Ostateczna bitwa ― Część V ― Wojna

• tub5.png

Przez chwilę myślałem, że mnie złapią. Na szczęście, gdy ludzie pogrążyli się w rozmowach, udało mi się prześlizgnąć do małego pomieszczenia. Okazało się ono jedną z bocznych kuchni. Było w niej tylko dwóch służących, zajętych czyszczeniem zlewu i pieca, nie zwrócili na mnie uwagi.

Moment. Zacznijmy od początku.

Pokazałem strażnikom symbol, który wykonałem i zostałem wpuszczony do środka. Wewnątrz znalazłem kolejne drzwi z zamkiem szyfrowym. Szybko go otworzyłem i znalazłem się w samym sercu cesarstwa! Po pierwsze, to miejsce jest ogromne. Po obu stronach długich korytarzy ciągnie się nieprzeliczona liczba komnat. W jednej z nich zobaczyłem reprezentantów żywo nad czymś dyskutujących. Wysoki Germanin z długim włosami i brodą przechodził korytarzem rozmawiając z niską Rzymianką w eleganckiej sukni. Natychmiast ją rozpoznałem. Była jedną z najsławniejszych heroldów, którzy regularnie przynoszą wieści do każdego zakątka świata ― nawet do naszej, zapomnianej przez bogów, osady. Miała zwyczaj zaczynać wszystkie przemowy od słów: "Cześć wszystkim, tu Martina..."

Podszedłem bliżej.

―... tak, też to słyszałam. ― Wydawała się zmartwiona, a jej rzymski akcent był wyraźniejszy niż zwykle. ― Po raz kolejny największe prowincje dołączają do globalnej wojny, która zdecyduje o tym, kto będzie rządził cesarstwem przez następny rok. Już zaczęły się przygotowania. Plotka niesie, że – po raz pierwszy w historii – planują nie korzystać z planów Natarów, ale budować inne Cudy! Widziałam szkice Galów i Rzymian, ale germański szkic jest nadal dobrze ukryty. Pewien chłop [here I unintentionally giggled] obiecał dostarczyć nam germańskie plany, ale nie udało mu się to. Przez to nie wiemy nic o tym, co szykują...

― Mamy jeszcze trochę czasu. ― Germanin spojrzał na nią pełnymi spokoju oczami. ― Nie zaczną wielkiej wojny bez rundy przygotowań, aby wybrać najlepszych wojowników z każdej prowincji. Do tego czasu z pewnością poznamy wszystkie szczegóły. Ale tak, jestem równie ciekaw brakującego szkicu, jak ty. W końcu większość Cudów Świata była stawiana przez Germanów. Musi być ogromny! Myślę, że...

Zniknęli za rogiem i przeszli mostem, który łączył dwie części pałacu. Nie mogłem dalej podsłuchiwać ich rozmowy.

Nagle zorientowałem się, że za moimi plecami nie słychać żadnych dźwięków. W kuchni zapadła kompletna cisza. Przyjrzałem się bliżej służącym sprzątającym kuchnię i wzdrygnąłem się. Po pierwsze, kuchnia była brudniejsza, niż wcześniej. Po drugie, zauważyłem, że białe tuniki mają narzucone na zupełnie inne stroje. Po trzecie, trzymali w rękach noże. I... jeden był Hunem, a drugi Egipcjaninem!

― A zatem nadal nie mają bladego pojęcia. ― Hun obojętnie wzruszył ramionami.

― Tak, powinniśmy trzymać nasz udział w bitwie w tajemnicy jak najdłużej to możliwe ― uśmiech Egipcjanina spowodował, że znowu zadrżałem. ―...większość Cudów Świata była stawiana przez Germanów ― przedrzeźniał głos wysokiego Germanina, ale w ogóle nie brzmiało to zabawnie. Wręcz przeciwnie. ― Ale teraz musimy pozbyć się tego wścibskiego wieśniaka!

― Nagle rzucił się do przodu i zarzucił mi worek na głowę. Pogrążyłem się w ciemności.

Zadanie: aby dostać się do pałacu, Cień musiał rozszyfrować kod na drzwiach? Jaka jest odpowiedź?

Jedna jednostka jest poprawna i postawiona tam, gdzie trzeba.

Złam szyfr.

:rom06::rom08::rom02:
    :rom07::rom03::rom08: Nic nie jest poprawne.
    :rom02::rom09::rom06: Dwie jednostki są poprawne, ale postawione w złych miejscach.
    :rom06::rom01::rom04: Jedna jednostka jest poprawna, ale postawiona w złym miejscu.
    :rom07::rom08::rom09:
    Jedna jednostka jest poprawna, ale postawiona w złym miejscu.
    ? ? ?

Pominąłeś poprzednie cześci?

Ostateczna Bitwa ― Cześć I ― Cień

Ostateczna bitwa ― Część II ― Na krawędzi

Ostateczna bitwa ― Część III ― Ukryty zwój

Ogólne informacje o konkursie:

Start: 4 czerwca, 2019 – 10:00(GMT+1)
    Zakończenie: 10 czerwca 2019 – 10:00(GMT+1)
    Ogłoszenie wyników: 11 czerwca 2019
    Wybór zwycięzców: Sześciu wybranych losowo użytkowników, którzy udzielili prawidłowej odpowiedzi.
    Nagrody: 50 Złota
    Vouchery ważne w domenie
    PL
    Vouchery ważne do:
    31 grudnia, 2020