איך לשרוד מתקפה בשטח האפור

• מי שהולך על שיטת הנקיקים מסתכן מאוד וההצלחה לא ב 100 אחוז אלה עניין של מזל

מהסיבה שהמבנה ששורד חייב להיות אוכלסויה

15 שדות ייבול ונקיקים שלב 1 לא מביאים אוכלסויה ואם אחד מהם הוא זה שישרוד הכפר בכל זאת יהרס

אז תבנה סתת וכל השאר נקיקים

• מי שהולך על שיטת הנקיקים מסתכן מאוד וההצלחה לא ב 100 אחוז אלה עניין של מזל

מהסיבה שהמבנה ששורד חייב להיות אוכלסויה

15 שדות ייבול ונקיקים שלב 1 לא מביאים אוכלסויה ואם אחד מהם הוא זה שישרוד הכפר בכל זאת יהרס

אבל דיברנו על סתת...

• מחרפן אותי שמסבירים משהו פשוט ואנשים מתעקשים

אז אנסה להסביר לאט

בכפר שמופיע בסרטון יש רק11 מבנים של אוכלוסיה

שדה טיט

שדה ברזל

שדה עץ

מרכזי

מפגש

אסם

מחסן

חיילים

שגרירות

שוק

ונקיק 10

רק 11 מבנים 11 מבנים!!!!!! ויש 28 גלים של קאטות אם 11 מתוך ה 28 הגלים האלה יפגעו ב 11 המבנים האלה הכפר יהרס ולא משנה מה תעשה ומה לא

אם ניכנס לאחוזים מתוך 39 מבנים יפגעו 28 רק 11 ישרדו הסכוי הוא בערך 42 אחוז בלבד זה לא 100 אחוז וגם רחוק מזה מאוד

בשיטה של הסתת וכמו שרשמתי אחוז ההצלחה המובטח הוא 100 אחוז הכפר בוודאות ישרוד

בשיטה של הנקיק מסתמכים על מזל בשיטה שלי על 100 אחוז הצלחה זה ההבדל !!!

ללא קשר בשיטה של הנקיק נגיד והכפר שרד אתה צריך להתחיל להרוס שם המון דברים לפני שאתה בכלל מתחיל לבנות משהו, בזבוז זמן וכוח וגם משאביים

השיטה שלי יותר זולה ממה שמוצג בסרטון ואחרי ששורדים ישר מתחילים לבנות ולא צריך להרוס כלום .

מקווה שהפעם הנקודה הובהרה בצורה מובנת .

• רק 11 מבנים 11 מבנים!!!!!! ויש 28 גלים של קאטות אם 11 מתוך ה 28 הגלים האלה יפגעו ב 11 המבנים האלה הכפר יהרס ולא משנה מה תעשה ומה לא

אם ניכנס לאחוזים מתוך 39 מבנים יפגעו 28 רק 11 ישרדו הסכוי הוא בערך 42 אחוז בלבד זה לא 100 אחוז וגם רחוק מזה מאוד

שלום :)

לא הבנתי איך חישבת שאם יש 39 מבנים, מתוכם יש 11 שעם אוכלוסייה אחת לפחות, ובוחרים באקראי 28 מבנים (לפחות אני מניח שזה באקראי) אז הסיכוי שכל 11 המבנים שעם האוכלוסייה ייבחרו, הוא 42 אחוז?? בעצם הכפר נהרס אם ורק אם כל 11 המבנים נהרסו אם הבנתי נכון.

חישבתי את הסיכוי, יצא לי 1.2% שייהרס וכל השאר (מעל 98%) שהכפר יעמוד על תילו.

אשמח אם תפרט את חישובך ואם תרצה אפרט את שלי :)

עריכה:

אפרט את שלי ככל יכולתי.

אני מסתכל על זה ככה:

יש לנו 39 חפצים, מתוכם 11 "מיוחדים". מוציאים באקראי 28. נרצה לחשב את ההסתברות שייצא בדיוק כל החפצים המיוחדים - כלומר 11, וזה יהיה הסיכוי שהכפר ייהרס.

עכשיו, איך נעשה זאת?

נספור את כמות הבחירות האפשריות של 28 כדורים מתוך 39. ונספור את מספר הבחירות האפשריות של 28-11=17 בחירות של מבנים מתוך 39-11.

המספר הראשון יהיה כל האפשרויות של הנטארים לבחירת 28 מבנים להרוס. המספר השני יהיה מספר האפשרויות לבחור 28 מבנים כך ש-11 מתוכם יהיו המיוחדים. (קובעים שנבחר את 11 המיוחדים, נותרו לבחור עוד 28-11 מבנים, שזה 17. כלומר, עוד 17 מבנים מבין האלה שלא מיוחדים, ומספרם הוא 39-11=28).

המספר הראשון, הוא (!28*!11)/(!39)=39 בחר 11=11 39choose .

המספר השני הוא, באופן דומה (!17*!11)/(!28).

ע"י חלוקת המספר השני בראשון נקבל את ההסתברות (הסיכוי) שהנטארים יבחרו בכל 11 המבנים המיוחדים. תוכל לחשב והסיכוי הוא 0.012, כלומר 1.2%.

הערות:

הכוונה ב-! היא לעצרת. ראו: https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A2%D7%A6%D7%A8%D7%AA

חישוב שני המספרים נעשה ע"י ידע בסיסי בקומבינטוריקה, ראו: https://he.wikipedia.org/wiki/…5%D7%A8%D7%99%D7%A7%D7%94

(האיזור החשוב הוא ב-"צירופים")

וכן אם זה מעניין מישהו (ואם מישהו בכלל קרה עד כאן), ההסתברות שחישבתי היא הסתברות של משתנה מקרי היפרגאומטרי (סתם שם מפחיד אבל זהו השם).

ראו: https://he.wikipedia.org/wiki/…E%D7%98%D7%A8%D7%99%D7%AA

אשמח מאוד להערות ;)

Post was edited 1 time, last by Rambo ().

• לא התעמקתי יותר מדי, אבל אם הגעת למסקנה שהסיכוי שהכפר יהרס עם נקיקים וללא סתת הוא 1.2% אז יש לך טעות כל שהיא... תחשבן שוב...

• לא התעמקתי יותר מדי, אבל אם הגעת למסקנה שהסיכוי שהכפר יהרס עם נקיקים וללא סתת הוא 1.2% אז יש לך טעות כל שהיא... תחשבן שוב...

אם לא התעמקת אני חושב שאתה לא יכול סתם לקבוע ככה שאני טועה.

אמנם התוצאה לא נשמעת אינטואיטיבית, אבל אני דיי בטוח שהיא נכונה.

אשמח לדעת איך fadi חישב את ה42% שלו.

אולי לא כתבתי במפורש בחלק הקודם, אך בהחלט לא בונים במקרה שלי סתת.

• במקום לטחון מים דפדפו קצת(או השתמשו בשירות 🔍), ותלמדו גם על הדרך איך כותבים מדריך, בבקשה 👇:

• שמעתי הסתברות אז באתי

הנושא הכי טוב שיש

לא למדתי אישית התפלגות היפר גאומטרית אבל זה אינטואיטיבי מקומבי בסיסי

• במקום לטחון מים דפדפו קצת(או השתמשו בשירות 🔍), ותלמדו גם על הדרך איך כותבים מדריך, בבקשה 👇:

פעם אנשים ידעו לכתוב מדריכים.

מדריכים, סיכומים, סיפורים על השרתים המהירים מכל הזמנים.

עזוב.

• פעם אנשים ידעו לכתוב מדריכים.

מדריכים, סיכומים, סיפורים על השרתים המהירים מכל הזמנים.

עזוב.

כמה זמן לא ראיתי את ה"כלבלבלחם" הזה... יכול להסביר לי על זה?

• אתה יודע, לימודים, צבא, עניינים

אז הפסקתי להגיע לפורום