Ostateczna bitwa ― Część V ― Wojna

We are testing a brand new User Interface, a new background and some other small changes on our PTRx3 gameworld! 🎨
📌 PTR is the acronym of Public Test Realm. PTRs are used to test patches before we release them to the public. Unlike standard game worlds, you’re one of the first people testing a new build which can often be unstable or otherwise non-functional. Accessing the PTR and reporting bugs is one of the biggest services you can provide ❤️

➡️ Join now ⬅️

✍️ ➡️ Give your feedback about the new User Interface
✍️ ➡️ Give your feedback about the new Backgrounds
  • tub5.png

Przez chwilę myślałem, że mnie złapią. Na szczęście, gdy ludzie pogrążyli się w rozmowach, udało mi się prześlizgnąć do małego pomieszczenia. Okazało się ono jedną z bocznych kuchni. Było w niej tylko dwóch służących, zajętych czyszczeniem zlewu i pieca, nie zwrócili na mnie uwagi.

Moment. Zacznijmy od początku.

Pokazałem strażnikom symbol, który wykonałem i zostałem wpuszczony do środka. Wewnątrz znalazłem kolejne drzwi z zamkiem szyfrowym. Szybko go otworzyłem i znalazłem się w samym sercu cesarstwa! Po pierwsze, to miejsce jest ogromne. Po obu stronach długich korytarzy ciągnie się nieprzeliczona liczba komnat. W jednej z nich zobaczyłem reprezentantów żywo nad czymś dyskutujących. Wysoki Germanin z długim włosami i brodą przechodził korytarzem rozmawiając z niską Rzymianką w eleganckiej sukni. Natychmiast ją rozpoznałem. Była jedną z najsławniejszych heroldów, którzy regularnie przynoszą wieści do każdego zakątka świata ― nawet do naszej, zapomnianej przez bogów, osady. Miała zwyczaj zaczynać wszystkie przemowy od słów: "Cześć wszystkim, tu Martina..."

Podszedłem bliżej.

―... tak, też to słyszałam. ― Wydawała się zmartwiona, a jej rzymski akcent był wyraźniejszy niż zwykle. ― Po raz kolejny największe prowincje dołączają do globalnej wojny, która zdecyduje o tym, kto będzie rządził cesarstwem przez następny rok. Już zaczęły się przygotowania. Plotka niesie, że – po raz pierwszy w historii – planują nie korzystać z planów Natarów, ale budować inne Cudy! Widziałam szkice Galów i Rzymian, ale germański szkic jest nadal dobrze ukryty. Pewien chłop [here I unintentionally giggled] obiecał dostarczyć nam germańskie plany, ale nie udało mu się to. Przez to nie wiemy nic o tym, co szykują...

― Mamy jeszcze trochę czasu. ― Germanin spojrzał na nią pełnymi spokoju oczami. ― Nie zaczną wielkiej wojny bez rundy przygotowań, aby wybrać najlepszych wojowników z każdej prowincji. Do tego czasu z pewnością poznamy wszystkie szczegóły. Ale tak, jestem równie ciekaw brakującego szkicu, jak ty. W końcu większość Cudów Świata była stawiana przez Germanów. Musi być ogromny! Myślę, że...

Zniknęli za rogiem i przeszli mostem, który łączył dwie części pałacu. Nie mogłem dalej podsłuchiwać ich rozmowy.

Nagle zorientowałem się, że za moimi plecami nie słychać żadnych dźwięków. W kuchni zapadła kompletna cisza. Przyjrzałem się bliżej służącym sprzątającym kuchnię i wzdrygnąłem się. Po pierwsze, kuchnia była brudniejsza, niż wcześniej. Po drugie, zauważyłem, że białe tuniki mają narzucone na zupełnie inne stroje. Po trzecie, trzymali w rękach noże. I... jeden był Hunem, a drugi Egipcjaninem!

― A zatem nadal nie mają bladego pojęcia. ― Hun obojętnie wzruszył ramionami.

― Tak, powinniśmy trzymać nasz udział w bitwie w tajemnicy jak najdłużej to możliwe ― uśmiech Egipcjanina spowodował, że znowu zadrżałem. ―...większość Cudów Świata była stawiana przez Germanów ― przedrzeźniał głos wysokiego Germanina, ale w ogóle nie brzmiało to zabawnie. Wręcz przeciwnie. ― Ale teraz musimy pozbyć się tego wścibskiego wieśniaka!

― Nagle rzucił się do przodu i zarzucił mi worek na głowę. Pogrążyłem się w ciemności.

Zadanie: aby dostać się do pałacu, Cień musiał rozszyfrować kod na drzwiach? Jaka jest odpowiedź?

Jedna jednostka jest poprawna i postawiona tam, gdzie trzeba.

Złam szyfr.

:rom06::rom08::rom02:
    :rom07::rom03::rom08: Nic nie jest poprawne.
    :rom02::rom09::rom06: Dwie jednostki są poprawne, ale postawione w złych miejscach.
    :rom06::rom01::rom04: Jedna jednostka jest poprawna, ale postawiona w złym miejscu.
    :rom07::rom08::rom09:
    Jedna jednostka jest poprawna, ale postawiona w złym miejscu.
    ? ? ?

Pominąłeś poprzednie cześci?

Ostateczna Bitwa ― Cześć I ― Cień

Ostateczna bitwa ― Część II ― Na krawędzi

Ostateczna bitwa ― Część III ― Ukryty zwój

Ogólne informacje o konkursie:

Start: 4 czerwca, 2019 – 10:00(GMT+1)
    Zakończenie: 10 czerwca 2019 – 10:00(GMT+1)
    Ogłoszenie wyników: 11 czerwca 2019
    Wybór zwycięzców: Sześciu wybranych losowo użytkowników, którzy udzielili prawidłowej odpowiedzi.
    Nagrody: 50 Złota
    Vouchery ważne w domenie
    PL
    Vouchery ważne do:
    31 grudnia, 2020