Zákaz "DUAL" účtů

We are testing a brand new User Interface, a new background and some other small changes on our PTRx3 gameworld! 🎨
📌 PTR is the acronym of Public Test Realm. PTRs are used to test patches before we release them to the public. Unlike standard game worlds, you’re one of the first people testing a new build which can often be unstable or otherwise non-functional. Accessing the PTR and reporting bugs is one of the biggest services you can provide ❤️

➡️ Join now ⬅️

✍️ ➡️ Give your feedback about the new User Interface
✍️ ➡️ Give your feedback about the new Backgrounds
 • Ahoj všem. Podle mého jsou největším problémem této hry DUAL účty. A dual účtem nemyslím pouze hru ve 2 lidech, ale obecně s více lidmi na účtu. Vysvětlím proč.

  Žádný člověk nemůže být online 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Potřebujeme spánek a mnoho z nás pracuje nebo chodí do školy. DUAL účty vytvářejí nerovné podmínky pro hru, protože se během dne může na účtu vystřídat víc lidí během dne a tím jsou schopní pokrýt většinu dne nebo celý den. A není to jen časové hledisko, které DUAL účty pokřivují, ale také zlacení. Pokud hraje na účtu 5 lidí, každý koupí 1600 zlatek, mají na celý server vystáráno a ještě si můžou na aukci pokupovat ty nejlepší předměty, hned a bez čekání. To všechno je obrovská výhoda oproti těm, kteří hrají sami, koupí si 1600 zlatek a musí s tím vystačit na celý server.


  Co tím chci říct? DUAL účty značně zvyšují časové i finanční nároky na hráče. Člověka to tlačí k tomu, aby hrál dual účet také, anebo co hůř, aby podváděl - používal bota, aby pokryl loupeže a stavby po celý den. Důsledkem DUAL účtů je dle mého i úbytek hráčů na serverech. Ty nejlepší účty jsou už tak nadupané, že je to pro ostatní hráče velice demotivující. Nemůžou se jim zkrátka ani zdaleka vyrovnat. Druhý důvod, proč si myslím, že DUAL účty snižují počet hráčů, je nasnadě - pokud hraje 5 lidí na jednom účtů, je to míň účtů, než kdyby si každý z nich založil svůj vlastní účet.


  Co by zákaz DUALů přinesl?

  Zakázáním DUAL účtů by byly ty nejlepší účty méně nadupané. Snížily by se nároky na hru i rozdíly mezi účty. Vytvořily by se rovné podmínky pro soupeření - 1 proti 1. Menší nároky na hru by znamenaly i méně časté používání robotů nebo multiúčtů. Omezilo by se také darování vesnic . Dnes si řada lidí pomáhá tak, že hrají jakoby naoko sami, udělají 8-10 vesnic na přebrání pro jiného hráče, vesnice se přeberou a darující hráč se přidá k tomu účtu jako DUAL.


  Nerozumím vlastně důvodu, proč jsou DUAL účty povoleny, co vlastně přinášejí pozitivního. Jsou tu přece zástupy, které v případě potřeby mohou majitele zastoupit. Případně je tu vacation mode.


  Děkuji za pozornost.

 • Hoj


  V dnešní době Stará Travian parta co začínala kdysi když travian byl v plenkách jsou ted kluci/chlapy nad 30 let.


  Vezmi si všechno co se ted snadno dovíš ,poví ti dele hrajici hráč se ti staří učily od píky -Jak farmit ,národy,pravidla proste vše .Nebyli žádné programy kde jsi hledal farmy atd .


  Vše -špeh /farm/speh/farm  Mají děti ,rodiny a další koníčky než když jme byli mladý a mohli tu sedět a klikat nonstop.


  Proto většina důálních účtu se skládá z lidi co sami ten čas už nemaji ale chtěji si zahrát.


  Zkus najít duála který ti bude sedět a myslim že to pochopíš.


  Pokud duál účty odsuzuješ jak potom můžeš hrát v alianci když nedůveřuješ druhým lidem (nic ve zlém)  Uvedu ti názorný příklad.


  Potřebuješ vymalovat doma -žena tě honí ,děti kolem nohou se ti motají.


  Neni lepší požádat kamarády aby ti pomohli a měl jsi to dříve a lépe ?


  Jak to zakážeš?

  Pokud vím tak každý hráč má svoji IP -Ale v dnešní době technologie máš všude WIFI --Další IP atd. Proste se to nedá rozeznat zda hraje jeden nebo více.

 • Po technickej stránke sa dual účty zakázať nedajú. Čo sa týka hernej stránky, takéto účty k hre patria už asi od začiatku. Bez účtov, na ktorých hrá viacej ľudí, by úroveň hry dramaticky klesla. Len ťažko by fungovali účty, čo nazbierajú milióny off bodov a podobne... Nehovoriac o tom, že len málo ľudí zo súčasnej komunity by bolo ochotných podriadiť životosprávu travianu na niekoľko mesiacov aby mohli klikať sami.

 • Zahrat si muzes prece i tak, jen misto toho, abys hral s 2 hraci na stejnem uctu, budete hrat jako 3 samostatne ucty v jedne alianci. Muzete si pomoct podporama, planovanim utoku, zastupem. O tom ta hra prece je. Vase ucty na tom budou hur nez kdybyste hrali dohromady na jednom, ale stejne na tom budou i vsichni ostatni. Takze ta nutnost najit si dual, protoze to tak maji i ostatni, by uplne odpadla. Mohl bys hrat sam s kamarady v jedne alianci jako to byvalo kdysi.


  Jinak to neni o duvere, jako spis o principu. Asi jako kdybys dopoval jenom proto, ze dopuji vsichni ostatni. Nekdo proste dopovat nechce a proto ho to odradi se vubec snazit.


  Jak to vyzadovat... Jak říkáš, IP adresy, případně chování na účtu. Je jasný, že když někdo farmí 24/7, tak má buď dual, anebo používá bota, protože by to beze spánku nikdo nevydržel. Dale koupe zlatek z ruznych uctu apod. Trest stejny jako multiucet - blokace uctu. 100% se neuhlida nikdy nic, to je jasny, ale neverim, ze by to nemelo zadny efekt na chovani lidi. Mimochodem, spousta her funguje ze 1 clovek = 1 ucet. Nevim, proc by to tak nemohlo fungovat i tady. :)

 • Spoustu her funguje .


  Zde je ale real time .


  Jinde tam kde jsi skončil tak zase jsi ,dost her i když ti zničí vesnici tak přijdeš na ucet napíše ti to hlášku a vesnici mas postavenou za nějéke suroviny.


  Da se říci že žádná hra neni takto propracovaná jak travian.

 • Kontrolovať sa to v praxi nedá. Oklamať IP v dnešnej dobe nie je problém. Čo sa týka správania účtu. Podľa toho sa určite dá spoznať, že na účte nekliká človek sám, nebol by asi ani až taký problém takúto činnosť automatizovať. Problém nastáva pri uplatňovaní takýchto pravidiel. Vieš objektívne určiť koľko hodí nepretržitej aktivity účtu zvládne jeden človek? Budeš každý hraničný prípad posudzovať individuálne alebo proste povieš že po 12h bude povinná prestávka? Podobných problémov by sa pri podrobnejšej analýze vynáralo viac a viac. Vynaložil by si veľké množstvo prostriedkov a nezískal by si nič. Dokonca si myslím, že by si prerobil, pretože či sa ti to páči alebo nie, tie veľké účty čo nakúpia tisícky zlatiek sú to, čo túto hru z veľkej časti živí a v konečnom dôsledku je to dôvod prečo my, bežní hráči, môžeme hrať zadarmo :)

 • O zakazu dual uctu usiluji uz delsi dobu. V podstate ani ne tak o zakaz jako omezeni v podobe pouze jednoho prihlaseni soucasne. To znamena, ze jakmile se prihlasi nekdo z jineho prohlizece, vykopne to toho prvniho. Pokusim se to opet navrhnout.

 • Takhle přesně to funguje v DK a je to k ničemu, jen to otravuje hráče. Většinou se totiž stejně hraje účet na směny, takže většinou je na účtu jen jeden. Tohle ale jenom ztíží práci lepším účtům. Např. takhle jeden může obstarávat účet a druhý dělat analýzu mapy/nepřátelských aliancích, aby mohl naplánovat OFF akci. A pro hráče bude skvělé, když jeden bude posílat časovaný útok a druhý ho vykopne, takže útok se nepošle. Tohle není řešení.

 • Dle meho je to prave ten duvod, omezit to aby na ucte nebyly dva hraci najednou. Klidne at si hrajou na smeny. Ale kdyz jsou tam dva, tak to hrac co hraje sam uz nema rovnocenneho soupere. Ale proti hracum co jsou na smeny se da souperit spise.

  Kdyby dva hraci hrali na dvou uctech a vyuzivali zastup, tak jsou mnohem efektivnejsi nez na jednom ucte.

  A pro hráče bude skvělé, když jeden bude posílat časovaný útok a druhý ho vykopne, takže útok se nepošle.

  Vsak kdo ho vykopne, kdyz budou domluveni, ze tam nesmi?

 • Jestli účet poběží 24/7 a v jednu chvíli tam budou 2 lidé a nebo jestli účet poběží 24/7 a pokaždé tam bude 1, ale jiný člověk, tak či onak vůči hráči bez dualu to vždy nebude fér


  Ohledně vykopnutí a posílání útoků.. Když jste 2 online a dotyčný ti přepne vesnici, tak ti to útok stejně nepošle


  A ohledně zástupů-"Když chcete zrušit dual, tak můžete i rovnou zástup ne? Přeci hráč se zástupem bude mít pokrytý účet 24/7 a ten bez něj ne.. ,takže to nebude fér"


  Vytvořily by se rovné podmínky pro soupeření - 1 proti 1. Menší nároky na hru by znamenaly i méně časté používání robotů nebo multiúčtů. Omezilo by se také darování vesnic .


  -Opravdu si myslíš, že by tohle je odradilo? V čem by byl problém, aby můj "dual" založil vlastní účet vyklikal vesnice a pak můj účet přebral jeho vesnice? Nechám mu 1 vesnici a může semnou klikat přes zástup. Nebylo by to dokonalé, ale bylo by to dost pravděpodobné. Jediná nevýhoda jsou omezení zástupem, ale jinak by tohle mohlo fungovat jako nový dual systém


  Takže nevidím žádný důvod ke zrušení/omezení dual účtů.

 • Zastup je velmi limitovany v tom, co na uctu muze delat a nikdy si clovek nebude pripadat, ze mu ten ucet patri, jako kdyby se tam prihlasoval pres heslo a mohl tam delat, co chtel. Zadruhe pocet zastupu je omezeny na 2. Pocet dualu omezeny neni.

  Zastupy mi tak nejak vubec nevadi. Byly tu od pradavna prave z toho duvodu, aby si hraci mohli navzajem vypomoct. Porad ale clovek klika prevazne na tom svem uctu, ktery mu patri. Je to tedy spis vypomoc nez cokoliv jineho. Zatimco dual ucty jsou od zacatku tvoreny prevazne pro lepsi vysledky uctu, kdy jsou vsichni zamestnani jedinym uctem, kteremu obetuji svuj cas a finance. Dual hraji jen ti, kteri chteji hrat na vyssi urovni. Kdyby tak hrat nechteli, hrali by sami, vysledky by meli horsi, ale to neznamena, ze by si nemohli zahrat. Prave dual ucty kladou vetsi naroky na ostatni hrace a tlaci je k tomu, aby dual ucty hrali take, protoze vysledkove rozdily mezi single ucty a dual ucty jsou obrovske.

  Tato hra proste neni koncipovana na dual ucet. Clovek se registruje jedinym e-mailem a ne peti ruznymi. Ucet by tak mel patrit jedinemu cloveku. Heslo by mel znat jen majitel uctu. A kdyz zkratka hrat nemuze, od toho prave existuji ty zastupy.

 • Tenhle návrh je strašná blbost, která, předpokládám, nemá šanci projít. Odradilo by to spoustu hráčů, kteří nemají zkrátka čas klikat např. z pracovních či rodinných důvodů a nemohou u toho například vysedávat tolik jako někdo, kdo se musí věnovat jen škole. Travian ale stejně jako vše funguje pro peníze a ty do něj investují spíše Ti, co pracují, než ten zbytek. Co se týče vytvoření rovných podmínek z důvodu zlatek, to je přece naprostá blbost.. Já například nemám problém s tím za server utratit 10-20 tisíc zlatek, tudíž ve finále účty jako já by získaly ještě větší nadvládu na aukcích, zatímco takhle nám na aukcích mohou ještě konkurovat právě účty o více lidech.


  Že by se mi nějak líbila situace, kdy už hra není tolik o umění jako spíš o tom, kdo může kupovat na aukcích a kdo může být online nonstop, to se říct nedá, ale je to tak.. a že to není fér? Život není fér..

 • Můžete zkusit lobbovat u Travianu, ať vytvoří verzi Travianu pro otce od rodin, co v noci spí, ve dne tahají osmičky a mají zodpovedný rodinný rozpočet = zrušit dual účty; nastavit cap na zlatky; v noci nastavit noční klid, aby nešlo útočit ani farmit.

  (to jsem jen dal do jedné věty návrhy, které mě v posledních měsících pobavily)


  Ze zkušenosti si myslím, že by úprava neměla reálný dopad. Hráči se přizpůsobí nebo se to naučí obcházet. Za další, jak už někdo psal výše, vymahatelnost/dokazatelnost je bídná a skoro by v praxi mohla vypadat jako věštění z křišťálové koule. Bany za "domněnky", to všechno už tu bylo (je), obecně problém volatility trestů jednotlivých MH u shodných situací.


  Blackův návrh nechápu (pokud se za tím neskrývá úleva vytížení serveru), hraní na směny by tím zůstalo zachováno i tak.

  Argumentace zlatkami/konkurenceschopnost zlatkařům - tady bych doporučil přečíst něco o fungování aukcí obecně, u tohoto typu aukce argumentovat tím, že se nedá hrát proti účtu, který nakoupí za 5 lidí zlatky - to prostě jenom znamená, že nejsi ochotný zaplatit odpovídající sumu (single účty, které topují aukce jsou na serveru vždy a ty s tím problém nikdy nemají, jiná hodnota peněz - záměrně jsem se vyhnul formulaci, "že na to nemáš peníze"), takže tvoje pointa je mimo i zde.


  Pak další otázka - raději bys hrál proti třem top hráčům, se třemi silnými MC, trojitým potenciálem offu, kteří by si to tedy hypoteticky hráli přes zástup, než proti jednomu účtu, kde budou tedy dual (trial)?


  No a snížení míry využívání botů a multiúčtů, to má opět daleko vyšší motivaci používat člověk, který je na účtu sám, než tam, kde je účet pokrytý 24/7 ve třech hráčích...


  Připadá mi to jak v dnešní politice - vymyslet co nejsložitější a nejkomplexnější systém omezení, aby to bylo pěkně zamotané a samozřejmě to zvýhodnilo ty slabé nebo líné (jak jinak). Rovnou by se mohly v reálu zakazovat firmy, kde je více společníků a mají rozdělené role... přece jedna firma = jeden majitel, že jo.


  V Travianu je tolik prostoru, jak ho herním zážitkem posunout dál, ale radši vymýšlíte zbytečná omezení, zákazy nebo kosmetické změny rámečků ve hře bez dopadu na herní zážitek.


  První odstavec o "tatíkovské verzi Travi" jsem napsal vážně jako ironii, ale očividně by to spoustě hráčů sedlo - nebo bych být nimi zvážil hrát jinou hru.

 • Quote

  Ze zkušenosti si myslím, že by úprava neměla reálný dopad. Hráči se přizpůsobí nebo se to naučí obcházet. Za další, jak už někdo psal výše, vymahatelnost/dokazatelnost je bídná a skoro by v praxi mohla vypadat jako věštění z křišťálové koule. Bany za "domněnky", to všechno už tu bylo (je), obecně problém volatility trestů jednotlivých MH u shodných situací.


  Nesmysl. Pokud by hrál na účtu 1 člověk, bylo by mnohem snazší dohledat, který účet podvádí, pokud by se výrazně odlišoval od ostatních. Dneska, když je na účtu 5 lidí, je problém zjistit, jestli ty loupeže posílá jeden z nich anebo to dělá bot.


  Quote

  Pak další otázka - raději bys hrál proti třem top hráčům, se třemi silnými MC, trojitým potenciálem offu, kteří by si to tedy hypoteticky hráli přes zástup, než proti jednomu účtu, kde budou tedy dual (trial)?


  Pokud je to tak výhodné, proč se tak nehraje? :) Hrál bych raději proti 3 horším účtům než proti 1 nabušenému.


  Quote

  No a snížení míry využívání botů a multiúčtů, to má opět daleko vyšší motivaci používat člověk, který je na účtu sám, než tam, kde je účet pokrytý 24/7 ve třech hráčích...

  Ta motivace je způsobena tím, že hraje proti DUALům a chce se těmto účtům vyrovnat. Kdyby hrál každý sám, podmínky pro hru by se vyrovnaly a tím by odpadla i ta motivace.


  Quote

  Argumentace zlatkami/konkurenceschopnost zlatkařům - tady bych doporučil přečíst něco o fungování aukcí obecně, u tohoto typu aukce argumentovat tím, že se nedá hrát proti účtu, který nakoupí za 5 lidí zlatky - to prostě jenom znamená, že nejsi ochotný zaplatit odpovídající sumu (single účty, které topují aukce jsou na serveru vždy a ty s tím problém nikdy nemají, jiná hodnota peněz - záměrně jsem se vyhnul formulaci, "že na to nemáš peníze"), takže tvoje pointa je mimo i zde.

  Tohle je právě ten problém. Hru můžete hrát na úrovni pouze pokud:

  1) hrajete dual

  2) jste gambleři

  3) podvádíte s botem


  To druhé mně nevadí. Je každého věc, kolik do toho nasype. To první a třetí by se omezit mělo a ano, zvýšilo můj požitek ze hry, protože by se vyrovnaly podmínky pro hru a nebyl bych válcován tolika nabušenými účty.

 • Ale houby, i single acc může být top, jen je to logicky náročnější na peníze a čas pro jednoho člověka než pro víc lidí. Proto logicky hrajou lidi ve víc lidech na jednom účtu, protože normální člověk musí pracovat/chodit do školy a spát, což zabere značnou část dne.


  Tím, že bys zákazal hraní ve více lidech na jednom účtu a nešlo by to nějak obejít (což není moc reálné), tak bys docílil akorát toho, že hráči by museli u hry strávit víc času než by v optimálním případě chtěli.

 • No ale o tom to je ta hra, travit tady cas, nebo ne? Proc by mel clovek, co tady je 6 hodin denne, na tom byt lip nez ja, kdyz tu jsem treba 12 hodin denne? Jenom proto, ze ma na uctu dalsi 3 lidi. Proste misto 1 uctu, ktery me absolutne prevalcuje v offu, raidech i zlatkach, bych hral proti 4 uctum, ktere by byly horsi nez ja, protoze ti jednotlivi hraci tady netravi tolik casu jako ja. I singe acc se da hrat top, to souhlasim, ale tyto ucty mi vubec nevadi. At si klidne kazdy kupuje zlatek, kolik chce, kazdeho vec, ale musi tu travit cas, to uz za nej nikdo neudela. A zakazem dualu by prave odpadlo to casove hledisko, ktere dual ucty pokrivuji, protoze tu zadny jednotlivec nemuze byt 24/7. Dual ucet je v podstate uplne stejny princip jako bot. Nekdo jiny nez majitel uctu za nej stavi, farmi a jeste jako bonus koupi zlatky.

 • Dual účet je v podstatě úplně stejný princip jako bot... :D vážně?  Něco ohledně zástup je jen výpomoc. Ano je, ale právě díky zástupům jsou ostatní hráči pokrytí 24/7 pokud je zástup spolehlivý,takže i zástupy ti mohou farmit, stavět a v nouzi koupit zlatky, takže furt na tvém účtu bude "BOT"


  Ještě jedna věc.. celkem by mě zajímalo jak takové odstranění dualu by fungovalo. Respektive jak by se poznalo, že nemám dual. Zatím vše co mě napadá se dá obejít...

 • Říkal jsem si podle tvé zdejší argumentace, že máš na hru asi trochu jiný pohled než ostatní hráči.

  Pak jsem viděl tvůj topic k nabádání hráčů k defování farem a už je mi jasné, kam tě zařadit - Travian lama s IQ delfína.

 • Takze pokud ma nekdo jiny herni styl ci jine predstavy o tom, jak ma hra vypadat, tak je pro vas razem nekym, kdo si zaslouzi urazky?

  (I kdyz vlastne o delfinech se rika, ze jsou celkem inteligentni, tak je otazkou, nakolik jste ho vlastne urazili)


  Kde berete to presvedceni, ze zrovna vas herni styl je ten jediny spravny? Ja treba nevidim nic spatneho na tom, kdyz se defar taky pobavi, vsak proc ne - pokud to pro nej znamena, ze si hru takhle uzije, tak na to ma uplne stejny pravo jako ti, kteri neumi nic jineho nez na smeny porad dokola posilat farmlist a povazuji to taky za zabavu.

  A stejne je to i s temi dualy. Kazdy na ne ma jiny nazor, pro nekoho je to zpusob, jak zustat u hry i pres jine povinnosti, pro jineho je to zase niceni hry jinym.


  No, podle tech vyjadreni tady na foru vy nicite hru jemu tim, ze hrajete dual ucty. Tak on to zase bude nicit vam tim, ze defuje farmy. Tak si jste ve vysledku kvit, ne? :-)


  Ale urazet se fakt nemusite, to zase ne.