Błędy w ,,losowości''

• Chciałem zgłosić, że coś jest mocno nie tak z losowością przedmiotów jakie trafiają się z wyzwań.

Wcześniej robiłem wyzwania po jednym, po dwa albo po trzy i nie zauważyłem takiego problemu.

Ale teraz ostatnio z racji, że mam kolejne wioski daleko od pierwszej, a wyzwania pojawiają się przy nich, więc wysyłam bohatera na wyzwania dopiero jak się ich uzbiera 5-6.

Ostatnio na 5 wyzwań w aż 3 trafiły się Plastry , co więcej niezależnie od tego czy wyzwanie było zwykłe czy trudne, ilość plastrów niewiele się różniła. A dzisiaj na 6 wyzwań w aż 4 trafiły się Tablice Praw po 12 sztuk niezależenie od tego czy wyzwanie było trudne czy normalne.

Już mniejsza o to, że w trudnych wyzwaniach nagroda jest taka sama jak w zwykłych, ale co to ma być - Jednego dnia na 5 wyzwań w trzech plastry, a drugieg na 6 wyzwań w czterch tablice praw?

Na pewno nie jest to losowe i nie powinno tak wyglądać. Taki przypadek byłoby bardzo mało prawdopodobny, zwłaszcza, że robie te wyzwania takimi seriami jedno po drugim dopiero od około dwóch tygodni, a taki przypadek mógłby się zdarzyć tylko w długiej perspektywie czasowej i raczej nie 2x rzędu.

Coś tam jest źle zrobione i trzeba to naprawić, Chloe zgłosisz?

• A co Ty chciałeś na 10 wyzwań 10x dzieło normalnym jest że lepsze rzeczy wypadają rzadko :)

"Nawet jeśli wszyscy już
    w Ciebie zwatpili,
    pokaż, że się mylili"

65752-najmilsza-jpg

65750-naj-kompetentna-osoba-jpg

65751-naj-uzytkownik-jpg

• Przeczytałeś w ogóle pierwszy post?

Nie chodzi o to czy wypadają lepsze rzeczy czy gorsze tylko o to, że co chwila trafia się to samo, a następnym razem co chwila inne to samo. Widać, ze ten system nie jest losowy i nie działa tak jak powinien :/

• No raczej nie. Dlaczego jednego dnia trafiają się co chwila plastry, a innego co chwila tablice praw? Powinno być raczej przemieszane, raz plastry, raz tablice, raz pudełka z maścią i tak dalej.

• Powinno być raczej przemieszane

Nie.

Taki przykład: masz pudełko z 10 zabawkami z czego 9 jest zepsutych i tylko 1 jest działająca. Wyzwanie to dla Ciebie możliwość sięgnięcia do pudełka i wyciągnięcia jednej zabawki. Nie ma tak, że musisz wyczerpać pulę jednego pudełka, żeby zacząć kolejne, następne wyzwanie zawiera nowe pudełko z pełną pulą zabawek, a nie bez jednej, bo już ją wyciągnąłeś poprzednim razem.

[align=center]

Post was edited 3 times, last by Zborekk ().

Taki przykład: masz pudełko z 10 zabawkami z czego 9 jest zepsutych i tylko 1 jest działająca. Wyzwanie to dla Ciebie możliwość sięgnięcia do pudełka i wyciągnięcia jednej zabawki. Nie ma tak, że musisz wyczerpać pulę jednego pudełka, żeby zacząć kolejne, następne wyzwanie zawiera nowe pudełko z pełną pulą zabawek, a nie bez jednej, bo już ją wyciągnąłeś poprzednim razem.

Twój przykład tu nie pasuje. Prawidłowy byłby taki: Masz 2 pudełka ze 100 zabawkami. Oba zwierają takie same proporcje ilościowe poszczególnych zabawek.

Jednego dnia wciągając kilka z nich trafiasz prawie same plastry mimo, że jest ich dajmy na to tylko 8 na 100 zabawek, a drugiego dnia z drugiego pudełka gdzie plastry nie wyciągniete dostajesz prawe same tablice praw których z kolei jest załóżmy 10 na 100 zabawek. A plastry to już akurat sie nie trafiają.

Nie widzisz tu nic dziwnego?

To powinno być losowe co się trafi, a wygląda na to, że nie jest. Ten system działa w jakiś niezrozumiały sposób, dlatego podejrzewam, że to błąd ;)

• Nie. Po prostu masz pecha. Pogódź się z tym.

Tym razem był sezon na pudełka z maściami. Pechem tego nie nazwę bo bardzo się przydały.

Chodzi o coś zupełnie innego, coś w losowaniu łupów z wyzwań nie działa tak jak powinno więc ktoś musi to zgłosić aby zostało naprawione.

Chloe żyjesz tam? Martwię się o Ciebie.