2018 Turnuva Finali

 • Sevgili oyuncularımız,


  bildiğiniz gibi, Turnuva Finalleri oyun dünyası, sunucuyu kasıtlı olarak sabote etmeye karar veren bir grup oyuncunun yıkıcı davranışları nedeniyle büyük bir zorluk yaşadı. 22 Şubat’a kadar, Turnuva çok iyi ilerliyordu, sunucunun en büyük birlikleri tarafından düzenlenen çok sayıda eğlenceli ve inanılmaz savaşlar yaşandı. Amacımız her zaman en iyi oyuncularla rekabet edebilmek için fırsat veren bir platform sağlamak olmuştur. Ne yazık ki, bir grup oyuncu, oyun dünyasını sabote için kasıtlı olarak teknik bir boşluktan istifade etmeye karar verdi, onu dengesiz hale getirdi ve tüm oyuncular için kötü bir oyun deneyimi yarattı.


  Son yıllarda teknik kalitemizi önemli ölçüde arttırmayı ve hata kaynaklarını olabildiğince azaltmayı başarmış olsak bile, (Travian: Legends'ın arkasındaki ekip olarak) topluluğun diğer oyuncuların deneyimini yok etmek amacı ile yola çıkıp oyun sorunlarından yararlanmamasını bekliyoruz.


  Oyun dünyasının şu anki durumuna ilişkin mümkün olan en iyi kararı alabilmemiz için, geçen hafta Cuma günü, Turnuva Finallerinin başlıca birlikleri / meta temsilcileriyle bir araya geldik.


  Liderlerin çoğu, Finalleri derhal bitirmemizi ve Natarların oyun dünyasını kazanmasını istedi. Öte yandan, Finallere devam etmemizi isteyen oyunculardan da çok fazla geri bildirim aldık.


  Mevcut T&C(Şartler ve Koşullar) metnimiz mevcut durumun nasıl ele alınacağına dair net bir yol göstermediğinden, bu sabah avukatlarımızla buluştuk. Avukatlarımız, bu düzenleyici boşluk ile iyi niyet ilkesini uygulayarak başa çıkmamızı tavsiye etti. Bu, katılan tüm oyuncuların çıkarlarını göz önünde bulunduran adil bir uzlaşmanın bulunması gerektiği anlamına geliyor.


  Ek seçenekleri değerlendirdikten sonra, birlik liderleri ile yaptığımız sohbeti ve haftasonu boyunca destek sistemimiz ve forumumuz aracılığıyla aldığımız geri bildirimleri inceledikten sonra, aşağıdakileri yapmaya karar verdik:


  • Turnuva finali oyun dünyası 05/03/2019 12:30 UTC+3 tarihinde bakım moduna alınacak.
  • Sunucu geri sarılacak(rollback). Herşey geri alınacak ve 22 Şubat saat 21:00'daki halini alacak.
  • Travian: Legends Finalleri 06/03/2019 Çarşamba saat 16:00'da yeniden yayına alınacak.
  • Toplu açlıktan ölüm olaylarıni engellemek için bazı önlemler alınacak. Alınan önlemler ayrıca duyurulacak.
  • Her oyuncuya 22 Şubat tarihine kadar aldiği altinin %50'si kadar hesabina eklenecek.
  • Gold Transfer(altin transferi) özelliği 2018 Turnuva Finalleri oyun dünyasında aktif olacak, böylece mevcut kalan Altını sunucunun sonunda veya hesabı sildikten sonra global olarak seçtiğiniz herhangi bir oyun dünyasında kullanmak için alabileceksiniz.
  • Tüm katılımcılara, gelişmeler hakkında onları bilgilendirmek için bir e-posta gönderilecek, böylece hesaplarının hala orada olduğunu ve yarışı kazanmak için hala yardımlarına ihtiyaç olduğunu bilecekler!


  Bu çözümün herkesin favorisi olmadığını biliyoruz ve bunun için üzgünüz, ancak bu gibi durumlarda dikkate alınması gereken birçok husus var.


  İşlerin olabildiğince sorunsuz ilerlemesini sağlamak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız ve Turnuva Finallerinde yine de heyecan verici bir oyun sonu aşaması geçirebileceğinizi umuyoruz.


  Travian: Legends Ekibiniz

 • Sevgili oyuncularımız,


  Dünkü açıklamada belirtildiği gibi 2018-2019 Final sunucusundaki rollback ile ilgili ek bilgilerimiz var.


  Ek Tazminat:
  Teknik fizibiliteyi kontrol ettikten sonra oyuncuların geçmişte altın alıp almadıklarına bakılmaksızın her bir Turnuva Finali hesabına 500 Altın (yukarıda belirtilenlere ek) ek bir tazminat vereceğimizi bildirmeye hazırız.


  Oyun Bilgisi:
  -Rollback zamanında yolda olan tüm askerler yolda olmaya devam edecek.

  -Çılgın tılsım sunucu geri yüklendiğinde derhal etkisini değiştirecek ve bu yeni zaman gelecekteki değişiklikler için saklanacaktır.
  -Ticaret rotalarının düzgün çalıştığından emin olmaya çalışacağız, ancak köyünüzü planlandığı gibi açılıp açılmadığını kontrol etmenizi öneririz.Eğer doğru çalışmazsa , rotaları en hızlı düzeltme yolu onları tekrar devre dışı bırakmak ve yeniden etkinleştirmek olacaktır.

  -Oyun dünyası yayına alındıktan sonraki ilk 4 saat açlıktan ölümler kapalı olacaktır.


  Önleme Tedbirleri:
  Dünya Harikalarına ve Tılsımlara 20000 askerden daha az askerle yapılan saldırılar hedefe varmadan geri döneceklerdir.Bu durum kahraman veya reis içeren saldırılarda geçerli olmayacaktır. Bu miktarın toplantıdaki liderler tarafında talep edildiğini belirtmek isteriz.Kahraman ve reis saldırılarındaki istisnanın sebebi tılsımları hareket ettirebilmeyi veya reislemeyi engellemek istememizden kaynaklıdır.


  Tüm bu rahatsızlıktan dolayı tekrar özür dileriz.


  Travian: Legends Ekibiniz

  odin.png

  Post was edited 1 time, last by Odin ().

 • Sevgili oyuncularımız,


  Final Sunucusu'nda 22 Şubat (yedekleme tarihi) ile dün 05 Mart tarihleri arasında aldığımız geri ödeme talepleri ve anlaşmazlıklar hakkındaki kararımızı size bildirmek istiyoruz.


  Her zamanki işlem, bir oyuncunun bir geri ödeme talebinden(chargeback) sonra yasaklaması, geri ödeme tutarını ve geri ödeme masrafını (5 €) ödedikten sonra hesabının tekrar kullanıma açılabilmesidir. Bu, geri ödeme yapıldığında ödeme sağlayıcısına ödememiz gereken masraf miktarıdır.


  Koşullar olağanüstü olduğundan, 22 Şubat - 5 Mart arasında geri ödeme talep eden tüm oyunculara normalden farklı davranmaya karar verdik. Bu, mevcut durumdan dolayı BİR-SEFERLİK bir istisnadır.


  Şimdiye kadarki normal süreç:

  1. Geri ödemeyi tetikleyen oyuncular yasaklanacak ve sebepleri ve hesaplarının nasıl geri alınacağı hakkında bir mesaj alacaklar.

  2. Şimdi geri ödemeden etkilenen işlemle satın alınan altın, hesaptan düşülecektir.  Bunun yerine istisnai olarak bu sefer ne yapacağız?

  1. Her hesaba manuel olarak bakacağız ve hesabın yasağını 24 saat içinde manuel olarak kaldıracağız.

  2. Yasağı kaldırılan hesap için için geri ödeme ücretinin maliyetini üstleneceğiz (yukarıda belirtilen 5 €), bunu ödeme sağlayıcısına ödeyeceğiz.

  3. Hesaplardaki altın miktarından önceden olduğu gibi geri ödemeden etkilenen kadar altın düşecektir.

  4. Belirli hesaplara, neler olduğunu bildiren ve örnek bir hesaplama içeren(aşağıya bakınız) forumdaki genel duyurunun bağlantısını bir mesaj (IGM veya sistem mesajı) ile göndereceğiz .
  Bunun bir istisna olduğunu belirtmek istiyoruz, bugünkü rollback'ten itibaren tetiklenen tüm geri ödemeler geçmişte olduğu gibi değerlendirilecektir. Oyuncular hesaplarının yasağını kaldırmak için Altın ve geri ödeme masrafını ödemek durumundadır.


  Travian: Legends Ekibiniz

 • Sevgili oyuncularımız,


  Öngörülemeyen teknik sorun nedeniyle, geri ödeme talebinde bulunan hesapların kilidinin kaldırılma işlemi 24 saatten biraz daha uzun sürebilir. Süreç, her bir hesabın ayrı ayrı manuel olarak kontrol edilip düzeltilmesini içeriyor ve geri ödeme talep eden bazı oyuncuların 11.03.2018 Pazartesi gününe kadar beklemesi gerekebilir.


  Yarattığı rahatsızlıktan dolayı üzgünüz. Amacımız her vakayı en hızlı şekilde çözmek.


  Travian Legends Ekibiniz