Caut o explicatie

We are testing a brand new User Interface, a new background and some other small changes on our PTRx3 gameworld! 🎨
📌 PTR is the acronym of Public Test Realm. PTRs are used to test patches before we release them to the public. Unlike standard game worlds, you’re one of the first people testing a new build which can often be unstable or otherwise non-functional. Accessing the PTR and reporting bugs is one of the biggest services you can provide ❤️

➡️ Join now ⬅️

✍️ ➡️ Give your feedback about the new User Interface
✍️ ➡️ Give your feedback about the new Backgrounds
  • -29|53 ataca cu catapulte pe -19|45 la ora 07:45:50 (distanta dintre sate 12.8 patratele + eroul atacator cu scut in mana + server 1x (ro2) = nici un bonus de viteza nu se aplica)

-19|45 ataca pe -29|53 la ora 12:01:57 si nu gaseste trupele lui -29|53 acasa

De ce?:/

• Salut Stropi

In acest caz, atat trupele atacatorului initial (X) cat si ale jucatorului care a lansat contraatacul (Y) au un timp de drum de 4:16:07. Asadar, pentru a lansa contraatacul, jucatorul Y din satul aflat la -19/45 a asteptat secunda impactului, cand trupele atacatorului X din satul -29/53 au ajuns in satul sau.

Atacurile/intaririle ajung in satul tinta in ordinea lansarii acestora, chiar daca sosesc in aceeasi secunda. Ca urmare, daca jucatorul Y a lansat contraatacul in secunda impactului insa scurt inainte de impact, trupele sale vor ajunge in satul jucatorului X inainte ca trupele jucatorului X sa revina in sat.

Daca jucatorul Y a lansat contraatacul in secunda impactului insa dupa sosirea trupelor lui X, trebuie sa existe un raport in care trupele jucatorului Y se aflau in sat cand atacul jucatorului X a ajuns la tinta.

AA_SMOD_Sig.png

It never gets old, huh? Boom de yada, boom de yada...

• fiind vorba de un atac cu catapulte si un retur unde nu se poate aplica bonus de viteza, e de la sine inteles ca Y a plecat dupa X...

in fine, mi s-a intamplat asta, eu sunt jucatorul Y iar cand l-am intrebat pe X, acesta mi-a spus ca trupele lui au ajuns acasa la 12:01:58 ceea ce inseamna ca nu mi-a scapat ceva din calcului vitezei pt ca in cazul asta ar fi fost o diferenta mai mare de o secunda, iar tu mi-ai confirmat ca am calculat corect, deci singura explicatie plauzibila este ca a scos trupele cu un script!?

nu mai pot dovedi ca asa s-a intamplat dar daca se repeta sa stiu sa raportez un trisor

• fiind vorba de un atac cu catapulte si un retur unde nu se poate aplica bonus de viteza, e de la sine inteles ca Y a plecat dupa X...

in fine, mi s-a intamplat asta, eu sunt jucatorul Y iar cand l-am intrebat pe X, acesta mi-a spus ca trupele lui au ajuns acasa la 12:01:58 ceea ce inseamna ca nu mi-a scapat ceva din calcului vitezei pt ca in cazul asta ar fi fost o diferenta mai mare de o secunda, iar tu mi-ai confirmat ca am calculat corect, deci singura explicatie plauzibila este ca a scos trupele cu un script!?

nu mai pot dovedi ca asa s-a intamplat dar daca se repeta sa stiu sa raportez un trisor

E ca si cum dai 4 atacuri cu catapulte.

Desi toate 4 ajung in aceeasi secunda atacul cu armata mare ajunge primul.La fel si la tine,daca se intampla sa fie inainte cu o fractiune de secunda tu ajungi inaintea lui si nu il prinzi

RO3 - Maximus

COM2 - Cold Blood

Qualification Tournament/2019 - Omu Paiangan

• La ce ora incepe turneul de pe 18/06/19 ?

Aveti idee ?

Aia ma uitam si eu acum :))

Daca are cineva un link si o ora am fi recunoscatori :)
    Yaenara poate ne ajuta :)

RO3 - Maximus

COM2 - Cold Blood

Qualification Tournament/2019 - Omu Paiangan