המדריך המקוצר לרומאים על רגל אחת ...

• זהו מדריך שהייתי רוצה לכתוב ואין לי זמן, אז אכתוב כמה נקודות, ואם יתחשק לי אכתוב אחר כך מדריך ענק ...

מדגיש שהמדריך מיועד לשחקנים די חדשים (כי לשחקנים ממש חדשים אני בהחלט חושב שהגאלים עדיפים בגלל הורסטיליות שלהם בכלל ויכולת ההגנה שלהם בפרט), לשחקנים ותיקים יש את השיטות שלהם ואת צורת המשחק שלהם.

המדריך המקוצר לרומאים !!

כדאי לבחור רומאים רק לשחקנים שלא מעוניינים לבזבז הרבה זהב.

כי אם אתה מוכן להשקיע זהב כדאי לך לבחור את הטאוטונים בגלל הכישורים ההתקפיים המדהימים שלהם, או את הגאלים בגלל יכולת הגנה המהממת שלהם (אפילו להאמר ההתקפי של הגאלי יש ערך הגנה גבוה בטירוף)

כי אם אתה לא מוכן לבזבז זהב אתה תמצא את עצמך משדרג כל כפר במשך שבועות רבים, ואת הבירה שלך לכל אורך השרת ...

שלא לדבר על אוצרות, ועל העברת אוצר מכפר לכפר ... (שדורש הריסה של קופת האוצר והבניה מחדש ...) מי שניסה את זה פעם אחת כבר מבין את זה בעצמו ולא צריך עוד הסברים ...

אבל אל תדאג חבר, לא התפשרת על שבט סוג ב'.

קיבלת את השבט עם החיילים הכי ממוקצעים בטרוויאן, כל יחידת יבול שהחיילים והסוסים שלך צורכים מנוצלת עד תומה !

אתה יכול לבנות האמר חזק בטירוף. אני אישית מאוהב באימפריאן :rom03: עם מהירות 7 שדות לשעה (החייל הכי מהיר בטרוויאן ) מאפשר לך לתקוף במהירות ויעילות ולחסל כוחות טאוטונים (לגאלים יש סוסים מהירים אבל לרומאים יש חומה חזקה ולטאוטונים יש לוחמי חנית שמיועדים לזה ולכן לא משתלם לגאלי לתקוף בעיניים עצומות - כלומר בלי סיור מראש)

שיטת המשחק מאופיינת לשחקנים המשחקים בלי זהב ... אתה מאחורי הקלעים בוזז את הפצועים והחלשים ובינתיים צובר האמר והגנות, ברגע שמישהו הדליק לך את הפיוז אתה נוחת עליו עם כל מה שצברת עד עכשיו, אמנם הטאוטונים יכולים לייצר צבא יותר מהר, אבל לעוצמה של ההאמר הרומאי אין מתחרים ... במיוחד אם ניקח בחשבון שהם בונים תשתית בצורה יותר מהירה (בניה כפולה ומשולשת) ולכן תוכל להחזיק האמר יותר גדול ממה שיכלת לו הייתה טאוטוני ...

*נכתב בלשון זכר אך מכוון לשני המינים

• אחי... אימפריאן לא מהיר יותר ממניף... גם לא יותר מפלנקס ולוחם חנית... וסליחה... אבל לפי שיטת המשחק שהסברת זה בהחלט שבט סוג ב'...

לאימפריאן יש שתי חולשות על פני המניף, האחת היא המחיר הגבוה מאוד יחסית לכוח הלחימה, השנייה היא מהירות האימון האיטית, ואני לא מתחיל לדבר על זה שהוא נושא פחות משאבים...

צריכת היבול נמוכה? זה כמעט לא רלוונטי עד שיש לך מספיק חיילים כדי לבזוז את כל החוות עם עודף, וגם אז... הייתרון הגדול הוא להגיע בסופו של דבר להאמר חזק יותר מאשר הטאוטון יכול היה בגלל הגבלת היבול שלו (קשה לנהל מינוס שמרוקן את האסם כל 3 דקות...).

שחקן שלא משלם זהב ובגלל זה רוצה לבחור ברומאי, רק שיספר לי על זה כי אני רוצה להיות הראשון לבזוז אותו בבקשה...

שחקן שלא משלם זהב לחלוטין צריך להיות גאולי

אתה רוצה לדעת מה לדעתי כן סיבה טובה לבחור ברומאי? כי הצד שלך צריך אותך רומאי! כלומר, אם אתה משחק לבד ונכנס לברית קרובה בצורה אקראית, בשום אופן לא לבחור רומאי! אם יש לך מראש ברית שמגנה אליך, וצריכה אותך לאסטרטגיה שלה כרומאי זו כן סיבה לבחור רומאי

בהצלחה עם כתיבת מדריך יעיל, אני מחכה לזה בקוצר רוח

The post was edited 1 time, last by arikari ().

• 1. רציתי לציין שאין יחידה רגלית יותר מהירה מהאימפריאן. המחיר שלו גבוה וזמן ייצור ארוך, נכון ... ולכן עדיף לבחור טאוטונים אם רוצים לשחק אגרסיביים, אבל בלי זהב להשקיע לא תוכל לפתוח כפרים באותה מהירות ותאלץ לשדרג את הבירה שלך לאורך כל השרת, ובתור טאוטוני התקפי תהיה בטוח שיאפסו את הבירה שלך יותר מפעם אחת ... תעשה חשבון פשוט כמה זמן יקח לך להשתחרר מאיפוס בלי זהב ... ולכן עדיף לבחור רומאים כי לשיטת המשחק הזאת הרומאים הם השבט הכי טוב (סוג א' ולא סוג ב')...

נשיאת המשאבים היא פחות קריטית, ושוב אותם טיעונים חוזרים, שגם אם טאוטונים עדיפים בבזיזה, בסך הכל עדיף רומאי אם אתה לא משקיע זהב ... וגם בתור טאוטוני אתה בסיכון מוגבר לחטוף תקיפה במיוחד עם האמר בוזז של מניפים ...

2. אתה מוזמן לבזוז את כל הרומאים, בהצלחה בהתמודדות עם הפרטוריאנים :rom02: ועם חומה שמעניקה 80% בונוס ... לא יישאר לך מניפים מהר מאוד אם הרומאי יודע קצת ממה שהוא עושה ... אבל נכון אמרת שקל לבזוז רומאים, בגלל זה המלצתי לשחקנים ממש חדשים (כאלו שעדיין לא מודעים לחשיבות הקריטית של פתיחת בירה בקרופר) לבחור גאלים ... כי הבזיזות התכופות בהחלט יכולות לגרום לשחקן מתחיל לנטוש את החשבון שלו ...

3. שיטת המשחק היא החזקת כמות הגנות בסיסית, בזיזה זהירה והתרחבות מהירה בכפרים. השיטה האופטימלית לחשבונות בלי זהב ...

4. "סיבה: כי הצד שלך צריך רומאי" אתה יכול לפרט לאיזה עניין הם צריכים דווקא רומאי ? אם בתור תוקף קח טאוטוני, ואם בתור מגן קח גאלי (ולא רומאי עם פרטוריאן במהירות 5 שדות לשעה, הקטפולטות יגיעו כשהוא עוד בחצי הדרך לתגבר ...)

5. שים לב שהמדריך מכוון לשחקנים די חדשים, לשחקנים ותיקים ומנוסים יש את האסטרטגיות והסיבות שלהם לבחור רומאים ...

• ... וגם אז... היתרון הגדול הוא להגיע בסופו של דבר להאמר חזק יותר מאשר הטאוטון יכול היה בגלל הגבלת היבול שלו (קשה לנהל מינוס שמרוקן את האסם כל 3 דקות...).

....

מגדלים האמרים עד שהם גדולים מספיק בשביל להשמיד איום ... לא מחכים עד שתגיע לקצה היכולת שלך בלהחזיק אותם ...

כבר ראיתי שחקנים ששומרים ומגדלים את ההאמר שלהם לנצח נצחים רק בשביל להמרח ולמחוק את החשבון אחרי שהבינו שהברית שלהם הפסידה ...

הרומאים לעולם לא ישתוו לטאוטונים באיכות ההתקפית שלהם או לגאלים ביכולת ההגנתית שלהם.

• 1. לא אמור להיות לך אכפת מבזיזות, גם שחקן מתחיל יכול מהר מאוד להבין איך לסגור את הפינה של הבזיזות עליו וזה לא יפריע לו יותר מידי בהתקדמות. שלא נדבר על שחקנים יותר רציניים שזה בכלל לא שיקול אצלם. אגב לדעתי האישית גם לא אמור להיות שיקול בכלל(גם יכולת הבזיזה שלך), אבל זה נתון לדיון..

2. חומה שמעניקה 80% בונוס מגיעה רק בשלב 20 של החומה, כלומר צריך להוציא עליה 200 אלף משאב(בלי מבנים נלווים כמו מחסנים וכ''ו). אם אתה בונה חומה 20 בסטארטר בשלב שבו עדיין יש רלוונטיות לבזיזות, אנחנו צריכים לחזור למקורות ולטפל בבעיה שורשית אחרת לחלוטין.

3. זאת שיטה כללית מאוד, לכולם.

4. הצד שלך צריך רומאי כי דבר ראשון צרכת היבול שלו ביחס לכוח ההגנתי יחסית נמוכה, וזה משמעותי בטירוף בפלא. בנוסף(והאמת זה מה שמוביל לסיבה שציינתי קודם)

השילוב שלו עם לוחם חנית הוא בערך השילוב ההגנתי הכי טוב(מבחינת כוח אל מול צריכה, כי על זה אני מסתכל בשלבים האחרונים), כי החנית מעולה מול סוסים והפרוט' מול רגלי. יחד עם צריכת יבול משמעותית נמוכה יותר מאשר שילובים עם פלאדין\דרואיד אתה מגיע לקיר הגנתי יעיל מאוד.

אני אישית לא הבנתי מה אתה רוצה במדריך הזה, כי לא כתבת בו כלום. בגדול פתחת דיון על השבט הרומאי(שזה גם נחמד), אבל קשה לי לקרוא לזה מדריך.

אם נכנסנו לדיון, אני אישית חושב שרומאים זה השבט האחרון ששחקן מתחיל צריך לקחת, כי הוא מאוד קשה בלי זהב(למרות הבנייה המוגברת), כי הכל מאוד איטי, והצבא שאתה מאמן בסוף לא שווה כוח מול צבא של גאלי ובטח לא טאוטוני.

לדעתי חשבון רומאי מתאים רק לשחקנים קבוצתיים מאוד, ומאוד מנוסים, וזה כדי להוציא מהשבט הזה את המיטב באמת.

• חשוב לציין שוב שהמדריך מיועד לשחקנים די חדשים.

הסברתי על שיטות הגנה מבזיזות בתחילת השרת

לגאלים - הם אפילו לא צריכים לטרוח לייצר הגנות, מספיק לשדרג נקיקים ולוכדים.

לרומאים - הם צריכים כמות הגנות בסיסית ושדרוג חומה (שנותנת 3-5% בונוס הגנה לכל שלב - שזה משמעותי)

לטאוטונים - (לא מומלץ לשחקנים חדשים אבל ..) הטקטיקה שלהם באופן כללי הוא "ההגנה הכי טובה היא התקפה" , עדיף לייצר מניפים ולתקוף מאשר חניתות ולהגן ...

וגם הסברתי על צורת משחק כללית של חשבון רומאי

העצמה של ההאמר הרומאי תבוא לידי ביטוי רק לאורך זמן, ולכן הם צריכים להתמקד בהתרחבות בכפרים וגם בשמירת הגנות בסיסית שלא יבזזו/יתקפו אותם ...

הגאלים לעומת זאת אפילו לא צריכים לייצר האמר התקפי כדי להביא את החשבון למקסימום, הם יכולים לשבת ולייצר הגנות לאורך כל השרת (ולזה התכוונתי בהודעה הראשונה שהגאלים הם ורסטילים, כי הם יכולים להיות גם וגם וגם ולהפיק את המירב) והם גם לא צריכים הגנות בשלב ההתחלתי

הטאוטונים הם מורכבים אז קשה לומר צורת משחק כללית, אבל בגדול לא מומלץ לייצר הגנות בשלב ההתחלתי אלא רק כוח התקפי ...

אז לסיכום ...

בהחלט אפשר לומר שהסברתי מדוע לבחור רומאי וגם המלצתי על צורת משחק כללית ש-לפי דעתי- תמקסם את מה שניתן להפיק מהם ...

____________________________________________________________________________________________________________________

להמליץ לשחקן די חדש לבחור רומאים כי ערך ההגנה שלהם (מפני חיילים לא רכובים) הוא הכי משתלם מבחינת יבול וזה טוב לפלא... (ובזה הוא יתרום יותר לברית שלו)

מצטער, אבל לא.

התעלמת מהמהירות הנמוכה של ההגנות, מהעלות הגבוהה של הכוחות באופן כללי, וגם מהעובדה שהרומאי צריך לעצמו הגנות כנגד סוסים.

שכל אחד מהם בפני עצמו הוא יותר משמעותי לשחקנים די חדשים ...

ותרשה לי להתערב איתך שאף אחד לא ירגיש בחסרון הפרטוריאנים שלו אם הוא נרדם בלילה ושכח לשלוח הגנות לפלא לפני התקפה של הנטארים ...

...

אני אישית לא הבנתי מה אתה רוצה במדריך הזה, כי לא כתבת בו כלום. בגדול פתחת דיון על השבט הרומאי(שזה גם נחמד), אבל קשה לי לקרוא לזה מדריך.

אם נכנסנו לדיון, אני אישית חושב שרומאים זה השבט האחרון ששחקן מתחיל צריך לקחת, כי הוא מאוד קשה בלי זהב(למרות הבנייה המוגברת), כי הכל מאוד איטי, והצבא שאתה מאמן בסוף לא שווה כוח מול צבא של גאלי ובטח לא טאוטוני.

לדעתי חשבון רומאי מתאים רק לשחקנים קבוצתיים מאוד, ומאוד מנוסים, וזה כדי להוציא מהשבט הזה את המיטב באמת.

הרומאים מתאימים גם לשחקנים חדשים שלא נבהלים ומוחקים את החשבון אם הם מקבלים בזיזות.

הבניה הכפולה שלהם הופכת אותם לשבט הכי משתלם לשחקנים שלא משתמשים בזהב, הטאוטונים והגאלים יצטרכו לפצות על החסרון הזה בשעות רבות של זמינות מיותרת.

ואם כבר, הטאוטונים הם השבט האחרון ששחקנים חדשים צריכים לנסות ...

היי MarkK !

תרשה לי לציין את המובן מאליו ... שהנימה של הדברים שלי היא חברית, רק רוצה לחלוק ממה שאני למדתי, לא בא להתנצח או לחשוב את עצמי לחכם ומבין ...

• 1. הכל שאשלה של מה אתה מגדיר כ"שחקן די חדש". מבחינתי, שחקן שכבר שיחק שרת - 2, ויודע את הבסיס של המשחק בצורה טובה(כמובן לא אחד ששולט בכל אספקט בו, אבל יודע מה הדיבור הכללי) יכול כבר בשרת הבא שלו להוות משקל בשרת.

השרתים הישראלים כיום מאוד מוגבלים בכמות השחקנים הרציניים שלהם, וגם הזהב כבר לא הפך לפונקציה מחייבת(אתה יכול למכור קסדת גלדיאטור ביום 5 למשחק ולהכניס 7500 זהב...), ולכן במידה ויש לשחקן ה"די חדש" הזה הכוונה טובה מתוך הברית, וההנהלה עושה את תפקידה, הוא יכול ללמוד המון, לעשות קפיצה קדימה ובהחלט להיות משמעותי מאוד. אם לא לפלאים אז עד הפלאים.

ותן לי להתערב איתך, במידה וההתנהלות בברית הייתה טובה וקידמו שם שחקנים, במידה והוא לא ישלח הגנות לפלא, זה בהחלט יכול להדיר שינה מעיניי המעורבים בכך.. שגם ככה ישנים מעט :)
    בתנאים מסויימים(די בסיסיים יש לציין) שחקן כזה יכול להגיע גם עם 175 אלף פרוטריאן לפלאים(ואני הייתי מצפה גם להרבה יותר, אבל זה כבר לשחקנים כבדים יותר), ותסכים איתי שכיום כשיש לך 10 שחקנים אמיתיים לכל היותר בכל צד, אין לך פריווילגיה להזניח כמעט 200 אלף חיילי הגנה. אם תרצה, החישוב מאוד פשוט, והמספרים עצמם לא תלושים מהמציאות, אבל זה כן דורש תנאים מסויימים, בעיקר נכונות והמון הכוונה משחקנים אחרים בברית.

2. אם אתה מחליט להגדיר שחקן חדש ככזה שבאמת יגיע עם איזה 10 כפרים לפלאים, כן. כל מה שאמרתי יהיה לא רלוונטי. בשביל זה הדגשתי שהוא חייב יהיה עזרה ושילמדו אותו.

יצטרכו גם להיות סבלניים איתו, מתוך הבנה שיאלצו להגן עליו(אני תמיד הייתי שם עשרות אלפי הגנות בבירות של רומאים שיהיו שם באופן קבוע) וה"פירות" יגיעו רק בשלבים המאוחרים של המשחק.. במאני טיים.

3. זמן אימון איטי, עלויות יקרות, איטיות תנועה.. כל אלה חסרונות של הרומאי.. אז לא הצלחתי להבין למה אתה ממליץ עליהם אם הם "משמעותיים לשחקן חדש"..

אני חושב שעשינו קצת בלאגן בטענות שלנו ואנחנו לא מצליחים להפריד 2 מקרים שונים אחד מהשני.
    לדעתי, שחקן חדש, בדיוק בגלל מה שאתה ציינת, מהר מאוד יזנח את המשחק. שחקנים חדשים, ובכלל אנשים שמתחילים משהו חדש, אוהבים לראות תוצאות ולרוב מהר(כמה אנשים נרשמים לחדר כושר, רואים שלא איבדו יותר מידי משקל אחרי חודש אימון ופורשים?).

רומאים זה תוצאות לטווח ארוך מאוד, בדרך כלל לטווח של מעל 100 יום, והם מתחילים באמת להיות רלוונטיים בשרת אחרי האוצרות.

אם אני הייתי משקיע כל גרגר חיטה וכל פיסת ברזל בחיילים ואז אחרי שבוע רואה שלי יש 30 חיילים ולטאוטונים 300, הייתי כנראה זונח את המשחק יחסית מהר.

4. אני אישית חושב שהטאוטונים לא כאלה מורכבים למשחק. אתה לא צריך להיות איזה ג'ינגס חאן כדי להצליח איתם. ברמה הבסיסית מאוד, הם לא קשים במיוחד.

הסוחרים סוחבים הרבה, החיילים מאומנים מהר ובזול, ככה שאם אתה מאבד איזה 400 מניף אתה לא מתאבל יותר מידי(בניגוד ללגיונר, לוחם חרב ובטח ובטח אימפ').

גם ההגנה של הטאוטונים לא רעה בכלל(למרות הסטיגמה!), כשלוחם החנית הוא שני לפלנקס מבחינת כוח הגנה אל מול עלות(הרבה לפני כל שאר היחידות), וגם הפלאדין נמצא ממש מאחורי הדרואיד בתור הסוס הכי יעיל.

אם נכנסים אפילו לעומק יותר, ומתעלמים מהעלות אלא רק כוח הגנה אל מול אחזקה, לוחם החנית נמצא בהרבה מעל הפלנקס אפילו. הפלאדין לא כל כך רווחי, אבל השילוב שלו עם החנית יוצר הגנה סולידית.

נוצרה סטיגמה לא נכונה שהטאוטון הוא שחקן הגנה גרוע, אבל זה מאוד לא נכון, פשוט רוב האנשים מתבאסים להשתמש בו למטרה כזאת כי הפער ההתקפי שלו אל מול שאר השבטים יוצא דופן, ורוצים לנצל את זה.

אני כבר ראיתי הגנתיים טאוטוניים שמרחו האמרים אחד אחרי השני, והחזיקו בריתות שלמות פחות או יותר לבד.. כמובן, זה דורש מיומנות, אבל זה אפשרי.

5. חס וחלילה להתנצח. מנהלים דיון בריא :)

• קשה לראות את מארק מנהל דיון ולא להידחף ,

בכל מקרה כמו שמארק אמר זה יותר דיון מאשר מדריך וזה לא בקטע מעליב חס ושלום אך אין לזה שום קשר למדריך .

כאחד עם המון נסיון פחות אוהב לשחק כרומאי אני חושב שזה יותר קשה ומסובך מכל שבט אחר ודורש מיומנות שונה לחלוטין

פחות ממליץ עליו לשחקנים בטוח לא למתחילים

• מה זה פאדי, אני כותב מגילות על מגילות ואתה מסתפק בשורה אחת?

חשבתי דיונים כאלה זה הלחם והחמאה שלך :)

• אימפריאן מהיר יותר מיחידות ההתקפה החזקות האחרות, לוחם הגרזן ולוחם החרב, וכן נושא יותר משאבים מהם, זה כן יתרון גדול שמציב את האימפריאן במקום השני כחייל הרגלים ההתקפי הטוב ביותר, אבל הפער בינו לבין המניף גדול מאוד... אני רוצה לציין לגבי הבניה הכפולה, שכאסטרטג, אני לא יכול להתייחס לייתרון שיש לו תחלופה על ידי תשלום כסף, כיתרון אסטרטגי (כלומר זה כן יתרון וכן יכול להיות יעיל, אבל זה לא יתרון אסטרטגי), והעיניין הוא, שהייתרון הזה הוא בעיקר מלכודת שמייצרת הרבה חוות נהדרות... עובדתית זה ככה... אני לא יודע כמה פעמים שיחקת בלי זהב, אבל בלי זהב, רוב הסיכויים שהבירה הרומאית שלך לא תהיה שווה איפוס בכלל... לא תהיה שווה את המאמץ של האויב לאפס אותך... אם הסיבה המרכזית לבחור רומאים זה הבניה הכפולה, זה שבט סוג ב', נקודה! נשיאת המשאבים בהחלט קריטית בשלב הראשון של השרת, ולא רק הטאוטונים עדיפים על הרומאי בבזיזות, אפילו הגאולים! כלומר, בבזיזות הרומאים הם הגרועים ביותר! והם אלה שמשתמשים בהכי הרבה משאבים! חיילים יקרים ובניה כפולה מרוקנים את המחסנים בקלות!

מה הבעיה לבזוז רומאי בתחילת דרכו? אין לו לוכד או נקיק של גאולי, ואין ממנו איום של נקמה כמו הטאוטון. אתה מנקה את הפרטו שלו עם גיבור, או אם אתה גאולי או רומאי אז עם פרשים בנוסף, כמה בזיזות קבועות והוא כנראה יתייאש, אתה בטח לא צריך לדאוג מהחומה רמה 20 שאין לו...

אני לא ממש רוצה לפרט סיבות שצד יכול להיות צריך רומאי, בעיקר מהסיבה שאלה אסטרטגיות שאני רוצה להשתמש בהם ומעדיף שבשלב הזה יהיו סודיות... לגבי ההגנה על פלא עם פרטו, אני לא הייתי פותח רומאי בשביל זה, אני יעדיף ללמד לאמן שחקן חדש שכבר פתח רומאי שיאמן בשבילי פרטו לפלא ולא לפתוח כזה בעצמי, לי יש דברים יותר חשובים ויעילים לעשות

לשחקן חדש, בין אם משלם זהב ובין עם לא,זמינות גבוה או לא, אני לא ממליץ בכל מקרה על רומאי! רומאי מתאים לשחקנים אסטרטגיים מאוד, שמבינים כבר מאוד את ההתנהלות במשחק ויודעים בדיוק מה הם רוצים מהרומאי שלהם, שחקן חדש או אפילו שחקן וותיק שלא ממש מבין באסטרטגיה (ויש הרבה כאלה, אתה רואה אותם כחוות כל שרת מחדש...) שלא ישחק עם רומאי

מגדלים האמרים עד שהם גדולים מספיק בשביל להשמיד איום ... לא מחכים עד שתגיע לקצה היכולת שלך בלהחזיק אותם ...

כבר ראיתי שחקנים ששומרים ומגדלים את ההאמר שלהם לנצח נצחים רק בשביל להמרח ולמחוק את החשבון אחרי שהבינו שהברית שלהם הפסידה ...

הרומאים לעולם לא ישתוו לטאוטונים באיכות ההתקפית שלהם או לגאלים ביכולת ההגנתית שלהם.

ולכן בדיוק, ברית לא צריכה יותר מהאמר רומאי אחד מטופח היטב בשביל למחוק פלא אויב... בטח לא בשרת ישראלי שיש מעט צדדים... אם יש מחסור בהאמרים טאוטונים, באמת חבל להשקיע בהאמר רומאי, עדיף טאוטוני, רק אם יש מספיק האמרים טאוטונים מקימים גם אחד רומאי

קשה לראות את מארק מנהל דיון ולא להידחף ,

בכל מקרה כמו שמארק אמר זה יותר דיון מאשר מדריך וזה לא בקטע מעליב חס ושלום אך אין לזה שום קשר למדריך .

כאחד עם המון נסיון פחות אוהב לשחק כרומאי אני חושב שזה יותר קשה ומסובך מכל שבט אחר ודורש מיומנות שונה לחלוטין

פחות ממליץ עליו לשחקנים בטוח לא למתחילים

אמרת פה את המפתח האמיתי בכל הסיפור הזה- רומאי דורש מיומנות שונה לחלוטין!