konto DEF rzymek

• Witam.

Konto z monetkami (na wszystko). Wersja T4.4. 1-2 osadki farmiące EI, a reszta do produkcji DEF'a na stałki i posiłki.

1. Lepiej produkować legio/pret czy same prety, z racji, ze legio są po prostu słabe ?

2. Czy ta nacja na takie konto ma wgl prawo bytu czy jednak lepiej po prostu brać galów by mieć ten DEF mobilniejszy ?

• ma wgl prawo bytu

ma, jeśli chcesz mieć bezpodstawnie najlepszy deff przeciwpiechotny jako stałkę na offówce albo czysty deff na artku/cudaku. jeśli nastawiasz się na grę na krótki kontakt, to lepiej wybrać gala.

• Mógłbys wytłumaczyć co to znaczy ? :D

Czyli jeśli wrogowie mają blisko do Ciebie bądź twoich sojuszników to lepszy gal i JD z falanga ponieważ są o wiele szybsze niz pretki I falanga szkoli się w stosunku do pretorianina 1.5falangi na 1 pretka

"Nawet jeśli wszyscy już
    w Ciebie zwatpili,
    pokaż, że się mylili"

65752-najmilsza-jpg

65750-naj-kompetentna-osoba-jpg

65751-naj-uzytkownik-jpg

• jak deff rzym to najlepiej tylko pretki inwysylac na stalki wtedy najlepiej z druga osade uciec troche dalej i robic prety :-)

Najlepiej to będzie, jeśli więcej nie będziesz udzielał rad odnośnie rozwoju defowego rzymka.

Temet i zborek mają rację, nie bardzo jest co więcej dodawać. Jeśli będziesz robił prety na stałki i będziesz miał dobrą stolicę, to farmienie jest zbędne. Surki będziesz miał dość, EI możesz ewentualnie robić na kontry czy offhunty. Osadki stawiaj blisko siebie, nie w żadnym kosmosie, tak aby spokojnie wymieniać surowce na rynku. Poza tym def ze stałek też bywa odsyłany (artefakty) i lepiej abyś nie tracił dnia na przestawienie go. Święta oczywiście duże, osadki stawiaj jak najszybciej. W stolicy targ, będziesz mógł z niej przesyłać surkę na rozwój kolejnych osad.

• Najlepiej to będzie, jeśli więcej nie będziesz udzielał rad odnośnie rozwoju defowego rzymka.

Temet i zborek mają rację, nie bardzo jest co więcej dodawać. Jeśli będziesz robił prety na stałki i będziesz miał dobrą stolicę, to farmienie jest zbędne. Surki będziesz miał dość, EI możesz ewentualnie robić na kontry czy offhunty. Osadki stawiaj blisko siebie, nie w żadnym kosmosie, tak aby spokojnie wymieniać surowce na rynku. Poza tym def ze stałek też bywa odsyłany (artefakty) i lepiej abyś nie tracił dnia na przestawienie go. Święta oczywiście duże, osadki stawiaj jak najszybciej. W stolicy targ, będziesz mógł z niej przesyłać surkę na rozwój kolejnych osad.

No dzięki, ale ja to wszystko wiem, robiłem juz wartosciowe konta DEF galami i egiptem. Pytanie o rzymek było ściśle w kwesti jednostek, bo jednak DEF nie dosc, ze najwolniejszy w grze to jeszcze tyllko na piechotę. Chyba po prostu to oleje i galów znowu wezmę...

• No dzięki, ale ja to wszystko wiem, robiłem juz wartosciowe konta DEF galami i egiptem. Pytanie o rzymek było ściśle w kwesti jednostek, bo jednak DEF nie dosc, ze najwolniejszy w grze to jeszcze tyllko na piechotę. Chyba po prostu to oleje i galów znowu wezmę...

Bardzo ładnie ale z ciekawości, ile defa naklepałeś na tych kontach? Gal i Egipt?

• Bardzo ładnie ale z ciekawości, ile defa naklepałeś na tych kontach? Gal i Egipt?

no na galu moze i z milion pykło przez całą grę. Egiptem może z 50k, bo konto porzuciłem przy 9 wioskach. To działa tak, że sobie naprodukuję z 10-20k defa i od razu było wysyłane na zdychanie, a nie liczylem ile lacznie konto wyrobiło przez całą grę

• no nie rozumiem o co Ci chodzi, wyjaśnij :)

już Ci wyjaśnił. Nie wywala się wiosek daleko od siebie na DEF rzymku. Wioski mają być blisko siebie by przysył wojska i surki między nimi był jak najbardziej optymalny.

• To chyba normalne, mi chodziło tylko o to że Stolicę robisz sobie troszkę dalej na mapie (może być blisko cudu) i tam rozwijasz osady a nie jak najbliższej środka i startówki...

ale chyba się nie zrozumieliśmy :)

• To chyba normalne, mi chodziło tylko o to że Stolicę robisz sobie troszkę dalej na mapie (może być blisko cudu) i tam rozwijasz osady a nie jak najbliższej środka i startówki...

ale chyba się nie zrozumieliśmy :)

No tak, jeśli to def na cud, to logiczne ;)

Konta defowe z reguły podłącza się pod konta off. One ustalają gdzie założą stolicę i tam lecą ze swoimi osadami konta def. Wyznacznikiem nie jest żaden cud czy srud, tylko jak najlepszy crop dla kont off.

"Stolicę robisz sobie troszkę dalej na mapie" - to jest naprawdę niezły tekst na poranek. Humor poprawiasz, dzięki ;)