Nihai Savaş – Üçüncü Bölüm: Gizli parşömen

• Sevgili oyuncularımız,

Tam görüntü elde etmek için bulmacayı çözün!

Genel yarışma bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Zip arşivi buradan indirilebilir.

Ciddi bir ikilem içerisindeyim.

O soğuk ve terk edilmiş bodrum katında, neredeyse düşmek üzereyken yaptığım akrobatik numaralarımdan sonra artık olaylara tam anlamıyla geri dönüyorum. Ve o zamandan beri gerçekleşen pek çok şey var!

İlk olarak, bir süre önce bile bile içine düştüğüm bu tuzaktan çıkış yolunu başarılı bir şekilde buldum. İkincisi, ustamın umutsuzca aradığı şeyi ele geçirmişim gibi görünüyor!

Ama her şeyin bir sırası var. İlerlerken kütüklerden birini düşürmeme ve uçuruma düşmeme ramak kalmasına karşın bodrumdan çıkışa ulaştım. Bana biraz zamana mal oldu ama kapıyı açabildim ancak çıkış yolu yerine, ortasında büyük bir masanın ve köşede hareket ettirilemezmiş gibi görünen büyük, eski ve kilitli bir bakır sandıktan başka bir şey olmayan bir diğer küçük odaya çıktığını -hayal kırıklığıyla- gördüm. Her şey kalın bir toz tabakasıyla kaplanmıştı ve onlarca yıldır kimsenin buraya gelmediği apaçık belliydi; buranın varlığını hatırlayan birinin olup olmadığından bile şüpheliyim. Ve burada başka bir kapı da yoktu!

Bütün bu şeylerden ötürü neredeyse umutsuzluğa kapıldım ama sonra sakinleşmeye ve mekanı araştırmaya karar verdim. Bu mekanın görünüş biçimi, çok iyi gizlenmiş olması gerçeği ve ustamın köşkünden buraya ulaşmanın zorluğu, buranın, ciddi sorunlar yaşandığı durumlarda kullanılan bir çeşit sığınak olduğu sonucuna varmama neden oldu. Ve bu da başka bir çıkış olması gerektiği anlamına geliyordu.

Dikkatli bir şekilde duvarları taradım, duvardaki her taşa tıkladım ama sadece, taşların arkasında sert zeminden başka hiçbir şey olmadığı anlamına gelen tok bir ses duydum.

Sonunda sandığı hareket ettirmeye çalıştım. İlginç bir zanaatkârlık örneğiydi ve eğer korkunç bir ağırlıkta olmasaydı kalitesine hayran kalacaktım! Odanın köşesinden çekme denemelerim sırasında giysilerimle kutuyu iyice parlattım ve böylece yüzeyindeki süslemeleri yakından inceleme fırsatım oldu. Tanıdık görünüyordu. Yağmaları ve güçleriyle ünlü, oldukça saldırgan bir halka mensup komşularımızın silah ve zırhlarının üzerinde benzer şeyler gördüğümü hatırladım. Bu sandığın bu kadar hantal olmasına şaşmamalı!

Hareket ettirmek için ne kadar zaman harcadığımı bilmiyorum; ta ki kırılma noktasına kadar kendimi itene kadar. Eğer biraz dinlenmezsem yeni bir denemenin hayatıma mal olabileceğini hissederek yere oturdum ve sandığın yan tarafına yaslandım. Bunun şaşırtıcı bir sonucu oldu. Süslemelerden biri bir anda yana kaydı, zayıf bir melodi duydum ve lanet sandık, arkasına gizlenmiş tünele girişi açarak sessizce duvarın içine doğru hareket etti. Kendimi salak gibi hissettim. Bu tuzağı icat eden mimara lanet olsun!

İçeride bir şey daha olduğunu gördüğümde neredeyse çıkmak üzereydim. Hareket eden sandık, arkasına gizlenmiş olan parşömeni ortaya çıkartmıştı. Ne yazık ki önemli ölçüde hasar görmüştü ve üzerinde ne olduğuna bakmaya çalıştığımda küçük parçalara ayrıldı. Buna karşın altıncı hissim bana, bunun, tam olarak ustamın aradığı belge olduğunu fısıldadı. Ne yapmalıyım? Bunu ona mı vermeliyim yoksa şimdilik bir sır olarak mı saklamalıyım? Yatak odama gittim ve hemen uykuya daldım; ta ki dakikalar sonra ustam tarafından uyandırılana kadar. Çok kötü bir ruh hali içerisindeydi ve sesi, normal haline göre daha tedirgindi.

“Hemen ayağa kalk!” – diye gürledi. – “Başkente gidiyoruz.” Kapıyı yüksek bir sesle çarparak uzaklaştı. Sızlanarak yataktan kalktım. Olaylar kesinlikle içinden çıkılmaz bir hale gelmişti.

Görev: Bunlar, kahramanımızın bodrumda bulduğu belgenin parçalarıdır. Bulmacayı çözerek tam resmi ortaya çıkarın.

İlave ödül: Bu görseldeki tam olarak nedir ve hangi halka aittir? Tahminlerinizi cevabınıza ekleyin. Doğru bilen ilk kişi 150 Altın kazanacak!

Hikayenin ilk bölümlerini kaçırdınız mı? Burada okuyabilirsiniz:

Nihai Savaş – Bölüm 1 – Gölge

Nihai Savaş – İkinci Bölüm – Bıçak Sırtı

Parcel_Pieces.png

Post was edited 2 times, last by Odin ().

• Genel bilgi:

Başlangıç

Nisan 09, 2019 – 12:00 pm (GMT+3)

Bitiş

Nisan 15, 2019 – 12:00 pm (GMT+3)

Duyurulma

Nisan 15, 2019

Kazananlar

Doğru cevaplar arasından 6 rastgele kazanan

Ödüller

50 Altın x 6

Ek ödül

150 Altın ilk doğru tahmin için

Nerede geçerli

TR

Ne zaman geçerli

Aralık 31, 2020

Nasıl kazanırım

Oyuncu isminizi ve oyun dünyanızı yanıtınızla birlikte gönderin

NOT:

Bulmaca farklı şekillerde birleştirilebilir. İşte nasıl yapılabileceği konusunda bazı tavsiyeler.

1) Parçaları yazdırın ve kesin, sonra hepsini yerleştirin. VEYA

2) Bazı kolaj oluşturma programlarını kullanın, örneğin - https://www.photocollage.com/ (aşağıdaki spoilerde nasıl kullanılacağına dair talimatları bulabilirsiniz)

3) Çözümü foruma yükleyin

• DsOAUpl.jpg

It seems to be a WoW (stairs down the image + field on the roof + 3 faces symbolizing the 3 tribes of the union)
    tribe know for his raid - > teutons

new design for teutons WoW.

Kings&Queen, tx3.com.tr

Dünyanın bir harikası gibi görünüyor (görüntüdeki merdivenlerden aşağı + çatıdaki alan + 3 birliğin 3 kabilesini simgeleyen yüzler)
    Kabilesi baskınını biliyor -> teutons

Teutons için yeni tasarım dünya harikası.

• Ben Natalara ait olduğunu ve bir natar anıtı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca sağ ve sol altlardaki merdivenlere bakarsak dünya harikası boyutuna sahip gibi görünüyor. Natar köyleri için tasarlanmış dünya harikası da olabilir belki. Üstteki kalkanın üzerinde bulunan sembolu bir yerden hatırlıyorum sanki eski etkinliklerde vardı ama ne kadar aradıysam bulamadım.

TRX 3X

CrackerTR

• Resimdeki parşömen cermenlere ait.Bunu zaten çevresinde gördüğü sembollerden anlamış.Ayrıca belirttiğine göre ustasının aradığı şeyi daha önce bulduğunu söylüyor.Yani bulduğu bu parşömen çok daha önemli bir şey ifade ediyor.3 insan kafasının üzerinde bir şehir ve bunlar muhtemelen cermen askeri (hem tipleri de benzemekte).3 kafanın üstündeki şehrin surları var ve bu surları sadece romalılar inşa edebildiği için bir roma şehrini kastediyor.Bu kafaların altında da merdivenler ve kolonlar var.Bu mesaj ustanın aradığı şeyden daha önemli ki başkente kadar gitme gereği duydu ve parşömen tek bir mesaj veriyordu : Romalılar bizi yukarıda ararken biz onların altına şehirler inşa ettik !!!

• Resimdeki parşömen cermenlere ait.Bunu zaten çevresinde gördüğü sembollerden anlamış.Ayrıca belirttiğine göre ustasının aradığı şeyi daha önce bulduğunu söylüyor.Yani bulduğu bu parşömen çok daha önemli bir şey ifade ediyor.3 insan kafasının üzerinde bir şehir ve bunlar muhtemelen cermen askeri (hem tipleri de benzemekte).3 kafanın üstündeki şehrin surları var ve bu surları sadece romalılar inşa edebildiği için bir roma şehrini kastediyor.Bu kafaların altında da merdivenler ve kolonlar var.Bu mesaj ustanın aradığı şeyden daha önemli ki başkente kadar gitme gereği duydu ve parşömen tek bir mesaj veriyordu : Romalılar bizi yukarıda ararken biz onların altına şehirler inşa ettik !!!

TRx3 AnGaRaLı