Nihai Savaş - Beşinci Bölüm: Savaş

• tub5.png

Kısa bir süreliğine yakalanacağımı sandım.

Neyse ki insanlar konuşmaya derinlemesine daldıklarında küçük bir alana gizlice girmeyi başardım. Burasının yan mutfaklardan biri olduğu ortaya çıktı. Burada, lavaboyu ve fırını temizlemekle meşgul olan sadece iki hizmetçi vardı; beni fark etmediler bile.

Bir dakika. En baştan başlayalım.

Muhafızlara yaptığım simgeyi gösterdim ve içeri girdim. İçeride, şifreli bir kilide sahip başka bir kapı buldum. Hızlıca şifreyi çözdüm ve şimdi imparatorluğun tam kalbindeyim! İlk olarak burası kocaman bir yer. İki taraftaki uzun koridorlar boyunca bir dolu oda var. Bunlardan birinde, hararetli bir şekilde bir şeyler tartışan temsilciler gördüm. Uzun saçlı ve sakallı uzun boylu bir Cermen, zarif bir elbise içindeki ufak tefek Romalı bir hanımefendiyle konuşarak koridor boyunca yürüyordu. Hanımefendiyi anında tanıdım. Dünyanın her yerine, hatta tanrıların unuttuğu yerdeki köyümüze bile düzenli olarak haber getiren en ünlü habercilerden biriydi. Tüm konuşmalarını şu cümleyle başlatma alışkanlığı vardı: "Herkese merhaba, Martina karşınızda…"

Yaklaştım.

"…evet, ben de duydum." Hanımefendi endişeli görünüyordu ve Roma aksanı normale göre daha fark edilebilir bir hale gelmişti. "Önümüzdeki yıl imparatorluğa kimin ükmedeceğine karar vermek için yine en büyük vilayetler küresel savaşa katılıyor. Azırlıklara şimdiden başladılar. Ve dedikodular diyor ki – tarihte ilk kez – Natarlar'ın planlarını takip etmemeyi, bunun yerine farklı Dünya Harikaları inşa etmeyi planlıyorlar! Galyalılar'ın ve Romalılar'ın eskizlerini gördüm ancak Cermenlerinki alen iyi saklanmış vaziyette. Bazı köylüler [burada istemeden kıkırdadım] bize Cermen planlarını getireceklerine söz vermişlerdi ancak başarılı olamadılar. Yani temel olarak ne planladıklarıyla ilgili hiçbir fikrimiz yok..."

"Yine de biraz daha zamanımız var."

Gözlerinde sakin bir ifadeyle Cermen ona baktı. "Her vilayetteki en iyi savaşçıların seçileceği hazırlıkların ilk turu tamamlanmadan büyük bir savaşa girişmeyeceklerdir. O zamana kadar eminim en ince ayrıntısına kadar her şeyi öğreneceğiz. Ama evet, kayıp eskizi senin kadar ben de merak ediyorum. Nihayetinde, Dünya Harikaları'nın pek çoğu biz Cermenler tarafından inşa edilmiştir. Devasa olmalı! yani öyle sanıyorum…"

Köşeden döndüler ve sarayın iki bölümünü birleştiren köprünün üzerinden yürüdüler. Artık konuşmalarına kulak misafiri olamıyordum.

Birden bire, arkamda başka hiçbir ses duymadığımı fark ettim. Mutfak tamamıyla sessizdi. Mutfağı temizleyen hizmetçilere hızlı bir bakış attım ve bu beni ürpertti. İlk olarak mutfak öncesinden çok daha pisti. İkincisi, beyaz gömleklerini daha farklı giysilerin üzerine giydiklerini fark ettim. Üçüncü olarak ellerinde bıçak tutuyorlardı. Ve aslında… bunlar bir Hun ve bir Mısırlı idi!

"Durum böyleyse benim farkıma halen kesinlikle varmamışlardı." Hun olan kayıtsızca omuzlarını silkti.

"Evet, ve savaşa katıldığımızı olabildiğince uzun süre saklamalıyız." Mısırlı'nın sırıtması tekrar içimi ürpertti. "…Dünya Harikaları'nın pek çoğu biz Cermenler tarafından inşa edilmiştir," diyerek Cermenler'in konuşmasını taklit etti ama kulağa hiç de komik gelmiyordu. Tam tersine. "Ama şu anda şu meraklı köylüden kaçınmamız gerekiyor!"

Bir keresinde öne sıçradı ve kafama bir çanta yerleştirdi. Karanlığa gömüldüm.

Görev: Saraya girmek için Gölge'nin kapıdaki şifreyi çözmesi gerekiyor. Cevap nedir?

Şifreyi kır
    :rom06::rom08::rom02: Bir birim doğru ve olması gerektiği yere yerleştirilmiş
    :rom07::rom03::rom08: Hiçbir şey doğru değil
    :rom02::rom09::rom06: İki birim doğru ancak yanlış yerleştirilmiş
    :rom06::rom01::rom04: Bir birim doğru ama yanlış yerleştirilmiş
    :rom07::rom08::rom09:

Bir birim doğru ancak yanlış yerleştirilmiş
    ? ? ?

ss

Genel Bilgi

Başlangıç

Haz, 4, 2019 – 11:00 (GMT+3)

Bitiş

Haz, 10, 2019 – 11:00 (GMT+3)

Kazananlar ne zaman duyurulur

Haz, 11, 2019

Nasıl seçilir

Tüm doğru cevaplar arasından 6 rastgele kazanan

Ödüller

50 altın x 6 kazanan

Nerede geçerli

TR Topluluğu

Ne zamana kadar geçerli

Aralık 31, 2020

Kazanmak için

Yanıtınızla birlikte oynadığınız oyun dünyasını ve hesap adınızı paylaşın. Her oyuncu yalnızca bir ülkede yarışmaya katılabilir.

Bundan önceki bölümleri kaçırdın mı? İşte böyle başladı:

1. Birinci Bölüm
    2. İkinci Bölüm
    3. Üçüncü Bölüm
    4. Dördüncü Bölüm

Forum ekleriyle ilgili sorun yaşıyorsanız, lütfen aşağıdaki resim yükleme hizmetlerinden birini kullanın ve cevabınıza bir link ekleyin:

· https://imgur.com/upload

· http://tinypic.com/

· https://postimages.org/

· https://imgbb.com/

· https://ctrlq.org/images/

• Turnuva elemeleri için katılmak istiyorum. Sonuçta 1 yıl gibi bir geçerliliği var kodunuzun.

Cevap: :rom09::rom04::rom02:

Don't Afraid, A.S.Ş. is coming.

Misanthropic : Tournament 2019