Legionista

  • Pomyślałem o tym po utworzeniu tematu dot. DEF rzymka.


    Jaki jest problem (bo podejrzewam, że jest skoro od tylu lat to się nie stało), by dać legioniście +5 obr przed piechotą ? Byłby wtedy 40/40/50 i stał by się wolniejszym i droższym połączeniem pałki i falangi. Pozwoliło by to na w pełni wartosciową grę DEF rzymkiem, gdzie konto takie produkować mogło by w pełni wartościowy DEF na konie i piechotę. Oczywiście można podrożyc legiona, tym bardziej, że wiele lat temu był droższy i jakoś ludzie grali. Chodzi przecież tak na prawdę tylko o żarcie, surka i tak masz tyle żeby to kolejkować w nieskończoność, jeżeli dodatkowo masz osadkę z EI.

    Obecnie jest tak, że legionista jest najbardziej bezużyteczną jednostką w grze (T4.4). Germaniec używa sobie pałki do farmienia ile chce i jest spoko, gal ma falangę jako normalną i w miarę szybką jednostkę DEF'a - te nacje nie są zmuszone do rezygnacji ze swoich pierwszych jednostek, rzymek natomiast w farmieniu i atakowaniu przechodzi na centy bo żrą tyle samo a dmg o 75% więcej i legio do konca gry idzie w zapomnienie. Niech już tak będzie w kwesti rzymskiego OFF'a, ale co szkodzi, że DEF rzym mogl produkować w pełni wartosciowego def'a rowniez na konie?

  • czyli mamy juz 2 zepsute jednostki, ale spoko lepiej dołożyć 2 nowe nacje i olać śmiesznie łatwe do naprawienia problemy nacji oryginalnych :) Może i dobrze, że gra umiera