Nihai Savaş – Altıncı Bölüm – Zor bir durum

We are testing a brand new User Interface, a new background and some other small changes on our PTRx3 gameworld! 🎨
📌 PTR is the acronym of Public Test Realm. PTRs are used to test patches before we release them to the public. Unlike standard game worlds, you’re one of the first people testing a new build which can often be unstable or otherwise non-functional. Accessing the PTR and reporting bugs is one of the biggest services you can provide ❤️

➡️ Join now ⬅️

✍️ ➡️ Give your feedback about the new User Interface
✍️ ➡️ Give your feedback about the new Backgrounds
  • Eğer biri benden zor bir durumu tanımlamamı isteseydi ilk aklıma gelen şu olurdu: Nereye gittiğinizi bilmeden 2 düşman paralı askerle birlikte bir at arabasındasınız, kafanız, nefes almaya pek alan bırakmayacak halde bir çuvalın içinde ve hiç hareket edemeyecek şekilde sıkıca bağlanmışsınız.

Kendi kendime kızdım. Saraya nasıl gireceğimi, bodrumda bulduğum parşömenle ne yapacağımı ve genel olarak hayatımı nasıl geçireceğimi bir şekilde bulduğumda, erken gelen bir başarısızlıktan daha fazlasını beklemiyordum. Şöhretli büyük büyük babam, at arabası sürücüsü ve şifacı Mark Atilius hakkında insanlar bir hikaye anlattığında kulağa her şey harika bir macera gibi geliyordu. Bu hikayelerde büyük büyük babam sorunları halletmek için her zaman bir yol bulurdu. Geriye dönüp baktığımda, kulağa harika, güzel bir gezinti gibi gelen Mısır piramitlerine çıktığı seyahatinde bile - ki bu seyahati artık farklı bir açıdan değerlendiriyorum. Eğer onlardan güvenle ve sağlam bir şekilde kurtulacağınızı biliyorsanız ölüm tuzakları kimin umurunda olur?

Yine de buradayım, çok zor bir durumun içindeyim ve etrafta beni kurtarmaya hazır pek fazla karavan sürücüsü görmüyorum.

- Yaşıyor gibi görünüyor – bir Hun'un aniden gelen sesi yüzünden titredim ve beni yakalayanlara sadece hayatta olduğumu değil, aynı zamanda bilincimin açık ve konuşulanları dinliyor olduğumu da açığa vurdu. Çuval kafamdan çıkartıldı ve aniden bana bakan bir Hun gördüm.

- Onu elimizde tutmak riskli – diye cevapladı Mısırlı. – Sarayda ne işler peşinde olduğunu ve hangi birlik için casusluk yaptığını bilmek istiyorum ama kendimizi yakalatmadan önce hemen burada onunla bir anlaşmaya varmamız gerek.

- Bizde derler ki en iyi düşman casusu ölü düşman casusudur – Hun'un pis sırıtışı içimde hiç umut bırakmadı. Hilal şeklindeki bıçağını kınından çıkarttı.

Göğsümde ani bir acı hissettim ve öldüm. İşte nihai savaşımı utanç verici bir şekilde böyle kaybettim.

tub_hospital_forum.jpg

Çok uzun olmayan tüm hayatım boyunca, şüpheci bir insan olarak aslında öbür dünyaya inanmadım. Ama şaşırtıcı bir biçimde var! Temiz duvarlar, pencereden gelen parlak ışık ve çok rahat bir yatak bunun açık bir kanıtı olarak karşımdaydı. Bulunduğum yer şifalı bitki ve bazı bilinmeyen mineraller kokuyordu. Orta yaşlı, çok güzel bir tanrıça, kil bir kupanın içine koyduğu sıcak içecekle odama geldi ve gülümsedi. Bu, şimdiye kadar gördüğüm en yürek ısıtıcı gülümsemeydi.

- Diğerlerine uyandığını söyleyeyim, - bana içeceği verdi. – Bir süredir seni iyileştiremeyeceğimizden korkuyorduk.

- Beni iyileştirmek mi? – Sol elimdeki ve göğsümdeki sıkı bandajı ancak o an hissedebildim ve bu mekanın gerçek olduğunu anladım. – Yani ben ölü değilim ve burası da sonsuzluk değil, öyle mi?

- Hayır değil, gerçi oraya ulaşmak için her şeyi yaptın - tanrıça tekrar gülümsedi – yine de şanslı birisin. Bunu sana kim yaptıysa belli ki simgelerimizin ne anlama geldiğini bilmiyordu. Yaralı bedenini hastanenin hemen arka kapısına bırakmışlardı. Ve biz burada imparatorluğun en ünlü şifacısına sahibiz ki o, hiç kuşkusuz Usta Mark Atilius'un bizzat kendisi tarafından tıp eğitimi almıştır.

Kalbimde bir sıcaklık hissettim. Büyük büyük babam bir yüzyıl geçmiş olsa bile zor durumların üstesinden gelme konusundaki yeteneğini kaybetmemişti.

Görev: Mantık bilmecesini çöz.

Bir tıp okulunda 2 şifacı var, bunlardan biri şifalı otlarla iyileştirmeyi öğretirken diğeri ise minerallerin gerekli tedaviyi nasıl sağlayabildiğini öğretiyor. Her birinin belli bir sayıda öğrencisi var. Bir gün, 'şifalı bitkiler' grubundan bir öğrenci 'mineral' grubuna katılmaya karar veriyor ve öğrenci o gruba katıldıktan sonra iki öğretmen de tam olarak aynı sayıda öğrenciye sahip oluyor. Birkaç hafta sonra aynı öğrenci eski öğretmenine geri dönmeye karar veriyor ve o anda durum ilk başta olduğu hale geliyor. Bundan sonra başka bir öğrenci de 'şifalı bitkiler' sınıfına katılmaya karar veriyor ve bu noktada ilk grup ikinci gruptan iki kat daha fazla öğrenciye sahip oluyor. Peki tıp okulunda kaç öğrenci eğitim görüyordu?

Genel Bilgi:

Başlangıç Temmuz, 09, 2019 – 11:00 am (GMT+3)
    Bitiş Temmuz, 15, 2019 – 11:00 am (GMT+3)
    Ne zaman duyurulur Temmuz, 16, 2019
    Nasıl seçilir Tüm doğru cevaplar arasından 6 rastgele seçim
    Ödüller 50 Altın x 6 kazanan
    Altınlar nerede geçerli TR Topluluğu
    Altınlar ne zamana kadar geçerli Aralık 31, 2020
    Kazanmak için Lütfen hesap adınızla birlikte oynadığınız oyun dünyasını da cevabınıza ekleyin. Her oyuncu yalnızca bir toplulukta katılabilir.

Yarışmanın ilk bölümlerini kaçırdınız mı? İşte böyle başladı: The Ultimate Battle

• x+1 x-1

x x

x+2 x-2

x+2=2(x-2)

x=6

OKUL=2X = 12 ÖĞRENCİ VARDI CEVAP 12

tx3 ATG

Taşla toprakla oynadım,elimi çamura buladım. Kankam oldu,mini çetem oldu,şehre taşındım,hepsi toprak oldu.Köy ile şehir arasında kalmış bir genç. Bir KASABALI...

• Bir Tıp öğrencisi olarak cevap vereyim :D

Şifalı Bitkiler Grubu Öğrenci sayısı : X+2

Mineral Grubu Öğrenci sayısı: X dir.

Şifa grubuna 1 öğrenci eklenirse ilk grup ( Şifalı bitkiler grubunu kast ediyorsunuz sanırım) ikinci grubun(Mineral grubu kast ediliyor sanırım) 2 katı oluyorsa ;

x+2+1= 2x olur. X= 3 çıkar.

Toplam öğrenci sayısı ilk durumda 2x+2 dir , X=3 olduğundan 8 kişi olur.

Ama son öğrenciyi dahil edersek CEVAP= 9 olur

Sorunun yazılma şeklinde problem olduğunu düşünüyorum.

• Nick= Dr X

Oyun Dünyası= TR3X

• tr5 serveri .skertel kullanıcı adı. Cevap:7 şifacı 5 mineralci olmak üzere 12 öğrenci eğitim görmekteydi.(5 mineralci olacak yanlıs yazım fakat sonuc aynı).

• ilk Grup:Şifalı Bitkiler İkinci Grup:Mineral

Başlangıçtaki Öğrenci sayısı:5 Başlangıçtaki Öğrenci sayısı:3

İlk guruptan bir öğrenci İkinci guruba geçerse; ikinci guruba ilk guruptan bir öğrenci gelince İkinci gurubun öğrenci sayısı 4 olur.

ilk gurubun öğrenci sayısı 4 olur. ilk ve ikinci gurubun öğrenci sayıları( 4=4) eşit olur.

Birinci guruptan gelen öğrenci tekrar kendi gurubuna gidince başlangıçtaki gibi öğrenci sayıları ilk grup =5 , İkinci grup=3 olur.

Başka bir öğrenci ilk guruba (şifalı bitkiler) katılınca başlangıçtaki öğrenci sayısı 5+1 =6 olur.İkinci gurubun öğrenci sayısı 3 öğrenci.

BÖYLECE İLK GURUBUN ÖĞRENCİ SAYISI İKİNCİ GURUBUN ÖĞRENCİ SAYISININ 2 KATI OLUR.

TIP OKULUNDA TOPLAM 5+3 =8 ( sekiz) ÖĞRENCİ EĞİTİM GÖRÜYORDU.

• x-1=y+1

x-y=2

------------

x+1=2(y-1)

x-2y=-2

2y-x=2

--------------

x-y=2

2y-x=2

x-y=2y-x

2x=3y

x=3/2 y