[Soutěž] - Rozhodující bitva – 2. díl – Na okraji

• Ethaziel, Path to Pandora

Snad to půjde pochopit ze slovního popisu :)

První kládu je potřeba položit v jednom z rohů jámy tak, že jeden konec bude na tom kratším (třeba spodním) okraji, druhý konec bude na tom bočním nejdelším okraji a zbytek klády bude nad jámou. V podstatě tak, aby vznikl trojúhelník mezi okraji jámy a tou kládou. Druhá kláda se pak musí položit jedním koncem na první kládu a druhým koncem na roh té plošinky u východu. Pak už je jen otázka, jestli je hrdina dost šikovnej na to, aby po tom přelezl. A taky jestli ty klády vydrží :D

• budreu

CZ1

Hrdina musí položit první prkno přez roh jámy, tak aby vytvořil rovnoramenný trojúhelník. Pak musí hrdnina položit druhé prkno tak, aby jeden konec prkna ležel v polovině délky prvního prkna a druhý konec prkna ležel na rohu podlahy, kde jsou umístěné dveře. Pro jistotu viz obrázek ;)

eEyh7gt.jpg

• Ahoj,

jeden kus dreva se polozi pricne pres roh jamy a druhy kus dreva se polozi jednim koncem na toto drevo a druhym koncem na okraj druhe strany jamy.

elle

CZSK3

• x x x, ts5, v pravém horním rohu, cca ve 2/3 toho čtverce položím jedno dřevo uhlopříčně, na délku cca 282 cm, tedy na obou stranách mi zbývá cca 9 cm na zídce, uprostřed toho dřeva položím opět uhlopříčně, ale tentokrát k pravému hornímu rohu malého čtverce druhé dřevo, to je na vzdálenost cca 280 cm, tedy na každé straně mám na opření 10 cm dřeva, pak se děj vůle boží, zda tato stavba vydrží :-D

• PrimeMegatron, ttfinals,

v pravém horním rohu, cca ve 2/3 toho čtverce položím jedno dřevo uhlopříčně, na délku cca 282 cm, tedy na obou stranách mi zbývá cca 9 cm na zídce, uprostřed toho dřeva položím opět uhlopříčně, ale tentokrát k pravému hornímu rohu malého čtverce druhé dřevo, to je na vzdálenost cca 280 cm, tedy na každé straně mám na opření 10 cm dřeva, pak se děj vůle boží, zda tato stavba vydrží :-D

• Ahoj, podle mě je řešení následující:

První dřevo bych položila úhlopříčně přes roh jámy a druhé potom kolmo na něj tak, aby se dalo opřít na druhé straně. Podle strýčka Phytagora by to mělo vyjít:

Celková vzdálenost k překonání je 4.24m, což je úhlopříčka čtverce o straně 3m. Po odečtení 3m jednoho prkna zůstane 1.24m. Takže hrdina musí položit první dřevo přes roh minimálně 1.24 m od rohu. Když ho položí s přesahem na obou koncích cca 10cm, dostane se asi 1.4m od rohu, takže mu zbude 16 cm pro přesahy k položení druhého prkna. Když bude dost rychlý, přeběhne to dřív, než všechno praskne :)

Nákres zde: http://prntscr.com/mw68d3

melwika, cz1

• Z celkového počtu 57 správných odpovědí bylo náhodným losováním vybráno těchto 6 výherců.

gertz; gertz; CZ6
    GrOuBer; GrOuBer; CZ1
    mix; Hagryphus; CZX
    pipo6; pipo6; SK4
    roy bean; roy bean; CZX
    tufak; TuFak; CZX

Vouchery na Zlaté zašle Black v nejbližších dnech výhercům jako soukromou zprávu zde na Fóru.

Výhercům gratulujeme a těšíme se na příště.

Za Travian Team

Cisa