Multi Hesaplarla Mücadele - Tartışma

• Selamlar,

Çoğu oyuncunun canını sıkan eski problemlerden birine de bu konuda değinelim.

Multi hesaplarla haksız rekabetin nasıl önüne geçebiliriz yada azaltabiliriz bu konuda öneriler iletelim Traviana.

Sizce neler yapılabilir?

Legends on Tour 2019 Summit Temsilciniz

blog-image.jpg?w=956&ssl=1

• Eğer bir girişim olacaksa ilk olarak finalden başlanmalı.Buradaki ekipler multi/bot kullanmayı bıraksa bile finale gidince tekrar başlayarak dönüyorlar.

• Eğer bir girişim olacaksa ilk olarak finalden başlanmalı.Buradaki ekipler multi/bot kullanmayı bıraksa bile finale gidince tekrar başlayarak dönüyorlar.

aynen hadi biz kullanmıyoz bıraktık .Final serverıne geliyorsun.Herşey bariz belli Ruslar çok guzel sıstemı kurmus multı oldugu bıle bellı olmuyor.Sonra gelsin yagmalar.Bir hesabın baska bır hesaba hızmet etmesı kılıt sebebı denmıstı.Ama final rapor sayfasında bunu raporlarla kaç defa dile getirdiler ruslar bunu barız yapıyor .Ama herhangı bır çözum olmadı.Çözüm de bulamıyorlar anladıgım kadarıyla.

O yuzden serbest bıraksınlar herkez rahatlasın .

• Multi hesap serbest olsun. Zaten engel olunamıyor. Serbest hale getirilirse herkes kullanır ve şartlar eşitlenir. Haksız rekabet de ortadan kalkar.

Hak edene hakkını veririz!

• Multi hesap kullanmak serbest olmalı. sınırlı hale getirmek, extra program kullanarak multi bakanlara avantaj sağlıyor.

En azından serbest bırakın herkes kullansın.

Başka türlü çözüm bulunamaz...

ADALETİN OLMADIGI YERDE HERKES SUÇLUDUR

• Çoğunluk serbest olmasını istiyor, multici tespit konusu gibi oldu bizim başlık^^.

Bence de serbest olsun.

Haklısınız madem engelleyemiyorlar yarım yamalak olacağına komple serbest olsun.

Legends on Tour 2019 Summit Temsilciniz

blog-image.jpg?w=956&ssl=1

• Multihuntersız bir sunucu önerelim denemek için isterseniz. Sadece botlar temizlensin. Muhtemelen kaos olacaktır ama denemekten zarar gelmez sanırım. :S

• Multihuntersız bir sunucu önerelim denemek için isterseniz. Sadece botlar temizlensin. Muhtemelen kaos olacaktır ama denemekten zarar gelmez sanırım. :S

Senelerdir bu oyunu oynayanlar olarak. (anlatacaklarım sizin de fazlaca hakim olduğunuz konulardır)

%50 60 civarında ekstra program, kullanımı olduğunu tahmin ediyorum. bu oran daha fazlada olabilir.

3 dönem önce 2 farklı hesap kullandım. 2 hesapta'da askerim silindi. (Asker silme olayı adaletsizliğin son noktası oluyor...) daha farklı program kullanan ama aynı özellikteki kişilere hiç birşey yapılmadı.

ya herkesin silecekler yada kimsenin silmeyecekler.

Multihesap kullanımı ise %70 %80 lerdedir. bazı kişiler nirvanaya ulaşıp 20,30,40 hesaplı birlikler kurabiliyor. multi hesaplarından.

Gel gelelim ki 1 2 multi hesabı olan işin acemisi garibanlarım ceza alıyor !

O sebeple serbest bırakılması en mantıklısı. profesyonel hale gelmiş ekipler zaten bu işin son noktasında. bari acemiler mağdur olmasın.

dp, face'de bir ilen gördüm 15 tarla %150 vahalı cerman 20 multi hesabıyla satılır :thumbsup::thumbsup: Maalesef gerçekler bunlar.

• Gerçekten buna bir çözüm bulunmalı, can sıkıcı olmaya başladı. Altın olayınında buna çanak tuttuğunu düşünüyorum. Yani zaten multi-hesap açıp kasıyorlar bide üstüne üstünlük altın alıp ekstra hızlı kasıyorlar. Olacak iş değil gerçekten oyunun eski halini özlüyorum.

• zamanında bir browser oyunda aynı olay oldu.

ismini de veririm "crims"

önceden 20-30 kişi toplamadan ne eventlarda ne mücadelelerde kazanamıyordunuz; multiyi serbestleştirince ise adam tek başına serveri zorluyordu.

ardından tekrar multi kullanımını kapattılar.:osd:

Zekanı test etmek için BURAYA tıkla.

Huzur için TIKLA.

Yüzde kaç adamsınız testi için ise BURAYI tıkla.

мой адрес ни дом,ни улица,мой адрес советский саюза.:yy:

• Odin  
    Eğer gerçekten fikirlerimiz ciddiye alınacaksa , commodore 64'den beridir oyun oynayan belkide piyasadaki online oyunların %60-70 ini oynamış birisi olaraktan(abartmıyorum dileyen özelden herhangi bir online oyunun ismini söyleyip oyunda neler yapılmasına dair önerilerimi uygulayabilir) birkaç şey söylemek istiyorum ;

Bot kullanımını bırakın browser üzerinden oynanan oyunları, normal oyunlarda bile engelleyebilen oyun sayısı çok az kii travian şirketinin bunlarla yarışabilecek sürekli bu program akışını takip edip sürekli önlem alacak bir şirket olmadığını yıllardır görüyor-biliyoruz.. Şirket'in bunu yapabilecek kapasiteside yok zaten, bugün oyun ismi vermek yasak fakat 10 milyon civarında aktif kullanıcısı olan oyunlarda bile sürekli güncellemelerle bu hileleri kapatmakla cebelleşiyorlar...
    Bu duruma dair yapılabilecek en doğru hamle sıralı atma, daha fazla inşaa emri verme gibi bazı şeyleri oyunun kendisine eklemek olacaktır çünkü insanlar sıralı saldırı atma scripti diye ararken çok rahat bir şekilde diğer hile/bot programlarınada ulaşabiliyor ve bot daha çok yaygınlaşıyor..
    Kii şuanda foruma "Biz sıralıyı elle atıyoruz" diyenlerin bile script kullandığını biliyoruz, tabikide sizlere karşı ben sıralı saldırı atmak için script kullanıyorum demeyecekler fakat yıllardır bu oyunu oynayan her oyuncu biliyorki oyuncuların %90'ına yakın bir kesmi saldırı atmak için bunu kullanıyor ve belkide %60-70 'i de bot kullanıyor...

ip çakışması kısmıda mesela, bu oyunda birliklerin %80 i şifre paylaşımı yapıyor gecenin saat 4'ünde bir hesaba saldırı geldiğin 20 tane insanı uyandırıp defans attırmak yerine hesaplara kendisi girip defansı atıyor, bu konudada finaldeki gibi bir yönetim daha iyi olacaktır, "Defans atmak için mi girmiş yoksa multi hesabımı ?" ayrımını yapamayan multihunterlar içinse gönüllü ben bile yardımcı olabilirim çünkü mesela buda oyuncuya eziyetten başka hiçbir işe yaramıyor,
    Son zamanlarda bu konuda çok daha fazla "dikkatli" yada ceza verir oldunuz fakat Ceza verdiniz diyelim; herkes sürekli sabaha kadar bilgisayarın başında kalamıyor-kalamaz sen adamı 3 kere uyandırırsın 5 kere uyandırırsın 6. 'da o adam uyanmıyor sana şifresini yine veriyor ve sürekli ceza alır hale geliyor oyun hevesi kalmıyor.. herkes öğrenci yada 2. öğretim öğrencisi değil, 40 yaşındaki adamda bu oyunu oynuyor liseye giden gençte Ve bu bahsettiğimiz insanlar bu oyunda 4-5 yıldır bu şekilde oynayan insanlar siz bu şekilde davrandıkça o insanları oyundan soğutmaktan başka birşey yapmamış oluyorsunuz ve bir sonraki serverda daha az ciddi oynuyor ondan bir sonrakindede daha az ciddi derken... bir çok insan bu şekilde bıraktı ve haklı olaraktan "Bu oyun bana göre değil işim gücüm var her zaman gecenin 4.'de 5.'de ayağa kalkamam" diyorlar..

Bu söylediklerim multi hesap içinde geçerli kimisi bu işi daha profesyonel bir şekilde yapıyor, kimisi daha amatörce ve genel olarak "inisiyatif" alınmadığı taktirde sadece amatörce kullanan insanları yakalayabiliyorsunuz , he işin inisiyatif kısmına gelirsekte arkadaşlarında söylediği gibi sen tr serverında kullanamasan bile insanlar finalde kullanıyorlar ve ortada adil bir rekabet dolasıyla oyuncu açısından oynanabilir bir oyun olmaktan çıkıyor travian...
    Multi hesap konusunda şuanda final serverında bile "inisiyatif" alıp, yıllardır bu oyunu multi ile oynayan insanları koyup tüm multilerden arındırılsa bile oyun yine devasa bir oyuncu kaybı yaşayacaktır... Bu da yine rekabeti ve oyundan alınan zevki azaltacaktır..
    Çünkü insanlar multi hesapla oyun oynamaya hali hazırda alışmış durumdalar adam 5-6 yıldır zaten multi hesapla oynuyor, rakibide oynuyor travianın tecrübeli diyebileceğiniz hemen hemen her oyuncusuda oynuyor.. Tüm stratejisini oyun anlayışını onun üzerine kurmuş sende bir anda böyle radikal bir adım atarsan devasa oyuncu kaybı yaşarsın, finaldede önceden tr'de uygulanan uygulamayı yapacağınızı düşünelim, kaç tane rus kaç tane arap ve kaç tane türk oyuncusu travianı bırakacaktır tahmin edebiliyor musunuz? bunlar bıraktıktan sonra oyunda savaşabileceği rakibi kalmayan veyahut eskisi kadar hararetli savaş olmayan bir serverda kaç tane oyuncu kalacaktır?
    Multi hesabın çözümüde finaldeki gibi yönetim olabilir fakat multiyi sınırlandırarak serbest bırakın mesela her oyuncunun maximum 2 multi hesabı olabilir deyin , bu durumda insanlar 2 multi hesap bana yeter ip vs. kiralamamada gerek yok riskde almıyorum diye düşünüp multi kullanımında ciddi bir düşüş yaşanabilir ve oyun herkes için daha adaletli hale gelir..
    Aksi halde adam avrupada yaşıyor,para sorunu en azından bizim kadar yok. paralı ip satın alıp sanal sunucu kiralıyor, içinede botunu kurup rahat rahat multisini kullanıyor. diğeride kendi bilgisayarından ordan burdan bedava ip bakarak multi açmaya çalışıyor, sende kendi bilgisayarından açanı yakalıyorsun diğeri devam ediyor...

THE ANİMALS TOURNAMENT SERVER

Emekli bir noob..

Abigor - AT KAFASI - AT ın İntikamı - Apocalypse Now

• Katılıyorum..

Gerçekten güzel tespitler.

yöneticiler görün burayı :)

Kendi halinde bir Travian oyuncusu.

Rmntik Komünist // Proletarya

• Travianın şampiyonlar ligi finaller..

Finallerde gördük ki. Ruslar dacialar vs vs multi hesabın dibine vurdular ve 3 5 hesapları dışında firesiz oynadılar.

Biz ise multi hesaplar konusunda sınıfta kaldık.

Tılsım aldık pat hesaplar kitlendi. İstediğimiz verimi alamadık. Hemde bireysel bakılan hesaplarımız ceza yedi. Neymiş Uzantı varmış.

Sıralı atan herkesde uzantı var ama bizim hesaplar gümledi.

Script incelemesi daha farklı olmalı. Sistem buldu biz müdahale edemeyiz kolaycılık.

Türk mh ekibi bu konuda kendini geliştirmeli.

İlk cezalar sadece uyarıyla geçilmeli. Ve bu esnada oyuncular ile iletişimde sıkıntılar neler paylaşalıp oyuncuların açıklamaları dinlenmeli.

Şimdi x3 başlayacak milyonlarca yagma yapılacak top10 ilk 7 kişi %99 multi yagmalıyor olacak. Ve ceza almayacak ama ufak tefek hesaplar alakasız cezalar alacak bunların önüne geçilmesi şart.

• beyler hepimiz biliyoruz.yagma köyünü gectim.

yağma hesaplarda yağma birliği kurup kendi alt birliğinin ismini verip

oynayanlar var.

bu oyun değil böyle bir zevk yok.

biz hile mi yaptık.rakipler bizden illaki bir fazla hie yapacak.

ne zaman hepimiz dürüst olacağız.

hileli oyuncuları dışlayacağız.ozaman bu oyun

traşvian dan traviana dönecek

• Beyler multi hesap açmayı sadece para ile ilişkilendirmişsiniz genel olarak.Size şunu söyleyeyim ortalama 20 multi hesaba bakmak sizin 1 hesaba baktıgınızın en az 5-6 misli zamanı ve emeği kapsıyor.Buna tek kuruş harcamadan gayette hesaplara bakılabiliyor,biraz zeka ve bilgi gerektiriyor.

Oynayan oyuncuların yüzde 80 i bunu kullanıyor bu saatten sonra,kullananları dışlayalım demek hiçbirşey ifade etmiyor.2 k reel oyuncu varsa maksimum 300-500 kişi kullanmıyor.Travian bunu yasakladığı ve tamamen kestiği anda oyuncu bulamaz. :)

Yapılabilecek şey bence şudur : Serverda açık bırakılabilir sadece script kullanımı onun dışında multi yakalarsa yine kitlesin,yakalanmayan devam etsin.Hayatta da böyledir yakalanmadğınız sürece sorun yok,yakalandığınızda zaten gereği yapılıyor :) Multi serbest bırakmak saçma geliyor herkeste multi olduktan sonra fark nasıl oluşacak herkeste yapamasın ki fark oluşsun ;)

RESTİNERESTUL4N - DİKİNE PANÇOOZ