[Soutěž] - Rozhodující bitva – 3. díl – Ukrytý svitek

• Poslední bitva – 3. díl – Ukrytý svitek

Mám vážné dilema.

Po té akrobacii, která jen taktak neskončila pádem do propasti, jsem zpátky v akci. Od té doby se stala další spousta věcí.

Nejprve jsem úspěšně našel cestu ven z pasti, do které jsem se dobrovolně chytil. A pak jsem nejspíš našel to, po čem můj pán tak zoufale pátral!

Ale začnu od začátku. Podařilo se mi dojít k východu i přesto, že těsně před cílem se pode mnou jeden z kusů dřeva zlomil a já jsem tak málem skončil v propasti i s ním. Po otevření dveří jsem ke svému zklamání zjistil, že místo cesty ven je přede mnou další malý pokoj. Uprostřed stál velký stůl a v rohu obrovská zamčená měděná truhla. Tak obrovská, že se zdálo zcela nemožné s ní pohnout. Všechno bylo pokryté silnou vrstvou prachu a bylo naprosto očividné, že zde celá desetiletí nikdo nebyl. Pochybuji, že si někdo pamatoval, že toto místo vůbec existuje. A nikde nebyly žádné další dveře!

Začínal jsem propadat zoufalství, ale pak jsem se uklidnil a prozkoumal jsem ten pokoj. Podle toho, jak to místo vypadalo a jak dobře bylo ukryté a obtížně dostupné z rezidence mého pána, jsem usoudil, že jde nejspíš o úkryt pro případ nějakého problému. To znamenalo, že musela existovat nějaká cesta ven.

Pečlivě jsem prozkoumal všechny zdi a poklepal na všechny kameny v podlaze, ale podle zvuku bylo jasné, že pod těmi kameny nebylo nic jiného než pevná země.

Nakonec jsem se pokusil odsunout truhlu. Bylo to zajímavé umělecké dílo a určitě bych dokázal dlouho obdivovat jeho kvalitu... jen kdyby ta truhla nebyla tak zatraceně těžká! Během pokusů o odsunutí truhly z rohu jsem ji svým oblečením nechtěně vyleštil a objevil se tak zajímavý ornament. Byl mi povědomý. Vzpomněl jsem si, že něco podobného už jsem viděl na zbraních a brnění našich sousedů, kteří patřili k agresivnímu národu známého svou silou a loupežemi. Není divu, že ta truhla je tak těžká!

Nevím, jak dlouho jsem se o její posunutí pokoušel, ale už jsem byl na pokraji svých sil. Byl jsem tak vyčerpaný, že jsem si byl jist, že další pokus už by mě stál život. Rozhodl jsem se trochu si odpočinout, posadil jsem se na podlahu a opřel jsem se o bok truhly. K mému překvapení se jeden z ornamentů náhle posunul na stranu, ozvala se tichá melodie a ta zatracená truhla se potichu zasunula do zdi, čímž se otevřel za ní ukrytý tunel. Připadal jsem si jako úplný pitomec. Proklínám toho, kdo vymyslel tuhle past!

Právě jsem se chystal vlézt do tunelu, když jsem něco zahlédl. Odsunutá truhla odkryla svitek. Bohužel byl hodně poškozený a když jsem se chtěl podívat, co na něm je, rozpadl se na malé kousky. Můj šestý smysl mi ale našeptával, že to je přesně ten dokument, který můj pán hledal. Co mám dělat? Mám mu ho dát nebo si ho mám zatím nechat pro sebe? Došel jsem do své ložnice a padl jsem únavou do postele. O chvilku později mě ale probudil můj pán. Měl hodně špatnou náladu a zněl ještě podrážděněji než obvykle.

„Koukej vstávat!“ štěkl na mě. „Jedeme do města.“ Odešel a práskl za sebou dveřmi. Zasténal jsem a zvedl jsem se z postele. Začínalo to být čím dál zajímavější.

Úkol: Toto jsou části dokumentu, který náš hrdina ve sklepení našel. Slož je dohromady a získej kompletní obrázek.

Další odměna: Co přesně je na obrázku a kterému národu to patří? Přidej svůj tip ke své odpovědi. První účastník, který to uhodne správně, získá 150 zlatých!

Prošvihnul jsi předchozí části příběhu? Můžeš si je přečíst zde a zde:

Parcel_Pieces.png

Obecné informace o soutěži:

Začátek soutěže:

9. dubna, 2019 – 10:00

Konec soutěže:

15. dubna, 2019 – 10:00

Vyhlášení vítězů:

od 15. dubna, 2019

Způsob vyhodnocení výherců:

Ze správných odpovědi bude náhodně vylosováno 6 výherců

Ceny:

50 Zlatek pro 6 výherců; 150 Zlatek pro první správný tip, co je na obrázku

Poukazy na Zlaté platné pro:

CZSK komunita

Poukazy na Zlaté platné do:

31. prosince, 2020

Podmínky účasti v soutěži:

Napište svůj herní nick + svět, na kterém hrajete a připojte řešení úkolu

Obrázky:

Jednotlivé dílky obrázku v PNG: https://blog.travian.com/wp-co…2019/03/Parcel_Pieces.png

Jednotlivé dílky zvlášť v ZIP: https://blog.travian.com/wp-co…9/03/Parcels_Pieces-1.zip

Důležité:

Skládanka může být vyřešena více způsoby, např.

1) Vytiskněte si dílky, vystříhejte je a následně je složte dohromady nebo

2) Použijte některou z online aplikací pro tvorbu koláží (např. https://www.photocollage.com/ instrukce níže)

3) Nahrajte celý obrázek na fórum nebo využijte některou online službu pro nahrávání obrázků

AA_SMOD_Sig.png

Post was edited 2 times, last by Black ().

• "Vzpomněl jsem si, že něco podobného už jsem viděl na zbraních a brnění našich sousedů, kteří patřili k agresivnímu národu známého svou silou a loupežemi."

Z tejto vetz usudzujem, že to má Germánsky pôvod.

Podľa mňa je to chrám/svätyňa.

• Bohužel mám doma jen černobílou tiskárnu, ale tady je výsledek puzzle, nejtěžší to bylo vystříhat.

Na obrázku je něco jako sloup, kulatý oltář, nebo tak něco, kde tělo sloupu tvoří vousaté hlavy, asi čtyři, ale vidět jsou tři.

Národ těžko říct. Vousaté hlavy, bych hádal na Sumery, jenže ty tu nehrají, takže typuji druidy, tedy galský národ, protože Egypt a vousy mi nesedí, stejně tak u Římanů a Germáni nevím.

Nakonec když to vidím, tak by to mohla být křtitelnice na vodu s křížem uprostřed a hlavy patří prorokům. Jenže komu to dát, izraelité národem nejsou a nejblíže křesťanství byly nakonec Římané.

Babo raď, dám tedy možnost křtitelnice, hlavy proroků (myšleno Ježíšových učedníků) a národ Římané.

Robi, CZSK 3

• Zítra ho nafotím při lepším světle a vložím ještě jednou, ale můj mobil není chytrý a lépe to nesvede, při tomto světle. Ale snad je vidět na obrázku co má.

Robi