zničené staré říše. Říše, která začala upadat již dávno a z níž nyní nezbývalo o mnoho více než touha místních vládců získat zpět moc. Ti samozřejmě chtěli vládnout sami a zničit všechny protivníky, ať už šlechtice či válečné velitele, kteří si také mysleli, že právě oni mají jako jediní právo a sílu vybudovat novou říši.

Popravdě řečeno, sny o vládnutí nové říši jsou nyní oblíbeným koníčkem mnoha válečníků, politiků i diplomatů. Zároveň ale nikdo z nich nedokázal říct, jak by nová říše vlastně měla vypadat. Všechno je dnes popletené dohromady. Kromě toho, že legionáři stejně jako žoldnéři poslouchají římské vládce, musí se také spoléhat na další národy – Germány, Galy a občas dokonce i na exotické národy z jihu a východu.

Jedna věc je ale zřejmá: časy míru jsou téměř pryč a rozhodující bitva je blíže než kdy předtím. Mnoho z nás se utopí ve víru událostí, které jsou na spadnutí.

Nejspíš i včetně mě.

Přemýšlíte, kdo jsem a proč to vše píšu? V tuhle chvíli pro vás nemám připravenou odpověď. Vyrostl jsem v malé vesnici, ale před několika měsíci mě otec poslal ke svému bývalému veliteli, „abych se konečně stal mužem a přestal se celý den jen poflakovat kolem a nic nedělal“.

Podezírám ho ale, že skutečnou příčinou byla jeho nová mladá žena, kterou si vzal hned po smrti mé matky. Zdálo se totiž, že o mě začala projevovat zájem. Otec na mě volal „lenochu a můj současný pán mě oslovuje „hej, ty“, protože se mu podařilo ztratit průvodní dopis o mně a nikdy se neobtěžoval si mé jméno zjistit. Když se chci zabavit, zapisuji si tahle pozorování a doufám, že je jednou budu moct ukázat svému jedinému důvěrníkovi, své sestřičce, po níž se mi stýská.

Jsem stín. Zatímco se účastním všech zajímavých událostí, skryt za zády svého pána, nikdo si mě nevšímá. A něco se opravdu děje. Celý minulý týden trávil můj pán, který vždy preferoval válčení před čtením, zavřený ve svém paláci mezi hromadou starých rukopisů ze své obrovské, i když zanedbané rodinné knihovny. A já jsem musel běhat sem a tam a nosit mu jednotlivé rukopisy. Když se mu nedařilo najít informace, po nichž pátral, neustále se rozčiloval a vztekle házel rukopisy všude kolem sebe. Celá ta záležitost byla skutečně zajímavá, ale dnes jsem objevil další záhadu.

Když jsem nesl svému pánovi další rukopis, zakopl jsem o knihovnu, která se náhle odsunula. Za ní byly dvoje dveře s podivnými nápisy. Pak jsem zahlédl útržek papíru. Stálo na něm toto:

Pokud je za prvními dveřmi bezpečná cesta, je cedule na nich pravdivá. Ale pokud je za nimi past, stojí na ceduli lež. Pokud je bezpečná cesta za druhými dveřmi, je cedule na nich nepravdivá, zatímco pokud je za nimi past, říká cedule pravdu.

První dveře

Druhé dveře

OBOJE DVEŘE JSOU BEZPEČNÉ.

OBOJE DVEŘE JSOU BEZPEČNÉ.

Tuhle záhadu musím vyřešit!

Obecné informace o soutěži:

Začátek soutěže:

19. února, 2019 – 10:00 am (GMT+1)

Konec soutěže:

25. února, 2019 – 10:00 am (GMT+1)

Vyhlášení vítězů:

26. února, 2019

Způsob vyhodnocení výherců:

Ze správných odpovědi bude náhodně vylosováno 6 výherců

Ceny:

50 Zlatek pro 6 výherců

Poukazy na Zlaté platné pro:

CZSK komunita

Poukazy na Zlaté platné do:

31. prosince, 2020

Podmínky účasti v soutěži:

Napište svůj herní nick + svět, na kterém hrajete a připište správnou odpověď, které dveře jsou bezpečné

AA_SMOD_Sig.png

Post was edited 1 time, last by Cisa ().

• Za prvnímy dveřmi je past, tzn. že nápis na ceduli je lež. Kdežto za druhými dveřmi je cesta bezpečná a nápis na ceduli je opět lež.

Born - TS19