Ostateczna bitwa ― Cześć IV ― Spotkanie

• tub4_themeeting.jpg

Stolica całkowicie mnie onieśmieliła. Cały życie spędziłem na wsi i nic nie przygotowało mnie na tak wspaniałe widoki. Potężne budowle wymurowane z kamienia, mozaika ułożona na posadzce, kolorowe witraże w oknach ― byłem zachwycony każdym szczegółem. No i wszędzie tak dużo ludzi.

Nagle ujrzałem swego mistrza w zupełnie nowej perspektywie. Krzykliwe ubrania, jakie wydawały mi się nieodłączną częścią osobowości arystokratycznej, cała ta biżuteria, jaką na siebie włożył przed przybyciem do stolicy, odkryły nie tylko jego bezguście, ale i lęk przed przyszłością. Ogromnie kontrastowało to z prostą elegancją mieszczan, ale też z jego mrocznym wyrazem twarzy. Nie byłem już taki pewien, że nasza podróż do stolicy będzie udana. I miałem rację.

― Przywiozłeś ze sobą zwój, który obiecałeś Cesarzowi? ― stary senator w śnieżnobiałej tunice udekorowanej pojedynczym paskiem purpury rzucił nam w wejściu zimne spojrzenie. Lód w jego głosie wydawał się tak rzeczywisty, że mój pan zadrżał.

―Jeszcze nie, potrzebuję więcej czasu, aby go znaleźć. Nie jestem pewien, czy moja rodzina go ma... ― wymamrotał mój mistrz chwiejnym głosem, tak zupełnie różnym od tego, do czego byłem przyzwyczajony. Gdzie się podziała jego zwykła arogancja?

― Zatem nie możesz wejść dalej ― odparł senator ze znudzoną miną i natychmiast stracił nami zainteresowanie. Audiencja się zakończyła.

Szybko poszło. Teraz mój mistrz siedział w pobliskiej tawernie i pocieszał się piciem, a ja mam trochę czasu dla siebie. To doskonała okazja, żeby dowiedzieć się więcej! Gdy wracałem do pałacu, słyszałem na ulicach, że wkrótce ma się zacząć wielka uroczystość. Podekscytowani ludzie opowiadali o zebranych reprezentantach wielu krain mających dyskutować o przyszłości Cesarstwa.

Było ich osiem:

• Germanka reprezentująca swój region po raz drugi z rzędu.
    • Sławny dowódca sojuszu, którego imię było równie twarde, jak jego broń.
    • Napastnik, który przybył zza morza, znany z zainteresowania zbieraniem informacji na temat dawnych wojen.
    • Zręczny rzemieślnik, który tworzy użyteczne narzędzia ułatwiające podróżnikom obliczać czas podróży.
    • Młoda dziewczyna z dzikiego regionu barbarzyńców, która przybrała imię egzotycznego niedźwiedzia.
    • Przywódca a krainy Galów, którego imię zdradza fascynację historią Greków.
    • Dowódca Rzymian przybyły, aby omówić efektywne sposoby szkolenia nowych wojowników.
    • Sławny współ-dowódca dużej grupy sojuszy, którego ulubioną jednostką są pałkarze.

Im więcej o nich słyszałem, tym bardziej chciałem być tam obecny, ale wiedziałem, że ciężko będzie dostać się na miejsce bez zaproszenia. Ale czy moje imię nic nie znaczy? Nie można zatrzymać Cienia! Zakradłem się do bram i obserwowałem dotarcie reprezentantów do pałacu. Wkrótce zorientowałem się, jak mogę dostać się do środka.

Zadania: wszyscy reprezentanci noszą specjalny symbol, podobny, ale wyjątkowy dla każdej osoby, który daje im wstęp do pałacu. Odkryj, jaki symbol Cień powinien wziąć ze sobą, aby dostać się do środka.

Dodatkowa podpowiedź: reprezentanci widziani przez Cienia mają prawdziwe prototypy mocno powiązane ze społecznością Traviana i niedawnym wydarzeniem. Czy uda Ci się rozpoznać ich wszystkich na podstawie opisu?

tub4_riddle.png

Pominąłeś poprzednie cześci?

Ostateczna Bitwa ― Cześć I ― Cień

Ostateczna bitwa ― Część II ― Na krawędzi

Ostateczna bitwa ― Część III ― Ukryty zwój

Ogólne informacje o konkursie:

Start:

Maj 21, 2019 – 10:00(GMT+1)

Zakończenie:

Maj 27, 2019 – 10:00(GMT+1)

Ogłoszenie wyników:

Maj 28, 2019

Wybór zwycięzców:

Sześciu wybranych losowo użytkowników, którzy udzielili prawidłowej odpowiedzi.

Nagrody:

50 Złota

Vouchery ważne w domenie

PL

Vouchery ważne do:

31 grudnia, 2020