[LT/EN] Baltics forumo bendruomenė / Baltics forum community

• [LT]

Sveiki,

pastaruoju metu forumas nėra itin aktyvus, todėl noriu užduoti jums keletą klausimų. Ką galvojate apie mūsų Baltics forumo bendruomenę? Kas jums čia labiausiai patinka? Ko jums trūksta? Ką jūs pakeistumėte arba ką pridėtumėte prie bendruomenės, jeigu galėtumėte?

Išsakykite savo mintis, idėjas, jausmus, pasiūlymus apie Baltics forumo bendruomenę šioje temoje. :)

--------------

[EN]

Hello,

recently forum is not that active, so I want to ask you several questions. What do you think about our Baltics forum community? What do you like the most? What do you miss? What would you change or add to the community if you could?

Tell your thoughts, ideas, feelings, suggestions about Baltics forum community in this thread. :)

• sveiki

del bendravimo - nevisur galima rasyt - ar prisiregistraves ar ne

bandziau ir uzduotis spresti - tik tiek kad kur rasyt neradau

sitas atsakymas kury rasau jau paprastai - iskarto yra langas - rasai ir tiek

tai tiek - cia mano patirtis - gal pas kazka kitaip - linksmu veluku ir ridenkink kiausinius ant zoles - retai taip buna.

• Labas Shanti, forumas jau daug metu neaktyvus, nereikejo daryt nesamoningu update ir nereiktu uzdavineti klausimu. su nauja versija dauguma tikru traviano zaideju paliko si zaidima, taipogi ir si foruma, sioj versijoj zaidzia daug zaideju kurie ateina tik praleisti savo laisva laika, ir jie nesigilina i pacio zaidimo politikas (kas buvo aptarinejama cia)

Kita priezastis, net siomis dienomis daromi update kurie tikriausiai nera isdirbti nes vis atsiranda bug (zaidimo klaidu)

1.Ltx ziema buvo bugas kai puoli oaze ir karzygys tiesiog dingsta, support reakcija? Sutvarkyta buvo gal po 3-5 dienu, jokios kompensacijos

2. Dabartiniam ts3 serve farm liste dega kryziukai ant fermu, nesvarbu kariai iseje, grizta, ar namie.. Suport reakcija? Sutvarkysim po 3 dienu, kompenasaciju ? Noretum, greiciau traviano administracija padarys sau kharakiri negu darys kazkokias nuolaidas

Aux (australu speed) vietoj 3x serverio restartavosi 1x, kompenasacija buvo 20 auksiniu, kai zmones sedejo nakti lauke serverio...

Traviano auksiniu akcija? pranesama ta pacia valanda kada suteikiama, ir galioja tik ta pati vakara..

Absoliuti nepagaraba traviano zaidejam, kurie zaidzia rimtai ir jiem kiekviena smulkmena gadina zaidima bei planus, as jau nekalbu apie forumo atnaujinimus kurie nebuvo pageidaujami nei laukti, geriausia kai forumas is vis buna nepasiekiamas koki menesi del atnaujinimu... Ir jums dar yra drasos klausti kas negerai? :D Cia VISKAS negerai...

• ka reiskia palaukti kol aktyvuosis - zaidime vyksta papildomi klausimai - kada kas turi aktyvuotis - as nerasysiu zaidimo nesklandumu - nes klausimai apie foruma.

tai vat truputi uzvede atsakymas - paaiskinkit man - kas turi aktyvuotis kad dalyvauciau - galeciau rasyt - forume???

nesu aktyvus cia dalyvis - daugiau skaitytojas - bet kiek susidures su sio klausimo pateikeja - esu visada patenkintas rezultatu - del to tik ir rasau.

trukumas - negalejau rasyt kazkuri laika.

nemoku angliskai - tai tie apacioi pateikti pasirinkimai netenka prasmes.

galetu aisku buti kazkur pasirinkimas baltik serveris - ten butu sumesti forumai apie baltik - nesumalta visas pasaulis

na aisku gal cia mano nemokancio angliskai sapaliones

zinau puiku atsakyma - mokykis angliskai - bet nebetelpa jau :)

tai tiek.

• Dėl konkurso ir man teko palaukti apie 6h, kol acc aktyvuosis, kad galėčiau kažką rašyti, va kaip dabar.

O dėl ts3 servo, kad farm listai dega, nors nieko nepuoli, tai nepatinka ir man. X/

• Sveiki,

ši tema skirta kalbėti apie forumą, jo bendruomenę.

Apie žaidimo klaidas galite rašyti skiltyje Bugs & Server Issues (Klaidos ir serverių nesklandumai). Apie šiuo metu atsiradusį nesklandumą su ikonomis fermų sąraše informaciją rasite čia. Jeigu turite pasiūlymų dėl paties žaidimo, jie visada laukiami Game Suggestions (Žaidimo pasiūlymai) skiltyje.

Iš kai kurių atsakymų supratau, kad kyla sunkumų naudojantis pačiu forumu. Galbūt padės šis forumo gidas. Tiesa, po forumo atnaujinimo profilio nustatymai yra viršuje dešinėje pusėje (prieš tai buvo kairėje), kur yra Jūsų profilio ikona.

cukrus , iš to, ką rašote, man atrodo, kad galbūt turite nusistatęs daugiau negu vieną kalbą profilyje. Kokiomis kalbomis matote pranešimus forume, galite pakeisti nustatymuose:

Viršuje dešinėje paspauskite savo profilio ikoną, prie „Settings“ pasirinkite „General“. Atsidarys langas, kuriame matysite nustatymus „Language“. Ten yra „Multilingualism“, nuimkite visas kitas varneles ir palikite tik Baltics. Tada matysite tik Baltics diskusijas. Serverių diskusijos yra Game worlds skiltyje, kur yra atskiras skyrius kiekvienam serveriui.

Tiesa, sujungus visus Baltics forumus, matysite pranešimus ne tik lietuviškai, bet ir estiškai bei latviškai, o kai kurie žaidėjai rašo angliškai, nes nori, kad juos suprastų ne tik jų šalies žaidėjai.

Deja, bet paties forumo (mygtukų, meniu ir pan.) lietuvių kalba padaryti nebus įmanoma. Bet jeigu kyla kokių nors klausimų dėl forumo, visada galite užvesti forume temą su klausimų arba parašyti man asmenine žinute.

Asmeninę žinutę galite parašyti paspausdami viršuje dešinėje pokalbio ikoną ir paspaudę „+“ ženklą naujai žinutei rašyti. Atsidarius žinutės rašymo langui, laukelyje „Subject“ nurodykite žinutės temą, laukelyje „Participants“ įrašykite žinutės gavėjus (jeigu laišką rašote man, tuomet užrašykite Shanti), o skiltyje „Message“ parašykite savo žinutę.

Kitas būdas parašyti asmeninę žinutę – įjungus žaidėjo profilį, paspausti ant žmogeliuko ikonos ir pasirinkti „Create Conversation“ – tada nereikės ranka rašyti žinutės gavėjo.

Jeigu kyla nesklandumų atsakant į konkurso temas (ar į bet kokias kitas forumo temas), parašykite man asmeninę žinutę.

• nerašykit jai, paskui suvilios.

You know the old joke, Eiaiestyi? Man shows up at the Pearly Gates, sees this guy in a pin stripe suit, and a briefcase, a cigar, prancing about. He says to Saint Peter, 'who's that guy?' Saint Peter says 'ahhh, that's just God. Thinks he's Jofke.'

• Tai pala, tai dabar noredamas padaryt viena funkcija, kuria realiai tau nera reikalinga , jos reik tik vienam kartui, turi skaityti gida kaip naudotis forumu? Gal dar nauja kalba ismokt tada? Sito forumo atnaujinimai nebuvo reikalingi kaip ir sakiau, suveliat viska i viena vieta, padarot is normalaus dalyko nepakenciamu ( man paciam buvo problemu surasti kaip parasyti zmogui PM per foruma ir atvirai sakau labai nervino) . Ir po to tikites kad kiti skaitys gidus mokysis kaip naudotis forumu tam kad viena kart per metus parasytu i foruma.

Nuosirdus patarimas, darykit oficialu discordo serveri, tai bent bus kazkas, o cia... cia tiesiog mires forumas.

• Ačiū už nuomonę, Suiciderboy . Kas naujai pradeda naudotis forumu, tai jeigu neturi patirties su kitomis panašiomis sistemomis, tuomet bet kokiu atveju reikėtų gido ar kažkokio pamokymo, nepriklausomai nuo to, ar tai būtų dabartinis forumas, ar senasis. Lygiai taip pat jeigu žmogus niekada nesinaudojo Discord, jis gali ne iš karto suprasti, kaip naudotis. Oficialaus Discord serverio artimiausiais metais planuose, deja, nėra. Bet su kitais žaidėjais visada galima pabendrauti ir neoficialiame Discord serveryje.

• nerašysiu

Dėkui.

Sis forumas jau yra atgyvena, laikas keistis :) Jeigu ne uzduotis kazkokios tai cia niekas ir nebesilankytu visai.

Kad ir tų kažkokių užduočių nelabai kas vykdo, kaneki1. Jei rimtai, tai forumai šiuo metu yra labai nišinis dalykas ir manau kad travianui tas šiuo metu netinka, kadangi 95% kalbų yra šlamštas ir jokios pridėtinės vertės nekuria ir gali būti iškomunikuota patraukslesniais būdais, ala. discord, o forumu travian adminai tik "nepraranda" savo galios rašyti ką nori ir cenzuruoti ką nori.

You know the old joke, Eiaiestyi? Man shows up at the Pearly Gates, sees this guy in a pin stripe suit, and a briefcase, a cigar, prancing about. He says to Saint Peter, 'who's that guy?' Saint Peter says 'ahhh, that's just God. Thinks he's Jofke.'

• Paskaicius Jofkes komentara sumasciau, kad galima viska apibedrinti taip, viskas eina blogyn, nes Travian administracija/kurejai daro tai ka JIE nori , o ne tai ko BENDRUOMENE nori/ pageidauja.

Jei placiau, pavyzdys - zmones inicijuoja discord serveri (neoficialu) mes pasiulom padaryt oficialu, jus sakot kad greitu metu nebus.

Viskas cia kaip 2x2, mokekit pinigus, o ka jus galvojat mum neidomu. As kaip ir sakiau laiko klausimas kol zmones tiesiog pereis ant kitokiu strateginiu zaidimu, kuriu siais laikais kaip grybu miske rudeni.

EDIT : Bet kol dar neradau gero, pazaisiu cia :D

• Tulpiukas , deja, bet forumo išversti neįmanoma. „Baltics“ yra padaryta kaip atskira kalba, todėl jeigu forumas būtų išverstas į lietuvių kalbą, tai lietuviškai jį matytų ir estai, ir latviai.

Kanekis1 , galbūt tuomet turite pasiūlymų, ką reikėtų pakeisti forume?

Jofke , kalbų turinys priklauso nuo kiekvieno iš mūsų indėlio. Jeigu norisi geresnio turinio, tuomet galbūt verta pasekti tų 5% pavyzdžiu?

Beje, forumo administratoriai neturi galios „rašyti ką nori ir cenzuruoti ką nori“. Yra aiškios bendruomenės gairės, pagal kurias ir vykdomas forumo moderavimas. O tos pačios bendruomenės gairės galioja ir administratoriams.

Suiciderboy , kaip tik yra labai palaikoma Discord iniciatyva, kvietimas prisijungti prie neoficialaus Discord serverio buvo paplatintas ir viešais kanalais.

Aš asmeniškai manau, kad forumas ir Discord gali būti šalia vienas kito ir neturėtų vienas pakeisti kito. Discord labiau skirtas lengvesniems pokalbiams, pašnekesiams, trumpoms žinutėms. Svarbesnė informacija ten greitai pasimestų. Jeigu iškyla koks nors klausimas apie žaidimą, tai forume lengviau atrasti atsakymą negu Discorde. Taip pat jeigu norisi išsamesnės diskusijos apie serverio eigą, ar serverio apžvalgos – tam labiau tinkamas forumas.

Beje, o kuo netinka neoficialus Discord serveris? Ko jame trūksta? Kas manote kad būtų oficialiame Discord serveryje, ko dabar nėra neoficialiame?

• Pradekim nuo to kas as atejas i foruma net sitos temos nesugebu rasti. Tenka eiti per travian zinute sone. Atejas nerandu net kur mano serverio forumas, neaisku ar isvis toks yra. UX tikrai prastas. Forumo kalba miksuota rusu su anglu, lietuviu kalbos kaip suprantu nera. Tai jei as mokedamas tas kalbas nesugebu rast kur mano serverio forumas ir kur man reikalinga info, kaip kazkas nemokantis tu kalbu gali tai rasti?

• Manau, kad nereiktų forumo versti į lietuvių kalbą, o kaip tik palikti kaip yra. Žmonės ir taip čia beveik nesilanko ir nemanau, kad tai vyksta dėl "blogo" forumo. Dabar žaidžiu Baltics 3 ir kartu su manim žaidžia 817 kitų žaidėjų (paskyrų skaičius, įskaitant ištrintas paskyras) ir čia žaidėjai pagrinde iš 3 šalių. Serveris tikrai nėra aktyvus, todėl ir forumas neaktyvus. Jeigu padarysime viską lietuvių kalba, forume liks dar mažiau žmonių. O jeigu kiltų mintis, kad žmonės yra neaktyvūs žaidime dėl įvairių bugs, tai kur jų nepasitaiko?

Daugelis žodžių forume yra tarptautiniai, todėl čia problemų kilti neturėtų. Perskaičiau temų pavadinimus, vieną kartą pasižvalgiau kiekvienoje temoje ir man aišku kur ir kas yra. Pavyzdžiui ši tema. Juk neieškosiu aš jos prie Bugs & Server Issues. Tam yra General Discussions.

Kažką forume pakeisti nenorėčiau, bet manau dėmesį atkreipiantis dalykas yra įvairūs konkursai. Bent jau man ^^

Sutinku su Shanti, kad discord yra labiau skirtas lengvesniems pokalbiams ir svarbi informacija turėtų likti forume.

• Sveiki,

forumo prikelimas i didesni aktyvuma kaip buvo senesniajam sunkokas reikalas. Zaideju zaidzianciu mazeja, tuo paciu mazeja ir susiformavusiu komandu, kurios eina zaisti is serverio i serveri. Nebera to trolingo del to kad tu komandu nebera . Kas anksciau buvo iprasta aptarti , pasiepti ar padiskutuoti diplomatijos peripetijom serveryje, dabar nebevyksta. Visi kazko uzsidare aljanso discorde ir toliau neina. Dar viena problema kurios nei Fonema, nei Martynas (buve adminai) niekaip neisprende- tai mušių ataskaitų viešinimas be abipusio sutikimo leidimas oficialus.(Pats zaideju nebausdavau uz reportu viesinima, tai buvo bent metus kitus suaktyvine foruma.Bet kai taisykles vienos o sutarimo su moderatoriais visais nepavyko pasiekti uzmerkti akis i taisykliu nesilaikyma, tai eigoje gavosi dviprasmiskas kazuzas del baudimo\nebaudimo) Pas rusus tai imanoma, o va LT niekaip tos eilutes neleidzia vokieciai pakeist....

Butu gerai , kad ir ataskaitu talpykla sutvarkytu . Nes dabar mūšio reporta sukurti i ikelti i foruma reik irgi gida paskaityti. Kai travian-report anksciau be problemu ta ispresdavo :)

Aisku konkursu, viktorinos ar siaip kokie pazaidimai paaktyvintu bent jaunima .

Jei sugriztu senesni zaidejai kurie dabar trinasi uzsienio serveriuose , suaktivetu irgi foruma, bet cia vel remiasi i pati zaidima, ar susirinktu stiprios komandos ir t.t Nebent vokieciai ka nors Baltic serveryje prizu pristeigtu , pritrauktu tuom ir ir kitu šalių desantus. O ne vien finale apdovanojimai. Jei jau einama serveriu jungimai regionais, tai ir apdovanojimai tegu buna. Tai irgi padetu aktyvinti foruma.

Kaip sakant neidedant i zaidima nieko, negalima tiketis ir aktyvaus forumo.

Del neoficialaus discordo pritariu Shanti nuomonei.

S1(1)Skirgaila/Yakuza II,S3(1)Krasas-Alemanai/VVV,S3(2)Kortesas/VPL ,s5(1) Orangutangas/OBA-Q ,S2(3) Kortesas/ NES , S2(4) Kortesas/ZOO,S6(3) Kortesas/Buožės ,S5 (baltic) Kortesas/ PPN,Ru8/Paradise