[Soutěž] – Rozhodující bitva – 5. díl – Válka

• Rozhodující bitva – 5. díl – Válka

tub5.png

Na chvilku jsem si myslel, že mě odhalí a chytí. Naštěstí se mi ve chvíli, kdy byli všichni zabraní do rozhovoru, podařilo proklouznout do malé místnosti. Ukázalo se, že to byla jedna z kuchyní. Byli tam jen dva sluhové, kteří byli zaneprázdněni mytím dřezu a trouby a mě si vůbec nevšímali.

Počkat. Vezmu to od začátku.

Ukázal jsem strážným symbol, který jsem vytvořil, a byl jsem vpuštěn dovnitř. Jakmile jsem byl uvnitř, narazil jsem na další dveře se zašifrovaným zámkem. Ten pro mě nepředstavoval žádnou překážku a teď jsem v samém srdci říše! Povím vám... to místo je obrovské. Spousty pokojů na obou stranách dlouhých chodeb. V jednom z nich jsem zahlédl skupinu zástupců ze světa Travianu, jak o něčem živě diskutují. Vysoký Germán s dlouhými vlasy a bradkou právě procházel chodbou a mluvil s Římankou menší postavy v elegantních šatech. Okamžitě jsem ji poznal. Patřila mezi nejznámější posly, kteří pravidelně přinášeli novinky do všech koutů světa, dokonce i do naší bohem zapomenuté vesnice. Jejím zvykem bylo začínat všechny projevy frází: „Ahoj všichni, tady Martina...“

Přiblížil jsem se k nim.

„...ano, taky jsem to slyšela.“ Žena vypadala znepokojeně a její římský přízvuk byl ještě znatelnější než obvykle. „Největší provincie se opět přidávají ke světové válce, v níž se rozhodne o tom, kdo bude příští rok vládnout říši. Už se začali připravovat. A podle zvěstí se chystají nerespektovat natarské plány, ale stavět různé divy! Viděla jsem už nákresy Galů a Římanů. Jen germánský nákres zůstává pořád skrytý. Nějaký vesničan nám slíbil, že donese germánský plán, ale nepovedlo se mu to. Takže v podstatě netušíme, co chystají...“

„Ještě pořád máme čas.“ Germán se na ni podíval s klidným výrazem. „Nepustí se do velké vály bez pořádných příprav, během nichž vyberou nejlepší válečníky z každé provincie. Než k tomu dojde, určitě už budeme všechno vědět. Ale ano, jsem také zvědavý na ten chybějící nákres, stejně jako ty. Koneckonců většinu divů světa jsme postavili právě my Germáni. Musí být obrovský, řekl bych...“

Zahnuli za roh a přešli po mostě, který spojoval dvě části paláce. Jejich konverzaci jsem už neslyšel.

Najednou jsem si uvědomil, že už také neslyším žádné zvuky za sebou. V kuchyni bylo naprosté ticho. Podíval jsem se znovu na sluhy, kteří předtím v kuchyni uklízeli, a přeběhl mi mráz po zádech. Jednak byla kuchyň výrazně špinavější než předtím. A jednak jsem si všiml, že jejich bílé tuniky jsou přehozené přes jiné oblečení. Navíc v rukách drželi nože. Byl to Hun a Egypťan!

„Ještě pořád nic neví, co?“ Hun lhostejně pokrčil rameny.

„Neví. A měli bychom naše zapojení do bitev udržet v tajnosti co nejdéle.“ Z Egypťanova úsměvu mi opět přeběhl mráz po zádech. „...většinu divů světa jsme postavili právě my Germáni,“ parodoval hlas onoho vysokého Germána, ale vůbec to neznělo legračně. Právě naopak. „Ale teď se musíme zbavit toho vlezlého vesničana.“

Zčistajasna vykročil ke mně a přehodil mi přes hlavu pytel. Byl jsem uvržen do temnoty.

Úkol: Aby se Stín dostal do paláce, musel rozluštit kód na dveřích. Jaká je správná odpověď?

Prolom kód
    :rom06::rom08::rom02: Jedna jednotka je správná a na správném místě.
    :rom07::rom03::rom08: Nic není správně.
    :rom02::rom09::rom06: Dvě jednotky jsou správné, ale na špatném místě.
    :rom06::rom01::rom04: Jedna jednotka je správná, ale na špatném místě.
    :rom07::rom08::rom09:

Jedna jednotka je správná, ale na špatném místě.
    ? ? ?

Obecné informace o soutěži:

Začátek soutěže: 4. června, 2019
    Konec soutěže: 10. červma, 2019 – 10:00
    Vyhlášení vítězů: po 11. června, 2019
    Způsob vyhodnocení výherců: Ze správných odpovědi bude náhodně vylosováno 6 výherců
    Ceny: 50 Zlatek pro 6 výherců
    Poukazy na Zlaté platné pro: CZSK komunita
    Poukazy na Zlaté platné do: 31. prosince, 2020
    Podmínky účasti v soutěži: Napište svůj herní nick + svět, na kterém hrajete a připište správnou odpověď

Odkazy na předchozí epizody soutěže:

Část první - Stín

Část druhá - Na okraji

Část třetí - Ukrytý svitek

Část čtvrtá - Setkání

• Ahoj, pokud má být správnou odpovědí "vše je správně", tedy správné jednotky na správném místě, vychází mi to následovně:

:rom09::rom04::rom02:

melwika, cz1