Galutinis mūšis – Antroji serija – Ant krašto

• Mieli žaidėjai!

Šešėlis pradėjo kristi ant krašto, o tai reiškia, kad yra kita istorija! Išspręskite mįslę ir padėkite karžygiui rasti kelią!

theherohasaproblem.gif

Kad ir kas parašė tą raštelį apie duris, jis buvo nelemtas pokštininkas! Jei tai saugiausias kelias, tuomet aš esu Romos imperatorius! Arghhh!

Mano senasis tėvas man visada sakydavo, kad mirtis senatvėje nėra mano gyvenimo istorijos dalis ir kad aš jam primenu jo motinos senelį, Marką Atilijų, iš kurio – kaip tikėjo mano tėvas – aš paveldėjau savo aistrą nuotykiams ir sugebėjimą vis atsidurti rizikingose situacijose (iš tiesų jis išsireiškė kiek kitaip, bet kadangi planuoju parodyti tuos užrašus savo jaunėlei sesutei, nedrįsčiau jų rašyti čia). Ir kurį laiką, kol bijojau rasti lūžusių kaulų, aš su juo visiškai sutikau!

Gerai, yra puiki naujiena – mano kaulai, regis, tvarkoje, priešingai nei mano pasitikėjimas savimi, taip pat ir mano keliai bei delnai. Tik per plauką išvengiau didelės nelaimės. Tik keli centimetrai į kairę ir manęs čia niekas niekada nebūtų radęs. O juolab gyvo.

Na o dabar, keli žodžiai apie vietą, kurioje buvau. Tai tamsus, gan didelis ir mirtinai šaltas rūsys, o vienintelė šviesa jame švietė iš mažyčio lango, įtaisyto 3 metrus virš skylės, pro kurią aš čia ir įgriuvau. Durys buvo uždarytos, o aš kažkodėl buvau įsitikinęs, kad knygų lentyna stovi įprastoje vietoje ir tai reiškia, kad niekas manęs čia neieškotų. Jei būčiau nukritęs šiek tiek toliau nuo sienos, būčiau atsidūręs griovyje, kuris atrodė gan gilus. Bent jau negalėjau matyti žemės. Susiradau mažą akmenuką ir mečiau jį į prarają. Kelios sekundės prilygo amžinybei, tuomet išgirdau menką garsą. Tai reiškė, kad keliauti žemyn netaps viena iš galimybių.

Netoliese gulėjo 2 ilgi rastai, kuriuose atpažinau kažką, kas, turbūt prieš šimtą metų, buvo kopėčios. Deja, pakopos buvo išlūžusios ir net jei kažkaip būčiau užlipęs viršun naudodamas kopėčias, man nebūtų pavykę atidaryti durų balansuojant ant statramsčio. Taigi, kilti aukštyn taip pat nėra sprendimas.

Sėdėjau ant griovio krašto ir žvelgiau į tamsą. Akims pripratus prie šviesos, pamačiau kažką, kas atrodė visai kaip durys. Aha! Yra ir kitas išėjimas! Viskas, ką turiu išsiaiškinti, tai kaip ten atsidurti gyvam.

Užduotis:

Griovys aplink duris yra 3 metrų pločio. Abu rastai yra tokio paties ilgio. Padėkite karžygiui pasiekti išėjimo duris.

Bendra informacija apie konkursą:

Pradžios data ir laikas:

Kovo 5 d., 2019 – 11:00

Pabaigos data ir laikas:

Kovo 11 d., 2019 – 11:00

Laimėtojai paskelbiami:

Kovo 12 d., 2019

Laimėtojai išrenkami:

6 atsitiktinai parinkti laimėtojai iš visų teisingai atsakiusiųjų

Prizai:

50 auksinių x 6 laimėtojams

Auksinių kuponai galioja tik:

BALTICS bendruomenėje

Auksinių kuponai galioja iki:

Gruodžio 31, 2020

Kad galėtumėte laimėti, būtina:

Parašyti savo paskyros vardą ir serverį, kuriame žaidžiate, prie atsakymo į mįslę

Atsakymus skelbkite šioje temoje spausdami geltoną mygtuką „+Reply“ (arba rašydami atsakymą tiesiai apačioje teksto laukelyje ir spausdami „Submit“).

• :thumbsup:

You know the old joke, Eiaiestyi? Man shows up at the Pearly Gates, sees this guy in a pin stripe suit, and a briefcase, a cigar, prancing about. He says to Saint Peter, 'who's that guy?' Saint Peter says 'ahhh, that's just God. Thinks he's Jofke.'

• Viena rasta statome skersai ant krasto ir iskisame i sona ne daugiau kaip 1/2 jo plocio. Gauname, kad griovio plotis < 300 cm ir dedame antra rasta isilgai.

AL BUNDY, Ltx

• Vienas rastas dedasi ant kapo, (ar apatinio ar viršutinio nėra skirtumo), skersai, kad ant jo galėtum padėt antrą rastą į išėjimo pusę ir turi išspręstą galvosūkį

• ZIpOkDG
    Kaip parodyta paveiksliuke, raudonai spalva pažymėti rastai. pirmą rastą dedi skersai kampe. antrą rastą ant pirmo rasto vidurio kaip statinę, ir jis nueina tiesiai į platformos prie durų kampą. pagal skaičiavimus padėjus pirmą rastą, kad laikytūsi ant keletos cm šonuose jau priartėjama 147 cm iš reikiamų 424cm. uždėjus antrą rastą kaip parašiau viso dar lieka 23 cm laisvo ilgio, t.y galima po 12cm rastą uždėti iš abiejų pusių ant pagrindo ir jis tvirtai laikysis kad galėtum juo saugiai pereiti prie durų

• piramjį rastą padėsiu skersai ties 2 metrais, kad rasto užteks paskaičiuojame

(200^2 + 200^2) = √80000

gauname 282.842712475 cm

žinome, kad rasto ilgio užteks. Viso kvadrato skersmuo = (300^2 + 300^2) = √180000 gauname 424.264068712 cm

atstumas tarp padėto rasto ir išėjimo platformos (424.264068712 / 3 * 2) = 282.842712475 cm

rasto užteks pasiekti tikslą

LT1 Faker

• Sveiki,

Karzygys gali issigelbeti jei viena rasto gala nuleis i griovi ir atrems i griovio siena, kadangi akmenuko kritimo laikas 2 s. todel griovio gylis nera didesnis nei trys metrai. Antra rasta dedame ant briaunos prie isejimo o kita gala ant nuleisto rasto galo. Karzygys neskubedamas pasieks isejima.

Aciu

Gording5

https://ts5.baltics.travian.com/dorf1.php

• Galima būtų viena rastą guldyti horizontaliai link durų, o kito pagalba itvirtinant jį vertikaliai į griovi nukreipaint - taip horizantalus įsitvirtintų ir būtų galima naudotis kaip tiltu. Tačiau tai jau kita istorija ant kiek tai būtų saugu :D

• Galima būtų viena rastą guldyti horizontaliai link durų, o kito pagalba itvirtinant jį vertikaliai į griovi nukreipaint - taip horizantalus įsitvirtintų ir būtų galima naudotis kaip tiltu. Tačiau tai jau kita istorija ant kiek tai būtų saugu :D

Pamiršau nurodyti serverį - Baltics 5

• Viena rasta reikia deti ant duobes krasto 45 laipsniu kampu, kuo toliau nuo duobes kampo, bet taip kad laikytus. Tada nuo to pirmo rasto vidurio statmenai deti antra rasta, link to mazo plotelio (kur yra isejimas) kampo. Pagal skaiciavimus turi tikrai uztekti ilgio.

Samagons ts5

• Sveiki,

Reikia vieną rąstą paversti 45 laipsnių kampu ir dėti ant duobės kampo, o kitą rąstą dėti ant pastarojo vidurio. Pridedu brėžinį, kaip reiktų pereiti.

• ZIpOkDG
    Kaip parodyta paveiksliuke, raudonai spalva pažymėti rastai. pirmą rastą dedi skersai kampe. antrą rastą ant pirmo rasto vidurio kaip statinę, ir jis nueina tiesiai į platformos prie durų kampą. pagal skaičiavimus padėjus pirmą rastą, kad laikytūsi ant keletos cm šonuose jau priartėjama 147 cm iš reikiamų 424cm. uždėjus antrą rastą kaip parašiau viso dar lieka 23 cm laisvo ilgio, t.y galima po 12cm rastą uždėti iš abiejų pusių ant pagrindo ir jis tvirtai laikysis kad galėtum juo saugiai pereiti prie durų

Pamiršau pridėti, žaidžiu lt1 slapyvardžiu gedulis110